Klasy


 • Wrogie niebo Legion Dusz [Dark Dante] Stalowa Wola Zgniły świt Mistrz Gry

  Podróżnik
  Osoba z wrodzonym talentem do przechodzenia do wymiaru duchów i demonów, jedyna, która jest w stanie przesłać swoją emanację duchową do Świata Mroku. Aby tego dokonać, musi się poddać krótkiej medytacji w pełnym skupieniu. Jednak umiejętność należy ćwiczyć i pielęgnować, jeśli się ją zdusi, uznając to tylko za wytwór umęczonego umysłu, umiejętność zaniknie. Ponowne jej opanowanie będzie wymagać wielkich nakładów pracy. Zdolność wykształca się w wieku dziesięciu, dwunastu lat, rzadko wcześniej. W tym czasie dziecko może się przypadkowo przenieść, przez co będzie łatwym celem do opętania. Odprawiając odpowiedni rytuał, są w stanie wytworzyć swoistą bańkę, wewnątrz której jest w stanie przenieść ze sobą kilka osób do wymiaru demonów. Jednak im więcej i im są to potężniejsze osoby, tym więcej skupienia i umiejętności potrzebuje Podróżnik. Najpotężniejsi Podróżnicy potrafią przejść do Świata Mroku wykonując codzienne czynności, jak mycie zębów, nie przerywając ani na chwilę i zachowując pełną świadomość z jednoczesnej obecności w dwóch różnych wymiarach. Zdolność jest dziedziczna.

  Odkrywca
  Osoba niedotknięta zdolnościami paranormalnymi, jednak długo, ciężko i wytrwale ćwicząca. Po kilkudziesięciu latach takiego treningu jest w stanie na krótko wejść w Świat Mroku. Największą szkołą, która uczy takiej umiejętności, jest starożytny Klasztor Shaolin. Odkrywca, po wejściu w trans, ma niewiele czasu na rozmowę z duchami i demonami, czy na konfrontację z nimi. Przejście jest bardzo męczące, w szczególnych wypadkach ponowne przejście musi być odłożone w czasie, co najmniej, kilku dni.

  Medium
  Osoba niepotrafiąca wejść w Świat Mroku, jednak może się komunikować z duchami i demonami. Tak bezpośrednio, jak przy rozmowie twarzą w twarz z innym człowiekiem, jak i udostępniając własne ciało, by przyzywana osoba mogła nawiązać rozmowę ze ślepcami. Wejście w trans jest czasochłonne, wymaga odpowiedniego uprzedniego przygotowania, atmosfery i potwierdzenia, że wywoływany duch lub demon znajduje się w danym miejscu. Medium poniekąd daje się opętać, by inni mogli rozmawiać z istotą paranormalną, ale dzięki odpowiednim treningom sama zrzuca z siebie opętanie, a będąc w jego trakcie, pozwala jedynie na mówienie, samo ciało pozostaje nieruchome. Umiejętność jest dziedziczna. Prawdziwi Media szkolą się u telewizyjnych wróżek, które wszyscy uważają za nieszkodliwych szaleńców, a są oni przestarzałymi paranormalnymi.

  Hycel
  Ślepiec, który pod czujnym okiem osoby dotkniętej zdolnością, szkoli się w kierunku wykrywania istot paranormalnych. Używa do tego skomplikowanego sprzętu pomiarowego, lamp, aparatów, kamer i innych urządzeń, które są niezrozumiałe dla osób niewtajemniczonych. Po wieloletnich praktykach, możliwe jest, że Hycel będzie wyczuwać aurę miejsca, odkrywając, czy rzeczywiście znajduje się w nim jakaś istota. Jedni z najpotężniejszych Hycli byli nawet w stanie dostrzec zamgloną postać lub jej konturowy obrys.

  Egzekutor
  Paranormalni, którzy kształcili się w kierunku niszczenia złowrogich sił. Chociaż istnieje pogląd, że duchów i demonów nie da się zabić, a jedynie je przepędzić, to jest on nieprawdziwy. Dokonanie tego jest bardzo trudne ale możliwe. Wymaga to wieloletniego treningu pod okiem fachowców. Egzekutorzy pozbywają się istot paranormalnych rytuałami lub bezpośrednimi konfrontacjami, jednak za każdym razem ryzykują życiem, a będąc w trakcie odprawiania rytuału, naraża się na opętanie przez wypędzaną, lub nagle pojawiającą się, istotę. Będąc w trakcie rytuału, wszystkie okoliczne istoty wyczuwają Egzekutora, i idą w jego kierunku, by zdobyć nad nim władzę. Im silniejszy rytuał, tym większy zasięg wysyłania swoistego „sygnału”. Najlepsi Egzekutorzy są szkoleni w bałkańskich klasztorach. Umiejętność jest dziedziczna.

