Ważne postacie w świecie Goblin Slayer'a


 • Wiedźmin PBF Goblin Slayer PBF Mistrz Gry

  W tym temacie opisane będą postacie występujące w anime/mandze/light novel które macie okazję spotkać podczas swoich podróży, będą one wykorzystane przeze mnie jako równoważniki trudności zadań lub postacie niezależne z którymi będzie można wejść w interakcję.


 • Wiedźmin PBF Goblin Slayer PBF Mistrz Gry

  High Elf Archer
  2000 letnia Srebrna poszukiwaczka przygód i członkini drużyny Goblin slayera. Pełni funkcję łuczniczki i złodziejki identyfikując i rozbrajając pułapki stojące na drodze drużyny. Jej wybitne umiejętności w strzelaniu z łuku graniczą z magią, według jej własnych słów nie dorównuję jednak jej siostrze. Jest przyjacielska i dziecinna, często zachowująca się jak małe dziecko przez co jest stale dokuczana przez Dwarf Shaman. Ma lekką rękę w stosunku do pieniędzy i kupuję wszystko co jej się spodoba. Pozostaję w relacji przyjacielskiej z Priestess i jest w stanie bezproblemowo powierzyć innym członkom drużyny wskazując na duże ilości zaufania do jej członków.


 • Wiedźmin PBF Goblin Slayer PBF Mistrz Gry

  Dwarf Shaman
  107 letni szaman będący srebrnym poszukiwaczem przygód i członkiem drużyny Goblin Slayera. Zawsze niosący ze sobą torbę z katalizatorami i przynajmniej trochę ognistego wina. Potrafi posługiwać się magią przedstawiając szeroką gammę zaklęć z zakresu magii duchowej, nie ogranicza się jednak do tego będąc jednocześnie sprawnym topornikiem i procarzem. Ciągle sprzecza się z High Elf Archer przezywając ją kowadłem ze względy na jej niewyrośnięte ciało. Podczas walki przyjmuję rolę mobilnej jednostki wspierając każdy element który potrzebuję pomocy. Jak każdy krasnolud ma niezwykle dużą wiedzę o jaskiniach.


 • Wiedźmin PBF Goblin Slayer PBF Mistrz Gry

  Priestess
  Nastoletnia kapłanka matki ziemi będąca stalowym poszukiwaczem przygód i pierwszą członkinią drużyny goblin slayera. Jest przyjacielską, nieśmiałą osobą obwiniającą się za brak umiejętności, pomimo wielokrotnego uratowania całej drużyny przed pewną śmiercią z rąk potworów. Przejmując powoli luźne podejście do zasad jej mentora, zostaje przyjacielsko nazwana skażoną przez High Elf Archer. Jej magia pochodzi od matki ziemi i jest oparta na nie agresywnych cudach. Niezwykle celnie strzela z procy i posiada niezwykły zmysł taktyczny i analityczny, tworząc kilka różnych, działających planów przeciwko potworom spotkanych pierwszy raz. Jest niezwykle odważna, nie bojąc się stać w razie konieczności w pierwszej linii frontu.


 • Wiedźmin PBF Goblin Slayer PBF Mistrz Gry

  Lizard Priest
  Pomimo bliżej nieznanego wieku można założyć że przyjacielski jaszczuroludź jest młodszy niż 100 lat. Obecnie pracując jako srebrny poszukiwacz przygód i członek drużyny goblin slayera, dąży do zostania smokiem, co jest tradycją wśród jego ludu. Pomimo bycia kapłanem jest niezwykle skuteczny jako wojownik, używając swej magii do wspomagania jego umiejętności bojowych bądź przyzywania sojuszników. Jest odporny na większość trucizn, co nie przeszkodziło mu w uzależnieniu się od sera. Jest niezwykle jowalny i pomimo strasznego wyglądu ma w sobie to coś co pozwala innym czuć się obok niego swobodnie. Pełni rolę wojownika w pierwszej linii bitwy.


 • Wiedźmin PBF Goblin Slayer PBF Mistrz Gry

  Goblin Slayer
  Młody poszukiwacz przygód srebrnej rangi, specjalista w mordowaniu goblinów. Tworzy drużynę będąc jej nieoficjalnym liderem. Nie posiada żadnych umiejętności socjalnych, odznacza się dużą pomysłowością i niekonwencjonalnymi rozwiązywaniami różnych problemów. Czuję się odpowiedzialny za swoich towarzyszy i pełni funkcję wojownika pierwszej linii. Znany w dużej ilości krajów powoli obrasta legendą, pomimo trudności z wyrażaniem swoich uczuć troszczy się o innych. Potrafi wykorzystać każdą przewagę jaką ma nad przeciwnikiem, posługując się niezwykle szeroką wiedzą zdobytą podczas rozmów z przypadkowymi ludźmi. Wyrożnia się z tłumu swoim niecodziennym uzbrojeniem, wybieranym pod kątem przydatności dla goblinów, znakiem rozpoznawczym jest przykrótki miecz jednoręczny. Został wychowany przez swą siostrę, i to z jej powodu pragnie zabić wszystkie gobliny.


