Szlak

• Wiedźmin PBF Goblin Slayer PBF Mistrz Gry

Zwykła droga pomiędzy aglomeracjami, może się tu wydarzyć wiele zdarzeń.

//D20 na percepcję, 8 zaliczenia//
    Gobliny były nieuważne, niektóre z nich weszły w blask pochodni, przyciągnęło to uwagę starego wygi który od razu ostrzegł resztę i dobył broni, widać było że jest weteranem. Z lasu wyłoniło się 15 normalnych goblinów, kilka łuczników, szaman i hob.
    //jeśli nie będziesz kreatywny to albo zginiesz albo stracisz okazję na fajnego questa i zostaniesz ciężko ranny, jeśli wymyślisz coś super to będzie łatwiej.//

Rolling 1d20 dice: [11]
    Total:11

• Uspokoił oddech i dokładnie przeanalizował sytuację. Jest ich ośmiu, ale kupca można wykluczyć. Ktokolwiek dostanie strzałę od łucznika czy stanie się ofiarą klątwy szamana, umrze na miejscu lub po jakimś czasie. Ich pierwotnym celem powinien stać się Szaman, jako najbardziej prawdopodobny przywódca grupy. Są w lesie, otaczają ich drzewa. Mają wóz, który można wykorzystać jako osłonę, jak i jako taran. Kalad wycofał się lekko, by osłonić się wozem przed strzelcami i zaczął lustrować formację goblinów, nie tracąc czujności. Musi coś wykombinować, inaczej zdechnie.

Pierwsze szarżowały gobliny, za nimi byłi łucznicy. Hob został przy szamanie. Prawie nastąpił pierwszy kontakt.
    //goblint musisz trafić tylko raz//

• Pozwolił innym strażnikom walczyć, a sam wskoczył na wóz i uchylając się przed możliwymi strzałami, przyciągnął do siebie handlarza. - Chcesz żyć? - Spytał zimnym i twardym głosem, co sprawiło, że mogło być to łatwo pomylone z groźbą. - Pognaj konia w kierunku szamana, to on tu pociąga za sznurki. Nie ważne czy go stratujemy, czy ja na niego wyskoczę, jeśli go zabijemy, wygramy. Konia pognaj przez gobliny, będą dla niego mniejszymi przeszkodami niż co większe kamienie na drogach. - Wydał rozkaz głosem nieznającym sprzeciwu. Tu warzyło się ich życie, jeśli kupiec będzie zwlekał, po prostu spierdoli go z tego siedziska i zrobi to sam. - Weźcie na siebie pierwszą szarżę i zostawcie drogę na powóz. My jedziemy na Szamana! - Wydał kolejny rozkaz strażnikom, nawet nie czekając na odpowiedź handlarza.

//D20 na przekonanie, 14 do zwycięstwa, jeśli zadziała to D20 na dotarcie do szamana z 8 sukces, jeśli nie to 14 na sukces, D20 goblinów na zabicie strażnika, 16 na sukces//
    Strażnicy okazali się bardziej kompetentni niż można było się spodziewać, od razu zebrali się przy drugim wozie i ustawili się w formację, nawet zabili 3 gobliny, szarża na moment ustała. Kupiec również nie był grubym trzęsidupskiem, nawet nie spojrzał na Kalada i poprowadził wóz na szamana po drodze tratując kolejne 4 gobliny, w tym dwóch łuczników, szaman i hob niestety nie dostali się pod koła, kupiec zatoczył koło wozem i krzyknął do Kalada. - W wozie są dodatkowe bronie! Weź się za coś i w nich trochę porzucaj!

Rolling 3d20 dice: [18, 20, 10]
    Total:48

• - Dobrze, ty przygotuj konia na następnej szarży. Za chwilę jak tam podjedziesz, zeskoczę z wozu na Szamana z toporem w ręku. - Wygłosił i na razie zostawił topór, sięgając po wyposażenie z wozu. Zaczął celować i rzucać w gobliny. Jego głównymi celami byli Szaman, Hobgoblin i Łucznicy, w tej kolejności. W przypadku szamana i łuczników, celował gdziekolwiek, byli tak cherlawi, że zdechną od zwykłego ataku. Hobgoblinowi zaś celował w głowę. Zależało mu na szybkości i sile rzutów, ale celności też nie zaniedbywał, każdy z nich wykonywał na wydechu.

