Magia Przestworzy oraz Pegaz


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary Mistrz Gry

    Wszystko poszło dość gładko i sprawnie, a metal póki co powstrzymuje walenie słabszych piorunów, nie cierpiąc przy tym jakoś bardzo. W czasie, kiedy wszedł, wszyscy już biegali dookoła. Czy to po części, czy do technomanty po porady, czy to sprzątając lub dokładając nowe rzeczy. Tarn pierwszy raz mógł podziwiać pracę Turna. Przed nim leżały losowo porozrzucane fragmenty i elementy urządzenia. Po chwili przyłożył do nich dłonie i zamknął oczy. Z początku nic się nie działo, lecz po chwili elementy zaczęły się ze sobą łączyć w całość, śrubki skręcać, inne części mocować bez kleju, a niektóre się nawet niewiele wyginały. Tak oto powstały pierwsze egzemplarze. Majtkowie szybko je chwycili i wybiegli, rozstawiając po okrętach. Po paru takich rundach, które miały przerwę paru sekund, burza na chwilę ustała. Oto potęga technomancji! Potem usłyszeli ogłuszający wręcz trzask nad nimi samymi, lecz… dalej żyli. Metal wytrzymał! Turn dostał jednak kolejne partie metalu, ot na wszelki.
    Dość ciężko było ocenić z tej odległości stosowną ilość żagla, zwłaszcza że Owen nie znał się na tego typu statkach i nie wiedział ile dla ich i tak małego masztu to “mało.” Ten jednak przestał gwałtownie opadać, kiedy płomienie zniknęły. Czarodziej w tym czasie podszedł z lunetą i spojrzał przez nią.
     – Dość nieźle Ci poszło. No, teraz tyl… – Nie dokończył, przeszkodził mu nagły trzask od strony magii, jednak nic poważnego się nie stało. – W co oni się tam bawią…? – szepnął, spoglądając na chwile w tamą stronę. – No, mniejsza – najwyraźniej szybko stracił zainteresowanie – mamy własne cele. Poszukaj jakiegoś długiego harpuna lub czegoś takiego, aby przyciągnąć nasz cel. • Ale podziałało? Podziałało. Więc, rozważanie nad znaczeniem “mało” nie będzie mu potrzebne. Kiedyś może do tego wróci, jak znowu będzie mu potrzebne.
  - Dobra, dobra. - Odwrócił się. - Sokół będzie najlepszy do strzału. Choć teraz pewnie i sam dałbym radę. - Dodał jeszcze odchodząc. Rozejrzał się czy jakiegoś harpuna nie ma w okolicy, a jeśli po drodze trafił na Aidana to przedstawił mu sytuację. • Tarn
  Kapitan natychmiast chwytał piorunochrony magią i rozstawiał je w przeróżnych miejscach statku, odciążając nieco załogę, w końcu w takim celu tu przybył. Kiedy było już po wszystkim, udał się do Pegaza, do Burga by sprawdzić jak idzie mu i najemnikom przechwytywanie wrogiego statku.


