Dyplomacja


 • ŻBŻP

  I ze strony Costalii jest zgoda na to. • Zakon Rubinowej Jaskini

  Mistrz Heinrich von Rothenberg chciałby zwołać Radę Wysokich Komturów by naradzi się z nimi co do decyzji w kwestii dalszych działań militarnych, ale też politycznych, a także poznać doniesienia ze wszelkich stron ziem zakonnych.
  Do Dotenard: byli byśmy zainteresowani pewnymi badaniami w kwestii typowo wampirzej, acz dokładniejsze detale przekazać jesteśmy w stanie prywatną korespondencją. (czyli discord)


 • Mistrz Gry

  Konturzy przybędą na twoje wezwanie. Jednak przybycie ze wszystkich zakątków kraju i przygotowanie obrad zajmie trochę czasu (//Ergo, w następnej turze).


 • Arsyntia

  Imperium Hadarotu proponuję Kurestwu Królestwu Wengat przedłużenie traktatu pokojowego do Zimy, 999 lat po Boskiej Wojnie (tj. 7 tury)


 • Mistrz Gry

  Wengat pluje na traktaty Hadarotu i nie zamierza podpisywać żadnego traktatu wystosowanego przez pseudoimperium


 • Mistrz Gry

  Tura 2
  31 dzień Wiosny, 998 lat po Boskiej Wojnie
  19 5 2

  Greshat potępia Hadarot na arenie międzynarodowej za zdradziecki atak bez wypowiedzenia wojny. Wengat oczywiście był pierwszym, który również potępił Imperium.


 • Zorze Onaliah

  Doża Estella Le Torneau, Jedwabna Władczyni, Pani Delty Katriony, Władczyni Zachodniej Ochilysse i Zachodniego wybrzeża Indasii.
  do: Dól Vedarath, Wysp Wampirzych, Costalii.

  Miracja żąda oficjalnych przeprosin za splamienie krwią neutralnego gruntu jakim są jej ziemie i oczekuje rekompensaty finansowej (lub terytorialnej) za straty materialne jak i narażenie dobrego imienia całego państwa.
  Nie chcemy rzucać oskarżeń, dlatego zwracamy się do wszystkich stron zamieszanych w tę “sytuację”, interesuje nas jedynie naprawa zniszczeń. • Kurdilat do Plemiona Graniczne
  Ja sam jestem w stanie w jednym miesiącu wystawić 15 tysięcy wojów od ręki. Jeśli doliczymy do tego wodzów mi podległych, wyjdzie jeszcze drugie tyle. Daję wam wybór, albo ukorzycie się w końcu pod moim panowaniem, albo w przeciągu tego miesiąca wasze rogi staną się ostrzałkami naszych toporów. Jako że szansę na wykonanie ruchu mieliście od dawna, każdy z was jest zmuszony przy okazji składania hołdu mej osobie, zdać 150 sztuk złota, gessos albo czegoś o podobnej wartości od każdego posiadanego Akru ziemi. W zamian za to, otrzymacie ochronę i zapewnienie o dziedziczeniu waszego plemienia przez pierwszego męskiego potomka po śmierci aktualnego wodza.


 • Mistrz Gry

  Pięciu wodzów zgadza się na ten układ. Pozostali, ci bardziej oddaleni na wschodzie, ani myślą dawać ci cokolwiek.


 • Mistrz Gry

  Tura 3
  62 dzień Wiosny, 998 lat po Boskiej Wojnie

  Kolejny dzień, kolejna nowa wojna. Ten rok krwawo zapiszę się w historii bardzo wielu narodów. • Kurdiliat
  Do: Miracia i stron zaaferowanych.
  Potępiamy niehonorowe zachowanie Miracji, która przyglądała się wspólnej bitwie mojej, Zakonu i Kotoranu, a następnie zgarnęła wszystko dla siebie. Godność wojowników nie pozwala zapomnieć o tej obrazie. Uznajemy to za deklarację wojny i do uznania tak niehonorowego działania za ów deklarację zachęcam Zakonników i Kotoran.
  @Ether


 • Mistrz Gry

  //Zasadniczo to oni przyszli po tym jak się już prawie powybijaliście i po prostu kazali wam spieprzać. Nie gapili się jak się wybijacie • // A ktoś to potwierdzi?


