Dyplomacja

• Mistrz Gry

Tutaj możesz otwarcie porozmawiać. I to nie tylko z innymi graczami czy botami, ale i ze swoją własną świtą. Niezależnie czy potrzebujesz rady, chcesz wypowiedzieć komuś wojnę, podpisać traktat pokojowy czy oskarżyć kogoś że jego matka puściła się z koboldem - możesz napisać to tutaj.
    Tylko wszelkie docinki mają być między władcami, nie graczami.

• Mistrz Gry

Tura 1
    1 dzień Wiosny, 998 lat po Boskiej Wojnie

Smugowce napojone i najedzone, aż rwą się do lotu.

• Zorze Onaliah

Wolne Miasto Miracji zaprasza na rozmowy przedstawicieli Dól Vedarath i Viridionu.

Dodatkowo z racji tego, iż skarbce aż lśnią od złota, z chęcią wysłucha ofert potrzebujących, chętnych na kredyt (prosimy pamiętać o odpowiednich podarkach).

• ŻBŻP

Costalia do Samerlion
    Arcyksiężna bardzo chętnie przyjęłaby u siebie Boską Renegatkę Edarię, w celu przeprowadzenia rozmów nad czymś bardzo istotnym dla Arcyksiężnej.

• Miasto Nieszczęść Wiek Pary

//Chciałem wymyślić coś bardziej ambitnego, ale nie dało rady…
    Edaria się zgadza na odwiedziny.

• ŻBŻP

Costalia proponuje wstępny termin za pięć tur.

//Ło, spodziewałem się że szybciej.
    Samerlion będzie o tym pamiętać i przybędzie wraz z początkiem tamtego miesiąca.

• Elarid

//Mi miałeś dać pierwszemu. Zdrajco.//

• Stagnalion proponuje Viserwani pakt o nieagresji na okres 5 tur

• Mistrz Gry

Viservania przystaje na ten układ

• Proponuje Viridionowi wysłanie kilku moich kaznodziejów w związku z łączeniem kulturalnym naszych narodów. I faktem że u nich również występują kulty Soea i Fakemal

• Imperator Crimetri proponuje Neroshine wybranie Kardelianizmu na główną religię wtedy ułatwi pielgrzymom podróż do świętego miejsca Kardelianizmu i będzie chętniej wymieniał się z Neroshiną surowcami

• ŻBŻP

547

• ŻBŻP

//Zależy jak chcesz.///

• Crimetria nie zgadza się na to. Z heretykami ograniczymy się do pozbywania się nadmiaru surowców

• ŻBŻP

Swoje już mam, powodzenia z buntem.

• Elarid

@Maks9o napisał w Dyplomacja:

Imperator Crimetri proponuje Neroshine wybranie Kardelianizmu na główną religię wtedy ułatwi pielgrzymom podróż do świętego miejsca Kardelianizmu i będzie chętniej wymieniał się z Neroshiną surowcami

Święte miejsce danej wiary nie jest aż tak wielkim powodem, aby podjąć tak ważną decyzję, a obecnie wymiana handlowa między Crimetrą i Nerosharą nie istnieje, nie jest to więc zbyt dobry argument. Sułtan nie widzi też powodu, aby śpieszyć się z podjęciem wyboru, zwłaszcza że wyznawcy Volsteina mogą zaoferować lepszą ofertę towarzyszącą wybraniu ich religii.

//Kube, a co powiesz na Samerlanizm? Trochę chyba sucho tam masz. Ciupka wody nie zaszkodzi :V

• Elarid

//W pałacu Sułtana wody nie brakuje, a to, że komuś czasem z pragnienia zdechnie wielbłąd, opcjonalnie trójka dzieci, to już inna sprawa.//

• Zorze Onaliah

Wolne Miasto Miracji zaprasza na rozmowy przedstawicieli Viridionu.
    Proszę pamiętać o odpowiednich podarkach.

• @Ether Viridion jest zainteresowany rozmowami. Kiedy i gdzie Miracja proponuje aby się odbyły i jakie tematy chciałaby w ich trakcie poruszyć?