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary Mistrz Gry

    Tak, Sokół stał gdzieś przy burcie i w spokoju, przez niemal cały czas, obserwował niewielki szkuner, z butelką jakiegoś wina - którego jeszcze jakiś czas temu nie miał - popijając je od czasu do czasu. Kiedy Owen do niego podszedł, strzelec chciał coś powiedzieć, lecz czarodziej go uprzedził. Namyślał się, chłepcząc nieco trunku na poprawę myśli, jak to zazwyczaj mówił.
     – Więc mam strzelić harpunem w tamten szkuner? Hah! Wtedy to się dopiero zdziwi! Już teraz sra w gacie ze strachu! Chętnie to zobaczę. Chłopaczek zaczynał taki pewny siebie, a tu bum! nie spodziewa się tego! – Wziął znalezioną przez Owena wyrzutnię harpunów z załadowanym pociskiem. Wycelował nonszalancko w pokład wrogiego statku i od niechcenia nacisnął spust. Najwidoczniej pierwszy raz nim strzelał, bo odrzut dość mocno nim rzucił. Sam nawet zaklął, wyrażając z ekscytacją szacunek do mocy tego wariata.
    Harpun wbił się gładko w cel, jakby dzieląca ich odległość była tylko umowna. Marynarz obok nich, obserwujący zajście przez lornetkę, po początkowym osłupieniu szybko przejął wyrzutnię i zamontował ją na jakimś najbliższym dziale. Potem zszedł podpokład. Po chwili krzyków, może i bijatyki, cel momentalnie zaczął się przyciągać. Pioruny zniknęły, coś lekko szarpnęło Pegazem, ale udało się - cel złapany.
    Dzięki zaangażowaniu całej załogi Magii, pioruny przestały stanowić realne zagrożenie, co mocno podniosło morale (na tyle, że już teraz co niektórzy sobie z tego żartowali, jakby była to jakaś dawna i dość zabawna przygoda), a załogi wznowiły pracę. Było to widać chociażby po szykowaniu harpunów - oba statki nie były pod abordaże, co niszczenie, dlatego nie mieli bazowo zamontowanego odpowiedniego sprzętu. Pegaz jest jednak na tyle potężny, że można pozwolić sobie na chowanie w nim podobnego sprzętu na różne sytuacje i okoliczności.
     – Nie grzmi… – zauważył niepewnie, z dużą dozą nieufności, technomanta.
     – Kapitanie! – Do kajuty wpadł marynarz, krzycząc na całe gardło. – Nie grzmi! Burza powstrzymana! Wróg pojmany! No… prawie pojmany. Chyba pojmany… ale na pewno przyciągany! • Tarn
  Tarn na słowa jakiegoś marynarza, szybko opuścił pokój technomanty i udał się do Burga i drugich wynajętych najemników. Gdyby to było potrzebne, i kiedy jego załoga już by się tym zajęła, przy pomocy swej kuli wystrzeliłby dodatkowe harpuny.
  - Jak się sprawy mają? - Zagaił towarzystwo, nie zwracając się za bardzo do nikogo konkretnego. • To załatwione. Teraz niech sobie robią z tamtym statkiem co chcą, on swoje już zrobił.
  - Rybka złowiona i już nawet upieczona. - Odpowiedział na pytanie Tarna. - Chociaż nie wiem jak mocno oberwali. Ciężko powiedzieć z tej odległości. • //Ty specjalnie nazywasz go Tranem bo imię, czy tan nazwisko tak bardzo gówniane? :v //
  Kiwnął najemnikowi głową. Dobra, teraz pozostaje czekać i przekonać się, czemu magowi tak bardzo zależało na tym statku, w całości. • // Moja pamięć do imion tak działa, że nie działa. Po prostu nie sprawdziłem w czasie pisania posta i tak wyszło. //


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary Mistrz Gry

    Nie tylko oni tyle czekali. Wszyscy przerwali swe prace i wyszli na pokład, aby zobaczyć co im zajęło tyle czasu. Nawet księgowy Tarna, który zdawał się odżywiać papierami i regenerować siły porządnie wypełnioną biurokracją. Pojawił się również Marthin, którego nie widzieli przez całą tę akcję. Kiedy statek w końcu uderzył o burtę, czarodziej powietrza wdmuchnął delikwenta na pokład. Ich utrapieniem, zmorą przynajmniej tej pół godziny życia, niszczycielem pobieraczy błyskawic, czy jak to obecnie nazywał Turns, okazał się dzieciak. Nastolatek, do tego, Jakby jeszcze było im mało szoków, miał kolczyk w uchu. Nie byle jaki! Skreślone godło rodu Vastiich, coś za co grozi kara śmierci. Jego czarne włosy opadały mu na jedno oko w nieładzie. Spoglądał na nich z lekkim strachem i przerażeniem, trochę się kuląc.
     – Co k*rwa?! – ryknął oburzony Travers. – To go się baliśmy?! To on jest tym groźnym…
     – Spokojnie – odparł mag, klęcząc przed dzieckiem. – Gdzie nauczyłeś się tej magii?
    Chłopiec nie odpowiedział. Nikt nic nie mówił, trwała cisza prawie absolutna. Prawie, bo jednak jakieś szepty były. Trudno je jednak zakwalifikować do jakichś większych rozmów. Ot, typowe szmery, którymi charakteryzowały się tłumy podczas komedii.
     – Zabrać go do mnie, niech chwilę ochłonie – polecił Graygon. Owen w tym czasie poczuł czyjąś rękę na ramieniu. Był to George.
     – Chodź na bok, musimy pomówić. • Dzieciak? Sam był całkiem niezły w chyba podobnym wieku, ba nawet wioskę prawie przypadkiem zjarał, ale czy to nie aby przesada? Co on, zaczął się uczyć gdy miał roczek i od tego momentu z lekcji nie wychodził? I co to za znak na kolczyku? Rebeliant jakiś?
  Gdy poczuł dłoń na ramieniu odwrócił się bez słowa. Widząc Georga kiwnął jedynie głową i udał się za nim. • Tarn
  Szlachcic nie wkurzył się jakoś specjalnie, na widok dziecka. Mało tego, w głowie nawet zaświtała mu pewna myśl. Podszedł do maga, stanął obok niego i powiedział.
  - Może zwerbujemy go do siebie? Szkoda pozwolić, by ktoś taki się zmarnował, a jak widzę jego kolczyk, to nie pożyje za długo? - Spojrzał też przy tym na Marthina i jego ludzi, ciekaw kiedy i gdzie młodego zabiorą. Naprawdę mu zaimponował, zwłaszcza, że władał taką magią!


