Dyplomacja • DO RZĄDU WIELKIEGO KSIĘSTWA FINLANDII:
  Przyjmuje propozycję.


 • Akademia Magów

  Małoruś

  Do: WKF

  Małoruś się zgadza.


 • Akademia Magów

  Małoruś

  Do: Wielkie Księstwo Finlandii, Carstwo Wszechrusi

  Nasze postulaty to:
  • Utworzenie niezależnego i suwerennego Państwa Rutheńskiego (Ruthenii) w miejsce dawnej Małorusi.
  • Zachowanie stosunków dyplomatycznych oraz handlowych z Carstwem Wszechrusi z niezbędnymi korektami wynikającymi z powyższego punktu, a także podpisanie paktu o nieagresji.
  • W geście dobrej woli rozwiązanie naszej armii i powołanie w zastępstwo znacznie mniej prowokacyjnego, nastawionego na pokojową egzystencję organu w postaci Sił Samoobrony Ruthenii, który jeśli Protektor Regent wyrazi taką wolę to będzie posiadać ograniczoną (ale w stosownym stopniu) liczebność z czasowym zwiększaniem limitu. • Królestwo Szwecji

  Wycofujemy propozycje sojuszu


 • Mistrz Gry

  //it’s time 😄


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  // TO DUEL //


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Holandia

  Ze względu na brak jakiejkolwiek odpowiedzi od rządu francuskiego, idiotyczne nazywanie swojego kraju „trzecim Rzymem“, pomimo oddania Alzacji i Lotaryngii Prusom, a także za zdradzieckie zachowanie, Holandia wypowiada Francji WOJNĘ w celu ukarania francuskiego pomiotu za lekkomyślne złamanie paktu o nieagresji z Prusami. • Republika Włoska

  W celu ukarania jakże szalonego Cesarza Napoleona II i zapobiec kolejnemu zniewoleniu Włoch pod banderą Francuską oraz ponownego spalenia Europy, Republika Włoska wypowiada Francji wojnę w celu uwolnienia lud włoski zamieszkujący tereny Korsyki, Nicei oraz Saboudi i uzyskania korzyści terytorialnych w postaci zamorskich kolonii. Zachęcamy mieszkańców Tunizu i Algierii do dołączenia do Republiki Włoskiej gdzie będą tolerowani jak prawowici Włosi i nie doznają takich szkód jak pod rządami Napoleona II zwanego Lunatykiem.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Holandia

  Informujemy także Flandrię o tym, że wyślemy jednak 30 tysięcy żołnierzy ze względu na wojnę z Francją. Oznacza to, że oficjalnie przyłączamy się do wojny flamandzko-walońskiej po stronie Flandrii. • W SPRAWIE KONGRESU HELSIŃSKIEGO:
  Małoruś jest niezaprzeczalnie głównym producentem zboża. Odejście jej od federacji spowodowałby kryzys gospodarczy w całej Wszechrusi. Od Finlandii, po Kamczatkę. Dodatkowo skarb Wszechrusi straciłby wszystkie pieniądze, jakie zainwestował w te ziemie, a które chętnie braliście. Program uwłaszczeń chłopskich, rozwoju rolnictwa, oraz połączenie linia kolejową Kijowa i Rostowa nad Donem. Nie mówiąc już o szkolnictwie. Odstępując od Federacji dodatkowo zamkniecie za sobą wielkie możliwości handlowe. Program “Handlowy Mir” pozwala wszystkim członkom federacji oraz krajom pod wpływami Wszechrusi na bezcłowy handel ze wszystkimi jej członkami. Jako oddzielne państwo musielibyśmy was potraktować jako niezależny byt i nałożyć na was odpowiednie cła. I o ile wiem sama Małoruś jest krajem raczej o charakterystyce rolniczej. Pomyślcie ile stracicie dóbr zrywając z nami. Nawet gdybyśmy was zachowali jako kraj sojuszniczy, rząd nie może przeznaczać na oddzielne byty polityczne swoich pieniędzy socjalnych. Po za tym mamy wielkie plany względem Małorusi. Besarabia miała zostać do was przyłączona, a w Doniecku miały zacząć powstawać nowoczesne zakłady przemysłowe. Sama separacja musiała by potrwać jakieś trzy lata urzędowo. Co więcej jesteście jedyna droga w kierunku Bałkan, które trzeba wyzwolić. Dodatkowo na waszym terytorium zamieszkuje jedna z największych rosyjskich mniejszości, oraz bracia Tatarzy. Skąd mamy mięć pewność, że za czterdzieści lat władzy nie przejmie jakiś rasistowski rząd, który spowoduje rzezie masowe? Powiadam wam, zostańcie z nami, a Małoruś może kwitnąć dalej i to coraz piękniej!