• Zorze Onaliah

Wolne Miasto Miracji proponuje, aby odbyły się na Jego terenie skoro to Ono zaprasza. Chciałoby poruszyć sprawy terenów znajdujących się pomiędzy oboma państwami, a także wymainy handlowej.

• Przystajemy na taką propozycję. Matka Lasu wyraziła chęć, by osobiście być na owych rozmowach obecną. Jako termin proponujemy początek przyszłego miesiąca

• Do Imperator Nerisy
    Pani!
    Jako twój sąsiad oraz młodsza władczyni, od niedawna zaledwie kusząca zmagać się z ciężarem podobnym do tego, który od lat już spoczywa na twoich barkach, bardzo pragnę poznać Cię osobiście i porozmawiać o przyszłości naszych ziem oraz ich wzajemnych relacji. Czy zgodziłbyś się na odbycie takiego spotkania na początku przyszłego miesiąca?
    Z wyrazami szacunku
    Matka Lasu Sominescaria Alternovis, władczyni Viridionu

• Mistrz Gry

Do Matki Lasu Somenisacrii Artelnowis

Po pierwsze, to jest Nyrisa, ale daruje ci to drobne faux pas. Jak zgaduje chcesz omówić warunki swojej kapitulacji pod moje rządy, a ja w swojej wspaniałości zgodzę się na nie. Z chęcią przybędę do twojego pałacu.

Z wyrazami szacunku
    Imperator Nyrisa z Imperium Dzikiego Lasu.

• Do Imperator Nyrisy
    Dziękuję, Pani za tą wyrozumiałość. Mam nadzieję że nasze rozmowy będą owocne. Będziemy Cię oczekiwać pierwszego dnia następnej pełni.

Z wyrazami głębokiego szacunku
    Matka Lasu Sominescaria Alternovis, władczyni Viridionu

• @Pan-Hejter

Jesteśmy bardzo wdzięczni za tak hojną propozycję, na którą z chęcią przystajemy. Zapraszam więc wyznaczonych kaznodziejów, by przybyli do naszego pałacu, aby swą mądrość przekazywać w stolicy, gdzie będzie ona najlepiej odbierana

• Imperator proponuje Drakoneight (23) wspólne zaatakowanie Soleth wonar (26) za trzy miesiące po bitwie wyślemy wam teologów by w prostym ludzie znów zapalić płomień wiary i rozpoczniemy szlak towarowy naprzykład drewno za stal
    Z szacunkiem Imperator Artur Farkas

• ŻBŻP

Costalia proponuje pakt o nieagresji Drakoreliangh na okres roku (dwanaście tur).

• Mistrz Gry

Smoczy król nie ma, przynajmniej na razie, w interesie atakowania Soleth Vonar, jednak z chęcią przystanie na ewentualną wymianę handlową. Zgadza się za to na pakt o nieagresji z Costalijczykami

• Kurdiliat do Wolnego Miasta Miracji
    Bądź pozdrowiony Dożo. Piszę do ciebie z prostą sprawą, a w sumie to dwiema, o których rozmawialiśmy już wcześniej. Po pierwsze, widząc twoje armie i niechęć obywateli do walki, chciałem zaproponować kontrakt najemniczy. W zamian za wyłączność (Nie będziecie mogli korzystać z innych najemników, niż ci z naszego kraju, nawet jeśli to kompanie naszych obywateli), proponujemy okazyjną cenę. Za każdą naszą jednostkę, jaką będziecie chcieli wynająć zapłacicie jedynie dwukrotność naszych kosztów i będzie ona należała do was, aż do zakończenia kontraktu. Jego aktualną długość proponujemy na 10 tur, z możliwością przedłużenia później, przy renegocjacji warunków. Drugą sprawą, jest sprawa terenów, jakie nasi osadnicy zamierzają zająć na północy. Proponowaliście ich zakup, jednak warunki nam wtedy przedstawione niezbyt nam odpowiadają, więc proponujemy lepsze wyjście, które zadowoli obie strony. Każda nadmorska prowincja jaką zdobędziemy na nadmorskim kontynencie trafi w wasze ręce od razu, zamiast naszego sztandaru, wbijemy wasz i pozwolimy wam tam sprowadzić administrację. W zamian za każdą prowincję pragniemy 800 sztuk złota. Dodatkowo, żeby uniknąć utrudnień z kolonizacją, chcielibyśmy otrzymać zezwolenie na dokowanie w waszych portach bez sprawdzania papierów i darmową opiekę nad naszymi statkami, gdy będziemy poruszali się piechotą na kolejne prowincje, które zamierzamy dla was zdobyć. Ułatwi to znacznie i przyśpieszy kolonizacje kolejnych ziem, dodatkowo pozwoli zaaklimatyzować się waszym ludziom z naszymi wojownikami i wzajemnie. Czy te warunku są zadowalające?