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary Mistrz Gry

    Na miejscu czekała już reszta drużyny. Na uboczu, bez świadków.
     – Kiedy wy bawiliście się z tym dzieckiem, ja pozwoliłem obejrzeć sobie przewożony towar – zaczął spokojnie, jakby takie oględziny klienta były normalne. Jednak nie były. – Nie wiem co tam dokładnie jest, widziałem te generatory pary i sporo zbiorników z krwią. Na końcu były jednak żelazne drzwi. I tu wkraczacie Wy. Jeśli nie da się przez nie przejść, to je stopicie. – Tu już mówił bardziej do Sophie i Owena. – Ufam, że uda Wam się przedostać przez ochronę. Tylko uważajcie na faceta z młotem, jest o wiele bardziej czujny od reszty. My w tym czasie będziemy udawać, jakby nic się nie stało. A, jest to pod pokładem.
    Sophie tylko kiwnęła głową i już zaczęła schodzić schodami, które były niedaleko nich.
     – No właśnie to planowałem – odpowiedział wiekowy mag, obserwując niknący w kajucie kapitana pochód. – Ale wychodzi na to, że nic z tego… • Tarn
  - Najemnicy mają złodziejkę… - Zaproponował, również obserwując znikający z jego oczu pochód. Tak, zaproponował skoszystanie z usług złodziejki, nie jest to zbyt szlachetne i prawe, taki czym z pewnością zbrukałby jego nazwisko… Ale z drugiej strony, przecież teraz transportują pilnie strzeżony towar, którego najlepiej aby nikt nie poznał, czy okradanie takiego człowieka, z niesamowicie silnego Maga, to przestępstwo? - Ewentualnie mógłbym pójść i się z nim dogadać, w końcu jestem kapitanem statku, który ma mu pomóc w eskorcie - dodał jeszcze, po czym zwrócił się w stronę przyciągniętego szkunera i zakrzyknął głośno do swej załogi. - Skuć wszystkich żywych i przetransportować ich na mój pokład, podobnie zrobić z ich dobrami materialnymi, podejdę w wolnej chwili! • Nie spodobał mu się ten pomysł. Wszyscy tutaj już znają jego moc, więc będzie łatwo namierzyć sprawcę, a także nie uśmiechało mu się to wkradanie się. Do niego zawsze bardziej pasowało wbijanie się od frontu, niż ukrywanie w cieniu. Mimo tego ruszył za Sophie.
  - Joel nie byłby lepszy? Ja już na siebie zwróciłem sporą uwagę. - stwierdził gdy już z nią się zrównał.