//3 D20 na trafienia, pierwsze 18, 16 i 14. Później D20 na atak szamana, 17 sukces. D20 na zabicie strażnika, 14 ma sukces.//

Żadna z broni nie trafiła, atak na szamana również się nie udał wóz się przewrócił, jednak gobliny nie zwracały na niego uwagi, zmasowany efekt na strażników w końcu przyniósł efekty, jeden z strażników upadł z strzałą z głowie, przed śmiercią dał jednak radę zabić jednego goblina. Kalad stanął oko w oko z hobem, potężnym goblinem który może sprawiać problemy nawet dla stali.

Rolling 5d20 dice: [16, 2, 4, 15, 15]
    Total:52

• // Tak sobie spojrzałem na modyfikatory rzutów, i używanie broni dwuręcznej jest nieefektywne w porównaniu do jednoręcznej z tarczą. Bo jednoręczna z tarczą dają +2/3 punkty do obrony, a Dwuręczna tylko +1 do ataku, mimo iż zajmuje tyle samo miejsca. Nie powinniśmy podnieść bonusu do +2, żeby to miało większy sens? //

//zmienione, dodałem rzuty na zręczność//

• // Czyli atak an szamana zadziałał

//nie no, tak się nie bawimy, to już po fakcie. Mogę pójść na kompromis i osłabić trochę hoba, update był po rzucie.//

• Podniósł trochę piachu czy ziemi z pod swoich nóg i rzucił nimi w oczy Hobgoblina, po czym toporem wymierzył cios w jego kolano, wystarczy go unieruchomić, nie musi z nim walczyć, przynajmniej na razie. Był cały czas gotów do unikania ataków bestii.

Cios trafił, jednak nie odciął nogi, za jakiś czas hob znowu będzie gotowy do walki, jedyne co teraz pozostało to zabicie szamana który właśnie zaczął czarować. - Force…
    Ball… Direction…

//Będziesz musiał rozpoznać słowa i odpowiedzieć dobrą akcją, tak teraz będę działał magią, nie będzie rzutu kością tylko pomysłowość gracza//

• Jeśli Szaman celował w niego, po prostu schronił się za ciałem Hobgoblina, ale nie przy samym nim, by nie oberwać przewróconym stworem, ani nie być w zasięgu rąk obalonego, to wygląda na pocisk czystej energii, ostatnia formuła może oznaczać równie dobrze to, że jest naprowadzany jak i to, że leci prosto. Nie ważne jaki będzie to efekt, Ciało Hobgoblina i tak uchroni go przed nim. Jeśli zas celował w kogoś innego, zaszarżował na szamana wykonując cięcie toporem, by zabić bestię i przy okazji uchronić kompana.

Pocisk czystej enegii przeciął powietrze w miejscu gdzie chwilę wcześniej był Kalad. Hob powoli się podnosił, dobicie go nie było już możliwe, strażnicy prawie pozbyli się goblinów jednak ponieśli ciężkie straty, 2 martwych i 3 rannych, stary weteran biegł w kierunku hoba, zapewne chciał mu pomóc.

• Korzystając z tego, że Hobgoblin się podnosi, Kalad chwycił mocniej topór i wykonał cięcie w drugą nogę przeciwnika i tak nie mógł uniknąć z tamtą raną, więc trzeba go zupełnie unieruchomić, a potem zająć się Szamanem. Znowu zachował się jakby ścinał drzewo. Ten manewr już chyba wejdzie mu w nawyk, może powinien przyjąć pseudonim Drwal?

