Katakumby rodziny De Erwat

• Wiedźmin PBF Goblin Slayer PBF Mistrz Gry

Nowo odkryte katakumby pod dawną siedzibą rodziny De Erwat, wydają się być ogromne i ciągną się na wiele metrów, nie jest wiadome jak dokładnie duże są katakumby jednak podejrzewa się że mają one co najmniej 5 poziomów. Częste miejsce wysyłania ekspedycji poszukiwaczy przygód którzy odzyskują pamiątki rodzinne dla jednej z najbogatszych rodzin w kraju.

Nad katakumbami postał już mały budyneczek, zapewne posterunek strażników. Kręciły się tu różne grupy ludzi, od strażników po budowlańców tworzących coś w stylu palisady wokół budynku.

• Podszedł do strażników razem z grupą i pokazał im pierścień. - My na mapowanie. -

Strażnik obejrzał pierścień i machnął ręką na schody prowadzące w dół. Obok była masa wykopanej ziemi, widocznie wejście było do tej pory przykryte. W środku było ciemno a przy wejściu stał worek, prawdopodobnie z prowiantem.

• - Thomas, bierz wór z prowiantem, to będzie twój pierwszy bagaż. Nasz prowiant i sprzęt masz w swoim plecaku. - Odrzekł Kalad sprawdzając czy zbroja dobrze się trzyma. Wszedł do lochu, gdy wszystko już bylo ogarnięte

Thomas od razu podniósł wór i poszedł za Kaladem. Było ciemno nagle rozległ się cichy głos. - Czy zapalenie pochodni nie byłoby dobrym pomysłem?

• - Kim jesteś? Ujawnij się. - Wyrzekł spokojnie Thomas sięgając po topór. - Thomas, zapal jedną z pochodni. - Rozkazał mężczyźnie, który z nimi podróżował. Podjął swój młot, jeśli wysokość sufitu była odpowiednia do walki nim. Jeśli nie, wziął czekany

//nikogo nie zainteresował tajemniczy głos w mroku mogący należeć do absolutnie każdego? Serio?

• // Napisałeś to tak, jakby zrobił to Thomas. Już edytuję.

Korytarz był dosyć wysoki, jednak wąski, jeśli Kalad chce walczyć młotem musi wyprowadzać tylko ciosy znad głowy. Głos znowu się odezwał. - To byłoby dość trudne, nie moge zrobić tego w tej chwili, jednak jeśli zejdziecie na sam dół to będziemy mogli porozmawiać twarzą w twarz. Jednak uważaj, mogą być tutaj… Nieproszeni goście.

• - I tak tam zmierzamy, więc na cholerę się teraz ujawniałeś… - Westchnął na dziwny głos. Podjął czekany w takim wypadku. - Thane, co robimy? - Spytał aktualnego przywódcy.

Głos nie przestawał. - Dla odrobiny ekscytacji, masz pojęcie ile już tu siedziałem? Nic inteligentniejszego od goblina nawet tu nie zawitało, inni ludzie są zawsze mile widziani. Jednak nie pomogę wam, jeśli nie dacie rady tym karaluchom które są teraz w moim domu to nie będziecie warci mojego czasu. - Thane wydawała się zmartwiona. - Na razie idźmy do przodu, ja pierwsza, potem thomas, potem ty. Thomas, uważaj na pułapki, wiesz może kim może być ta istota?

• - Mógłbyś nam chociaż podać rozstawienie potworów? Ułatwiłoby to sporo. - Udał się na tyły, dalej dyskutując z duchem, oczywiście po cichu.

Głos się zaśmiał. - Ale wtedy nie byłoby zabawy! Przecież chcecie mieć trochę ekscytacji, prawda? Szczególnie ciekawi mnie ten młodzieniec z rapierem, posiada ciekawe przedmioty! Cóż, czas zacząć zabawę! - nagle rozległy się głośne chrzęsty i cały korytarz zaczął się poruszać, wyjście zniknęło. Thane próbowała dobiec zanim wejście zniknie jednak nie zdążyła, cały labirynt zdawał się poruszać. - Czy nadal musimy mapować nasze ruchy? Wydaje się to teraz lekko bez sensu. - Zapytał Thomas.

• - Najwyżej wynegocjujemy z tym czymś to, żeby sam to zrobił. - Odrzekł Kalad wzruszając ramionami. - Thane, wychodzi na to, że jedynym sposobem na wyjście jest przejście tego labiryntu. Prowadź więc, pani Kapitan. - Wykonał parodię salutu i czekał na dalszy rozwój wydarzeń. Tym razem to ona miała wykonywać rozkazy, a mimo to mówił najwięcej. Czyżby była w tym jeszcze gorsza ode mnie?