• //wszystko co tu jest pokazane jest jawne dla władców postronnych, niezaangażowanych bezpośrednio w daną kwestię//

• // Wiem

• //to było pytanie, zgubiłem znak zapytania

• // Znaczy, gracze wiedzą, władcy nie.

• Imperator proponuje wielkiemu mistrzowi zakonu rękojeści naradę w sprawie pomniejszenia się wiary w Kardeliana .Trzeba znowu rozpalić ogień wiary. Jeśli Mistrz Zakonu się zgodzi narada rozpocznie się za dwa miesiące.

• Mistrz Gry

Wielki mistrz przystaje na propozycje Lorda Imperatora

• ŻBŻP

Costalia do Burkina kor Engusa
    Costalia słyszała o pańskim talencie, dlatego też chce zaoferować współpracę. Proponujemy osobiste przybycie do Costalii w celu wykonania kilku rzeźb, co zostanie panu sowicie wynagrodzone. Zapewnimy nie tylko złoto, ale i surowce i materiały konieczne do pańskiej pracy.
    Wstępnie jednak, jeżeli pan będzie zainteresowany, chcielibyśmy wiedzieć, na ile pan wycenia swoje usługi.

• Mistrz Gry

Zależnie od materiału, wielkości, ilości, limitu czasowego i specyfiki rzeźb ceny mogą wahać się od 20g do 20.000g. Jednak zanim przejdziemy do negocjacji potrzebuje opłacenia transportu z Greshat do Costalii, co powinno wynosić 50g. Lubię podróżować w luksusie.

• ŻBŻP

Czyli 100g na opłacenie trudów podróży, żaden problem.

• Imperator proponuje Drakoneight (23) naradę za dwa miesiące w sprawie pomniejszania się wiary w Kardeliana i plagi bezskrzydłych. Na naradę zgodził się już Wielki Mistrz Zakonu rękojeści i mamy nadzieję że Smoczy król również się zgodzi oczywiście omówimy dokładniej szlak handlowy

• Mistrz Gry

Smoczy Król przystaję na propozycje Lorda Imperatora

//Przystaje* ę w pierwszej osobie, e w innych. Oczywiście są wyjątki…

• Elarid

//Poprawiaj Mistrza Gry dalej, a zaraz będziesz musiał wybierać drugi kraj.//

• Zorze Onaliah

// taki klasyczek…

//Imię pasuje akurat :V

• Mistrz Gry

Tura 2
    31 dzień Wiosny, 998 lat po Boskiej Wojnie

Przyjazne spotkania dyplomatyczne i pokojowe, wręcz towarzyskie rozmowy strasznie kontrastują z tymi wszystkimi wojnami które właśnie wybuchły.

• Imperator pyta się Kurdiliatu na czym polega ich wiara i pragnie opowiedzieć o Kardelianie

• Do Doży Atlasa III d’Anconia
    Ze względu na sytuację państwową, o której zapewne miałeś już panie okazję usłyszeć, nie jestem w stanie opuścić mojej stolicy, by udać się na zapowiedzianą wcześniej rozmowę dyplomatyczną, z powodu czego wyrażam swoje najszczersze przeprosiny. Proszę, byś zechciał złożyć mi wizytę lub przełożył nasze spotkanie na czas, gdy moja sytuacja się ustabilizuje.
    Z wyrazami głębokiego szacunku
    Matka Lasu Sominescaria Alternovis

Log in to reply