Świat


 • Mistrz Gry

  9ee6cad4-cff6-4f17-b1c6-8b1d8523ea8e-image.png
  Witaj młody kapitanie! Zapewne zastanawiasz się, gdzie twoje nogi spoczną? Gdzie zaczniesz swoją wieczną walkę? Zatem rozsiądź się wygodnie i posłuchaj rad wiekowego starca,a może się dorobisz.
  Królestwa Irlandii
  Czy słyszysz ten dziwny dźwięk? Czy to wiatr skaczący między wzgórzami? A może to śmiech skrzata, lub innego stworzenia starszego wiekiem niż fundamenty wiecznego Rzymu? Albo to znowu brzmią rogi bitewne oznajmujące kolejną wojnę między Królestwami lub Klanami Irlandii. Stara Éire wciąż nękana jest najazdami ludu Lochlann (czyli wikingów) lub wojnami swych dzieci między sobą. Jakaż szkoda by była dla najemników, gdyby ta wyspa by się zjednoczyła i zapanowałby na niej pokój, czyż nie? -słyszysz cichy niepokojący chichot. - Na wyspie znajdują się także ukryte między kamiennymi wzgórzami wspaniałe skarby! uważaj tylko na ich strażników. mogą napsuć trochę krwi.
  2f3e1162-2e29-40d9-9d94-4d3eb8446295-image.png
  Królestwa Anglii i Walii
  Czy jest na świecie wyspa, która nie nosi na sobie tyle tajemnic, historii i krwi na sobie? W tej krainie każde nowe stulecie przynosi jakieś wielkie katastrofy! To inwazja imperium Rzymskiego, to chaos i anarchia, to znowu inwazja tym razem plemion Sasów, Anglów lub Jutów, po czym ciągła walka Brytów z najeźdźcą. Poprzedni wiek przyniósł z przypływem morza mieszkańców mroźnej Skandynawii. Ci po kilkunastu latach rabunku postanowili się tam rozgościć. Teraz to potomkowie najeźdźców muszą się uporać z inwazją żądnego podboju ludu północy. Pytanie pozostaje, kogo wesprzesz?
  71b87c9f-7874-48ed-af2b-c6c9b97a2e60-image.png
  Królestwo Piktów (coraz częściej nazywane Szkocją)
  To królestwo zasługuję na oddzielną wzmiankę. A to z powodu pradawności natury, która tam jest. Same góry tam są starsze niż zło na tym świecie. Piktowie wiedzą, że trzeba dbać za równo o tajemnice, jak i dom ich przodków. Dlatego mało mówią o swoich sztukach tajemnych, a ich domy wyglądają, jakby natura same je dla nich wyrzeźbiła. Mimo to Królestwo Pomalowanego Ludu nie jest jedynym na tych terenach. No południu od tego królestwa znajduje się Strathclyde, państwo rdzennych brytów, osaczone ze wszech stron przez wrogów, które nie da się tak łatwo przegonić. Na Wyspach Hebrydów Normanowie stworzyli sobie bazę wypadową z której najeżdżają na Irlandię i Szkocję. Ciekawe, jakie tajemnice tam poznasz i czym zapłacisz, aby je posiąść?
  863c7d18-bd00-4767-8e0f-6f468dfdc418-image.png
  Królestwo Francji i państwa ościenne

  35ab6acd-cfb7-480f-b849-79e2c2c52fa4-image.png


Log in to reply