Seyda Neen


 • Mistrz Gry

  Syndram
  W odpowiedzi Redgard oparł się o ścianę, założył ręce i omiótł swego towarzysza znaczącym spojrzeniem, by po dłuższej chwili odpowiedzieć spokojnie, choć nadzwyczaj spokojnie:
  -Abym mógł ci doradzić, potrzebuję pełnego obrazu sytuacji.
  Niklos
  Łagodna bryza porannego wiatru, wschodzące słońce, powoli narastający gwar w oddali - właśnie te oto bodźce dobiegały do Niklos z otoczenia przez jego nadzwyczajny gełm, kiedy to dopiero schodził ze statku, który przetransportował go z Mounrhold na Vvardenfell.
  Ach, Vvardenfell… Swoisty klejnot w koronie Morrowind, budzący dla samego zainteresowanego masę wspomnień, w tym też niekoniecznie zbyt dobrych…


 • Pandemia Soviet Dust Arsyntia Metro 2035

  - No cóż, wszystko zaczęło się od tego, iż obudziłem się w tej samej chacie, w której obecnie przebywamy. Tylko, że była ona zrujnowana, a ja mogłem lada chwila zginąć. Udało mi się jednak znaleźć wyjście w postaci otworu w ścianie i gdy wyszedłem z ruin chaty, zobaczyłem zdewastowane Seyda Neen i burzę pyłową, która tu dotarła, pomimo tego, iż jesteśmy cholernie daleko od Popielnych Ziem. Nagle zobaczyłem w oddali dwa źródła światła skierowane w moją stronę. Spróbowałem uciec, ale jakaś siła mnie powstrzymała. Pomodliłem się do dunmerskiej Trójcy, żeby mnie uratowała, ale wyglądało na to, że modlitwa nie zadziałała. I wtedy… Spotkałem Jego. Dagoth Ur powiedział mi, iż Trójca to fałszywi bogowie i zapytał mnie, dlaczego jestem tak spokojny pomimo sytuacji, kiedy to stanąłem twarzą w twarz z bogiem. Odpowiedziałem mu i zamiast gniewu boskiego, ten zaoferował mi współpracę - dołączenie do Szóstego Rodu. Zgodziłem się, a gdy spytałem się, co będzie z tobą i Chrystanne, to Dagoth Ur odpowiedział mi, iż znajdzie się dla was miejsce w świecie bez Cesarstwa, jeśli poprzysiągniecie mu wierność. - powiedział, kładąc dłonie na twarz.
  - Ale to nie koniec - Dagoth Ur ma się skontaktować ze mną ponownie.


 • Mistrz Gry

  Syndram
  Kiedy Syndram opowiadał swój nadzwyczaj dziwaczny sen, Akram słuchał go z nadzwyczajną uwagą, zaciekawieniem, ale też pewnym niepokojem, co dał po sobie poznać, marszcząc wyraźnie brwi. Widać było, że podchodził do tej kwestii równie poważnie, co sam Dunmer.
  -Hm… - mruknął, kiedy Syndram skończył - Mogę przed tobą przyznać, że wierzę, iż sny naprawdę mają wielką, proroczą moc. Tak sądzi większość moich pobratymców z Hammerfell i jako Redgard mogę powiedzieć ci tylko, że to wyłącznie przyszłość pokaże, że nie są to tylko majaki twego strudzonego umysłu. Podobnie jak sądzę, że zachowałeś się pochopnie co do konszachtów, nawet tych sennych, z tym całym Dagoth Urem - nie wiesz nawet, kim on jest.


 • Pandemia Soviet Dust Arsyntia Metro 2035

  - Możesz mieć tu rację. Powinniśmy odnaleźć informacje o Dagoth Urze. Poszukam w Seyda Neen biblioteki i jeśli ją znajdę, to będę musiał znaleźć książkę o Dagoth Urze bądź o Nerevarze, choć bardziej prawdopodobna jest druga opcja. Ewentualnie będę musiał znaleźć kapłana, który mi opowie o dunmerskim Szóstym Rodzie. - odparł, drapiąc się po podbródku.


 • Mistrz Gry

  -Biblioteka? Tutaj? - zapytał się nieco zaskoczony - Nieco przymałe jest to miasto na coś takiego. Ale w jakimś sklepie mógłbyś na pewno znaleźć książki - choćby w sklepie tego Altmera, Arnille’a niedaleko nas.


 • Pandemia Soviet Dust Arsyntia Metro 2035

  - Tego mi, kurwa, brakowało… Jebanego Altmera, który ma mi sprzedać książkę, w której mógłbym dowiedzieć się czegoś więcej o Dagoth Urze. - odpowiedział poddenerwowany, ale po chwili uspokoił się.
  - No nic, będę musiał zachować moje uprzedzenia do Altmerów dla siebie.


