Archiwa Akademii


 • Mistrz Gry

  To tutaj można odnaleźć informacje o wydarzeniach z przeszłości w których pojawiał się aspekt magiczny w mniejszym lub większym stopniu.


 • Mistrz Gry


  Dwóch niemieckich policjantów z oddziału do kontroli tłumu dostrzega, że wśród zwyczajnych neonazistów są Kultyści Czarnej Bramy (30.01.1993, zamieszki, które wybuchły w sześdziesiątą rocznicę dojścia Adolfa Hitlera do władzy).
  “,Tej, Helmut.”
  ,Co?"
  ,A co to takie rogate?"
  ,Skąd mam wiedzieć, pałuj jak resztę" - nagrane magicznie ostatnie słowa funkcjonariuszy tuż przed zaatakowaniem przyzwanego Aspartana.


 • Mistrz Gry


  ,Włodzimierz Lenin dokonuje inspekcji oddziałów rewolucyjnych przed szturmem na Pałac Zimowy" - obraz Wasilija Iwanowicza Kropotkina z 1923 r., przedstawiający ostatnie chwile przed ostatecznym szturmem na siedzibę Rządu Tymczasowego. Na pierwszym planie można zauważyć Ghorza ad-Duka, zwanego ,Czerwonym Orkiem" - czołowego teoretyka orczego socjalizmu, przywódcę Oblężniczych Oddziałów Rewolucyjnych (w beżowym mundurze, z szablą przy boku).


 • Mistrz Gry


  Rycina z 1895r., przedstawiającego Arcymaga Efraima z rodu Thalor zapisującego pierwszą magiczną inkantację na fonograf


 • Mistrz Gry


  Zdjęcie z 13.12.1981r. Kolumna czołgów Ludowego Wojska Polskiego w trakcie przejazdu na miejsce największego (i najbardziej krwawego) ataku smoka drugiej połowy XX w. w Europie Środkowo-Wschodniej. To trwające ponad miesiąc ,polowanie", zakończone wieloma zniszczeniami na terenie Polski i krajów sąsiadujących, okazało bezradność władz i (mimo prób ustabilizowania sytuacji) było głównym katalizatorem niezadowolenia społecznego, które w dalszej perspektywie doprowadziło do upadku realnego socjalizmu w Polsce, a tym samym - całego bloku wschodniego.


 • Mistrz Gry


  Niemiecka karykatura z ok 1875r., przedstawiająca spotkanie Arcymaga Efraima z rodu Thalor z konserwatywnym kanclerzem Niemiec Ottonem von Bismarckiem, który w tym okresie represjonował środowiska magów w II Rzeszy ramach tzw. ,Magicherkampfu". Wystawanie stóp do całowania ma być szyderczym komentarzem autora ilustracji do sporu, jaki wywiązał się między przywódcami. Dotyczył on kwestii tego, komu dokładnie podlegają magowie - państwu, którego są obywatelami, czy Radzie Magicznej.


 • Mistrz Gry


  ,Kongres Magiczny" - największa inicjatywa pojednawcza między środowiskami czarodziejów a mocarstwami niemagicznymi, mająca miejsce od lipca do sieprnia w 1878r. Zebrali się tam przywódcy wszystkich najważniejszych ludzkich mocarstw europejskich oraz państwa Altmerów (drugi plan po prawej, w czerwonych fezach) i poseł kilku twierdz Orków (z brodą koło Altmerów). Ze względu na sytuacje polityczną delegacja Dunmerów nie przybyła na obrady (lecz Mroczne Elfy zaakcpetowały postanowienia kongresu pół roku później). Na obrazie szczególnie wyrożnia się Otto von Bismarck podający rękę Pierwszemu Generałowi Strażnicy Magicznej, Jean-Armand Cordiale’owi. Na obrazie możemy również zauważyć Aleksandra Korczakowa, ministra spraw wewnętrznych Imperium Rosyjskiego (siedzi wysunięty na lewo) oraz najbardziej znanego ludzkiego czarnoksiężnika swoich czasów - Gustava Fausta (człowiek z bokobrodami, siedzi przy głównym stole, pisze)