//D20 na atak, D20 na dobiegnięcie pomagiera, D20 szamana na koncentrację, jeśli się uda to inne zaklęcie. Progi to 11,12 i 16, modyfikatory już dodane//
    Hobgoblin był szybszy niż się wydawało, zdołał odturlać się od ciosu i na powrót zaczął się podnosić, niestety żołnierz został zatrzymany przez 2 inne gobliny z którymi właśnie walczył. Szaman zaczął za to czarować kolejne zaklęcie, tym razem inne. - Fire… Bolt… Manipulation…

Rolling 3d20 dice: [7, 2, 17]
    Total:26

• Kula ognia, którą będzie mógł kontrolować… Wbił topór w ziemię i podniósł trupa jednego z goblinów, chwycił go za nogi, i korzystając z obrotu, rzucił nim w szamana. Jeśli będzie odpowiednio szybki, przerwie zaklęcie, jeśli wstrzeli się idealnie, kula ognia poparzy szamana, jeśli zaś trochę się spóźni, kula ognia spotka się z trupem goblina i albo zablokuje jego pęd, albo trupa dalej wleci w Szamana, tylko tym razem się jarając. Nie patrząc nawet nie wynik rzutu, podniósł swój topór i odskoczył z miejsca w którym stał, na wszelki wypadek. Kątem oka zerkał na Hobgoblina, by nie dać się zaskoczyć.

//D20 na zręczność, 14 to poparzy szamana, uda się tak czy inaczej, jest to lekkie pomieszanie obu systemów. D20 na żołnierza, 18+ to ginie. D20 dla hoba, 16+ to się podnosi//
    Był to zazwyczaj dobry pomysł, nie był jednak idealny, ciało nie wpadło na szamana jednak dało radę zablokować pocisk, żołnierz ponowił wędrówkę w stronę Kalada po zaszlachtowaniu goblinów, teraz został już tylko hob i szaman, Hob nie dał rady się podnieść, jednak potrzebował już tylko chwili aby jego rana się zasklepiła.

Rolling 3d20 dice: [11, 8, 7]
    Total:26

//i to nie była kula ognia, bardziej coś w stylu pocisku, manipulacja jest też inna od naprowadzania, wystarczy się ukryć, nie da się jednak rzucić przed siebie kolegi, ale to tak na przyszłość.//

• Przed Kalstedem stanął trudny wybór. Zabić Szamana czy dobić Hobgoblina? Decyzję podjął szybko, może nie jest najlepsza, ale podczas walki liczy się czas reakcji, mniej jej jakość. Wybrał szarżę na Hobgoblina. Chciał skorzystać z tego, że jego przeciwnik jest obalony i jeszcze ranny, by ciąć go przez łeb. Wykonał najmocniejszy zamach zza pleców jaki mógł, by tego dokonać. Pchała nim głównie żądza krwi i chęć zarobienia dodatkowych monet, ten gruby handlarz został przez niego uratowany, powinien się bardziej odwdzięczyć.

• // Wiesz, trudno jest ogarnąć co ktoś myśli przez taki zwrot, a moja postać nie jest zbyt zaawansowanym poszukiwaczem przygód. Do tego ciężko od niego wymagać, by znał Słowa Mocy. Ja się wolę wczuć w postać, niż być bezbłędnym. Poza tym, Bolt to bełt po angielsku 😉

//Ja nie krytykuję, rozwiązanie było nadzwyczaj zgrabnę, po prostu staram się już poinformować jak będę używał tych słów żeby nie było później kłótni o błąd w komunikacji. No i bełtowi bliżej do pocisku niż kuli. Specjalnie odtwarzam trudne do odgadnięcia, chcę żeby gracze się trochę głowili nad reakcją, nie działali automatycznie//

• // I… Bydzie odpis?