//nie jestem pewien jak to załatwić, może ty będziesz kontrolował Thane jako że jest już członkinią twojej drużyny? Nie chcę ograniczać pomyslowości graczy przez dawanie im rozkazów które mają wypełnić co do joty a inaczej nie będzie to zbyt dobre dowodzenie.

• // Wtedy straci to walory. Zawsze Thane może zrzec się tytułu dowódcy, albo może dawać ogólnikowe rozkazy, żebym miał pole do interpretacji.//

Thane od razu zareagowała. - Nie wiemy co tutaj siedzi ani jakie pułapki znajdziemy na swojej drodze. sam rozmiar też jest nieznany, kontynuujemy w obecnej formacji, jeśli trafimy na pokój w którym nie znajdziemy pułapek Kalad wyskakuję na przód i pozbywa się czegokolwiek co siedzi przed wejściem, później ja, później Thomas, jakie słowa mocy znasz? - Thomas spojrzał na elfkę. - Zawsze myślałem że to on jest dowódcą? Znam słowo expand, force, identify, barrier i direction

• - Wcześniej ja dowodziłem, ale umówiliśmy się, że na ten loch, ona będzie dowodzić. Szukamy bardziej optymalnej drogi, niż moja, nie każdy lubi i potrafi walczyć na moją modłę. - Odrzekł kontynuując marsz. - Skoro ustawienie pokojów się zmienia, najpewniej będziesz musiał zbierać wyposażenie od razu po tym jak oczyścimy komnatę, bo ciężko będzie wrócić do tego samego miejsca. - Podzielił się swoim spostrzeżeniem, rozglądając się po ścianach. Było coś na nich? Z czego były wykonane?

Thomas skinął głową. Ściany były zrobione z jakiegoś rodzaju kamienia, wyglądały na silne, dodatkowo zniszczenie ich mogłoby doprowadzić do zawalenia tunelu, zwłaszcza z tą dziwną istotą kontrolującą cały loch. Oprócz tego były kompletnie gołe, prawdopodobnie będzie tak cały czas.

• Czekał, aż dojdą do jakiegoś pomieszczenia. Przygotował nawet młot, gdyż przy większej szerokości pomieszczenia nie będzie problemu z użytkowaniem go.

Przed nimi pojawił się pierwszy pokój. Thane uważnie przyjrzała się podłodze i ścianą. - Dobrze, nie widzę pułapek, Kalad, twoja kolej. Tylko jeśli możliwe zrób to po cichu.

• Wyszedł na prowadzenie z młotem nad głową. Zanim wszedł do środka, rozeznał sytuację, sprawdził ilu jest przeciwników i jaki jest ich typ. Oczywiście chowając się za futyrną.

//D4 na pokój, im mniej tym bezpieczniej.
    W pokoju było co najmniej 10 goblinów, szaman i hob, widocznie było to główne pomieszczenie ich gniazda, może być to ciężka walka.

Rolling 1d4 dice: [3]
    Total:3

• Oparł młot o bark podtrzymując go lewą ręką, prawą zaś sięgnął po sztylet, wycelował w Szamana, wypuścił powietrze i rzucił z całej siły, by zabić bestię. Wszystko robił najciszej jak potrafił, by wróg nie zareagował. Mają pochodnie, więc powinno być łatwiej trafić.

//cierpliwości, rzut na ukrycie 16 sukcesu, później rzut z 12 sukcesu, jeśli ukrycie się nie uda to sukces rzutu jest 16
    Gobliny zauważyły blask pochodni i zaskrzeczały do szamana który odwrócił się w stronę drzwi, sztylet przeleciał w miejscu gdzie przed chwilą była jego krtań. Thane krzyknęła, - Jebać skradanie, szarżujemy! - po czym wyciągnęła ostrza i rzuciła się w środek pomieszczenia.

Rolling 2d20 dice: [14, 13]
    Total:27

• // Dobra, ja teraz wychodze i wrócę wieczorem.

• - Biorę na siebie hoba. - Chwycił młot oburącz i zaszarżował w kierunku bestii, chcąc od razu wyprowadzić atak. - ZDYCHAJ! - Ryknął zadowolony z tego, że walczy.

//D20 na atak twój, D20 na atak hoba, D20 podzielone przez 10 dla Thane, D20 dla Thomasa, D20 koncentracja szamana, D20 atak goblinów. Sukcesy kolejno: 12, 14, /10,12, 8, 16
    Gobliny oddaliły się od Thane powstrzymując ją od ataku, Kalad oberwał w bok ciężką maczugą w miejsce nieosłonięte kolczugą przez co uderzenie było nadzwyczaj mocne, lecz zdołał zdzielić hoba w pierś przez co ten się zachwiał, Thomas zaatakował szamana jednak ten zwinnie odskoczył i rozpoczął rzucanie zaklęcia. force… weapon… allies

Rolling 6d20 dice: [19, 20, 2, 9, 11, 10]
    Total:71

• To zwykłe wzmocnienie broni. Nie zważając na obrażenia, Kalad wyprowadził kolejny cios, tym razem w głowę Hobgoblina, chcąc wykorzystać, to, iż wróg musi odzyskać równowagę. - Musisz się trochę bardziej postarać, przyjmowałem ciosy ogrów! - Wyrzekł wyprowadzając uderzenie. Nie musi się zbytnio martwić o gobliny, nie przebiją się przez jego zbroję, to że Hobgoblin znalazł lukę to cud.

