Zamek na Wzgórzu


  • Miasto Nieszczęść Wiek Pary Mistrz Gry

    Główna siedziba królewska, najwyższy punkt miasta, istna forteca, dzielnica ostatniej szansy. Tak zazwyczaj mówi się na tę wiekowa budowlę, usytuowaną na jedynym wzgórzu w mieście. Zamek jest wspanialszy nawet od tego Kręgu, czym Król wzbudza wśród nich zazdrość. Budowla znajduje się nad przepaścią, która jest od strony miasta. Znaczy to tyle, że do zamku wiedzie tylko jedna droga. Posiada dwa mury: Wewnętrzny i zewnętrzny. Ten drugi jest broniony przez bramę z wysokiej jakości stali. Do tego mury usiane są strzelcami, wieżami i basztami. Do tego rzecz jasna stanowiska dla balist. Wewnętrzny zaś posiada katapulty, zastępowane częściej armatami. Jest wyższy od zewnętrznego. To z niego ciska się pociski wprost w armię nacierającą. Pomiędzy nimi znajdują się koszary dla armii miasta, a do tego parę farm chłopskich, którzy pracują bezpośrednio dla margrabi.
    Zaś to, co jest za wewnętrznym, jest już bardziej dworskie, niźli obronne, jeżeli rozchodzi się o funkcje. Znajduje się tam piękny podwórze z fontanną pośrodku i wspaniałymi ogrodami. Za fontanną zaś widnieje właściwy zamek. Z przodu prezentuje się iście wspaniale. Bogato zdobione, pełne przepychu drzwi. Do tego dla kontrastu skromne kolumny, podtrzymujące dach nad wejściem. W górę pną się trzy wieże. Jedna dla służby, środkowa dla rodziny królewskiej, ostatnia dla dowódców i najważniejszych urzędników.
    Po wejściu prosty korytarz wiedzie aż do sali królewskiej. Jednak mimo to po drodze widać wiele bocznych korytarzy, będących drogą wgłąb zamku. Po drodze mija się obrazy przedstawiające członków rodów rządzących Dazan. Sama sala tronowa zaś jest dużo skromniejsza, poza tronem, który również ma nawpychane wiele drobiazgów i szczegółów. Za nim znajdują się schody prowadzące do wieży królewskiej, która oczywiście pilnowana jest przez wyszkolonych ludzi.


Log in to reply