Dyplomacja


 • Mistrz Gry

  Tutaj zawieracie przymierza, układy, traktaty albo wypowiadacie wojny.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Rząd Holandii proponuje Federacji Włoskiej zawarcie sojuszu militarnego. • Rząd Włoski z przyjemnością przystaje na propozycję sojuszu. • Rząd Cesarstwa francuskiego proponuje rządowi Polskiemu sojusz militarny. Proponuje też walonii protektorat oraz wysyła notę protestacyjną do Prus


 • Mistrz Gry

  Rząd Polski zgadza się na ów sojusz.
  Tymczasowy Rząd Walonii odmawia. • This post is deleted!

 • Arsyntia

  W związku z polityką unifikacyjną Niemiec - Wilhelm I Hohenzollern wysyła ultimatum do francuskiego rządu Napoleona III odnośnie natychmiastowego oddania rdzennych terenów pod administrację pruską, tj. Elsass i Lothringen. • Rząd Cesarstwa francuskiego proponuje rządowi Cesarstwa Austriackiego sojusz militarny • This post is deleted!


 • Cesarstwo francuskie

  Z powodu polityki dotychczasowej i nieszcześć dziejowych jakie spadły na Francję zmuszeni jesteśmy ustąpić w ultimatum niemieckiej agresji i zgodzić się na oddanie alzacji i lotaryngi
  Żada w zamian paktu o nieagresji na okres 50 tur i strefy zdemilitaryzowanej na oddanych terenach.


 • Arsyntia

  Pruski rząd zgadza się.


 • Arsyntia

  Regent Wilhelm I Hohenzollern zaprasza do Berlina Wilhelma III Holenderskiego. • Rząd Serbii proponuje Czarnogórze, Bułgarii i Grecji sojuszu zaczepno - obronnego pod rosyjską protekcją


 • Mistrz Gry

  Czarnogórcy i Bułgarzy (ci drudzy po długich negocjacjach) się zgadzają od razu, natomiast Grecy się narazie wstrzymali z bezpośrednią odpowiedzią, choć można wywnioskować, że są zainteresowani tą propozycją, lecz niezbyt przypada im do gustu być pod ruskim de facto protektoratem. • United Kingdom

  Do: Federacja Włoska
  Wyrażamy głębokie współczucie w związku z tym, co się wydarzyło. Liczymy na pokojowe rozwiązanie owego problemu.

  Do: Turcja Osmańska
  Proponujemy Konstantynopolowi zawiązanie współpracy w kwestii ekspansji naszych krajów w Afryce Wschodniej, aby nie doszło między nami, a wielkim narodem tureckim, do niepotrzebnych niesnasków. Zachęcamy Sułtana do podjęcia rozmów na ten temat.


 • Arsyntia

  Królestwo Prus

  Prusy zapewniają poparcie dyplomatyczne bośniackiego powstania i jednocześnie nawołują Imperium Osmańskie do rozpoczęcia negocjacji pokojowych z rebeliantami.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Król Wilhelm III jest obecnie zajęty sprawami wewnętrznymi Holandii, jednakże możemy wysłać do Berlina przedstawiciela holenderskiego korpusu dyplomatycznego. • #anchor (Francja)

  Rząd francuski wyraża wsparcie rządowi Imperium osmańskiego w sprawie bośniackiej i nawołuje do rozpoczęcia rozmów pokojowych pomiędzy nimi a powstańcami, Paryż popiera ideę stworzenia autonomii bośniackiej w państwie osmańskim


 • Projekt Woland

  Kaisertum Österreich

  Austriacki rząd będzię w spokoju rozważać propozycję sojuszu z Francją biorąc pod uwagę jej deklaracje względem Imperium Osmańskiego.

  Cesarstwo Otwiera się na żądania Federacji Włoskiej. To co się wydarzyło jest niedopuszczalne. Prosimy o wybaczenie iż nie mogliśmy obronić pańskiego dyplomaty przed tym szaleńcem. Z miłą chęcią nasza policja wspomoże włoskich detyktywów.

