Rozgrywka [Sezon Alfa]


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Główne miejsce akcji PBFa.

  Przykładowa Tura

  Samobójcy z krainy Jos

  Wydatki
  Przeznaczyłem 24 tyś. złota na Badania (Projekt 1, wynik losowania kości taki i taki).

  Wojna
  Wysyłam wszystkie swoje jednostki (101 Poborowych) na zaznaczoną prowincję, mają ją przejąć.

  Taktyka
  Szturm

  Dyplomacja
  Wypowiadam wojnę Imperium Zagłady.

  Mapa
  Obrazek z zaznaczonym atakiem, nie chciało mi się pracować nad przykładową mapką ataku :V

  Podsumowanie
  Wydałem 24 tyś. złota na badania.

  Ważne! Jeżeli nie wspomnieliście kosztach Badań w Podsumowaniu, nie uznam wam nowych jednostek!


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Tura 1

  Marzec

  Mapa
  text alternatywny

  Gracze

  Cesarstwo De Profundis
  Obecnie panuje wielki spokój na granicach, żołnierze donieśli o tym, że zapewnie w całej twojej okolicy brakuje innego państwa, przez co możesz sobie pozwolić na szybki wzrost terytorialny.

  Księstwa Graniczne
  Sąsiedztwo z innym państwem to zawsze groźba wojny, o czym wiedzą twoi żołnierze. Obecnie utrzymujesz spore oddziały na prowincjach, które mogą zostać zaatakowane przez twojego przeciwnika, ale trzeba pamiętać o jednym - musisz się rozwijać, podbijać niezamieszkane tereny, by móc dysponować środkami do wojny, oraz po to, by móc rzucić na pole walki większe ilości żołnierzy, niż przeciwnik.

  Imperium Cen’ny
  Jeżeli plotki się potwierdzają, nie masz żadnych rywali na swoim kontynencie, co oznacza piękny i szybki wzrost terytorialny. Oczywiście, koniec końców możesz zacząć się dusić w swoich prowincjach, także musisz poważnie zastanowić się, co zrobić dalej. Koniec końców, Imperium do czegoś zobowiązuje i nie można siedzieć bezczynnie jak żebrak bez nóg.

  Imperium Narrati-Vos
  Imperium musi się rozwijać. To fakt. Jednakże na drodze do tego faktu stoi inne państwo, które całkowicie blokuje ekspansję terytorialną z użyciem drogi lądowej, jeżeli nie będzie się chciało Imperium rozpoczynać tej wojny. Wtedy pozostaje jedynie użycie floty, a to poważnie ogranicza możliwości wojskowe, gdyż okręty, chociaż jest ich sporo, nie dysponują taką ładownością, żeby przerzucić główne siły na brzeg niezamieszkanych terenów.

  Najjaśniejsza Republika Verenaru
  Państwo, które jest umieszczone praktycznie wszędzie zawsze może się liczyć z pewnymi problemami. Szkoda jednak strzępić ryja na takie pierdoły, jak handel, podatki, czy też politykę wewnętrzną. Trzeba się zastanowić, jakie kroki należy podjąć, żeby nie stracić swoich terenów w tym świecie, oraz co należy zrobić, by zdobyć dominację na wodach. W końcu, jedyne państwo wyspiarskie powinno dysponować siłą we flocie, bo na lądzie walki byłyby krótkie i krwawe…

  Imperium Za’al Bl’ok
  Duże możliwości ekspansji terytorialnej. Przyblokowane inne Imperium. Imperium Za’al Bl’ok może rozwinąć się dosłownie w każdym kierunku, jednakże musi mieć na uwadze to, że i sąsiad nie pozostanie pewnie bezczynny. Pytanie jest jedno i pozostaje bez odpowiedzi - co zrobi Imperator, by Imperium przetrwało?

  Cesarstwo Wschodzącego Słońca
  Pora na spokojnie przeanalizować pewne fakty. Po pierwsze - Cesarstwo graniczy z innym państwem, co może oznaczać zamieszki na granicach, jak i też późniejszą wojnę. Dalej, na wyspie również w pobliżu istnieje państwo, ale ciężko określić jego wielkość, gdyż zapewne większość terenów leży gdzie indziej, co jedynie sprawia, że wyspa jest sporna. Na koniec, pozostają możliwości podbojów terytorialnych, których jest mnóstwo. Przyblokowany jedynie przy wyspie i jednej granicy, Cesarstwo może ruszyć dosłownie wszędzie. Pytanie tylko, gdzie?


 • Elarid

  Imperium Cen’ny

  Wydatki:
  10.000 złota na badania.

  Wojna:
  Brak, tylko przejmowanie neutralnych prowincji.

  Taktyka:
  PW.

  Dyplomacja:
  Ostrzeżenie wystosowane do Najjaśniejszej Republiki Verenaru

  Mapa:
  Cena2.png

  Podsumowanie:
  10.000 złota na badania. • Imperium Za’al Bl’ok

  Wydatki
  7 000 na badania dystansowych, wynik 66, na turę z prowincji 12
  7 000 na badania kawalerii, wynik 29, na turę z prowincji 45
  1 000 na badania floty, wynik 50, na turę z prowincji 1

  Wojna
  PW

  Taktyka
  PW

  Dyplomacja
  Pakt o nieagresji z Imperium Narrati-Vos na 3 tury
  Wymiana prowincjami z Imperium Narrati-Vos

  My im dajemy to /\

  Oni nam dają to /\

  Mapa
  PW


Log in to reply