 • ŻBŻP

  Królestwo Hiszpanii

  W obliczu wojny, w której biorą udział nasi sojusznicy, jesteśmy zmuszeni do dołączenia do wojny po stronie Francji. Naszą misją jest zakończenie tego sporu jak najszybciej i zapewnienie przyszłości Francuzom na ich własnym terytorium, pod ich własnym językiem i pod własnym władcą.
  Niech przyjaźń narodów przetrwa politykę.


 • Arsyntia

  //Nie miałeś sojuszu z bagietkami, ale ok.


 • ŻBŻP

  ///Ok Boomer.///


 • Zorze Onaliah

  //A ja wciąż nie dostałem nawet budżetu…// • //jutro ma już być • #anchor(Księstwo Serbii)
  Apelujemy do Federacji Włoskiej o rozwagę i wycofanie się z wojny przeciwko Federacji Włoskiej
  /xD


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  // No właśnie, Autismo, wycofaj się z tej wojny, bo dostaniesz wpierdol xD // • Chcieliśmy się też spytać Włoch dlaczego nagle zmieniły nazwę kraju na Francja • This post is deleted!


 • #anchor(Republika Włoska)
  Jesteśmy Włochami i chcemy powiedzieć, że zdobyliśmy już całe Włochy. Żądamy od Francji oddania nam Sabaudia i Korsyki • United Kingdom

  Obserwując cyrk niepokoje, do których w ostatnim czasie doszło na zachodzie Europy, Zjednoczone Królestwo nie może pozostać obojętne w tej sytuacji.
  W związku z obecną sytuacją Zjednoczone Królestwo wychodzi do Cesarstwa Francuskiego z propozycją zawarcia unii personalnej. Doskonale wiemy, jakie nasze państwa miały ze sobą dotychczas relacje. Niejednokrotnie byliśmy ze sobą w stanie wojny - to my wypowiadaliśmy Francji wojnę, to znowu Francja wypowiadała wojnę nam. Wielu ludzi ponosiło śmierć i nasze gospodarki się załamywały. Między nami od wielu lat jest cichy konflikt o zamorskie posiadłości. Lud francuski nie ufa nam, a lud brytyjski nie ufa Francji. Jednak biorąc pod uwagę sytuację, w jakiej się znaleźliśmy, jesteśmy pewni co do tego, że unia personalna między naszymi krajami przyniosłaby nieopisane korzyści zarówno Brytanii, jak i Francji. Chcielibyśmy, aby królowa Wiktoria stanęła na czele takowej unii, jako królowa Zjednoczonego Królestwa i cesarzowa Francji. Oczywiście nie zabralibyśmy obecnemu cesarzowi Napoleonowi całej władzy. W takiej sytuacji miałby tylko zrezygnować z tytułu cesarza na rzecz tytułu króla Francji, który byłby lennem teoretycznej unii. W celu zjednoczenia naszych krajów pod wspólnym berłem unijnym powołujemy się na wspólną ochronę interesów oraz ludności brytyjskiej i francuskiej (takowa unia dawałaby większe bezpieczeństwo obywatelom). Dodatkowo moglibyśmy jeszcze efektywniej współpracować z ludnością francuską w Ameryce Północnej. W zamian prosimy o możliwość organizowania i zarządzania armią francuską (tj. organizacja w dywizje i pułki, możliwość wydawania rozkazów…).
  Oczywiście rozumiemy, że zawarcie takiej unii jest trudnym tematem i całkowicie zrozumiemy sprzeciw francuskiego rządu. Zachęcamy jednak do dialogu na ten temat. Mamy nadzieję, że wraz ze zgodą Francji na utworzenie unii, stworzymy wspólnie lepszą przyszłość dla następnych pokoleń. Czas zakopać ten wieloletni topór wojenny dla dobra naszych dzieci i wnuków


 • ŻBŻP

  ///No i masz, wolna Szkocja i wolna Irlandia./// • //są już wszystkie budżety?


 • Zorze Onaliah

  //Nie.//


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  // SCOTLAND FOREVER //


Log in to reply