Kanały (walka możliwa)

• Wiedźmin PBF Goblin Slayer PBF Mistrz Gry

Kanały miast, zwyczajowe siedlisko ogromnych szczurów57ffb70225a1816a5f1ed49c8efcb496b6624736.jpg

• // Kliknij Odpowiedz, by przejść do okna Rozszerzonej odpowiedzi, i poszukaj na pasku górnym wizerunku kości. Tam masz ich całą gamę, a jakbyś potrzebował czegoś bardzo specyficznego, zawsze jest generator liczb losowych. I nie zadawaj głupich pytań, jestem administratorem strony, jasne, że wiem :^. Tylko przed rzutem wyjaśnij, jaki wynik co oznacza.//
    Otworzył wejście do kanałów, nie przejmując się zbytnio rdzą. Przygotował się na to, że coś na niego wyskoczy, jednak jeśli to się nie wydarzyło, zapalił latarnię i zszedł do podziemi, już z toporem w rękach. Rozejrzał się po miejscu, do jakiego trafił, starając się wybrać najbardziej optymalną drogę, nie zamierzał mordować więcej, niż było wymagane.

//dzięki, rzut kością będzie D20, 10 i wyżej twoja postać zobaczyła szczura, mniej będzie zaatakowana z zaskoczenia, masz +2 od latarni.//
    Kalad spostrzegł szczura siedzącego na dwóch łapach będącego w czasie konsumpcji czegoś zgniłego.

Rolling 1d20 dice: [13]
    Total:13

• // Truth mnie lubi xD//

//planuję zrobić to tak żeby dać później podstawowe modyfikatory w innym temacie żeby ludzie mogli sami sobie rzucać, o bardziej skomplikowanych rzutach będę decydował ja, potworki też ogarnę na D20 z przedziałkami typu 20 śmierć, 15-19 ciężkie rany i tak dalej//

• // 5% na śmierć przy walce ze szczurem? To trochę nie za dużo? -

//nie, ale rany już tak, 1 nie oznacza śmierci gracza, raczej krytyczną porażkę, więc w wypadku szczura mocne ugryzienie w nogę i zarażenie. Jest to mocno pochylone w stronę gracza, oczywiście taki ogr to już gorzej, jednak postaram się jakoś pomagać graczom, właśnie dlatego jest rubryczka ważnych postaci, będę ich używał jako równoważni. Nie użyję ich teraz bo uparłeś się na solo, ale w przyszłości już tak. No i jeśli kompletnie spartaczysz to natkniesz się na apprentice cleric i rookie warrior którzy jeszcze nie wykorzystali swego cudu. Stracisz dla przykładu broń, ale rzadko będę mordował, szczególnie w oparciu o kość, inna sprawa jeśli ktoś zrobi coś głupiego//

• // Dobra, koniec gadania, odpis dej.//

//dałem już, zobaczyłeś tego szczura, czekam na ciebię//

• Sprawdził czy sufit nie zawadzi mu przy zamachu i wykonał szarżę w kierunku szczura. Jakby nie miał latarni i miał jakąś jednoręczną broń, mógłby się bawić w skradanie, ale jest walonym Rębaczem, nie ma co się czaić koło krzaka. Jak zwykle, topór trzymany oburącz, oparty na lewym barku, lekko przygarbiona postawa, tępy bieg do przodu i lekkie wychylenie się w przód przy zamachu, by nadać mu więcej prędkości. Ciął z lewej góry do prawego dołu, celując po prostu w szczura. Gdyby miał jakiś miecz, pewnie musiałby celować specjalnie z łeb, ale z siłą przebicia topora, wystarczy po prostu trafić w większości przypadków, to broń do zadawania dotkliwych ran i uszkadzania kończyn, nie wykwintnej walki.

//rzut D20, 6 lub więcej trafienie, 14 lub więcej instant kill, drugi rzut na skradanie, 6 lub więcej inne szczury nie zauważyły, mniej i zauważyły//
    Potężny cios niemal rozpłatał szura na pół, nie miał szansy na nawet najmniejszą reakcję, jednak upadając zdążył głośno zapiszczeć wzywając inne gryzonie. Po dźwięku można było się spodziewać co najmniej 3 szczurów.

Rolling 2d20 dice: [19, 1]
    Total:20

• Zacisnął dłonie mocniej na drzewcu i uniósł topór, czekając, aż szczury znajdą się w jego zasięgu. Nie bał się zbytnio, ma zbroję, raczej się przez nią nie przegryzą w razie czego. Gdy tylko jakaś bestia znalazła się w jego zasięgu, opuścił na nią topór, niczym gilotynę. Zęby reszty starał się blokować Karwaszami.

