Dyplomacja


 • Mistrz Gry

  Tutaj możesz otwarcie porozmawiać. I to nie tylko z innymi graczami czy botami, ale i ze swoją własną świtą. Niezależnie czy potrzebujesz rady, chcesz wypowiedzieć komuś wojnę, podpisać traktat pokojowy czy oskarżyć kogoś że jego matka puściła się z koboldem - możesz napisać to tutaj.
  Tylko wszelkie docinki mają być między władcami, nie graczami.


 • Mistrz Gry

  Tura 1
  1 dzień Wiosny, 998 lat po Boskiej Wojnie

  Smugowce nakarmione, papier przygotowany a atrament rozlany do buteleczek. Pora zmienić historię.


 • ŻBŻP

  Costalia zaprasza do rozmowy następujących władców państw:
  - Króla-Kapitana Wysp Wampirzych, Wolfganga von Tolenberga.
  - Dożę Miracji, Estellę Le Torneau.
  - Wielkiego Chana Tzakharu, Khuaamtaia Tuyga.
  - Królową Dół Vedarath Shaerrę Eilmenor.
  - Sułtankę Akeshary, Alessandrę von Düsternis.
  - Lorda Imperatora Crimetry, Vincenta Lockharta.

  Sprawy, jakie zostaną omówione, będą dotyczyły różnych tematów, jakie mogą dotyczyć obu naszych państw.
  /// Po zaakceptowaniu spodziewajcie się, że napiszę do was na Discordzie.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Emisariusz z Wysp Wampirzych przekazuje Costalii wiadomość, iż Król-Kapitan zgadza się na rozmowę z Arcyksiężną.


 • Zorze Onaliah

  Doża Miracji, Estella Le Torneau, Jedwabna Władczyni, Pani Delty Katriony przyjmuje zaproszenie Arcyksiężnej Costalii, Sly Lumisianso.


 • Black Wonderland

  Sułtanka Alessandra von Düsternis, Pani Brunatnych Piasków przyjmuje zaproszenie Arcyksiężnej. • Lord Imperator Vincent Lockhart nie omieszkał się wyrazić niezadowolenia z faktu, iż kontaktują się z nim wyrzutki religijne, jednak nie chcąc iść w ślady ojca, zgodził się na zaproszenie od Arcyksiężnej. • Dól Vedarath

  Do: Costalia

  Jej Królewska Mość, Shaerra II, przyjmuje zaproszenie Arcyksiężnej. • Wielki Chan zgadza się na rozmowę a Arcyksiężną • Dotenard

  Do: Wszyscy zainteresowani
  Po przerwie zimowej, nasz uniwersytet z radością ogłasza, że jest otwarty na wszelkiej maści projekty ze wszystkich państw. Twoja światowa opinia, historia i lista wrogów nie ma dla nas znaczenia. Dotenard jest krajem neutralny, któremu neutralność pomogła urosnąć w siłę i tej neutralności się trzymamy. Do tego gwarantujemy pełną dyskrecję. Zapraszamy do zgłoszeń się publicznie, bądź prywatnie. Wszystkie projekty zostaną omówione na następnym zebraniu i wtedy też zaczną być finansowane.
  Przed zgłoszeniem się jednak, zalecane jest zapoznanie się z umową:
  Każda strona zobowiązuje się to płacenia takiej samej kwoty, od 100 do 1 000. Jeśli Dotenard będzie miał mało zleceń/wydatków, maksymalny pułap zostanie podniesiony. Zainteresowany zostanie powiadomiony o tym prywatnie. Do tego można zalegać ze spłatą dwa miesiące, wówczas Dotenard będzie wpłacać na projekt od 100 do 500, z czego po dwóch miesiącach albo Uniwersytet przejmuje projekt dla siebie albo go wstrzymuje. Jeśli przed upływem dwóch miesięcy zleceniodawca wpłaci ekwiwalent tego ile do tego czasu zainwestował w to Dotenard, zyska wgląd do wyników badań. Jeśli państwo nie będzie wypłacalne i odpowiednio wcześnie o tym poinformuje, projekt zostanie zamrożony, czyli Dotenard nie będzie rościł sobie do niego praw oraz nie będzie wpłacać na niego pieniędzy.
  W razie straty projektu z powodu niewpłacania, zainteresowany otrzymuje dostęp do tej części, którą finansował.
  Do tego możemy też zaoferować się w kwestii badania tajemniczych miejsc lub znalezisk.


