Wszystko, co powinieneś wiedzieć


 • Mistrz Gry

  Akcja gry toczy się rok po objęciu stanowiska komisarza policji w Gotham City przez Jamesa Gordona. Batman jest już znany, jednak jeszcze nie zdobył dużego rozgłosu. Niektórzy uważają go za miejską legendę, inni za Zbawcę Gotham, jeszcze inni za szalonego przestępcę. Mafia i gangi, a także korupcja w ratuszu i policji pozostają silne i nie wygląda na to, żeby miało się to zmienić w ciągu najbliższych kilku lat. Kwitnie handel narkotykami, ostatnio także przybrał na sile handel bronią. Jednak biedniejsi mieszkańcy miasta wciąż żyją tak samo - z dnia na dzień, bez nadziei na poprawę swojego losu.

  Mapa miasta
  Mapa
  image

  Frakcje:

  Gang Jokera
  Nikt nie wie, po co ktokolwiek chciałby bratać się z Klaunem, ale jego gang wciąż dopuszcza się rozbojów i kradzieży, głównie w biedniejszej części Gotham. Zdarza się to najrzadziej raz na kwartał.

  Gang Dwóch Twarzy
  To, że przywódca siedzi obecnie w Arkham nie powstrzymuje jego ludzi, żeby co jakiś czas porywać furgonetkę z pieniędzmi lub dokonać małego zamachu z bronią automatyczną.

  Gang Bane’a
  Najemnik z Santa Prisca zaszył się wraz z garstką sprzymierzeńców gdzieś na południu miasta dwa lata temu. Od tamtej pory słuch o nim zaginął.

  Mafia Pingwina
  Mimo, że milioner był już kilka razy więziony, zawsze udaje mu się wyjść dzięki własnej armii prawników. Obecnie przesiaduje w swoim apartamencie przylegającym do klubu Iceberg Lounge. Każdy wie, czym w rzeczywistości się zajmuje, ale nikt nie mówi tego na głos.

  Mafia Czarnej Maski
  Roman Sionis, przed sześcioma miesiącami oczyszczony z zarzutów organizowania handlu bronią, mógł spokojnie zająć się tym ze swojego biura na najwyższym piętrze wieży Sionis Industries.

  Mafia Rosyjska (stara gwardia)
  Grupa starszych członków rosyjskiej mafii, hołdujących starym rosyjskim i syberyjskim zasadom przestępczości. Obecnie niemal wyparta przez Nową.

  Nowa Rosyjska Mafia
  Mafia rosyjska w najnowszym wydaniu, cechująca się brutalnością, bezwzględnością i ostentacyjnym bogactwem. Głównie handlują bronią, prochami i wymuszają haracze. Zarządzają także prostytucją. Organizacją rządzi człowiek zwany Rosjaninem.

  Mafia Włoska Falcone’a
  Carmine Falcone zmarł trzy lata temu, jednak jego ludzie wciąż starają się powrócić do władzy nad półświatkiem. Przegrywają jednak z dobrze zorganizowaną mafią Maroniego.

  Mafia Włoska Maroniego
  Po śmierci Falcone’a Maroni przejął większą część jego wpływów, ustanawiając tym samym siebie jako głównego szefa gothamskiego półświatka. Często rywalizuje z Rosjaninem.

  Triada
  Przesiaduje w Chinatown, ale czasem robi wypady do innych dzielnic. Głównie handluje narkotykami i prostytucją, czasem zajmuje się morderstwami na zlecenie.

  Yakuza
  Kręci się w pobliżu Chinatown, stale rywalizując z Triadą. Działa w tej samej branży, co ona.

  Batman z sojusznikami
  Nikt nie wie, kim jest, ani czego tak naprawdę chce. Wszyscy wiedzą, że wypowiedział osobistą wendetę wszystkim przestępcom w Gotham. Korzysta w tym celu z szeroko rozumianej najnowszej technologii.

  Mniej znane:

  Wszystkie pojawiające się w komiksach o Batmanie z obecnej linii czasowej (wymiarowej). Między innymi:

  Gang Anarky’ego
  Liga Zabójców


Log in to reply