Mapa


 • Elarid Mistrz Gry

  Amestris to kraj, który służy jako główny setting serii Fullmetal Alchemist.
  Jest to państwo unitarne pod rządami republiki parlamentarne,j o populacji około 50 milionów. Głową państwa jest „Führer” (大 総 統, Daisōtō po japońsku, forma „Generalissimo”), który jest naczelnym dowódcą wojska, który również pełni rolę szefa rządu.
  Wydaje się, że kraj składał się z kilku byłych narodów, dość zróżnicowanych kulturowo i religijnie, ale włączonych przez rozwijające się państwo. Regiony administracyjne kraju wydają się odzwierciedlać te różnice. Kraj ma pięć oddziałów administracyjnych: obszar południowy, obszar zachodni, obszar północny, obszar wschodni i obszar centralny.
  Obszar wschodni jest najbardziej zróżnicowany, zamieszkuje go bowiem naród o innym pochodzeniu etnicznym , czyli Ishvalczycy. Prowincja Ishvalska różni się etnicznie i kulturowo od reszty kraju: ludzie tam są bardzo religijni; większość z nich rezygnuje z alchemii, co w przeszłości doprowadziło do wielu konfliktów z rządem centralnym i zakończyło się wojną domową w Ishvalu.Ogółem w Amestris istnieje 5 najważniejszych miast:
  - Central
  -East city
  -West city
  -North City
  -South city
  A także wiele miast podległych, lub miasteczek, jak Ishval, Lior czy Rush Valley

  image


Log in to reply