  Co do sprawy Nadreńskiej: Oczywistym jest że potępiamy działania Bawarii oraz Wintembergii. Ich działania są głupie i niedojrzałe! Oddanie suwerenności własnego kraju dla jakiejś bzdury liberalnych psów jest dyzhonorem dla każdego szanującego się władcy. To przecież Jest obowiązek Monarchy dbać o naród nie zaś Krzykaczy dbających tylko o przymilanie się masom jak liberałowie. W tej sytuacji jesteśmy zmuszeni Potępić takowego krzykacza, gbura z Pomorza o imieniu Otto von Bismarck, który przed wiosną ludów mógłby tylko marzyć o takim zaszczycie -bycia kanclerzem Prus, które jak widać Zmiękły na liberalną dziaduwę po utracie Nadrenii oraz Śląska. Nie wiem czy Kanclerz zdaje sobie z tego sprawę ale umniejsza on właśnie pozycję Prus na rzecz tego demoliberalnego tworu. Zwracam się więc nie do kanclerza tylko do króla Prus aby opamiętał swojego Ministra, który jak na to widać nie rozumie słowa “realpolitik” chyba że chodzi o Francję i Królestwo Polskie którego tak potężny Prusak się boi. Nie neguję tego że zrobili się butni lecz wątpie by Polaków interesowała dalsza ekspansja na zachód. Pańska przemowa śmierdzi demagogią oraz polakożerczą fanaberią. Trudno też mówić o prawdziwej miłości kanclerza do Niemców skoro zamiast Heil Deutscheland mówi Vive jakby był francuzikiem. Czyżby pan próbowal udawać Fryderyka Wielkiego który z kosmopolity mówiącego po francusku stał się niemieckim nacjonalistą? Co jednak tyczy się związku niemieckiego. Austria zareaguje stanowczo jeśli państwo planują połączyć Bawarię do swojego Frankensteina i zalecamy cofanie swoich brudnych łap od naszej strefy wpływów.

  Cesarz Austriacki wysyła list do protektora Konstantego w sprawach Bałkańskich. Martwimy się o los Bałkan i zapytujemy się czy Rosja będzie w stanie wesprzeć swoich braci w walce o niezależność od Turcji? Jak Rosja ostosunkuje się do powstania Bośniackiego?

  Austria przygląda się z zainteresowaniem Koalicji którą zamierza stworzyć serbia oraz modli się za jej sukces.

  Państwo Austriackie wysła list do Turcji. Sugeruje on Pakt o nieagresji oraz zapłatę w postaci 4 milionów funtów. Prowincja ta tylko bezsensowie powiększa zagrożenie ataków z wszystkich stron dla Turcji oraz nie przynosi dochodów. Proponujemy iż utworzymy z Bośnii państwo satelitarne które będzie buforem między nami. Z prwnością zarówno Sułtan jak i Buntownicy będą zadowoleni z takiej oferty. Porzadna rekompemsata za Bośnię dla Turcji oraz Własne państwo dla Bośniaków! Nalegamy turcję by to przemyślała gdyż taka oferta gdzie ktoś chce zakupić ziemię zamiast ją siłą odebrać może się nie wydarzyć! • Republika Włoska

  Kwestia Francusko-Pruska:
  Republia Włoska uważa za czyn karygodny sprzedawanie swoich własnych obywateli zza bezcen oraz zwykłe pogróżki. Francja najprawdopodobniej przestaje mieć jakąkolwiek znaczącą wartość dla Włochów patrząc pod kontem umów handlowych i sojuszów militarnych. Obawiamy się, że jeśli Cesarz Napoleon II jest w stanie zdradzić Francuzów to nas taka zdrada może także dosięgnąć dlatego wolimy od teraz pozostać neutralni w sprawie Francji.

