Co tam pichcę z tym Zrujnowanym Pokoleniem czyli objaśnienie dla ciekawskich.

• Metro 2035 Mistrz Gry

Choć gra jeszcze nie startuje a raczej nie jest jeszcze gotowa ze względu na ilość pracy w jaką nią wkładam (prawie żadnej a a jak już to głównie w mapę co przynosi ból oraz cierpienie ale od czasu do czasu mocno skaczę do przodu z tym, dzięki lenistwie i matury) to postanowiłem opisać krótko jaki jest mój kolejny (mam nadzieję że tym razem w pełni gotowy i niezniszczony przez moje lenistwo znowu) pomysł na pbfa dla osób które przypadkiem są tym zaciekawione (właściwie prawie nikt ale warto być optymistą)

image

Więc czym ma być “Zrujnowane Pokolenie”

Zrujnowane miejsce jest grą strategiczną z mam nadzieje mocnym elementem roleplayu która ma miejsce w dziwnym początku XX wieku po odpowiedniku tego świata Wielkiej Wojny. Co odróżnia ten świat od wielu innych? powiedziałbym tak: Świat Zrujnowanego Pokolenia to pytanie co gdyby popchnąć fantasy do XX wieku z pięknymi rasami jak Elfy, Krasnolud, Minotaury czy stworzenia jak gryfy aż do epoki industrialnej w której w wyniku dziwnego ewenementu cała magia powoli zanika z tego świata. to prowadzi do kryzysu państw opartych o magię oraz upadku dawnego porządku. tajemnicze zaniknięcie energii magicznej doprowadza do powrotu religijności wśród wielu ludzi oraz powstania kolejnych sekt oraz do coraz głębszych podziałów między narodami podejrzewających spisek monopolizacji energii magicznej dla siebie. Prowadzi do wybuchu Wielkiej Wojny w wyniku której wielu zginie w ich odpowiedniku wielkiej wojny. Akcja zaczyna się miesiąc po ratyfikacji traktatu pokojowego który doprowadził do rozwiązania Cesarstwa Elfickiego oskarżonego o kradzież magii oraz obarczoną odpowiedzialnością za wielką wojnę. Świat pomimo czasu nie został w pełni zdobyty głównie dzięki działaniom druidów ale i tych moc zanikła co sprawia że o wiele więcej ziemi jest teraz do zdobycia.

Jak możecie się domyślać świat oraz państwa jest pełni robiony przeze mnie z pomocą paru dobrych duszyczek. Całe tworzenia świata zajmuje trochę czas a samo robienie historii dla całego świata nawet skrótowe jest wyczerpujące ale z pewnością uda mi się w pełni sklecić historię po jakiś miesiącach od zrobienia w pełni mapy.

Czy by różniła się mechanicznie od innych Strategów?
    paroma detalami jednak staram się aby nie były aż nad to duże ale miały wpływ na grę.
    wymieniam tu między innymi:

Utrzymanie Jednostek (bo zakup armii jest fajny ale jest jeszcze utrzymanie tego w dobrym stanie potrzebą realiów. żołnierz potrzebuje forsy a sprzęt musi być w pełni zdatny)

Zasoby ludzkie czyli manpower (bo fajnie że masz forsę ale ona nie kupi ci więcej mięsa armatniego niż twoja populacja jest w stanie zrobić dzieci.)

Handel dobrami. poza surowcami strategicznymi będą istnieć dobra które wpływają na
    dochody państwa
    oraz zadowolenie ludu lub nawet na produkcje Surowców Strategicznych. ba nawet na korupcje

System to system a nie dekoracja. Będę starał się szczególnie tutaj podkreślać to. jeśli grasz demokratycznym kraje to nie dziw się że senat może zablokować twoje działania albo że jeśli grasz totalitarnym krajem z opisu to zapewne jesteś zimnym draniem a bez kultu władcy się nie obejdziesz. Na szczęście systemów politycznych będzie tutaj więcej niż kolorów na tęczy co pozwoli graczom zapewne wybrać kraj z systemem najbardziej zbliżonym do jego oczekiwań.

Ponad 100 państw do wyboru z ponad 20 rasami i religiami. masz wybór do koloru do wyboru. choć niestety sam sobie nie stworzysz kraju :(

to będzie mój zapewne pierwszy pbf który jestem zdeterminowany i tu podkreślam mocno (żeby nie było że znowu jakiś niby koncept zrobię oraz opuszczę bo tym razem Rafi zagroził mi [cenzura] jeśli tego nie zrobię.)prowadzić i dodatkowo strateg. nie sądzę że będzie to jakiś super strateg ale na pewno będzie jakimś dobrym zabieraczem czasu. mam taką przynajmniej nadzieję a przy okazji nauczy mnie może lepiej grać samemu i nie będę już takim amatorem a raczej pisklakiem.

Kiedy spodziewam się stworzenia w pełni gry? najprawdopodobniej w najlepszych wiatrach pod koniec czerwca bieżącego roku biorąc też pod uwagę maturę.

Więc tak wygląda koncept tego pbfa. dziękuję za czas który poświęciłeś na przeczytanie tego i życzę miłego dzionka. teraz wiesz o co biegać będzie z moją koncepcją twoja ciekawość która niekoniecznie istniała została rozmyta. pisałem ten tekst niekoniecznie dla ciebie a dla siebie jako memento że ma do zrobienia pbfa którego obiecałem tym razem zrobić do końca bo inaczej będę musiał się pożegnać z [cenzura].
    Thank you for you time. i obym zdążył z tym do lipca.

Log in to reply