//Pierwszy rzut D20 na atak, to samo co wcześniej, +2 za zaskoczenie, 3 kolejne na atak szczurów, jeśli atak zadziała odejmuję największy wynik, 16 lub więcej mocne trafienie, 12 lub więcej zadrapanie, -2 za zbroję//

Szczury rzuciły się na napastnika, pierwszy od razu dostał w łeb ginąc na miejscu. Jeden z nich dostał martwym ciałem odpychając go w bok, drugi zdążył dosięgnąć Kalada swymi kłami, prawdopodobnie będzie musiał odwiedzić doktora, czuł krew płynącą po jego ręce.

Rolling 4d20 dice: [14, 17, 5, 20]
    Total:56

• Jaki kurwa doktor. Po co ma marnować pieniądze? Ubłaga jakąś naiwną kapłankę, by go uleczyła. Skorzystał z okazji, że ma rękę w pysku bestii. Puścił na razie topór, bo jedną ręką nim walczyć nie może. Włożył rękę głębiej w pysk Szczura, ale tak, by nadal zęby wbijały się w karwasze. Złapał go od wewnątrz za gardziel i starał się ją zmiażdżyć, tym samym mordując drania. Drugą ręką, wyzwoloną z topora, złapał łeb bestii i wbił jej kciuka w oko, najgłębiej jak potrafił, by sięgnąć mózgu i przy okazji spowodować zgon. Ostatni szczur przy odrobinie szczęścia doskoczy do niego, dopiero gdy ten padnie.

This post is deleted!

//przypominam że cud lekkiego leczenia nie działa na truciznę. 2 rzuty D20 na zmiażdżenie czaszki, 12 lub więcej sukces, 16 lub więcej to zatrzymanie ataku drugiego szczura, dwie 12 to samo co jedna 16, D20 szczura na atak//

Czaszka szczura została zmiażdżona przez potężne dłonie rębacza, wyglądała teraz jak zgniłe jabłko rzucone o ścianę, ciało zablokowało drogę do ataku drugiemu szczurowi, który zaczął uciekać widząc jak wielka istota zamordowała 3 jego braci.

Rolling 3d20 dice: [16, 3, 9]
    Total:28

• - Nie uciekniesz. - Uśmiechnął się krzywo, wyciągając ręce z mordy szczura. Chwycił swój topór i wyminął trupy szczurów, po czym zaczął gonić ich kamrata. Mimo adrenaliny i chęci walki, nadal zwracał uwagę na otoczenie, by przypadkiem zza winkla nie wypadło na niego więcej bestii. Podobno Szczury to nie jedyne istoty jakie tu mieszkają.
    // Poza Najwyższym Bogiem, Matką, Prawdą, Iluzją i Bogami Chaosu są jacyś inni bogowie w uniwersum GS? Bo w sumie widziałbym moją postać pod sztandarem jakiegoś Boga Chciwości, czy Patrona Kupców.//

//prawdopodobnie tak, jednak nie są wymienieni, jeśli chcesz to mogę coś wykombinować,myślę że jakieś zaklęcia barda pasowałby do tego, będziesz miał jeszcze spotkanie z kupcem, mogę tam coś dać. D20 na atak, +4 za łatwy cel, D20 na skradanie, 1-5 nic, 6-10 1 szczur i tak dalej, modyfikatory latarni.//

Topór dosięgnął szczura, jednak nie zabił. Zamiast tego rzucił nim o ścianę na pewno łamiąc kilka z mniejszych kości. Z ciemności wyszły 3 kolejne szczury.

Rolling 2d20 dice: [8, 9]
    Total:17

• // Sprawdziłem, jest Bóg Kupców i ogólnie jest uznawany za Boga Szczęścia, ale raczej najemnicy się do niego nie modlą. Cóż, czas to zmienić.//
    - Dwójka może spadać, nie potrzebuję was. - Odrzekł, po czym mocniej chwycił topór, wyrywając go ze szczura i uderzył jeszcze raz w to samo miejsce, jakby ścinał drzewo. Ścinał drzewa wiele razy w trakcie swojej podróży i jeszcze przed nią, często nawet tym toporem. Jego mięśnie doskonale pamiętały ten ruch, powinny wykonać go bez większych problemów. - Chociaż w sumie, skoro i tak zostałem zraniony i zarażony, mogę sobie pozwolić na zgarnięcie jeszcze kilku monet. W końcu najgorsze już mnie spotkało. W takim razie, chodźcie! Mojego topora starczy dla każdego chętnego! - Zachęcił szczury w czasie swojego ataku na rannego przeciwnika. Przybił go sobie stopą do ściany, by przypadkiem się nie wyrwał.