 • Mistrz Gry

  Początkowo Redgard nieco zaskoczył się reakcją swego dunmerskiego towarzysza, jednak po chwili mruknął i kiwnął głową na znak zrozumienia, po czym spokojnie położył Syndramowi dłoń na ramieniu i zaczął mówić swoim charakterystycznym tonem, jaki zawsze przybierał w sytuacjach, kiedy chciał podnieść na duchu swoich przyjaciół:
  -Słuchaj, Syndramie… Ja zawsze mogę tam pójść. Wszak zarówno ja, jak i Chrystanne dobrze rozumiemy twoje uprzedzenie do Wysokich Elfów.
  Mówiąc to, odruchowo skierował oczy w stronę wciąż śpiącej czarodziejki, po czym dodał bardziej pogodnie:
  -Ty zawsze możesz w międzyczasie obudzić naszą bretońską przyjaciółkę, bo prawie środek dnia, a ona nadal się leni.


 • Pandemia Soviet Dust Arsyntia Metro 2035

  - Dziękuję. - odparł, wręczając Akramowi 100 septimów. - Tu masz 100 septimów i wypytaj się o książki związane z Nerevarem - tam mogą być wzmianki o Dagoth Urze. Ewentualnie możesz wypytać o książki związane z rodem Dagoth. Jeśli takie książki będą, to je zakup, a jeśli nie, to będziemy musieli poszukać gdzie indziej. Ja w międzyczasie postaram się obudzić Chrystanne. • Niklos
  Vvanderfell… Dom. A w każdym razie nim był, zanim Fyrgath wszystko spieprzył. Teraz… Teraz nie ma nawet pewności, czy ktokolwiek z jego rodziny żyje. Gdyby mógł cofnąć czas, oddałby wszystko, żeby to zrobić, aby móc naprawić swoje błędy i wieść spokojne życie w Suran… I nie mieć na dłoniach tyle krwi niewinnych osób, które zamordował tylko przez desperacką chęć bycia członkiem Morag Tong, wywołaną prymitywną koniecznością bycia w jakiejś wspólnocie. Teraz jednak nie pora na dołowanie się błędami przeszłości. Pora na wykonanie zadania danego mu przez Lady Almalexię. Po zejściu ze statku, strzepnął pyłki ze swojego szklanego pancerza, poprawił hełm, z którego ktoś prosty mógłby się naśmiewać ze względu na jego podobieństwo do akwarium, po czym wyruszył w kierunku najbliższego Cesarskiego strażnika, którego mógłby się spytać o niezbędne informacje.


 • Mistrz Gry

  Syndram
  Akram szybkim ruchem przyjął pieniądzę, po czym wsadził je do własnej sakiewki.
  -W takim razie, do zobaczenia za chwilę lub dwie. - powiedział spokojnie, po czym poprawił się i jednostajnym, wręcz miarowym krokiem wyszedł z chaty, pozostawiając Dunmera z koniecznością obudzenia swej czarodziejskiej towarzyszki.

  Niklos
  Mając te rozważania w swym wciąż skonfliktowanym przez wspomnienia umyśle, Fyrgath spokojnie i przez nikogo nieniepokojony przeszedł przez pomost i port, jednocześnie obserwując rozpoczynające się życie tego portowego miasta. Po chwili mógł zauważyć stojącego na końcu portu poszukiwanego strażnika, który nie był zajęty niczym szczególnym. Nic, tylko pytać.


 • Pandemia Soviet Dust Arsyntia Metro 2035

  Podszedł więc do Chrystanne i lekko nią potrząsnął.
  - Wstawaj, śpiochu. Jest środek dnia. - odparł do swej bretońskiej towarzyszki. • Tuż po podejściu do owego strażnika lub też strażniczki, pewny siebie stanął przed nim, po czym kulturalnym tonem się spytał, trzymając ręce złożone za sobą:
  -Witam, niech będzie pochwalona Trójca. Jestem podwładnym Lady Almalexii i przybyłem z Mournhold. Czy mógłbym zostać poinformowany o tym, gdzie jest miejsce, w którym mógłbym odpocząć, bądź też przenocować?