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary Mistrz Gry

     – Ale nie ma innych żywych. – wzruszył rękoma jeden z załogantów Magii, wychodząc ze szkunera. – Tylko dobytek osobisty, ale go też zabierają. – Akurat za nim paru osiłków dźwigało walizki i niosło do kajuty kapitana.
     – Jak chcesz to idź, ją załatwiać ja muszę o czymś pomyśleć – powiedział mag i udał się na pokład Magii.
     – Nie wiem kto by był dobry a kto nie, ale George wie co robi. On zawsze wie co robi – odpowiedziała idąc przez podpokład.
    Początkowo nie spotkali nikogo i nic interesującego, poza generatorami o jakich wspomniał elf. Skąpo oświetlane przez wpadające z okien światło nie wyglądały aż tak imponująco jak tamten jeden i pewnie gdyby wcześniej nie widział go w pełnej krasie, nie wiedziałby nawet co to jest. Mało ich nie było, wręcz panował przesyt, licząc szybko wyszło więcej niż jest załogi. Na oko… Potem jednak, idąc głębiej, dostrzegli czterech ludzi. Nikt ich jeszcze nie widział, ale patrolowali teren. Uzbrojeni byli w proste karabiny, a ich ubiór to zbroja płytowa. Dość solidnie wykonana, tania na pewno nie była. Warto też dodać, że podobnych na pokładzie nie widział.
     – Rób to co ja – szepnęła Sophie, przekradając się bokiem, wyczekując odpowiednich momentów, aby bezszelestnie minąć strażników W jej ruchach nie brakło gracji, finezji i opanowania. Wpierw za jedną skrzynię, wyjrzenie - czysto - sus za szafkę, obejrzenie się po bokach, przejście na przykucu za kolejną skrzynię, potem pod stołem i jest. Oj tak, była dobra. Parę chwil i znalazła się po drugiej stronie. Teraz czas na Owena. • // Nie wiem czy mam pisać przejście każdej przeszkody z osobna, czy razem, więc dam w jednym poście //
  Ma robić tylko to co ona, tak? A to znaczy co, tak dokładniej? No dobra, po prostu spróbuję przejść niezauważony, tą samą trasą. Tak więc ustawił się za pierwszą skrzynią, wyjrzał kilka razy, aż w końcu, gdy był dostatecznie pewien powodzenia, przeszedł szybko za szafę. Rozejrzał się czy nikt nie zauważył tego przymknięcia i tak samo jak Sophie, przeszedł dalej. Na końcu przeczołgał się pod tym samym stołem, próbując nie robić zbytniego hałasu.


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary Mistrz Gry

  //A weź rzuć 4d10. Jestem ciekaw. • // Czas więc w końcu ogarnąć jak to działa


  Rzucanie kośćmi 1d4: [3]
  Razem: 3


 • // Jestem geniuszem prawda?


  Rzucanie kośćmi 4d10: [5, 4, 7, 7]
  Razem: 23


 • Tarn
  Niech to, czy ich pracodawca nie pozwala sobie teraz na zbyt wiele? W ogóle, czy on przysłużył się jakoś do walki ze szkunerem? A Tarn tak bardzo liczył na owocną współpracę… Ruszył więc na poszukiwania tej złodziejki, a gdyby nie dał rady jej znaleźć, za cel obrałby sobie kogokolwiek z tych najemników.


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary Mistrz Gry

  //Przynajmniej wiesz jak rzucać.
    Owen już na początku się przekonał, że daleko mu do wprawy swe towarzyszki. Co prawda dość szybko znalazł się za skrzynią, ale nie był w stanie się zgiąć, aby schować za nią całego swojego ciała - była po prostu za mała. Na jego szczęście strażnicy się nie patrzyli w tym kierunku. Za szafkę też nie przeszedł jakoś dobrze, ale na szczęście nie wzbudził hałasu. Ba, ledwo co zdążył. Parę sekund opóźnienia i by wpadł. Dwie następne przeszkody ominął dość sprawnie, aż w końcu znalazł się obok Sophie.
    Stali w przejściu między pomieszczeniami, a raczej byli schowani przy ścianie. Kobieta pokazała magowi żelazne drzwi na końcu. Samo pomieszczenie również było większe, lecz tym razem znajdowały się tam głównie wszystkie inne bibeloty, byleby nie generatory. Było się za czym chować, prawda, ale straży naturalnie było więcej. Przy ich celu kręcił się również wspomniany wcześniej goryl z młotem.
     – Dobra, mam plan. Przekradniesz się tam – wskazała drabinę po ich prawej – i udasz, że zszedłeś tu z ciekawości. Ja będę się przekradać lewą stroną, obejdę tego typa i spróbuję z drzwiami. Jak się nie uda, to uszkodzę jeden z generatorów pary. Ty wtedy krzyknij, że biegniesz po wsparcie. Syki będą pewnie na tyle głośne, że nie usłyszą czy wychodzisz czy nie. Znajdziesz sobie potem jakąś kryjówkę. Co ty na to?
    Trasa którą musiałby przebyć Owen nie była jakoś wybitnie długa. Ot, parę skrzynek, stołów, szafek, kredensów i jedna lodówka przechylona w bok. Straż tam głównie stała i gawędziła, zapewne nie wierząc w możliwość włamu.
    Tarn nie miał szczęścia i nie znalazł nigdzie złodziejki, ale dostrzegł gdzieś przy poręczy ich strzelca. Popijał sobie jakiś trunek. W oko wpadł mu również ten elf, który przyniósł jeden z generatorów. • Tarn
  W sumie to nie pozostało mu za bardzo nic innego, oprócz pójścia i porozmawiania z kapitanem. Udał się więc w stronę strzelca. • Spojrzał na swoją trasę, po czym ponownie skierował swój wzrok na Sophie. Zrobił minę jakby chciał spytać, czy ta aby nie żartuje. Na pytanie odpowiedział jedynie kiwnięciem głowy. Ponownie przyjrzał się swojej trasie.
  - No to ruszam. - Rzucił jeszcze nim odszedł. Spojrzał na straże i wybierając jego zdaniem dogodny moment, spróbował przedostać się do drabiny. A gdy był na miejscu po prostu się o nią oparł i zaczął się rozglądać.