 • ŻBŻP

  Costalia

  Costalia proponuje Tasaj i Drakoreliangh pakt o nieagresji obowiązujący do końca lata.


 • Mistrz Gry

  Oba państwa przystają na tę propozycje. Dziwi je tylko tak krótki termin…


 • ŻBŻP

  Nikt nie wspomniał, że za waszą sugestią nie można ich przedłużyć. To jest możliwe i w przypadku takiej propozycji zapewne zostanie to pozytywnie rozpatrzone przez Costalię.


 • Mistrz Gry

  Skoro tak, to obydwa państwa chcą przedłużenia tego traktatu o rok


 • ŻBŻP

  I ze strony Costalii jest zgoda na to. • Zakon Rubinowej Jaskini

  Mistrz Heinrich von Rothenberg chciałby zwołać Radę Wysokich Komturów by naradzi się z nimi co do decyzji w kwestii dalszych działań militarnych, ale też politycznych, a także poznać doniesienia ze wszelkich stron ziem zakonnych.
  Do Dotenard: byli byśmy zainteresowani pewnymi badaniami w kwestii typowo wampirzej, acz dokładniejsze detale przekazać jesteśmy w stanie prywatną korespondencją. (czyli discord)


 • Mistrz Gry

  Konturzy przybędą na twoje wezwanie. Jednak przybycie ze wszystkich zakątków kraju i przygotowanie obrad zajmie trochę czasu (//Ergo, w następnej turze).


 • Arsyntia

  Imperium Hadarotu proponuję Kurestwu Królestwu Wengat przedłużenie traktatu pokojowego do Zimy, 999 lat po Boskiej Wojnie (tj. 7 tury)


 • Mistrz Gry

  Wengat pluje na traktaty Hadarotu i nie zamierza podpisywać żadnego traktatu wystosowanego przez pseudoimperium


 • Mistrz Gry

  Tura 2
  31 dzień Wiosny, 998 lat po Boskiej Wojnie
  19 5 2

  Greshat potępia Hadarot na arenie międzynarodowej za zdradziecki atak bez wypowiedzenia wojny. Wengat oczywiście był pierwszym, który również potępił Imperium.


 • Zorze Onaliah

  Doża Estella Le Torneau, Jedwabna Władczyni, Pani Delty Katriony, Władczyni Zachodniej Ochilysse i Zachodniego wybrzeża Indasii.
  do: Dól Vedarath, Wysp Wampirzych, Costalii.

  Miracja żąda oficjalnych przeprosin za splamienie krwią neutralnego gruntu jakim są jej ziemie i oczekuje rekompensaty finansowej (lub terytorialnej) za straty materialne jak i narażenie dobrego imienia całego państwa.
  Nie chcemy rzucać oskarżeń, dlatego zwracamy się do wszystkich stron zamieszanych w tę “sytuację”, interesuje nas jedynie naprawa zniszczeń. • Kurdilat do Plemiona Graniczne
  Ja sam jestem w stanie w jednym miesiącu wystawić 15 tysięcy wojów od ręki. Jeśli doliczymy do tego wodzów mi podległych, wyjdzie jeszcze drugie tyle. Daję wam wybór, albo ukorzycie się w końcu pod moim panowaniem, albo w przeciągu tego miesiąca wasze rogi staną się ostrzałkami naszych toporów. Jako że szansę na wykonanie ruchu mieliście od dawna, każdy z was jest zmuszony przy okazji składania hołdu mej osobie, zdać 150 sztuk złota, gessos albo czegoś o podobnej wartości od każdego posiadanego Akru ziemi. W zamian za to, otrzymacie ochronę i zapewnienie o dziedziczeniu waszego plemienia przez pierwszego męskiego potomka po śmierci aktualnego wodza.


 • Mistrz Gry

  Pięciu wodzów zgadza się na ten układ. Pozostali, ci bardziej oddaleni na wschodzie, ani myślą dawać ci cokolwiek.