//D20 na atak, jest szarża więc -2 za przewidywalność, przeciwnik leży, więc +4, razem 9 to sukces. Żołnierz ma D20 z 14 sukces na dobiegnięcie do szamana, szaman D20 na koncentrację, jeśli żołnierz dobiegnie i wygra jeszcze jeden rzut później to szaman nie rzuci zaklęcia.//
    Hob dostał prosto w łeb, nic nie mogło przeżyć takiego ciosu. Żołnierz niestety nie był w tej samej formie co kiedyś, dodatkowo miał kilka ran na całym ciele co nie pozwoliło mu dobiec na czas do szamana. Ten przygotowywał już kolejne zaklęcie. - Area… Fear… Target…

Rolling 2d20 dice: [13, 2]
    Total:15

//zapomniany rzut//

Rolling 1d20 dice: [20]
    Total:20

• No to chuj. To jakieś obszarowe zaklęcie paniki czy innego psychologicznego ścierwa. Ni cholery Kalad nie wiedział jak się przed tym bronić, więc jak każdy szanujący się wojownik, kiedy nie wiedział jak sobie z czymś poradzić… Po prostu rzucił toporem z całej siły w Szamana, a samemu spierdolił, by schować się za drzewami. Został sam szaman. Jeśli zdechnie od tego, wygraliśmy. Ja wygrałem.

//proste i skuteczne, podoba mi się. D20 na zręczność z 16 sukces, następnie rzut na siłę woli twoją i żołnierza, sukces również 16, D20 koncentracja szamana//
    Topór minął szamana o dobry metr a zaklęcie strachu rozbrzmiało w umyślę Kalada, był to czysty, irracjonalny strach, coś przed czym nikt nie mógł się obronić, nie mógł się ruszyć, na szczęście żołnierz nie uległ. Musiał widzieć wiele cierpienia aby go to nie wzruszyło, spokojnie podszedł do koncentrującego się szamana i przebił jego twarz mieczem. Bitwa została wygrana.

Rolling 4d20 dice: [8, 5, 19, 18]
    Total:50

• Gdy efekt zaklęcia z niego zszedł, podniósł swój topór, wyjął nóż zza pazuchy i zaczął odcinać uszy goblinów, może dostanie za nie jakieś grosze w gildii. - Jak twarde są kości Hobgoblina? Da się z nich zrobić broń? Cokolwiek z tego bydlaka jest jakkolwiek wartościowe? - Spytał podczas tej operacji. Po odcięciu drugiej pary uszu, uznał, że w sumie najpierw lepiej będzie przeszukać szamana, może ma coś wartościowego przy sobie, to w końcu mag.

Żołnierz spokojnie obmył miecz z krwi. - Nie są najtwardsze, nie bardziej od ludzkich. Nieźle sobie radziłeś z tym toporem, chociaż radziłbym popracować nad kontrolą. Jeśli rozłupiesz wroga do pasa to nie będzie bardziej martwy niż taki rozłupany do oczu, marnujesz energię. - Pozostali podnieśli już wóz i znaleźli kupca, miał wokół siebie 3 trupy goblinów i trzymał w dłoni ten jego wielki majcher. - Przyzwoita walka, chłopcy, naprawdę przyzwoita! Nie bawiłem się tak od ostatniej wojny z demonami! Chociaż muszę zrzucić parę kilo żeby na nowo zająć się żołnierką! A teraz wypierdalać i migiem naprawić mi te wozy!

//będę aktywny większość nocy, ale będę oglądał to będę zaglądał co pół godzinny//

• - Ale człowiek rozłupujący przeciwnika do pasa jest straszniejszy w oczach wroga niż ten, który po prostu go zabija. - Odpowiedział, gdy zebrał już wszystkie uszy i włożył je do jakiejś sakiewki. - Co robimy z trupami? Za równo goblinów jak i naszych? - Spytał handlarza podczas naprawiania wozu. Jemu też podobała się ta walka, była emocjonująca, ale nie niebezpieczna, pierwszy raz od początku swojej kariery czuł, że ma kontrolę nad polem bitwy. To wpływ doświadczenia czy przyrostu siły? // Te, a jak będziesz modyfikował rzuty dla silniejszej broni i silniejszej postaci? Bo aktualnie walczę średniej jakości brązowym toporem, ale jest to dość oczywiste, że w przyszłości się to zmieni. No i moja postać, jeśli dożyje, będzie silniejsza.