  Bałkany:
  Mamy nadzieję, że większa interwencja Cesarstwa Wszechrusi oraz ostatnia rewolta bośniacka i sojusz Serbii nie spowodują zaogniewienia sytuacji w tamtych regionach co mogłoby doprowadzić do wielkiego konfliktu. Osobiście wolelibyśmy faworyzować Turków ze względu na balans sił między Austrią a właśnie Imperium, Osmańskim bo przewidujemy, że po upadku Imperium Austria mogłaby ekspansywnie rozszerzyć swoje wpływy na Bałkany co umocniłoby jej pozycję jeszcze bardziej.

  Austria:
  Czy możemy określić wspólne warunki śledztwa w tej sprawie. Myślę, że to pomoże naszym inspektorom na łatwiejszą komunikację oraz zaradzi błachym sprzeczkom. Postaramy się wysłać ludzi, którzy są obeznani z językiem niemieckim co zakończy problem ciągłego chodzenia razem z tłumaczami


 • Mistrz Gry

  Turcja:
  Sułtan Osmański jest chętny na dalszy dialog z Wielką Brytanią, lecz narazie musi on skupić swój wysiłek na stłumienia powstańców.

  Nie dość, że Prusy mają czelność wpierać powstańców, to jeszcze nawołują do rozpoczęcia z nimi negocjacji. Odpowiedź Sułtana jest jednoznacznie negatywna.

  Sułtan jest ukontentowany za poparcie jego przez Francję, lecz, ponownie, Sułtan nie jest skory do rozmów z jakimś bośniackim chłopstwem, choć opcja z państwem autonomicznym jest dla niego bardziej kusząca

  Sułtan Osmański odpowiedział pozytywnie na poparcie go przez Włochy.

  Imperium Osmańskie narazie nie ma żadnych chęci dawania wolności Bośniakom, lecz są zainteresowani opcją państwa buforowego. • United Kingdom

  Dziękujemy za chęć dialogu. Jednocześnie Wielka Brytania deklaruje, że będzie dyplomatycznie wspierać państwo Osmańskie w konflikcie z Bośniakami. Jednakże nie popieramy siłowego rozwiązania kwestii powstania. Sądzimy, że Padyszach nie powinien zamykać się na dyplomację. Sprawna dyplomacja może pozwolić na to, że Bośnia pozostanie w granicach Imperium, bez zbędnego rozlewu krwi.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Rząd Holandii chciałby zaoferować Flandrii wysłanie 5 holenderskich pułków wojskowych w ramach wsparcia w wojnie z Walonią.


 • Mistrz Gry

  Rząd Flandrii jest wdzięczny za wsparcie ich militarnie w wojnie przeciwko francuskim psom.


 • Projekt Woland

  Kaisertum Österreich

  Włochy:
  Austria odpowiada na kwestie warunków współpracy Federacji Włoskiej. Zdajemy sobie sprawę z tego że Włoscy detektywi mogliby mieć problemy z komunikacją dlatego większość detektywów w tej sprawie będzie pełnokrwistymi Wenecjanami lojalnymi wobec Kajzera. Nie widzę więc problemów z językiem podczas naszej współpracy.


 • Arsyntia

  This post is deleted!

 • Arsyntia

  Królestwo Prus

  Królestwo Prus oferuje sojusz obronny Imperium Rosyjskiemu. • This post is deleted!


 • Królestwo Szwecji

  Królestwo Szwecji proponuje Danii uznanie Szwecji za seniora • United Kingdom

  Do: Carstwo Wszechrusi
  Proponujemy zawarcie paktu o nieagresji na okres 20 tur.

  Do: Imperium Osmańskie
  Czy Konstantynopol zgodzi się na wysłanie do Rumelii jednego pułku , który będzie zabezpieczał pokój w regionie Bośni i Bałkanów, jeśli Sułtan podejmie się dyplomacji z Bośniacką rebelią? Przy okazji proponujemy zawarcie paktu o nieagresji.


 • Arsyntia

  @theslowestfootintheeast napisał w Dyplomacja:

  Król Wilhelm III jest obecnie zajęty sprawami wewnętrznymi Holandii, jednakże możemy wysłać do Berlina przedstawiciela holenderskiego korpusu dyplomatycznego.