 • Mistrz Gry

  Tura 3
  62 dzień Wiosny, 998 lat po Boskiej Wojnie

  Kolejny dzień, kolejna nowa wojna. Ten rok krwawo zapiszę się w historii bardzo wielu narodów. • Kurdiliat
  Do: Miracia i stron zaaferowanych.
  Potępiamy niehonorowe zachowanie Miracji, która przyglądała się wspólnej bitwie mojej, Zakonu i Kotoranu, a następnie zgarnęła wszystko dla siebie. Godność wojowników nie pozwala zapomnieć o tej obrazie. Uznajemy to za deklarację wojny i do uznania tak niehonorowego działania za ów deklarację zachęcam Zakonników i Kotoran.
  @Ether


 • Mistrz Gry

  //Zasadniczo to oni przyszli po tym jak się już prawie powybijaliście i po prostu kazali wam spieprzać. Nie gapili się jak się wybijacie • // A ktoś to potwierdzi?


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  // Ja akurat powiem, że był remis. //


 • Zorze Onaliah

  //Panowie, spokojnie, ustawcie się w kolejce, żeby nikt wpierdolu dwa razy nie dostał. Człowiek chce neutralnie grać, a już dwóch się znalazło//

  Miracja do Kurdilatu
  Narody cywilizowane rozumieją inne znaczenie słów niż barbarzyńcy. Tym samym nie uznajemy wypowiedzenia wojny i radzimy, by jednak Zwierzoludzie trzymali się z dala blank naszych murów i burt naszych statków. Wszystkie ataki będziemy traktować jak napady piratów, dla których jako kupcy nie mamy litości.

  Dodatkowo ekspansja Miracji ma na celu zapewnienie bezpiecznych faktorii, będących otwartych dla wszystkich chroniąc szlaki handlowe od piratów i reszty morskiego tałatajstwa.
  Ekspansja Kurdilatu ma na celu jedynie grabież.
  Dodatkowo pragniemy zauważyć, że Wódz Ragnheidr jak i jego przodkowie mimo błędnej tytulatury, włada i władał jedynie częścią Zachodniego Kurdilatu, na kontynent wybierając się jedynie, ponownie, w celu grabieży.
  Tym samym z rozbawieniem będziemy czekać na odpowiedzi naszych sąsiadów i to, za którą stroną się opowiedzą. • Spierdalaj


 • Zorze Onaliah

  Miracja zawiesza kontakty dyplomatyczne z Zachodnim Kurdilatem i czeka na odpowiedź Zakonu i Kotaronu.


 • Zorze Onaliah

  Miracja oczekuje wyjaśnień i zadośćuczynienia od Wysp Wampirzych ze względu na haniebny i podstępny atak, zadany bez oficjalnego wypowiedzenia wojny, wymierzony w nas, państwo neutralne, które w żaden sposób nie chciało się mieszać w konflikty na wschodzie.
  Do tego czasu nakłada na Wyspy Wampirze embargo i wzywa do niego wszystkie państwa chcące kiedykolwiek handlować z tą nacją.
  Wyspy Wampirze to zapyziała wiocha, za to jest na kontynencie miejsce wprost przeciwnie! Miracja, gdzie szlaki morskie są bezpieczne, a szkutnie zapewniają atest i ważne badanie.

  Miracja do Dól
  Nic tak nie łączy jak wspólny przeciwnik. Oczekujemy propozycji wspólnego rozprawienia się z “problemem” jeśli i druga strona miałaby ochotę działać wspólnie.


 • Mistrz Gry

  //Wgl to prosiłeś mnie o odpowiedź od Zakonu i Kotaronu. A zadasz im może jakieś pytanie?


 • Zorze Onaliah

  //To Bulba zadał:
  “Uznajemy to za deklarację wojny i do uznania tak niehonorowego działania za ów deklarację zachęcam Zakonników i Kotoran.”//


 • Mistrz Gry

  Kotaron i Zakon mają podobne zdanie na ten temat, twierdząc że jakkolwiek działanie Miracji nie było honorowe, to nie jest ono wystarczającym pretekstem do wszczęcia wojny przeciwko miastu, zwłaszcza że korzyści z niej byłyby dla wszystkich znikome • Kurdiliat
  Do: Księstwo Szarych Tieflingów
  Proponujemy nawiązanie relacji dyplomatycznych między naszymi narodami i zapraszamy Księżną na południe.


 • Mistrz Gry

  //Nie ma takiego państwa, ani nawet takiej rasy jak “białe tieflingi” • // Masz grubasie.