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary Mistrz Gry

    Na dogodny moment długo czekać nie musiał. Akurat stworzyła się taka pod dwoma stołami i za wspomnianą, pewnie już starą, lodówką. Kiedy znalazł się na pozycji, jak na zrządzenie losu musiał czekać dłużej na jakąkolwiek atencję, niż dostanie się pod drabinę. Jednak tu również nie musiał sporo kombinować, bowiem po paru minutach łaskawie ktoś go dostrzegł. Przyglądał się przez chwilę z niedowieżaniem, aby ostatecznie wycelować w niego broń i krzyknąć zdezorientowanym.
     – A ty tu skąd?! Kto tym razem nie zamknął tego cholernego włazu?!
    Te jakże bezsensowne i dość typowe w tym momencie słowa przyciągnęły sporą część straży. Głównie tych z okolicy i wszystkich na drodze Sophie. Nawet draba z młotem zwabił. Dziewczyna przebiegła bezszelestnie spirnetem i zaczęła coś majstrować przy drzwiach. Dała znak ręką, aby ciągnął dalej, odwracając się na chwilę w jego kierunku.
    Tymczasem na powierzchni, Sokół wyraźnie się ucieszył na widok kapitana Magii.
     – O! Czy to Pan… ee… – mężczyzna na chwilę się zamyślił. – Tran? Wielorybi, tak? Bardziej wolę rekini. • Podniósł ręce do góry. Udał zdziwienie tym, że strażnik tak po prostu skierował w niego broń.
  - Nie wiem kto go nie zamknął, ale ja tu tylko oglądam statek. Możecie opuścić broń? Trochę źle mi się rozmawia na spokojnie będąc na celowniku. - Bardziej niż na tym co mówił skupił się by nie patrzeć bezpośrednio w stronę Sophie, a jedynie zerkać kątem oka. • Tran
  Przeklęci mieszczanie, szacunku do szlachty ich nie nauczono… Chociaż patrząc na jego stan, nawet gdyby wiedział o dobrych manierach, pewnie nigdy by ich nie zastosował. Czemu trzymają tego nałogowego pijaka? A, bo to chyba najlepszy strzelec jakiego Tarn widział. Chyba tylko przez wzgląd na ten fakt, potraktuje go teraz łagodnie.
  - Nie wiesz gdzie rozeszli się Twoi towarzysze? Chciałbym porozmawiać z kimś kompetentnym od Was o tym co nas spotkało…


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary Mistrz Gry

    Zamiast opuścić, wycelowali w niego z muszkietów, karabinów i kordelasów. Mężczyzna z młotem podszedł bliżej i dopiero gdy dał znak ręką, opuścili bronie.]
     – Daję Ci trzy sekundy – powiedział ze spokojem, ale i siłą w głosie, ignorując słowa Owena. Mimowolnie poczuł jak jest świdrowany przez jego spojrzenie pełne gniewu i chęci mordu. Przerażające, jak taka osoba mogła wysławiać się z takim stoicyzmem.
    Sophie słysząc draba, odwróciła się na chwilę w kierunku Owena, pokazując dziesięć palców. “Dziesięć sekund”.
    Sokół zaśmiał się słysząc “kompetentny”.
     – O? Więc ja Ci nie wyglądam na komptnego? – spytał z uśmiechem, ale po chwili odchrząknął. – Nasz mag poszedł do kapitana, tam go poszukaj. – Dodał, tym razem z większym spokojem i bez błędów.