  Niech zatem dyplomata się jak najszybciej stawi w Berlinie.


 • Arsyntia

  Królestwo Prus

  Prusy oferują sojusz wojskowy wzamian za zrzeczenie się roszczeń do Szlezwiku i Holsztynu i ilość funtów do negocjacji. • Królestwo Szwecji

  Do: Wielka Brytania
  Proponujemy pakt współpracy militarnej i ekonomicznej. • United Kingdom

  Do: Szwecja
  Na razie wstrzymamy się ze współpracą militarną, jednak możemy zgodzić się na współpracę ekonomiczną. Na czym dokładnie ma polegać?


 • ŻBŻP

  Hiszpania

  1. Hiszpania proponuje Wielkiej Brytanii współpracę ekonomiczną, nie dotyczącą jednakże nas bezpośrednio, a sytuacji na innych kontynentach. Wierzymy, że moglibyśmy wesprzeć wzajemnie nasze szlaki handlowe i przywieść na naszych statkach handlowych więcej dóbr, niż osobno.

  2. Hiszpania proponuje Portugalii sojusz, opiewający głównie na współpracy medycznej i tej dotyczącej bezpieczeństwa naszych narodów. Wierzymy, że wspólnie jesteśmy stworzyć dogodne warunki dla naszych obywateli poprzez zapewnienie im zdrowia i bezpieczeństwa, a także dogodnych dróg rozwoju. Może się to wydać uogólnione, dlatego sprowadzimy naszą propozycję na początek do trzech stref - szpitali, granicy i przestępców. Po pierwsze, Hiszpania wspólnymi siłami z Portugalią chętnie unowocześniła szpitale, mając na celu przegonienie w ich jakości i nowoczesności reszty Europy. Po drugie, Hiszpania proponuje Portugalii zabezpieczenie swojej strony granicy i pełną jej kontrolę, przy zapewnieniu, że Hiszpania zrobi dokładnie to samo. W ten sposób wierzymy, że umożliwimy naszym obywatelom swobodne podróżowanie pomiędzy państwami, a w przyszłości - zdjęcie cła. Po trzecie, przestępcy. Hiszpania jest w stanie wspomagać Portugalię w poszukiwaniu i stawianiu przed wymiar sprawiedliwości przestępców, którzy swoje zbrodnie zrealizowali na terenie Portugalii, jeżeli Portugalia jest w stanie zaoferować to samo, ale w drugą stronę. Liczymy na odzew, jak i też na własną propozycję.

  3. Hiszpania proponuje Królestwu Prus sojusz militarny i technologiczny, opiewający na wspólnym realizowaniu projektów wojskowych. Oczywiście, w tym celu możemy stworzyć ośrodki testowe na terytorium Hiszpanii i Prus, jednakże zależy nam na jawności naszych projektów i technologii, które będziemy realizować we współpracy ze sobą.

  4. Hiszpania składa dwie propozycje Francji:
   a) Hiszpania chce założyć kilka banków we Francji, w celu utworzenia prywatnych firm międzynarodowych, jak na razie banków. Oczywiście, szczegóły umowy już bardziej prywatnie.
   b) Hiszpania chce utworzyć Układ Północnoafrykański z Francją, mającom na celu drastyczny wzrost gospodarczy tych regionów, należących do naszych państw.

  5. Hiszpania nie komentuje sprawy Osmańsko-Bułgarskiej.


 • Arsyntia

  Królestwo Prus

  Z chęcią przyjmujemy alians militarno-technologiczny z Królestwem Hiszpańskim. Liczymy, że jest to początek owocnej współpracy między naszymi narodami.