 • Mistrz Gry


  Najbardziej znany mistyk i alchemik Europy Środkowej doby renesansu, Michał Sędziwój herbu Ostoja, wyjaśnia uczennicy nieautentyczność egzystencji (obraz z XIX w., olej na płótnie)


 • Mistrz Gry


  Spalone domy przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie, niedaleko miejsca, gdzie najbardziej elitarni Przyzywacze z SS-ThuleKommando zdecydowali się wypuścić Poparnusa w celu całkowitego zdławienia buntu (15.09.1944)


 • Mistrz Gry


  ,Altmerskie wojska w drodze na front" - carska, antyaltmerska ilustracja z okresu wojny rosyjsko-altmerskiej z ok. 1905r., mająca na celu swoiste wyśmianie wroga poprzez ukazanie podobieństw między Elfami Wysokiego Rodu i ich tradycjami, a tymi obecnymi w cesarskich Chinach (które sami Altmerzy zajęli 300 lat wcześniej pod pretekstem ,ustanowienia cywilizacji na ziemiach Państwa Środka"). Na pierwszym planie przedstawiono przysadzistego, elfickiego maga bitewnego w lektyce, co może wyraźnie sugerować, że autor chciał zdyskretytować skuteczność tych czarnoksiężników.


 • Mistrz Gry


  Ostatni przy życiu członek ściśle tajnej, radzieckiej ekspedycji badawczej do Piekła spotyka się ze swoim losem na Polach Niczyich (przedstawienie artystyczne oparte o magiczną wizję jednego z członków Strażnicy Magicznej, 1975r.)


 • Mistrz Gry


  ,Naesgoński bojownik" - obraz z 1943r. przedstawiający członka jednej z wielu naesgońskich band partyzanckich, które w okresie II Wojny Światowej toczyły asymetryczne walki z Afrika Korps, jednocześnie współpracując z aliantami (którzy, w ramach rekompensaty za udzielone wsparcie, pozwoliły im zwiększyć stan posiadania wężoludzi w Afryce Północnej)


 • Mistrz Gry


  ,Wystąpienie wodewilowe trupy artystycznej Altmerów, Wysokimi Elfami też zwanymi, mimo spektakularnego przyjęcia na deskach warszawskiego ,Qui por quo" jednak nie odniosła większych sukcesów wśród teatrów berlińskich, tudzież londyńskich czy amerykańskich. Otóż w tamtych środowiskach okryła się wśród widzów i krytyków wielką kontrowersyją, ponoć dlategoż, że to, wydaje się, niewinny pokaz pląsów z lekką pioseneczką, ma obrazać rodzaj ludzki, a zwłaszcza ludzi czarnych. Jest to naprawdę dosyć znamienne, a mi osobiście, Drogi Czytelniku, grymas politowania i ironii pojawia się na mej facjacie, czytając o takowych głosach oburzenia ze socjet i klik, które to wylansowały traktowanie Murzynów jako gorszy rodzaj człowieka" - Tadeusz Boy-Żeleński o spektaklu ,Afrykańskie rytmy" na łamach Ilustrowanego Kuryera Codziennego, 28.09.1927r.
  Na filmie jaki można teraz zobaczyć w internecie tego nie widać, bo poddano go obróbce, ale w oryginalne brzmieli nieco jak banda wysokich japończyków starających się mówić po angielsku i z quasi-japońskim akcentem udawać ten afroamerykański


 • Mistrz Gry


  Ranais z rodu Thelnei, wielokrotnie podejrzany o demonowierstwo altmerski urzędnik wysokiego szczebla z Ministerstwa Magii, próbujący uniknąć aresztowania i stracenia z rąk wymiaru sprawiedliwości swojego państwa poprzez otworzenie wyrwy między rzeczywistościami w zaklętym obrazie i sprowadzeniem demonicznej inwazji na stolicę Altmerii (20.03.2018r., kadr z kamery, którą przeprowadzał transmisję na znaną internetową platformę streamingową)


Log in to reply