  //Wybacz jeśli kłóci się to z poprzednimi odpisami, zmiana planów… • // Wiewiór wpisujemy 17 kwietnia jako święto, Max powrócił do GM’owania. //

  Dziesięć sekund? Czyli musi zyskać siedem, bo trzy już dostał od tego draba. Tak więc wykorzystał je by wspiąć się po drabinie o jeden lub dwa stopnie. Odwrócił się ponownie do tych ludzi i z zakłopotaną miną przeczesał włosy.
  - Cóż prawda jest taka, że się zgubiłem. Wiecie słaba orientacja w terenie, dodatkowo co chwila mi się kręci w głowię przez ten lot. Nawet nie wiem jaką drogą tu trafiłem. • //Ja wpiszę inną datę na święto, bo w sumie miał wrócić kiedy indziej do gmowania :v //
  Tran
  Cóż za zabawny i elokwentny człowiek. Prychnął w myślach na jego głupie pytanie i czekał aż ten przejdzie do konkretów, co zrobił w miarę szybko. Spodziewał się, że poprzedzi to zamaszysty ruchem flaszki do swoich ust. Cóż, jednak potrafi powiedzieć coś normalnego i sensownego. Nie zaszczycił go żadnym gestem wyrażającym wdzięczność i ruszył we wskazanym kierunku.


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary Mistrz Gry

  //Tu byłoby serduszko, gdyby nie zmieniona klawiatura
  Cholera, takiego opisu tych sekund to się nie spodziewałem. Wiesz, bardziej w głowie miałem te takie filmowe, ale coś wymyślę.
     –
    I cała dramatyczność się ulotniła, kiedy Owen postąpił wbrew zachowaniom typowych bohaterów licznych książek przygodowych. Olbrzyma pewnie też to nieco zdziwiło, bo przez chwilę milczał nieco zdziwiony. Mimo wszystko chwycił jednak za młot, a na jego twarzy ponownie zagościł spokój.
     – To spierd*laj w poskokach póki możesz – odparł jedynie, równie oschle i zimno co poprzednio. Teraz jednak nie było już tego stoicyzmu. Chyba tracił cierpliwość, a szkoda, bo zostało mu pięć sekund. Niby niewiele, ale jak wiadomo, czas jest względny.
     – Bogacze – rzucił na koniec do siebie, biorąc kolejny łyk z butelki.
    Prędko znalazł się przed wejściem do kajuty kapitana. Czemu przed, a nie wewnątrz? Zatrzymało go dwóch marynarzy, blokując wejście skrzyżowaniem karabinów.
     – Kapitan obecnie nie przyjmuje gości. Proszę przyjść później – powiedział spokojnie jeden z nich. • Tran
  Nie przywykł do bycia traktowanym jak zwykły człowiek, mocno więc się zdziwił tym nagłym zatrzymaniem. Po chwili jednak zdziwienie ustąpiło irytacji, kiedy już przyswoił sobie to, że potraktowano go jak zwykłego “gościa”.
  - Panowie chyba nie wiedzą z kim mają do czynienia, ale mogę Wam wybaczyć ten błąd - odparł i zechciał ruszyć do środka. • // A właściwie co by zrobił ktoś z książek przygodowych?

  Jakoś nie uśmiechało mu się obrywać, ale skoro musi, to jeszcze trochę poirytuje tego człowieka.
  - I mam się znowu zgubić i znowu wleź w jakieś dziwne miejsce? Chociaż powiedz którędy mam iść!


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary Mistrz Gry

  //Tu mi bardziej chodziło o ten moment, kiedy bohater podczas tego odliczania gada i dalej próbuje przekonać czy szuka sposobu na przechytrzenie, bez wykonania polecenia. Czyli w skrócie - nie zachowywał się sztampowo. Chociaż w sumie robi to teraz…

    Natrafił na opór w postaci karabinów, którymi nieco go odepchnęli.
     – Zdajemy sobie sprawę, drugi kapitanie, ale rozkaz to rozkaz. Proszę poczekać na swoją kolej – rzucił mocniej ten sam strażnik co poprzednio. Po chwili jednak westchnął. – Ale jest Pan też kapitanem tej drugiej łajby, a ja zasłużonym marynarzem. Szanuję każdą pomoc w przestworzach, zwłaszcza tę praktyczną a on za mało mi płaci, abym jej nie uszanował i teraz. Jest tylne wejście, niestrzeżone. Prowadzi co prawda pod pokład, ale jest tam przejście do kajuty.
    Owen jednak nie miał tak łatwo. Wojownik nacisnął jakiś przycisk na młocie. Coś kliknęło. Dwa obuchy (no, tak to się nie nazywa, chodzi mi o to czym się uderza młotem) zaczęły się rozsuwać.
     – Nawet mnie nie wkurw*aj – rzucił jedynie. Jeszcze trzy sekundy! • //Tak, to obuch.