 • Mistrz Gry

  Syndram
  Reagując na potrząśnięcie i słowa skierowane do niej, Chrystanne otworzyła oczy i powoli zaczęła zwlekać się z posłania.
  -Naprawdę? - zapytała nadal sennie - Mi się wydaje, że jest… dosyć wcześnie.
  Niklos
  Strażnik, widząc swojego rozmówcę i słysząc jego słowa, natychmiast przeszedł z biernej warty do uważnego słuchania, by po zakończeniu zapytania Fyrgatha lekko się skłonić i odpowiedzieć:
  -Witaj, ekscelencjo, jednak muszę zmartwić, że Seyda Neen nie posiada żadnej gospody, w której mógłby pan przenocować. Jednakże, Biuro Spisów i Opodatkowania obecne w tym mieście powinno coś załatwić.


 • Pandemia Soviet Dust Arsyntia Metro 2035

  - Gdyby było dosyć wcześnie, to mogłoby być ciemniej, nie wspominając o tym, że mogłaby być wtedy noc, a nie środek dnia. - odparł spokojnie. - Radziłbym ci wstawać. • Niklos lekko przechylił głowę na bok, wciąż patrząc na swojego rozmówcę. Lekko zakłopotany dowiedzeniem się o braku gospody w okolicach odpowiedział pytaniem:
  -Hmm… Skoro tak, to gdzie znajduje się owe Biuro Spisów i Opodatkowania? Możesz mnie do niego zaprowadzić?


 • Mistrz Gry

  Syndram
  Słysząc te słowa, mruknęła z wyraźnym zawodem i ponownie się przeciągnęła, by potem już zwyczajnie wstać.
  -A więc dobrze, Syndramie. - odpowiedziała, poprawiając skołtunione włosy, starając się posłać szczery, acz niewielki i nieśmiały, uśmiech - Niech tak będzie.
  Niklos
  -Z całym szacunkiem, Ekscelencjo, ale niestety nie mogę opuścić swojego posterunku. - odpowiedział nadzwyczaj uniżenie, ponownie się kłaniając - Takie są me rozkazy. Jednak mogę powiedzieć, że droga do niego nie jest zbytnio skomplikowana. Budynek znajduje się tam.
  Odpowiedział, po czym wskazał na niewielki kompleks dwóch złączonych ze sobą poprzez wspólny korytarz, trzypiętrowych budynków wzniesionych w sposób charakterystyczny dla architektury Cesarstwa, znajdujące się rzut kamieniem od portu.


 • Pandemia Soviet Dust Arsyntia Metro 2035

  - Rozchmurz się, bo nie jesteśmy na Ciebie wściekli za to, że zaspałaś. - odparł, próbując rozchmurzyć Bretonkę. - Co planujesz niedługo zrobić? Bo ja obecnie czekam na Akrama, aż ten przyjdzie do mnie z książką, której potrzebuję.


 • Mistrz Gry

  Syndram
  -No wiesz… - odparła nieco zawstydzona, lekko się rumieniąc, acz wciąż trzymając swój niepewny uśmiech - Najpierw chciałabym się obmyć i przebrać, więc… Mógłbyś może… wiesz…


 • Pandemia Soviet Dust Arsyntia Metro 2035

  - Nie ma problemu. - odparł spokojnie i udał się do swojej sypialni. • Niklos
  Fyrgath złączył swoje dłonie palcami, zachowując jednakże odległość między ich wewnętrznymi stronami, po czym lekko skinął w kierunku strażnika i odpowiedział:
  -Dziękuję stokroć. Życzę miłego dnia, muthsera. - po powiedzeniu tego wyruszył w kierunku wcześniej wspomnianego biura, natomiast gdy już do niego dotarł, zapukał kilka razy do drzwi, ponieważ tak bardzo jak chciał załatwić tam swoją sprawę, to nie chciał w żaden sposób nagle przeszkadzać pracownikom, jeśli są na obecną chwilę zajęci.


 • Mistrz Gry

  Syndram
  Kiedy Dunmer udał się do swej, z pomieszczenia, które służyło za sypialnię Chrystanne po chwili zaczęły dobiegać okazjonalne, acz głośne, odgłosy jej osobistej, porannej krzątaniny. Nic, tylko się cieszyć, że udało się tego nieśmiałego śpiocha sprawnie obudzić.
  Kiedy jednak sam Syndram w końcu znalazł się we własnym pokoju, mógł dostrzeć jeszcze coś innego, potencjalnie ciekawego. Spośród krzątających się za otwartym oknem mieszkańców Seyda Neen, on sam mógł dostrzec nadzwyczaj ciekawą sylwetką - szmaragdową, rawdopodobnie w szklanej zbroi, o dziwacznym, wręcz okrągłym, hełmie, stojącego przed znajdującym się nieopodal Biurze Spisów i Opodatkowania.
  Niklos
  Po usłyszeniu zwyczajnego pożegnania połączobego z ukłonem od strażniku i zapukaniu do drzwi Biura, wysłannik Almalexii usłyszał z wnętrza przytłumiony, choć nadzwyczaj oschły, głos niewątpliwie należący do osoby niebędącej Dunmerem.
  -Wejść, jak trza!