//te same D20. +2 dla twojego ataku. przeciwnicy +3
    Thomas w końcu dopadl szamana i szybkim pchnięciem przebił jego krtań zabijając go niemal na miejscu, Kalad jednak nie trafił i wystawil się na atak Hoba, stwór natychmiastowo to wykorzystał kopiąc go mocno przez całą długość pokoju. Thane radziła sobie średnio, dała radę zabić jednego z goblinów jednak sama odniosła lekkie rany.

Rolling 6d20 dice: [4, 15, 17, 17, 8, 19]
    Total:80

• - Mocny jesteś. Ale jesteś tylko jeden. - Zamiast rzucać się jak idiota na hoba, Kalad postanowił pomóc Thane z goblinami, szarżując na nie i zgarniając młotem motłoch.

//D20 na atak Kalada /6, D20 na atak Hoba na Thomasa, D20 atak Thomasa na Hoba, D20 Thane i Goblinów takie same. Sukcesy kolejno /6, 12, 15, /10, 16
    Młot zgniótł jednego z goblinów, widząc to, pozostałe rzuciły się na elfkę, która oberwała pałką w głowę, jakiś inny zdzierał z niej ubranie. Thomas był zajęty walką z Hobem która na razie dosięgła impansu.

Rolling 5d20 dice: [9, 1, 12, 7, 19]
    Total:48

• - NIKT NIE BĘDZIE JEJ DOTYKAŁ POZA MNĄ! - Kalad wydarł się i przegryzł wargę. Gdy tylko krew napłynęła do jego ust, chwycił mocniej młot i uderzył z całej siły w goblina zajętego rozbieraniem elfki. Po tym ciosie zostawił młot i kolejnego karła złapał i użył go jako maczugi. Gobliny nie są ciężkie. Zielone bydło nie ma prawa kalać szlacheckiej krwi. NIE MA PRAWA. Wszystkich was wyrżnę, wyrżnę w pień! Co do jednego, wasze trupy będą podstawką dla moich stóp! NIE WYBACZĘ!

//D20 takie same, niestety nie mogę ci dać 2 ataków tej samej rundy, D20 elfki zamienia się na oswobodzenie z sukcesem 12.
    Kalad roztrącał gobliny na prawo i lewo, 3 znich od razu padły trupem. Inne przestały dobierać się do kobiety i oglądały widowisko. Na drugim końcu pokoju Hob w końcu dopadł Thomasa rzucając go przez całą długość pokoju a następnie pobiegł w stronę Kalada, nadal zostało 5 goblinów i Hob, Thomas i Thane chwilowo byli niedostępni.

Rolling 5d20 dice: [20, 12, 12, 1, 3]
    Total:48

• // Kości mówią, że mogę mieć dwa ataki xD

//Kości mówią że gobliny przestały gwałcić Thane, inaczej byłby już prawie finisz jej dziewictwa

• Kalad zawarczał na Hobgoblina, oznaczył swoją twarz krwią zabitych goblinów, odbył młota, tak by zaatakować kolcem, i gdy tylko hobgoblin znalazł się w jego zasięgu, uderzył w niego z całej siły. Nie musiał go zabijać, wystarczy upośledzić ruchy, by mógł mu później urwać łeb. - Wyszarp! Wyszarp prosto z trzewi! Zniszcz i znieważ! - Zaczął wykrzykiwać w trakcie szału. Otoczenie nie istniało, był tylko on, gobliny i ludzie, których musiał chronić. Na jego widoku był tylko wróg, którego musiał zniszczyć, nic innego. Rany nie miały znaczenia, to niewielka cena za piękną walkę.

//D20 na atak na hoba, atak hoba, gobliny zaczynają się ruszać bez kostki, Thane ma D20 na oswobodzenie, Thomas ma D20 na podniesienie się z 8 sukcesu. I jeśli kości tak powiedzą to ja ją serio zgwałcę, jak goblin slayer to goblin slayer. sukcesy 12, 12, 10, 8
    Hob oberwał w brzuch, nie zabiło go to jednak. Thomas w końcu się pozbierał i powoli się podnosił, Thane mocno trzymana przez gobliny nie mogła się ruszyć kiedy jeden z nich przygotowywał się do gwałtu na elfce, usadowił się między jej nogami.