 • Akademia Magów

  Małoruś

  Do: Carstwo Wszechrusi

  Mamy nadzieję, że Protektor Regent Konstanty zrozumie nasze intencje, które nakazują nam wprost napisać czego pragniemy od zwierzchniej rosyjskiej władzy. Nasz lud bowiem nie jest w pełni poczuwający się mianem Rusinów, a zwłaszcza podlegających zewnętrznemu panowaniu. Pragniemy wolności coraz bardziej niekomfortowo czując się pod mentalnym uciskiem braku suwerenności. Możemy to osiągnąć na kilka sposobów od skrajnie agresywnych po wyjątkowo pokojowy. Nie chcąc żadnego rozlewu krwi ani wrogich animozji postanowiliśmy więc zacząć od najbardziej pacyfistycznej formy jaką jest ten list. W geście Protektora leży czy zyska niezależnego, acz przyjaznego sojusznika, czy raczej kolejny kłopot do rozwiązania w obecnych, trudnych czasach rozłamu.


 • Mistrz Gry

  @Burgełełe
  Sułtan odpowiedział poztywnie, lecz pod warunkiem, że wogóle do tych negocjacji dojdzie.

  @Vader
  Portugalia się zgadza.

  @NapoElon
  Król Danii odmawia. Nie będziemy oddawać naszej niepodległości w wasze ręce.

  @Luther
  Niestety, sytuacja nas do tego zmusiła i godzimy się na sojusz wojskowy, ale mamy zastrzeżenia co do Szleszwiku i Holsztynu. • United Kingdom

  Do: Turcja Osmańska
  Tak więc pułk zostanie wysłany wraz z ogłoszeniem podjęcia się rozmów. //zależy jak z tą flotą, najwyżej przepłyną wpław La Manche i pomaszerują przez pół Europy :v Francja, daj moim żołnierzom amciu jak przepłyną kanał :v//

  Do: Królestwo Hiszpanii
  Z chęcią przyjmujemy ofertę hiszpańską. Mamy nadzieję na to, że dzięki tej współpracy nasi potomkowie będą żyć w dostatniej Europie.


 • Arsyntia

  Królestwo Prus

  Do: Królestwo Danii
  Jakie zastrzeżenia?


 • Mistrz Gry

  // @Luther czek, zmieniłem. Złą odpowiedź wkleiłem wcześniej. • United Kingdom

  Do: Turcja Osmańska
  Wracając jeszcze do naszej wcześniejszej rozmowy, to czy Sułtan zgadza się również na zawarcie paktu o nieagresji?


 • Arsyntia

  //edytowałem • II Cesarstwo Francuskie

  Do Hiszpanii
  Cesarz poprosi o doprecyzowanie Hiszpańskich propozycji na prywatnej audiencji, dokładniej w sprawie unii północnoamerykańskiej i banków. Chcemy mieć to doprecyzowane • II CESARSTWO FRANCUSKIE

  Cesarz uznał że ta chwila tryumfu Prusaków już minęła i ogłasza zajęcie alzacji lotaryngii.
  -nie opuścimy ziem francuskich nigdy!
  zdobędziemy zemstę za Waterloo! Chwała naszego cesarstwa nigdy nie przeminie! To my jesteśmy III Rzymem i to my odzyskamy jego sztandary z Prus!- zawołał w przemowie • II CESARSTWO FRANCUSKIE

  Cesarz zaprasza związek niemiecki, badenię i Bawarię do swojego sojuszu antypruskiego • //xD


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  // Lepiej bym nie zareagował na tą śmieszną przemowę xD
  A tak swoją drogą @Kaiserowsky - czy można wysyłać obelgi drogą dyplomacji? (I nie, nie mówię tutaj o obrażaniu graczy) //


 • Mistrz Gry

  // Tak


 • Arsyntia

  //to niezłe zajęcie alzacji i lotaryngii, jak ty nawet nie wiesz ile wojska masz, bo budżetu nie masz//
  W związku z haniebnym zachowaniem Francji i złamaniem paktu o nieagresji, Regent Wilhelm I proponuje pacyfikację frankijskiego pomiotu Niderlandom, Królestwu Hiszpanii oraz Federacji Włoskiej.


Log in to reply