 • Pandemia Soviet Dust Arsyntia Metro 2035

  - Najpierw Dagoth Ur, a teraz takie coś. Kurwa, a mogłem jednak trenować, żeby zostać silnym, redorańskim wojownikiem. - pomyślał zdziwiony. Obserwował dalej sylwetkę - być może za chwilę stanie się coś ciekawego.
  // I stało się coś ciekawego - udało mi się wbić 1 000 postów. Idealny moment, aby pomiziać moje wyolbrzymione ego :v // • Niklos
  Cóż, nie jest to rodzaj powitania do jakiego przywykł ktoś taki jak tak wysoko postawiony pracownik Almalexii… Ale jednak musi przyznać, że za takim rodzajem powitań właśnie tęsknił. Proste, szybkie i bez żadnej zbędnej tytulatury. Wszedł do środka budynku, po czym skinął głową na powitanie.
  -Witam. To jest Biuro Spisów i Opodatkowania, nieprawdaż? - spytał się grzecznie.


 • Mistrz Gry

  Syndram
  Z jego własnych obserwacji wynika, że ten tajemniczy, potencjalnie ważny, osobnik właśnie został wpuszczony do zazwyczaj zatłoczonego Biura. Nic, tylko się zastanawiać, czego on tam poszuluje i dlaczego przypłynął na tę wyspę? I co ważniejsze - czy ma to jakiś związek z Syndramem i jego przeszłością?
  Niklos
  Kiedy Fyrgath wszedł do środka, zobaczył pomieszczenie będące istnym ucieleśnieniem cech hołdowanych przez biurokratyczną machinę - praktyczności i braku zbędnych zbytków. Jego oczom ojazało się przestronne, proste, pozbawione zbędnych ozdobników pomieszczenie z kilkoma ławami i jednym solidnym, choć prostym biurkiem naprzeciw drzwi, przy którym siedział starszyczłowiek ubrany w szaty cesarskiego urzędnika, który swą karnacją i rysami twarzy zdecydowanie wskazywał na pochodzenie z prowincji Wysokiej Skały, pochłonięty pisaniem jakiegoś dokumentu. Tuż obok drzwi zobaczył opartego o ścianę Cesarskiego, który po zauważeniu nowego gościa wyprężył się i lekko ukłonił.
  -Tak, to właśnie to miejsce. - odpowiedział spokojniejszym, choć wciąż lekko oschłym tonem wskazującym, że to właśnie on zaprosił Niklosa do środka.


 • Pandemia Soviet Dust Arsyntia Metro 2035

  Nie przypominał sobie, żeby ktoś taki miał związek z Syndranem i jego przeszłością, lecz będzie miał tą osobę na oku, gdyż jest co najmniej podejrzana. Poczekał jeszcze chwilę, aż Chrystanne doprowadzi się do porządku. • Niklos
  Znakomicie. O ile sam Niklos biurokratą zdecydowanie nie jest w żadnym stopniu, to nie może zaprzeczyć, że wręcz uwielbia tą praktyczność Cesarskich urzędów, pozbawioną zupełnie niepotrzebnych dekoracji oraz upiększeń, jakie mają w zwyczaju dawać jego rodacy, gdzie tylko jest to możliwe. No… Może z wyjątkiem Rodu Redoran. Oni również definitywnie doceniają efektywność ponad efektowność.
  Dłoń Almalexii lekko uśmiechnęła się w kierunku obecnego w pomieszczeniu urzędnika, jednocześnie kłaniając się delikatnie w kierunku obu osób obecnych. Następnie podszedł do biurka urzędnika i grzecznie powiedział:
  -Dzień dobry, szanowny Panie. Jestem Niklos Fyrgath, zostałem wysłany przez Lady Almalexię na ważną misję. Czy mógłbym dowiedzieć się czegoś o tych okolicach i gdzie mógłbym przykładowo przenocować?