//większa szansa na trafienie krytyczne dla broni, na trafienie ogółem dla umiejętności, mniejsza szansa na krytyka z zbroi, z siły potwora mniejsza szansa ogólnie, każda istota ma też swoję hp które mam powoli rozeznane ale jeszcze nie na tyle żeby zrobić temat. Uderzenie to 1 hp, krytyk to 3, na przykład goblin ma 1 hp, szczur i hob 2 a jak ci się trafi ogr to będzie miał 4, nie trafiam w klawisze i jedzą mnie komary, odpiszę rano//

• // Idź spać, dobranoc

- Nie jeśli walczysz przeciwko całej zgrai, straszniejszym widokiem jest ktoś kto jest w stanie zabić innych nawet nie tracąc oddechu. W momencie takiego mocnego ciosu dostają oni wytłumaczenie, mówią sobie że przeciwnik jest niezwykle silny, wystarczy uniknąć jego topora, jednak jeśli ktoś zabija innych jakby zażywał świeżego powietrza nie daję to czasu na przemyślenie sytuacji, wydaje się to irracjonalne. - Co dziwne, kupiec pozwolił mu mówić, nie sprawiał teraz wrażenia takiego buca. - To co, kopiemy grób na gobliny, ciała naszych obmyjcie jak możecie i zwińcie w płótno, pochowamy ich w najbliższej wiosce, powinniśmy dotrzeć tam pod koniec dnia, wędrówka nocą dała nam czasu, swoją drogą, poszukiwaczu, podejdź tu do mnie,

• Podszedł do kupca z ciekawością, co może się wydarzyć. Mimo wszystko chciał jak najszybciej wrócić do roboty i stąd odjechać, kupiec pewnie też, więc czemu go do siebie przywołuje?

Kupiec złapał go za ramię. - Słuchaj, dobrze walczyłeś, miałem cię za kolejne szlachciątko które wzięło sobie miecz ojca i poszło na coś co uważało za dobrą rozrywkę, myliłem się. Szanuję dobrą walkę, a to co tutaj pokazałeś dało mi powód do szacunku, chciałbym cię zatrudnić na stałe, co powiesz?

• - Odmawiam. Gdybym chciał zostać strażnikiem, zostałbym nim. Pracuję dla ciebie tylko dla pieniędzy. Wybrałem drogę awanturnika dla bogactwa i uwielbienia tłumu, nie by osłaniać karawany, przykro mi. Ta robótka dla ciebie to wyjątek, potrzebowałem jeszcze jednego zadania do awansu, a to od ciebie wydawało się całkiem szybkie i przyjemne. - Wyrzekł swoim obdartym z emocji tonem. - Mogę wracać do pracy? -

• // ?

Kupiec poklepał go po ramieniu. - Idź, trzeba wykopać ten dół. - Stary żołnierz podszedł do Kalada. - Powiedział ci co przewozi? Wydaje mi się że nie jest to tylko żarcie, gobliny cały czas atakowały ten wóz, wydaje się to podejrzane. Spróbuję go czymś zająć, ty to sprawdź, mogę na ciebie liczyć?

• Skinął tylko głową, by kupiec przypadkiem czegoś nie podsłuchał. Poczekał aż żołnierz zagada kupca i wszedł do wozu, niby pod pretekstem szukania łopaty. Dyskretnie zaczął otwierać skrzynie i przeglądać ich zawartość.

//D20 na percepcję. 12 sukces//
    Skrzynie były wypełnione festiwalowym jedzeniem i tkaninami, jednak Kalad znalazl również podejrzaną skrzynię pełną suszonego mięsa i ziarna, jedzenia które nie nadawało się nawet do więzień, wóz wydawał się również przesadnie mały, jakby celowo zmniejszony.