 • Wiedźmin PBF Goblin Slayer PBF Mistrz Gry

  Heavy warrior
  Potężny wojownik srebrnej rangi i nieoficjalny dowódca jego drużyny. Często spiera się z Female Knight, jednak widać że ta dwójka ma się ku sobie. Jest przyjazny, jednak niezwykle poważny w sprawach treningowych, trzymając żelazną dyscyplinę. Posługuję się mieczem dwuręcznym, wyprowadzając potężne ciosy zdolne rozpłatać wielkie stwory na pół.


 • Wiedźmin PBF Goblin Slayer PBF Mistrz Gry

  Female Knight
  Aspirująca paladynka i srebrny poszukiwacz przygód, posiada sporą drużynę trenującą 2 nowicjuszy wraz z Heavy Warrior i Half Elf light Warrior. Pomimo chęci zbliżenia się do Heavy Warrior pozostaję rozdarta pomiędzy swą tożsamością wojowniczki a kobiecym urokiem. Na stan obecny nie wiadomy jest stan ich relacji, jednak ufają sobie bezgranicznie, do poziomu powierzania swego życia innemu bez cienia wahania. W walce posługuję się ogromną tarczą i jednoręcznym mieczem.


 • Wiedźmin PBF Goblin Slayer PBF Mistrz Gry

  Apprentice Cleric
  Młoda służka najwyższego boga, poszukiwaczka przygód obsydianowej rangi sparowana z Rookie Warrior. W walce posługuję się mieczem z wagą, uniwersalnym symbolem najwyższego boga. Może użyć cudów jedynie raz na dzień, jej znakiem rozpoznawczym jest cud pioruna tworzący potężną wiązkę elektryczności bezbłędnie trafiającą w cel. W nawyk weszło jej odpowiednie przygotowanie do każdej misji. Jest niezwykle pomocna i zaradna, często pouczając jej towarzysza.


 • Wiedźmin PBF Goblin Slayer PBF Mistrz Gry

  Thomas
  Młody mag korzystający z rapieru, posługuję się nim na tyle sprawnie by zniechęcić większość rozbójników od ataku, zna 5 słów mocy i zajmuję się przede wszystkim magicznymi przedmiotami, posiada obecnie co najmniej 2 zaklęte przedmioty których działania są nieznane. Zna 5 słów mocy: expand, force, identify, barrier i direction
  Statystyki:
  Siła - 5
  Zręczność 10
  Kondycja - 5
  Umysł - 18


 • Wiedźmin PBF Goblin Slayer PBF Mistrz Gry

  Thane
  Elfka towarzysząca Kaladowi, jej dokładny wiek jest nieznany, potrafi posługiwać się większością lekkich broni oraz jest wyśmienitym łucznikiem. Jak każdy elf nie je mięsa jednak nie próbuję do tego przekonać nikogo innego. Jest zręczna nawet jak na elfa. Jest bardzo lekkomyślna przez co jest podatna na zaklęcia hipnozy.
  Statystyki:
  Siła - 7
  Zręczność - 15
  Kondycja - 5
  Umysł - 8


 • Wiedźmin PBF Goblin Slayer PBF Mistrz Gry

  Jack
  Młody łucznik z małej wsi, ma na oko 16 lat jednak jego wiek nigdy nie został sprecyzowany. Mieszkańcy jego rodzinnej wsi z jakiegoś powodu go nienawidzą, jedyną osobą która z nim “rozmawia” jest Mirka, córka sołtysa. Zainspirowany czynami poszukiwacza przygód który przybył aby ocalić jego dom od goblinów postanowił że zostanie jednym z nich.
  Statystyki:
  Siła - 8
  Zręczność - 12
  Kondycja - 8
  Umysł - 7


 • Wiedźmin PBF Goblin Slayer PBF Mistrz Gry

  Jane
  Tajemnicza dziewczyna o której niewiele wiadomo, sprawna zabójczyni oraz okultystka, nie wiadomo jak dobra jest w tych dziedzinach ani skąd się wzięła, pewnego dnia po prostu zjawiła się w gildii i dołączyła do jej szeregów.
  Statystyki
  Siła - 10
  Zręczność - 15
  Kondycja - 10
  Umysł - 15
  Anej
  ???
  Statystyki
  Siła - ???
  Zręczność - ???
  Kondycja - ???
  Umysł - ???
  Jean
  Siła - ???
  Zręczność - ???
  Kondycja - ???
  Umysł - ???

  ???

  //tak, jest silniejsza ale ona ma dołączyć do Kalada który już trochę grał i sam w sobie jest dosyć OP.


Log in to reply