 • Mistrz Gry

  Syndram
  Poza tym, ten tajemniczy człek wszedł już do Biura, więc póki co nawet nie trzeba się nim przejmować, co jest dla samego Dunmera tym bardziej korzystne. Nic, tylko się cieszyć, jeden powód do czujnej uwagi z głowy.
  Po krótkiej chwili Bretonka sama weszła do pokoju swojego towarzysza, już obmyta i przebrana.
  -Nie jestem zbyt potargana? - zażartowała, stając koło niego i lekko się uśmiechając, po czym dodała zaciekawiona - A na co tak patrzysz przez to okno?
  Niklos
  Słysząc to, urzędnik podniósł głowę, po czym szybko wstał i odszedł od biurka, by zbliżyć się do nowego. Następnie się ukłonił i rzekł spokojnym, lekko chrypiącym głosem:
  -Witaj, Niklosie Fyrgathcie. Mnie zaś swą Socucius Ergalla i sprawuję pieczę nad tym urzędem. Z najwyższą pieczołowitością odpowiem na nurtujące pana pytania, jednak jestem wpierw autoryzowany do przekazania zapieczętowanego listu z Mournhold, który polecono przekazać waszej osobie po przybyciu do mego Biura. Chciałby pan go zobaczyć teraz?


 • Pandemia Soviet Dust Arsyntia Metro 2035

  - Nie, nie, wszystko jest w porządku. - odpowiedział spokojnie. - Widziałem jakąś dziwną sylwetkę wchodzącą do Biura Spisów i Opodatkowania. Zbroja wydawała się szklana, a jego hełm był okrągły, niczym jakieś akwarium. Nie wiem, czy to jakaś bliżej nieokreślona konstrukcja Dwemerów, ale powinniśmy się mieć na baczności.


 • Mistrz Gry

  Syndram
  Słysząc to, Chrystanne początkowo się mocno nad tym zastanowiła, jednak po chwili lekko zachichotała, jednocześnie na znak dobrych manier zakrywając nieco usta dłonią.
  -Och, Syndramie… - odparła wciąż rozbawiona - Wybacz za to, ale dwemerska machineria chodząca jak gdyby nigdy nic po jednym z większych portów na tej wyspie brzmi nadzwyczaj miedorzecznie. Poza tym, Krasnoludy nie są znane z używania szklanych zbroi - mieli własny metal, z którego tworzyli swoje przedmioty i oręż.


 • Pandemia Soviet Dust Arsyntia Metro 2035

  - Tak, tak, masz rację. Po prostu był to dla mnie dziwny widok. - odparł spokojnie.


 • Mistrz Gry

  Syndram
  -Cóż… - rzuciła wskazującym na rozmyślanie tonem- Też bym się zdziwiła, jakbym zobaczyła takie kuriozum. A swoją drogą… co będziemy dzisiaj robić?


 • Pandemia Soviet Dust Arsyntia Metro 2035

  - Myślałem nad szukaniem jakiegoś kontraktu dla nas, aczkolwiek obecnie czekam, aż Akram przyniesie mi pewną książkę.


 • Mistrz Gry

  Syndram
  -Pewną książkę? - zapytała się zaciekawiona - Rzadko je czytujesz, więc pewnie jest w niej coś ważnego, czyż nie?


 • Pandemia Soviet Dust Arsyntia Metro 2035

  - Tak. Potrzebowałbym książki, która zawiera wzmianki o Nerevarze, jednym z dunmerskich bohaterów. - odparł. - Chciałbym mieć możliwość czytać więcej książek, lecz niestety wybrałem robotę najemnika i teraz będę musiał się z tym pogodzić. • Niklos
  Zapieczętowany list? Ciekawe. O tym akurat nic nie wiedział… Ale… Warto od razu wiedzieć więcej. Grzecznym tonem odpowiedział:
  -Owszem, z przyjemnością się dowiem jego treści.


 • Mistrz Gry

  Syndram
  -Mimo wszystko, wciąż warto poświęcić na nie trochę czasu. - odpowiedziała spokojnie - Bądź co bądź, można znaleźć w nich pokłady wielkiej wiedzy.
  Niklos
  Słysząc to, urzędnik lekko się uśmiechnął i ponownie ukłonił.
  -W takim razie, proszę za mną. - odpowiedział by następnie skierować swe kroki w stronę solidnie wzmocnionych, drewnianych drzwi znajdujących się po lewej stronie jego biurka, prawdopodobnie strzegących przejścia w stronę pomieszczeń urzędu, gdzie przechowywali ważne dokumenty i inne cenne przedmioty.


 • Pandemia Soviet Dust Arsyntia Metro 2035

  - Zgadzam się z tym. - odparł krótko. • -Ależ oczywiście. - odpowiedział grzecznie, zachowując neutralny wyraz twarzy i odpowiadając ukłonem na ukłon. Następnie zaczął podążać za urzędnikiem do tych archiwów, będąc jednocześnie wewnętrznie zaciekawionym tą całą sprawą.


Log in to reply