//D20 na atak, +8 za leżący cel, D20 na terror, 1-10 nic, 11-15 jeden szczur ucieka, 16-20 uciekają 2, +2 za zakrwawione ubranie//
    2 szczury posłuchały, z piskiem uciekły w głąb tunelów na widok topora przepoławiający gryzonia, jeden nie miał tyle rozumu, rzucił się na poszukiwacza przygód z niespodziewaną zaciekłością.

Rolling 2d20 dice: [11, 17]
    Total:28

• Przytrzymał trupa stopą, by wyciągnąć z niego topór, po czym przygotował się na atak szczura, by posłać swoją broń w jego kierunku. Potem tylko odciąć im łapy, wsadzić do jakiegoś wora, wypalić ranę, odebrać zadanie, iść po antidotum czy coś takiego i wolne, można iść na browara. Niezbyt lubił spędzać czas z innymi poszukiwaczami przygód, nie mógł się wciągnąć w grupę, która robi to z powołania, kiedy u niego była to tylko i wyłącznie tępa rozrywka w siania zniszczenia i chęć zarobienia dużych pieniędzy.

//D20 atak twój i szczura//

Kalad zatoczył się w momencie wyrwania broni, mogło uratować mu to jednak życie, ponieważ sekundę później zauważył kły szczura przelatujące w miejscu gdzie chwilę wcześniej była jego twarz.

Rolling 2d20 dice: [2, 7]
    Total:9

• Ponowił atak, korzystając z tego, że szczur jest teraz do niego odwrócony tyłem. - Zdychaj już, śpieszy mi się. - Wyrzekł lekko zdenerwowany przeciągającą się walką.

//D20 atak twój i szczura//
    Wykorzysując momentum Kalad uderzył toporem, jednak szczur był za daleko by zabić, dostał jednak w pysk co wytrąciło go z równowagi.

Rolling 2d20 dice: [5, 2]
    Total:7

• // Teatrzyk autyzmu xD//

//truth cię jednak nie lubi//

• Ponownie podniósł topór i doskoczył do szczura. - Zdychaj wreszcie, nie mam na ciebie czasu… - Jego beznamiętny głos ponownie zagrzmiał w tunelach, a topór jeszcze raz opadł na szczura.
    // Ale szczura bardziej

//D20, itd. I jak się wstawia zdjęcia? Też przez zaawansowane odpowiedzi?//
    Szczur okazał się szybszy, znalazł kawałek nieosłoniętego ciała i wpił się w niego zębami wyrywając spory kawał mięsa z ręki Kalada, utrudniało mu to posługiwanie się toporem i zapewniło zarażenie jakimś cholerstwem, to zdecydowanie nie był jego szczęśliwy dzień.

Rolling 2d20 dice: [2, 20]
    Total:22

• // Ta. //

• - Teraz to mnie wkurwiłeś! - Odrzucił topór i ranną ręką chwycił szczura za pysk, a zdrową uderzył go najmocniej jak potrafił w głowę. I jeszcze raz. I jeszcze raz. I jeszcze raz. uderzył go też w gardziel kolanem, a jeśli szczur na to pozwolił, zaczął nawalać jego łbem o podłogę. - Jak. Ci. To. Teraz. Smakuje. CHUJU?! - Wypowiadał jedno słowo z każdym ciosem pełnym furii.

//D20 na atak wręcz, już to miałeś, szczur nie może nic zrobić, ale nawet jak nie trafi to coś wykombinuję//

Ciosy padały na nieruchomy kształt kiedyś będący szczurem, krew była wszędzie, trochę nawet wpadło do ust napastnikowi, nie było to najprzyjemniejsze, dodatkowo mogło zarazić go jeszcze bardziej.

Rolling 1d20 dice: [18]
    Total:18

• Splunął krwią bestii na jej ciało, wyjmując z jej trzewi zakrwawione ręce. - Tym razem chyba przesadziłem. - Powiedział sam do siebie, po czym wzruszył ramionami. Zanim zajmie się łapkami szczurów, musi poradzić sobie z ranami. Zdjął te fragmenty ubrań, które zawadzały mu w zajęciu się ranami. Obejrzał je, oczyścił jak tylko mógł, po czym wyrwał naczystsze płaty swojego aktualnego ubioru i stworzył prowizoryczne opatrunki, by zatamować krwawienie. Szał bojowy pozwalał mu aktualnie znieść ból i zmęczenie spowodowane utratą krwi, ale z doświadczenia wiedział, że ten efekt dość szybko przeminie. Teraz na spokojnie chwycił topór i bez większego narażania zranionej ręki, zaczął odcinać i zbierać łapy szczurów. Gdy miał już wszystkie z tych, które zabił, wyszedł na powierzchnię i wrócił do Siedziby.