  Owen uznał, że spełni tylko jedną z jego próśb, a że ta o wyjście była wcześniejsza…
  - No dobra, dobra. - zaczął znów się wspinać po drabinie. - Jak znowu się zgubię, gdzie nie powinienem to powiem, że koleś z mechanicznym młotem uznał, że lepiej pozwolić komuś snuć się niż podać drogę. Może jak kogoś jeszcze spotkam to będzie odpowiedzialny - Zaczął gadać jakby do siebie, choć na tyle głośno by słyszał go tamten facet, a może i także kilka osób obok. • Tran wielorybi
  Już miał chwycić za swą broń//nie pamiętam czy jakąś ma i nie chce mi się sprawdzać, może później jak Ty będziesz odpisywać :v // i pokazać temu niedorajdzie, że nie powinno się go traktować w ten sposób. Gniew jednak szybko opuścił jego ciało, kiedy to strażnik wyraźnie odpuścił i powiedział mu o tylnym wejściu. Bardzo dobrze, że ten parobek w końcu zmądrzał, ciekawe tylko, czy mówił prawdę. Odszedł od strażników i poszedł na około szukać tylnego wejścia, rzucając mu tylko lekko rozgniewane spojrzenie. Jakby nie mógł powiedzieć o nim od razu, tylko musiał podnieść swe ego przeciwstawiając się komuś wspaniałemu i wysoko postawionemu. Niech się cieszy, że trafił na Tarna, który potraktował jego wybryk łaskawie i chwilowo mu odpuści.


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary Mistrz Gry

    Kiedy Owen zaczął się wspinać, mięśniak znów coś nacisnął w młocie, którego wszystkie elementy zaczęły wracać na właściwe miejsce. Sophie to wystarczyło, aby złamać zamek, wejść do środka i zamknąć za sobą drzwi. Owen mógł w tym czasie pójść szukać George’a, aby zdać mu raport z wydarzeń.
    Nie da się ukryć, że Tarn faktycznie był łagodniejszy od części swej załogi, ale żaden i tak nie był takim furiatem, aby zadzierać z załogą innego okrętu, który w końcu współpracuje z jego chlebodawcą. Pewnie samo to, że robią to za pieniądze starczył, bo jednak ważnym jest aby nie stracić źródła dochodów.
    Tylne wejście znalazł łatwo. Wokół nie było nikogo, więc mógł wejść jak do siebie. • Nie udało się zdenerwować tamtego jeszcze bardziej, Sophie przedostała się do środka, a on i tak nie przyda się tutaj na nic więcej. Zostało tylko wrócić, tylko tu jest jeden problem, a mianowicie czy wie którędy? Licząc, że jego orientacja w terenie nie jest jednak tak bardzo słaba, jak o tym przed chwilą mówił, obrał kierunek w w którym, jak sądził, jest wyjście. • Tarn
  No proszę, jednak mówił prawdę. Czasem jednak opłaca się słuchać tego gminu. Rozglądnął się jeszcze, by upewnić się że nikt go nie obserwuje i ruszył tym wejściem do środka.