 • Mistrz Gry

  Księżna Blodicii z chęcią przyjmie zaproszenie Wiekiego Wodza • Crimetra oficjalnie wypowiada wojnę Vasau, w związku z atakiem Costalii na wspólnego sąsiada. Lord Imperator boi się, że ludzie o wspólnej religii zostaną całkowicie wchłonięci przez bezbożników, i jednocześnie wie że nie ma czasu na sprzeczki z dyplomatami Vasau. Najlepszym wyjściem jest więc wojna.

  Crimetra ogłasza również, że każdy obywatel Vasau jaki ucieknie przed atakiem Costalii do Crimetry zostanie przyjęty jak Crimetrańczyk, a nie wróg.

  Na innej nucie, Crimetra chce pakt o nieagresjii z Soleth Vonar na czas roku.


 • Mistrz Gry

  Tura 4
  1 dzień Lata, 998 lat po Boskiej Wojnie
  4 9 2

  Vasau otwarcie potępia bestialskie działanie Crimetry, która powinna być jej sojusznikiem w wojnie z Costalią. Natomiast Zakon Rękojeści nawołuje wszystkich kardelian do wspólnej krucjaty przeciwko plugawym potworom z Kurdiliatu. • Kurdiliat
  Do: Zakon Rękojeści
  Nie zbezcześciliśmy waszych świątyń, nie wyrżnęliśmy ludzi i nie zabraliśmy kobiet. Nasze imperium zajmuje tylko pół kontynentu, nie mówiąc nawet o morskich bandach jakie wałęsają się po morzach. Ale chętnie się z wami ponapierdalamy, jeśli tak chcecie. Nie w ramach jakiejś wydmuchanej wojenki religijnej, w dupie mamy w jakiego boga wierzycie. Zburzenie świątyń to najmniejsza z rzeczy jaka was czeka.
  Do: Handlarzy niewolników, biznesmanów i łowców niewolników, którzy stracili na delegalizacji
  Widząc z jak rażącą niesprawiedliwością zostaliście potraktowani, zapraszamy was do nas. Może i ziemię południa nie posiadają wielkich miast (albo jakichkolwiek), ale zawsze można to zmienić, a u nas taniego personelu wszelkiego typu i rodzaju dostatek, a handel nim nigdy nie zostanie zakazany. Prawo podatkowe południa jest do tego proste, a same podatki niskie, co sprzyja biznesowi. Z naszych portów statki mogą kursować na cały kontynent, a z naszym symbolem, żadna grupa piracka nie będzie na tyle głupia, by stawić wam czoła. Jesteśmy gotowi nawet zainwestować w rozwój waszych fabryk i gildii na naszym terenie.


 • Mistrz Gry

  Zakon Rękojeści:
  Twoje kłamstwa i zbrodnie są dobrze znane wszystkim ludom południa. Nie raz musieliśmy znosić wyprawy waszych grup łupieżczych. Ale kiedy zabiliście w sposób odrażający i bezbożny arcykapłana Mordechaja, uznaliśmy że nie możemy się już dłużej zgadzać na waszą egzystencję. Kardelian pobłogosławił naszą misję i już wkrótce uwolnimy Onaliah od zła.

  Skavilska Unia Handlarzy Niewolników (SUHN) - dziękujemy za propozycję, ale na razie rozważamy ofertę od Wysp Wampirzych. Są oni bliżsi naszym dawnym strefom wpływów, plus w Kurdiliacie jest za duża konkurencja od “małych przedsiębiorstw” reprezentowanych przez nabrzeżne klany. • Zakon Rękojeści:
  Nie wiemy nawet kto to kurwa jest, a raczej był.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Wyspy Wampirze
  Przystajemy na propozycję Skavilskiej Unii Handlarzy Niewolników. Wkrótce wyślemy mapę z prowincjami, które wam przypadną, choć nie będzie problemu, jeśli SUHN zechce przedyskutować z nami kwestię prowincji.
  // W tym tygodniu powinienem prywatnie wysłać mapę z terytoriami, które przypadną SUHN. //


 • Mistrz Gry

  SUHN preferowałoby raczej wyspy na zachodzie, ale jest otwarta na propozycje. • Zakon Rubinowej Komnaty:

  Costalia otrzymuje kontrybucję 6.5 Tyś. za kolejną dawkę informacji zza granicy.


Log in to reply