//napisz coś w gildii, jakiś epicki powrót czy coś, trzeba jakąś zacząć konwersację.//

• Wskoczył do kanału. Ugh, jestem teraz awanturnikiem, a szlajam się w gorszych rzeczach niż kiedy byłem grabarzem. Dobrze, że niedaleko jest rzeka i mogę to z siebie zmyć. . Zaczął ostrożnie kierować się naprzód. Nie uśmiechało mu się wyciągać gryzoni z ich nor, więc miał nadzieje że uda mu się kilka zaskoczyć. Chociaż może nie będzie to konieczne, wszyscy wokół jakoś poważnie traktują to zagrożenie, więc może szczury jakoś niezwykłe agresywne i same do niego podejdą. Nie wystawiali by zlecenia na darmo. Przełknął ślinę i kontynuował.

// nie mogę teraz odpisać, za jakiś czas wezmę, i obok są kładki, nie musisz pływać

• //Głupio mi cały czas przypominać, wiem że jestem mniej interesującym wątkiem. //

//Nie, to moja wina
    Z mroków wyszedł wielki szczur, miał co najmniej pół metra wysokości i mierzył jakieś 1,5. Zdecydowanie nie był to stary dobry szczur domowy

• Skrzywił się z obrzydzenia. No nic przynajmniej łatwiej takiego trafić. Gorzej jak takie bydle zareaguje. Ścisnął włócznie i dźgnął szczura starając się przyszpilić go do ziemi.

//atak sukces 5, atak na ciebie sukces 19
    Stwór okazał się niezwykle zwinny, jakimś cudem dał radę uskoczyć przed włócznią. Zapiszczał głośno zapewne wzywając swoich pobratyńców.

Rolling 2d20 dice: [2, 13]
    Total:15

• Paskudztwo - wycedził przez zęby - Chodź tutaj! - Ponownie zaatakował włócznią.

//Ditto
    Włócznia trafiła szczura w bok. Jednak wielka bestia nadal nie była martwa, wycofała się tylko trochę, teraz dało się słyszeć piski wielu innych szczurów dochodzące z tuneli

Rolling 2d20 dice: [19, 5]
    Total:24

• Później go dorwie. Teraz stanął w gotowości i wyczekiwał czy coś nie pojawi się w zasięgu wzroku.

Z tunelu zaczęły się wylewać kolejne szczury, było ich co najmniej 10. Przynajmniej nie będzie musiał brodzić w tych bagnach zbyt długo. Te były odrobinę mniejsze niż poprzedni

• Tym razem zamiast dźgać, chwycił włócznie z drugiej strony i zamachnął się na najbliższe szczury drzewcem aby je ogłuszyć lup przetrącić kręgosłup

//D20 dzielone przez 6 na atak, 4 ataki na ciebie, sukces 17 bo atakuję cię więcej
    Żmij zwinnie przemykał między ciosami szczurów, jego atak przetrącił łby dwóm z nich, coraz więcej napływało z środka kanałów.

Rolling 5d20 dice: [16, 8, 8, 11, 2]
    Total:45

• Oddalił się szybko w tył, aby znów zyskać przewagę i stanąć pewnie w oczekiwaniu na atak. Pchnął dzidą najbliższego szczura jaki się pojawił.

//D20 na atak, 3 ataki na ciebie sukces 18
    Celne uderzenie włócznią przebiło czaszkę szczura, dzięki dobrej pozycji raczej nie dadzą rady go otoczyć chyba że rzuci się w wir walki, szczury przestały się w końcu zbierać

Rolling 4d20 dice: [19, 1, 12, 11]
    Total:43

• //Czekaj trochę się teraz gubię. Nie widzę abyś rzucał tą kością. Liczby które podajesz to progi suckesu czy liczbę które zostały wyrzucone? //
    Ponownie zamachnął się na nie z krzykiem, aby rozgonić te zarazę. Potem da radę metodycznie wytłuc jednego po drugim. I tylko tyle ile powiedziano, nie ma co być nadgorliwym. Ile to mu zostało? 7?

//Częsty błąd, ja też czasem nie widzę jak ktoś rzuca. Liczby które piszę to progi sukcesu, ale czasem inni nie widzą wyników kości rzucanych przez innych Mogę rzucić jedną dużą kość na całą walkę, trochę taki auto resolve jak chcesz.

• //A dobra już się wyjaśniło. W zasadzie nie musze widzieć wyników tych rzutów, bo i tak liczy się twoje odczytanie ich i opis sytuacji jaka wynikneła. Nie próbujesz mnie przecież oszukać i wykorzystać to do pogrążenia mnie prawda? Nie, nie rzucaj jednej dużej. Podzielimy to na kawałki///

Log in to reply