  Egzorcysta
  Osoba posiadająca zdolności paranormalne oraz święcenia kapłańskie, nie będąc jednak w „czynnej służbie Bogu”. Chociaż wydaje się, że to religia wypędza istoty paranormalne, są nimi tak naprawdę odpowiednio przeprowadzone rytuału, których uczą się diakoni. Egzorcysta porzuca swą misję, by bezpośrednio mierzyć się z istotami paranormalnymi na własną rękę. Poza tym, tylko on może przemienić zwykłą kranówkę w „wodę święconą”.

  Naznaczony
  Osoba nie będąca bezpośrednio obdarzona zdolnościami paranormalnymi, jednak wykazuje skłonność do przyciąga do siebie istot paranormalnych. Najczęściej są to nieszkodliwe duchy, które szukają pomocy w dokończeniu swoich spraw, rzadziej duchy złośliwe, lubiące straszyć, bałaganić w mieszkaniu czy powodować drobne usterki sprzętu. Jednak zdarza się, że Naznaczonego wyczuje jakiś demon, wtedy z łatwością przejmie nad nim kontrolę i zacznie siać zniszczenie. Opętany Naznaczony zachowuje się inaczej, niż ślepiec, demon jest bardziej śmiały w swych poczynaniach i może w ograniczonym stopniu korzystać ze swych zdolności. Spekuluje się, że większość szaleńców, zbrodniarzy czy tyranów to byli opętani już Naznaczeni. Schorzenie jest dziedziczne.

  Psionik
  Wyjątkowo potężnie uzdolniona osoba. Historycy i fachowcy paranormalni wciąż się spierają, czy to nie tacy ludzie zasługują na miano najlepszych z najlepszych, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że pierwszym człowiekiem, który podjął walkę z istotami, był właśnie Psionik. Odkryto, że każda osoba z takimi zdolnościami posiada gen P1ug55-4, zwany przez ekspertów paranormalnych „Genem Pierwszego”. Osoba taka jest szkolona przede wszystkim do bezpośredniej konfrontacji w Świecie Mroku, jednak posiada szczątkową wiedzę na temat rytuałów. Jako jedyny jest w stanie nauczyć się języka demonów, ich mocy i je aktywnie wykorzystać. Spekuluje się, że Houdini był Psionikiem, a jego sztuczki iluzjonistyczne polegały na aktywnym wykorzystywaniu zdolności demonów. Większość takich osób umiera najpóźniej w wieku czterdziestu lat, z przyczyn zdrowotnych, podejrzanych wypadków czy „błędu w sztuce”. Chociaż zdolność jest dziedziczna, to często zdarza się, że ślepiec może z wiekiem odkryć w sobie pokłady mocy. Nauczani są głównie w Las Vegas, jako eksperci w występach scenicznych.

  Szaman
  Ekspert w rytuałach, jednak nie tych “nowoczesnych”, jak u Egzekutorów, lub tych religijnych, które są konikiem Egzorcystów. Ci specjalizują się w pogańskich rytuałach o minimum tysiącletniej tradycji. Wykorzystują różnej maści relikwie, artefakty czy specyficzny sprzęt. Głównym ich zadaniem jest wzmacnianie drużyny czy wypędzanie demonów, jednak może stanąć w szranki z wrogiem. Są to głównie afrykanerzy i aborygeni, szkoleni w pobliżu swoich miejsc narodzin.

  Czystokrwisty
  Osoba wywodząca się w prostej linii z rodziny paranormalnej, gdzie każdy z rodziców był uzdolniony co najmniej do dziesięciu pokoleń wstecz. Posiada wielką moc, jest wszechstronnie uzdolniony i szkolony bardzo często przez Indian z obu Ameryk, aborygenów lub plemion afrykańskich. Nawet jeśli jedną dziedziną nie interesuje się bezpośrednio, to samymi wrodzonymi zdolnościami jest w stanie wykorzystać czerpiące w niej pokłady. Jest poszukiwany przez najpotężniejsze demony, by Czystokrwistego opętać i siać zamęt. Ludzie tacy, chociaż nieporównywalnie potężni, żyją w ciągłym ryzyku. Zdarza się, że podczas snu potrafią przypadkowo wejść do Świata Mroku, czego nie są osiągnąć świadomie. Spekuluje się, że bitwa pod Verdum wcale nie była starciem sił francuskich z niemieckimi, tylko próbą zabicia opętanego Czystokrwistego przez siły koalicyjne, co już samo w sobie obrazuje, jak trudno żyć z takim brzemieniem.


Log in to reply