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary Mistrz Gry

    Raczej łatwo się zorientuje. Wyszedł tuż za jakimiś skrzyniami w innej, już nie tak strzeżonej ładowni. Widział nawet schody prowadzące na zewnątrz. Nie było nikogo w okolicy i lepiej, aby tak pozostało dopóki nie wyjdzie.
    Po otwarciu, Tarn drzwi znalazł się na korytarzu. Przestronnym i zawalonym różnymi bibelotami. Nie było żadnych odnóg czy drzwi, tylko droga prosto aż do przejścia do gabinetu. No i słyszał rozmowę kapitana ze swoim magiem - Burgem.
     – Czyli chcesz mi powiedzieć, że ten mały nie potrafi kontrolować pogody – mówił mag, najpewniej zbierając uzyskane informacje w całość – a ta burza to zwyczajnie bardzo rzadki przypadek Inteligentnego Sztormu, pozostałości po legendarnych żywiołakach powietrza?
     – Tak – odpowiedział pewnie kapitan.
     – I wiesz to, bo masz znajomych meteorologów, którzy maniakalnie interesują się podobnymi przypadkami?
     – Tak.
    Krótka cisza.
     – To czemu się zakończyła wraz z jego unieszkodliwieniem? – Pytał dalej Burg.
     – Wychodzi na to, że ten jeden, konkretny Sztorm upodobał sobie tego chłopca. W końcu to inteligentne burze, może widziała w nim swojego syna? I odpuściła, bo wiedziała że już go nie odzyska?
    Krótka cisza.
     – Sądzisz, że jestem aż tak głupi? – Głos maga wskazywał na mocne zniecierpliwienie. Niecodziennością było widzieć go w takim stanie.
     – Sądzę, że powinien Pan bardziej ufać opinii kogoś, kto coś o tym wie. Ja dowody na swoją tezę mam, Pan na swoją - niekoniecznie. • // Ta burza mogła zawsze odpuścić bo się wygotowała //

  Wyjście? Jest. Ludzie w okolicy? Nie ma. Tyle wystarczyło Owenowi by ruszyć prosto w kierunku schodów. • //14 dni, nie tak źle :v //
  Tran
  No cóż, nie pozostało mu nic innego, jak ruszyć tym korytarzem przed siebie. Oczywiście podczas jego spaceru, rozmowa trwała sobie w najlepsze. Może i by ją przerwał, gdyby nie dotarł do drzwi w tak interesującym momencie. Inteligentne Sztormy? Czego to ten motłoch nie wymyśli. Oj, Kapitan spadł teraz w jego mniemaniu stosunkowo nisko. Stał teraz pod drzwiami, czekając na dalszy przebieg rozmowy, nie chciał w końcu przerywać w tak interesującym momencie.


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary Mistrz Gry

     – Proszę bardzo, czekam na te “Argumenty” – powiedział czarodziej, wyraźnie podkreślając ostatnie słowo. Najpewniej usiadł na kanapie.
     – Powinien Pan wiedzieć, że modele StormFly są stworzone do ucieczek przed burzami. Tylko trzy razy StormFly’om nie udało się przed nimi umknąć. Wszystkie trzy natrafiły na Inteligentne Burze. Ot, wypadek lotu Tria-Fieldrose był spowodowany przez takową. Sami ocaleni mówili, że burza wzięła się znikąd i ich prześladowała, nawet po wzmocnieniu prędkości, i odpuściła dopiero po katastrofie. Inny przypadek? Nieżyjący już, wybitny meteorolog, Jimmy Stravons, mówił o tym zjawisku. Mam w swojej skromnej biblioteczce wszystkie jego publikacje, potrafił pisać z pasją. Sztormy i huragany męczyły jego rodzinne miasteczko Twinsis po jego morderstwie we własnym domu, do czasu pogrzebu. Wtedy też spadł bardzo obfity deszcz, a przypomnę, że Twinsis leży na pustyni.
     – StormFly’e miały słabe płótno na szkielecie, który również nie był najlepszy, dla zwiększenia prędkości, więc wystarczył zazwyczaj jeden piorun aby sterowiec padł, bo jak dobrze pan podkreślił, one miały im umykać, nie czekać aż się skończą. Do dziś naukowcy nie określili co było prawdziwą przyczyną tego incydentu, a to co Pan mówi to jedna z hipotez, dodam że własna, a nie jakiegoś naukowca. – zaczął niemal od razu. – Jimmy był uznawany za szaleńca, więc nie uznaję żadnej z jego książek czy publikacji za warte uwagi, a jego słowa nie są godne choćby chwili namysłu. Sezon burzowy po prostu pokrył się ze wzmożoną aktywnością meteorologiczną na tamtym obszarze. Było to wiadome parę dni przed tragedią. Skoro miasteczko było na pustyni, to należy się cieszyć z takiej obfitości, a nie przypisywać mu nie wiadomo jakich zasług…
     – Zdaje się, że mamy gościa – wtrącił się niespodziewanie .Marthin
    Kiedy Owen wyszedł, poczuł za sobą czyjąś obecność.
     – Gdzie Sophie? – spytał się George.


Log in to reply