Dyplomacja


 • Mistrz Gry

  Tutaj możesz otwarcie porozmawiać. I to nie tylko z innymi graczami czy botami, ale i ze swoją własną świtą. Niezależnie czy potrzebujesz rady, chcesz wypowiedzieć komuś wojnę, podpisać traktat pokojowy czy oskarżyć kogoś że jego matka puściła się z koboldem - możesz napisać to tutaj.
  Tylko wszelkie docinki mają być między władcami, nie graczami.


 • Mistrz Gry

  Tura 1
  1 dzień Wiosny, 998 lat po Boskiej Wojnie

  Smugowce nakarmione, papier przygotowany a atrament rozlany do buteleczek. Pora zmienić historię.


 • ŻBŻP

  Costalia zaprasza do rozmowy następujących władców państw:
  - Króla-Kapitana Wysp Wampirzych, Wolfganga von Tolenberga.
  - Dożę Miracji, Estellę Le Torneau.
  - Wielkiego Chana Tzakharu, Khuaamtaia Tuyga.
  - Królową Dół Vedarath Shaerrę Eilmenor.
  - Sułtankę Akeshary, Alessandrę von Düsternis.
  - Lorda Imperatora Crimetry, Vincenta Lockharta.

  Sprawy, jakie zostaną omówione, będą dotyczyły różnych tematów, jakie mogą dotyczyć obu naszych państw.
  /// Po zaakceptowaniu spodziewajcie się, że napiszę do was na Discordzie.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Emisariusz z Wysp Wampirzych przekazuje Costalii wiadomość, iż Król-Kapitan zgadza się na rozmowę z Arcyksiężną.


 • Zorze Onaliah

  Doża Miracji, Estella Le Torneau, Jedwabna Władczyni, Pani Delty Katriony przyjmuje zaproszenie Arcyksiężnej Costalii, Sly Lumisianso.


 • Black Wonderland

  Sułtanka Alessandra von Düsternis, Pani Brunatnych Piasków przyjmuje zaproszenie Arcyksiężnej. • Lord Imperator Vincent Lockhart nie omieszkał się wyrazić niezadowolenia z faktu, iż kontaktują się z nim wyrzutki religijne, jednak nie chcąc iść w ślady ojca, zgodził się na zaproszenie od Arcyksiężnej. • Dól Vedarath

  Do: Costalia

  Jej Królewska Mość, Shaerra II, przyjmuje zaproszenie Arcyksiężnej. • Wielki Chan zgadza się na rozmowę a Arcyksiężną • Dotenard

  Do: Wszyscy zainteresowani
  Po przerwie zimowej, nasz uniwersytet z radością ogłasza, że jest otwarty na wszelkiej maści projekty ze wszystkich państw. Twoja światowa opinia, historia i lista wrogów nie ma dla nas znaczenia. Dotenard jest krajem neutralny, któremu neutralność pomogła urosnąć w siłę i tej neutralności się trzymamy. Do tego gwarantujemy pełną dyskrecję. Zapraszamy do zgłoszeń się publicznie, bądź prywatnie. Wszystkie projekty zostaną omówione na następnym zebraniu i wtedy też zaczną być finansowane.
  Przed zgłoszeniem się jednak, zalecane jest zapoznanie się z umową:
  Każda strona zobowiązuje się to płacenia takiej samej kwoty, od 100 do 1 000. Jeśli Dotenard będzie miał mało zleceń/wydatków, maksymalny pułap zostanie podniesiony. Zainteresowany zostanie powiadomiony o tym prywatnie. Do tego można zalegać ze spłatą dwa miesiące, wówczas Dotenard będzie wpłacać na projekt od 100 do 500, z czego po dwóch miesiącach albo Uniwersytet przejmuje projekt dla siebie albo go wstrzymuje. Jeśli przed upływem dwóch miesięcy zleceniodawca wpłaci ekwiwalent tego ile do tego czasu zainwestował w to Dotenard, zyska wgląd do wyników badań. Jeśli państwo nie będzie wypłacalne i odpowiednio wcześnie o tym poinformuje, projekt zostanie zamrożony, czyli Dotenard nie będzie rościł sobie do niego praw oraz nie będzie wpłacać na niego pieniędzy.
  W razie straty projektu z powodu niewpłacania, zainteresowany otrzymuje dostęp do tej części, którą finansował.
  Do tego możemy też zaoferować się w kwestii badania tajemniczych miejsc lub znalezisk.


