Konflikt polsko-czechosłowacki
-
(Upraszam inne kraje, które biorą udział w konflikcie o tworzenie map swoich działań oraz spisu jednostek biorących w nich udział)
Polska
LWP
Armia Północ
11 i 2 korpus piechoty+ 22 samodzielny pułk czołgów+11 dywizja Przeciwlotnicza+ 14
brygada artylerii ciężkiej
Armia południe
12 i 9 korpus piechoty+ 13 pułk samodzielny czołgów.
Grupa uderzeniowa powietrzna
. 3 korpus myśliwski, 4 korpus lotnictwa szturmowegoNasza ofensywa została zatrzymana na granicy Czechosłowacji, duża liczba czołgów i ciężkiego sprzętu zatrzymała się w Tatrach.
Czechosłowacja
Zaczyna się! Nasze jednostki zostały odepchnięte od obleganych baz wojskowych z powrotem na teren Czechosłowacji! Na szczęście w większości udało się zatrzymać ofensywę na granicy! Co robić towarzyszu sekretarzu? TOWARZYSZU?Polskie samoloty zbombardowały również część Czechosłowackich lotnisk, straciliśmy ponad 40 samolotów bojowych!
NRD
Po drugiej stronie granicy zaczęła się walka! Co robić?
-
Niemiecka Republika Demokratyczna
Na razie nic nie robić. Wojsko ma pozostać na pozycjach w pobliżu granicy Czechosłowacji i czekać na ewentualne rozkazy. Przybrać postawę defensywną.
-
PRL
PRAGA DO WARSZAWY
PRAGA DO WARSZAWY
PRZERYWAMY KONFLIKT.
TRAGEDIA OBIEGŁA NASZ GLOB Z MOSKWY.
TOWARZYSZ STALIN NIE ŻYJE.
APELUJEMY O PRZERWANIE KONFLIKTU DO CZASU ZAKONCZENIA WIELKIEJ ŻAŁOBY.Przy czym wysyłamy nasze jednostki do granicy z NRD.
-
#Anchor (Rzeczypospolita Polska)
WARSZAWA DO PRAGI
WARSZAWA DO PRAGI
ZGODA PRZERYWAMY KONFLIKT