Wszystko, co powinieneś wiedzieć


 • Mistrz Gry

  Akcja gry toczy się cztery lata po założeniu Ligi Sprawiedliwych i dwa lata po zbudowaniu Strażnicy, czyli wielkiej stacji kosmicznej, służącej Lidze za kwaterę główną. Znajdują się tutaj stołówki, pomieszczenia do treningu i ćwiczeń siłowych, sale obrad Ligi, zbrojownie, stacje serwisowe, kwatery mieszkalne członków Ligi, sala reprezentacyjna oraz wiele, wiele innych.
  Liga w obecnej chwili liczy już ponad stu pięćdziesięciu członków. Do tego dochodzi liczba kilkudziesięciu uczniów oraz rekrutów, nie będących jeszcze pełnoprawnymi członkami. Ekipa serwisowa oraz obsługująca sprzęt Stacji liczy czterysta pięćdziesiąt osób. Wszyscy podpisują umowę na utrzymanie w tajemnicy swojego prawdziwego źródła utrzymania i są monitorowani przez całą dobę w celu sprawdzenia, czy wywiązują się z owego obowiązku.

  Obecny czas i historia w grze
  Akcja gry dzieje się siedem lat po rozpoczęciu krucjaty przez Batmana. Obecnie pomocnikiem Mrocznego Rycerza jest Robin II, który niedługo ma zostać członkiem Młodych Tytanów, więc nie odwiedza Strażnicy. Nightwing niedawno rozpoczął swoją własną krucjatę, nie jest on jednak w żaden sposób członkiem Ligi. Supergirl nie należy do Młodych Tytanów, przygotowuje się natomiast do zostania członkiem Ligi. Wonder Girl jest obecnie członkiem Młodych Tytanów. Czerwona Strzała (dawniej Speedy) działa na własną rękę i pozostaje niezrzeszony.

  Użytkownicy Wieży:

  Członkowie Założyciele Ligi Sprawiedliwych:
  Są to: Superman, Batman, Wonder Woman, Zielona Latarnia I, Flash II, Aquaman, Marsjanin Łowca.

  Członkowie Ligi Sprawiedliwych
  Wszyscy pełnoprawni członkowie Ligi, w tym Członkowie Założyciele. Mają długi staż, a także regularnie przyjmują misje od Ligi i najczęściej też regularnie pojawiają się w Strażnicy. Wyjątkiem są między innymi Zielone Latarnie (I i II), które muszą także bronić całego sektora 2814.

  Członkowie honorowi
  Zaliczają się do nich osoby nie będące członkami Ligi, ale które przysłużyły się jej w ten czy inny sposób. Mają oni dostęp do głównych sektorów Strażnicy. Członkami honorowymi są także osoby nie będące już pełnoprawnymi członkami Ligi z powodu wieku lub ran i kontuzji. Mają oni dostęp do większości pomieszczeń Wieży i najczęściej spędzają w nich czas ucząc młodych adeptów, którzy zamierzają zostać pełnoprawnymi członkami. Wśród nich jest między innymi Wild Cat.

  Adepci
  Są to osoby w różnym wieku, przygotowujące się do zostania pełnoprawnymi członkami Ligi Sprawiedliwych. Spędzają czas głównie na towarzyszeniu profesjonalistom na misjach, ćwiczeniu i nauce. Poza, oczywiście, ewentualnymi obowiązkami swoich alter ego na Ziemi.

  Ekipa obsługi Wieży
  Pracownicy obsługi są odpowiedzialni za kontrolę działania teleporterów Zeta, wszelkich skanerów i radarów, a także za monitorowanie ogólnego stanu całej stacji oraz sytuacji na Ziemi, jak i w kosmosie.

  Ekipa serwisowa
  Odpowiedzialna jest za naprawę i monitorowanie ewentualnych usterek i problemów na terenie całej stacji. Niektórzy pracownicy zarówno ekipy serwisowej, jak i obsługi mają dostęp do większej ilości pomieszczeń, niż inni.

  Inna obsługa
  Kucharze, sprzątacze, konsultanci itd.


Log in to reply