Rolling 4d20 dice: [12, 11, 7, 8]
    Total:38

• Na razie zostawił hoba z młotem w ranie i chwycił jeden ze swoich czekanów i wykonał cios w kierunku goblina, próbującego naruszyć Thane. - ZA DOTYKANIE MOJEJ KOBIETY, KARĄ JEST ŚMIERĆ! - Krzyknął podczas ataku. Kątem oka mimo wszystko obserwował hobgoblina, nie może dać się zajść, w razie czego uniknie.

//Mojej kobiety? no no… D20 na rzut, D20 na atak Hoba, D20 na oswobodzenie, D20 na Thomasa żeby dobiegł jej pomóc.

Rolling 4d20 dice: [6, 13, 20, 16]
    Total:55

//Zapomniałem sukcesów, miały być 10 14 14 10
    Czekan nie trafił, jednak pozwolił elfce na wyrwanie się oprawcą i wymierzenie pożądnego kopniaka jednemu z nich, Thomas pomógł jej przebijając czaszkę innego, Hob nie zdecydował się na atak, zamiast tego wyszarpnął młot z rany która już zaczynała się goić, miał teraz w rękach niebezpieczną broń, pozostałe 4 gobliny schroniły się za nim, z daleka dobiegały kolejne skrzeki.

• Podał rękę Thane, by pomóc jej wstać. - Wycofujemy się do korytarza, tam nie będzie mógł korzystać z młota w inny sposób niż wymachami z góry. - Wydał rozkaz, przejmując rolę dowódcy. Thane spieprzyła, on musi to teraz naprawić. Wyjął drugi czekan i asekurował grupę podczas tego manewru. - Thomas, kiedy Hobgoblin opuści młot, wykorzystaj sytuację i wyprowadź sztych rapierem. Masz w tej sytuacji przewagę, taka broń jak rapiery czy włócznie idealnie sprawdza się na takich przestrzeniach. - Wydał kolejny rozkaz, samemu przygotowując się do uniknięcia ataku hobgoblina i wykonania kontry.

Hob się nie ruszał, skrzeki tylko się nasilały. Widocznie na coś czekał. Któryś z goblinów podniósł również włócznię jednego z jego martwych braci, tak uzbrojone gobliny mogły okazać się niebezpieczne, w ich rękach znalazły się nawet diabelnie ostre ostrza Thane.

• // Nie rzuciłem czekanem, tylko nim zaatakowałem. //

//poprawione

• - Nie panikujcie. Thane, jeśli nie masz broni żadnej broni, weź jeden z moich czekanów. - Wystawił rękę w tył, by podać ten, który trzymał w lewej ręce. Gdy wycofywali się do tunelu, Kalad zabrał se sobą jednego z trupów goblina, by użyc go jako tarczy przed strzałami czy rzutami. - Jako że jestem najlepiej opancerzony, ja będę pełnił rolę straży przedniej. Po moich unikach i blokach, wy wystawiacie się i wykonujecie uderzenia. Dalsze rozkazy dostaniecie wraz ze zmianą sytuacji, zobaczymy co przelezie z dalszych pomieszczeń. - Jego głos był zimny w porównaniu do tego sprzed chwili. Przybrał solidną postawę obronną.

//Mam ochotę na wysłanie czegoś złego, ale zostawmy to losowi, D4, im większy wynik tym gorzej.
    Z drugiego korytarza wyszła kolejna 5 goblinów, nie miały luków jednak były uzbrojone w pałki i włócznie.
    //co 4 tury nowe posiłki dla goblinów.

Rolling 1d4 dice: [1]
    Total:1

• - Panie wielki duchu labiryntu, mógłbyś chociaż odciąć posiłki? Chcesz byśmy tu zdechli czy przeszli próbę? - Powiedział w eter, czekając na rozwój sytuacji. Przewaga liczebna wroga nie miała zbyt wielkiego znaczenia w korytarzu. Jeśli Hob pójdzie pierwszy i uda się go ubić, zyskają nawet przewagę. Dalej utrzymywał pozycję obronną.

Głos się zaśmiał. - Jeśli nie potraficie zająć się tymi mrówkami nie jesteście warci mojego czasu, dlaczego miałbym rozmawiać z karaluchami, a tym bardziej wykonywać ich rozkazy? Walczcie, walczcie jakby nie było jutra, bo to może być prawda! - Gobliny były widocznie inteligentniejsze od większości, nadal czekały na ruch przeciwnika, żaden z nich nie palił się aby być tym pierwszym. Była to typowa metoda goblinów, każdy z nich myśli że to on przeżyje, ale nigdy nie będzie pierwszym który się ruszy. Thane nadal była roztrzęsiona, nie wiadomo na ile przyda się w walce, Thomas również mocno oberwał od Hoba. Jedynym wojownikiem który był w miarę sprawny był Kalad.

Log in to reply