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  // Ja akurat powiem, że był remis. //


 • Zorze Onaliah

  //Panowie, spokojnie, ustawcie się w kolejce, żeby nikt wpierdolu dwa razy nie dostał. Człowiek chce neutralnie grać, a już dwóch się znalazło//

  Miracja do Kurdilatu
  Narody cywilizowane rozumieją inne znaczenie słów niż barbarzyńcy. Tym samym nie uznajemy wypowiedzenia wojny i radzimy, by jednak Zwierzoludzie trzymali się z dala blank naszych murów i burt naszych statków. Wszystkie ataki będziemy traktować jak napady piratów, dla których jako kupcy nie mamy litości.

  Dodatkowo ekspansja Miracji ma na celu zapewnienie bezpiecznych faktorii, będących otwartych dla wszystkich chroniąc szlaki handlowe od piratów i reszty morskiego tałatajstwa.
  Ekspansja Kurdilatu ma na celu jedynie grabież.
  Dodatkowo pragniemy zauważyć, że Wódz Ragnheidr jak i jego przodkowie mimo błędnej tytulatury, włada i władał jedynie częścią Zachodniego Kurdilatu, na kontynent wybierając się jedynie, ponownie, w celu grabieży.
  Tym samym z rozbawieniem będziemy czekać na odpowiedzi naszych sąsiadów i to, za którą stroną się opowiedzą. • Spierdalaj


 • Zorze Onaliah

  Miracja zawiesza kontakty dyplomatyczne z Zachodnim Kurdilatem i czeka na odpowiedź Zakonu i Kotaronu.


 • Zorze Onaliah

  Miracja oczekuje wyjaśnień i zadośćuczynienia od Wysp Wampirzych ze względu na haniebny i podstępny atak, zadany bez oficjalnego wypowiedzenia wojny, wymierzony w nas, państwo neutralne, które w żaden sposób nie chciało się mieszać w konflikty na wschodzie.
  Do tego czasu nakłada na Wyspy Wampirze embargo i wzywa do niego wszystkie państwa chcące kiedykolwiek handlować z tą nacją.
  Wyspy Wampirze to zapyziała wiocha, za to jest na kontynencie miejsce wprost przeciwnie! Miracja, gdzie szlaki morskie są bezpieczne, a szkutnie zapewniają atest i ważne badanie.

  Miracja do Dól
  Nic tak nie łączy jak wspólny przeciwnik. Oczekujemy propozycji wspólnego rozprawienia się z “problemem” jeśli i druga strona miałaby ochotę działać wspólnie.


 • Mistrz Gry

  //Wgl to prosiłeś mnie o odpowiedź od Zakonu i Kotaronu. A zadasz im może jakieś pytanie?


 • Zorze Onaliah

  //To Bulba zadał:
  “Uznajemy to za deklarację wojny i do uznania tak niehonorowego działania za ów deklarację zachęcam Zakonników i Kotoran.”//


 • Mistrz Gry

  Kotaron i Zakon mają podobne zdanie na ten temat, twierdząc że jakkolwiek działanie Miracji nie było honorowe, to nie jest ono wystarczającym pretekstem do wszczęcia wojny przeciwko miastu, zwłaszcza że korzyści z niej byłyby dla wszystkich znikome • Kurdiliat
  Do: Księstwo Szarych Tieflingów
  Proponujemy nawiązanie relacji dyplomatycznych między naszymi narodami i zapraszamy Księżną na południe.


 • Mistrz Gry

  //Nie ma takiego państwa, ani nawet takiej rasy jak “białe tieflingi” • // Masz grubasie.


 • Mistrz Gry

  Księżna Blodicii z chęcią przyjmie zaproszenie Wiekiego Wodza


Log in to reply