Stare wejście Akademii


 • Mistrz Gry

  Miejsce równie stare, co rzadko używane. Kiedyś przez tą lokację musiał przejść każdy nowy uczeń, ale z czasem klimatyczne przechodzenie przez bramę została wyparta przez szybszą i na ogół skuteczniejszą magię teleportacji bezpośrednio na dziedziniec Akademii. Teraz wszystko zarosło krzakami, lianami oraz Xandar wie czym jeszcze. Można tędy dojść bezpośrednio do sali przemówień.

  Alash zgodnie z instrukcjami swojego dostawcy informacji dotarł poprzez załamanie rzeczywistości znajdujące się w okolicach Berlina do wymiaru kieszonkowego przeklętej Akademii. Następnie podążając ścieżką z mapy, którą zdobył również od informatora znalazł się przed dawnym wejściem do wnętrza budynku. Rzeczywiście opuszczone - ani jednej żywej duszy. Idealnie. Nikt nawet nie będzie podejrzewać, że ktoś będzie próbował tędy się wedrzeć do środka. Pierwszym krokiem jest zdecydowanie oczyszczenie bramy z tego całego zielska jakie tu narosło.


 • Mistrz Gry

  avatar bulorwas bulorwas

  Użył najprostszego czaru jaki znał,a nadawał się do tego idealnie. Użył Płomieni by spalić zarośla


 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  Na dłoni Alasha pojawiły się płomienie podobne do tych z kuchenki gazowej, a kiedy skierował je w kierunku chaszczy, wystrzeliły do przodu i podpaliły to było na ich drodze. Po około minucie czekania, wszystko co przed chwilą blokowało drogę do środka Akademii teraz jest w większości obrócone w proch. Żądny zemsty mag zobaczył przed sobą coś w rodzaju opuszczonego, rozległego ogrodu. W oddali można było zobaczyć, że te wszystkie chwasty zagrodzone są murami porośniętymi mchem. Na końcu pół-dzikiej, ledwo widocznej ścieżki widać zbutwiałe drzwi ze złotą klamką.


 • Mistrz Gry

  avatar bulorwas bulorwas

  Popiół… Idealnie odwzorowywał to, co zamierzał zostawić z tego miejsca, gdy za kilka, czy kilkadziesiąt lat wyciśnie z niego całą potrzebną mu wiedzę. Ruszył powoli ścieżką rozglądając się, szukając pięknych kwiatów i soczystych owoców drzew. Nienawidził Rady, ale świat nie był obarczony tą nienawiścią. Uwielbiał patrzeć na cykl życia, czy był łagodny, czy agresywny. Gdy dobił do drzwi, chwycił klamkę. Z jego informacji, wystarczyło zgłosić do Akademii przybycie. Samo dotarcie tu i zaprezentowanie choć najsłabszego zaklęcia, było uważane za wystarczający powód by wpuścić tu początkującego maga. To, że Rekruterzy nawet nieśmiali go odwiedzić, można przemilczeć i pominąć…


 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  Wśród tego co tutaj jest, trudno znaleźć coś pięknego. Zieleń stanowią tu w większości chwasty (które najprawdopodobniej skutecznie wybiły większość pozostałej zieleni jaka tu niegdyś rosła pod okiem ogrodników), kwiaty polne oraz praktycznie rzecz biorąc, dzikie jabłonie. Co do łatwości dostania się tutaj, można by polemizować - w końcu według większości świata jest to najbardziej prestiżowa Akademia Magów na całej kuli ziemskiej… Wolne żarty. Wszystko wyjdzie w praniu. Klamka mimo tego, że ma z pewnością swój wiek, wygląda na solidną. Nie zmienia to faktu, że drzwi są zamknięte na klucz albo na zamek od środka.


 • Mistrz Gry

  avatar bulorwas bulorwas

  Dobra, czas na zabawę. Spróbował z pomocą magii przemiany zmienić klamkę w płynną formę, najlepiej bez rozgrzewania, choć to też zaakceptuje.


 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  Niestety, zmiana stanu skupienia to już naprawdę wyższa szkoła jazdy. Na dłoni Alasha pojawiła się lewitującą, liliowa kostka, a klamka zaczęła się powoli roztapiać pod nogi tego kto to wywołał.


 • Mistrz Gry

  avatar bulorwas bulorwas

  Cofnął stopy by nie utknąć tu na zawsze. Jeszcze trochę i będzie w środku… Musi dla rodziny! Musi w imię prawdy!


 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  A płynny metal na stopach wcale nie ułatwił by tego zadania, prawda?
  Po około minucie czekania pod drzwiami leżała klamka w postaci kałuży roztopionego złota. Opłacało się ćwiczyć Przemianę…
  Drzwi się otworzyły, ukazując Alashowi halę przemówień Akademii.
  // grupy.jeja.pl/topic,65652,sala-do-przemowien-arcy-maga.html . Wchodzi tym łukiem po prawej stronie.


Log in to reply