Rolling 1d20 dice: [14]
    Total:14

• Sprawdził ściany i podłogę, może dało się je jakoś “odczepić”? Skoro wóz z zewnątrz wygląda normalnie, a w środku jest mały, to coś musi zajmować tą przestrzeń pomiędzy ścianami wewnętrznymi i zewnętrznymi.

Jedna z ścian był tylko makietą, za nią była cela z 3 związanymi kobietami, prawdopodobnie uśpionymi jakimś narkotykiem. Miały na sobie liczne rany, niektóre z nich świeże.

• Na razie wstawił makietę na swoje miejsce, ma pewien plan jak ujawnić to światu, a przy okazji się obłowić. Poszukał łopaty i wyszedł z nią z wozu, jakby nigdy nic. Podszedł do kupca i położył mu rękę na ramieniu, mocno go obejmując, jakby byli starymi przyjaciółmi, ale przy okazji tak, by nie mógł się mu wyrwać. - Znalazłem celę z nadbagażem, który chyba nie jest legalny w tym kraju, gdy szukałem łopaty. Chyba nie chcemy, by ktoś się o tym dowiedział, co? - Zaczął mu szeptać do ucha z uśmiechem na ustach, jakby mówił o pięknej pogodzie. - To przez to zaatakowały nas te zielone pokraki. Nie sądzisz, że powinieneś mi teraz wręczyć premię, abym przypadkiem nikomu o tym nie wspomniał? Tak z… 60 złotych monet w tej chwili by mnie zadowoliło. Na pewno od tego nie zbiedniejesz, to dochodowy biznes i strasznie łatwo zgarnąć towar. Do tego, zmieniłem zdanie, chciałbym dla ciebie pracować, a raczej pracować dla twoich przełożonych. Szukam siły, a jej najlepsze źródła są nielegalne. Opowiesz mi trochę o swoich pracodawcach? - Zastraszał go dalej szeptem, z uśmiechem na ustach. Typ nie ma opcji, by nie dać mu złota w tym momencie. Jeśli da je teraz, od razu wyda go reszcie. Jeśli dopiero pod koniec podróży, zrobi to wtedy, ale uprzednio zawiadamiając Żołnierza o tym. Wpadłeś w niezłe gówno. A ja nie zamierzam cię z niego wyciągać.

//D20 na percepcję, 16 sukcesu, żeby nie było że nie dawałem szansy//
    Kupiec nie dał po sobie poznać że Kalad dowiedział się o czymś czego nie powinien wiedzieć. Zamiast tego powoli przesunął rękę w kierunku noża. - Cóż, będzie to nieco trudne, nie uważasz? W końcu jesteś z zewnątrz, jednak jeśli byłbyś kimś kto pracuję dla mnie… - Kupiec zostawił końcówkę niewypowiedzianą.

Rolling 1d20 dice: [18]
    Total:18

//nosz…

• Powoli chwycił nadgarstek kupca i zacisnął dłoń z całej siły, by jednak tego noża nie sięgnął. - Interesują mnie głównie pieniądze. Dasz je teraz, albo nie zobaczysz już ani ich, ani wolności. Przekażesz mi je w tym momencie, a może i nawiąże się z tego głęboka przyjaźń. - Jego uśmiech wydawał się demoniczny, normalni ludzie nie są w stanie wykrzywić twarzy w ten sposób. Wiercił swoim wzrokiem w oczach kupca. - Chciałbym powiedzieć, że masz wybór, ale to byłoby kłamstwo, a przyjaciele nie kłamią, czyż nie? -

//D20 na zręczność, 16 sukces, kiedyś się uda//
    Kupiec zaczął lekko drżeć. - Dobrze, już ci daję, spokojnie. - Powoli uniósł drugą rękę i skierował ja do sakwy. Wyjął z niej platynową monetę. - Widzisz, platynówka, już ci daję. - Rzucił monetą prosto w twarz Kalada który nie zdążył się uchylić a następnie uderzył prosto w nadgarstek awanturnika osłabiając jego chwyt.

Rolling 1d20 dice: [2]
    Total:2

Log in to reply