 • ŻBŻP

  Costalia

  Costalia proponuje Tasaj i Drakoreliangh pakt o nieagresji obowiązujący do końca lata.


 • Mistrz Gry

  Oba państwa przystają na tę propozycje. Dziwi je tylko tak krótki termin…


 • ŻBŻP

  Nikt nie wspomniał, że za waszą sugestią nie można ich przedłużyć. To jest możliwe i w przypadku takiej propozycji zapewne zostanie to pozytywnie rozpatrzone przez Costalię.


 • Mistrz Gry

  Skoro tak, to obydwa państwa chcą przedłużenia tego traktatu o rok


 • ŻBŻP

  I ze strony Costalii jest zgoda na to. • Zakon Rubinowej Jaskini

  Mistrz Heinrich von Rothenberg chciałby zwołać Radę Wysokich Komturów by naradzi się z nimi co do decyzji w kwestii dalszych działań militarnych, ale też politycznych, a także poznać doniesienia ze wszelkich stron ziem zakonnych.
  Do Dotenard: byli byśmy zainteresowani pewnymi badaniami w kwestii typowo wampirzej, acz dokładniejsze detale przekazać jesteśmy w stanie prywatną korespondencją. (czyli discord)


 • Mistrz Gry

  Konturzy przybędą na twoje wezwanie. Jednak przybycie ze wszystkich zakątków kraju i przygotowanie obrad zajmie trochę czasu (//Ergo, w następnej turze).


 • Arsyntia

  Imperium Hadarotu proponuję Kurestwu Królestwu Wengat przedłużenie traktatu pokojowego do Zimy, 999 lat po Boskiej Wojnie (tj. 7 tury)


 • Mistrz Gry

  Wengat pluje na traktaty Hadarotu i nie zamierza podpisywać żadnego traktatu wystosowanego przez pseudoimperium


 • Mistrz Gry

  Tura 2
  31 dzień Wiosny, 998 lat po Boskiej Wojnie
  19 5 2

  Greshat potępia Hadarot na arenie międzynarodowej za zdradziecki atak bez wypowiedzenia wojny. Wengat oczywiście był pierwszym, który również potępił Imperium.


 • Zorze Onaliah

  Doża Estella Le Torneau, Jedwabna Władczyni, Pani Delty Katriony, Władczyni Zachodniej Ochilysse i Zachodniego wybrzeża Indasii.
  do: Dól Vedarath, Wysp Wampirzych, Costalii.

  Miracja żąda oficjalnych przeprosin za splamienie krwią neutralnego gruntu jakim są jej ziemie i oczekuje rekompensaty finansowej (lub terytorialnej) za straty materialne jak i narażenie dobrego imienia całego państwa.
  Nie chcemy rzucać oskarżeń, dlatego zwracamy się do wszystkich stron zamieszanych w tę “sytuację”, interesuje nas jedynie naprawa zniszczeń. • Kurdilat do Plemiona Graniczne
  Ja sam jestem w stanie w jednym miesiącu wystawić 15 tysięcy wojów od ręki. Jeśli doliczymy do tego wodzów mi podległych, wyjdzie jeszcze drugie tyle. Daję wam wybór, albo ukorzycie się w końcu pod moim panowaniem, albo w przeciągu tego miesiąca wasze rogi staną się ostrzałkami naszych toporów. Jako że szansę na wykonanie ruchu mieliście od dawna, każdy z was jest zmuszony przy okazji składania hołdu mej osobie, zdać 150 sztuk złota, gessos albo czegoś o podobnej wartości od każdego posiadanego Akru ziemi. W zamian za to, otrzymacie ochronę i zapewnienie o dziedziczeniu waszego plemienia przez pierwszego męskiego potomka po śmierci aktualnego wodza.


 • Mistrz Gry

  Pięciu wodzów zgadza się na ten układ. Pozostali, ci bardziej oddaleni na wschodzie, ani myślą dawać ci cokolwiek.


Log in to reply