Rozgrywka


 • Mistrz Gry

  To tutaj rozgrywa się śmietanka całego PBFa. Tutaj bowiem będziecie podejmować decyzje które zmienią losy całego Onaliah! Oto wzrór, według którego należy napisać turę.

  Nazwa Państwa
  Werbunek (czyli wszystkie werbowane i budowane jednostki, należy podać też ich cenę):
  Ruchy wojsk (czyli opis tego, co robi Wasza armia. Mapka mile widziana. Przy atakowaniu innego gracza, polecam je ukryć i wysłać bezpośrednio do mnie.):
  Dyplomacja (o ile jest do tego osobny temat, to warto napisać tu podsumowanie wszelkich politycznych machinacji):
  Wydatki (czyli gospodarka, badania, ulepszenia, eventy. Wszystko na co wydajecie pieniądze a nie jest wojskiem ląduje tu.)
  Handel (To wiadomo, wszystkie układy handlowe jakie podpisaliście w danej turze należy zapisać w tym miejscu.
  Podsumowanie (czyli spis wydanego na werbunek i całą resztę pieniędzy i surowców.)

  Przykładowa Tura!

  Polygondwanaland
  Werbunek
  200 Perturbatorów za 666g i 6 każdego surowca

  Ruchy wojsk
  Wszystkie nasze wojska atakuję tę jedną prowincje od strony morza!

  Dyplomacja
  Wypowiadamy wojnę Neo-Tokyo!

  Wydatki
  Wydajemy 2000g na Projekt “Lether Tooth”

  Handel Wymieniamy 40 winyli na 40 głośników z TLT
  Podsumowanie
  Początkowy stan skarbca:
  2666g, 0 zapalniczek, 40 winyli, 0 głośników, 0 fanów
  Stan skarbca po handlu i wydatkach:
  0g, 0 zapalniczek, 0 winyli, 40 głośników, 0 fanów

  Ze względu na fakt że skarbce są w tym sezonie ukryte, informacje zawarte w turze również mogą być niejawne.


 • Mistrz Gry

  Tura 1
  1 dzień Wiosny, 998 lat po Boskiej Wojnie

  Szpony zimy rozluźniły swój zabójczy chwyt wyjątkowo wcześnie, bo już pierwszy poranek nowego roku ogrzał słońcem świeże pąki drzew i budzące się ze snu dzikie zwierzęta. Mroźny letarg zdawał się opuszczać także mieszkańców całego Onaliah. Miasta znów zawrzały krzykiem kupców i ich klientów, na pola wyszli strudzeni chłopi, a w lasach znów można było usłyszeń śpiew ptaków. Jednak nie tylko to budzi się do życia… Przedziwne Zorze które do tej pory szalały tylko na dalekiej północy i południu rozpanoszyły się po całym kontynencie i wyspach i niczym wredne duszki wywracają życie zwykłych i niezwykłych ludzi do góry nogami. Nie wiadomo czy to wina ich, czy jeszcze innych nieznanych i niepojętych mocy, ale coś zmieniło się także we władcach wielkich królestw i imperiów Onaliah. Ambicje rozbudziły się w nich na nowo, a wraz z nimi piece w wojskowych kuźniach i uśpieni agenci w cudzych stolicach. Przyszłość już dawno nie wydawała się tak niepewna jak dzisiaj, tak… plastyczna. Ktoś będzie musiał ją ukształtować, dostosować. Tylko czy to będziesz ty?

  Hadarot

  Oczywiście mróz nie opuścił jeszcze górskich przełęczy starego krasnoludzkiego imperium, atoli już widać oznaki nastającej wiosny. Z okna swojej komnaty masz wspaniały widok na całą tę krzątaninę. Widzisz jak przez główną bramę przetaczają się wozy ze świeżym zaopatrzeniem a sprzątaczki zaczynają czyścić okna i zamiatać dziedziniec. Z tego miejsca widzisz jak jedna ze starszych służek okłada miotłą młode harpie które próbowały założyć gniazdo na południowej baszcie. Widok ten bez wątpienia cię rozbawił, do momentu w którym mimowolnie spojrzałeś dalej na południe. Gdzieś tam ci wengatccy i greshatccy zdrajcy knują i spiskują przeciwko twojemu imperium, planując jego dalszą entropię. Krew cię zalewa gdy tylko o tym myślisz. Czas najwyższy coś z tym zrobić.

  Skavilia

  Jedną z wad bycia Nadhersztem jest bez wątpienia wymóg uczestnictwa przynajmniej w połowie obrad szczurlamentu. Dla kogoś kto spędził większość życia na polu bitwy to posiedzenia to prawdziwe tortury. Godziny gderania polityków oskarżających inne partie o krętactwa, potem ci drudzy wypominają tym pierwszym ich malwersacje i zawsze znajdzie się jakiś debil który wspomni że za czasów Skavenhalli były niższe podatki a krasnoludy są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne. Siedząc w najwyższym punkcie sali, nie mogłeś się powstrzymać przed odpłynięciem myślami z dala od tej politycznej gwary. Choćby ku wojnie, która bez wątpienia niedługo przybędzie do Skavilii. Skatrlightczycy bez wątpienia już kopią tunele pod twoimi stopami, szykując się do uderzenia. A ty jako nadherszt nie mogłeś się na to zgodzić. Z rozważań wybiło cię uderzenie młotka przewodniczącego szczurlamnetu. Obrady skończone, czas działać.

  Viridion

  Wspaniały to widok, oglądanie jak las budzi się do życia. Jak młode liście i świeże pąki porastają drzewa i krzewy, jak śpiące do tej pory leśne istoty budzą się z zimowego snu, jak śpiew ptaków i zapach kwiatów wypełnia całą puszczę. Z tej okazji jak co roku w Celestiariusie organizowany jest wspaniały festyn na którym oczywiście nie może zabraknąć rodziny królewskiej. Przechadzając się między licznymi straganami, podziwiając popisy sztukmistrzów i słuchając ulicznych grajków, czułaś gdzieś wewnątrz pewien niepokój. Jak długo ta wspaniała sielanka się utrzyma, jak długo ci ludzie będą mogli w spokoju cieszyć się swoim życiem? Coś się zmieniło na świecie. Nie wiesz na co, ani czemu, ale czujesz że powinnaś się na coś przygotować. Dla siebie i dla tych ludzi dookoła. By za rok znów mogli bawić się na tym festiwalu.

  Dól Vederath

  Spienione fale powoli rozbijały się o tropikalną plażę, którą mogłaś obserwować z okien swojego zimowego pałacu. Słońce ledwie zaświtało, a na miejscu już było pełno młodych elfów bawiących się na plaży i serfujących na wysokich falach ciepłego oceanu. Nostalgia przeszła przez twój umysł, wszak nie pamiętasz już kiedy ostatnio miałaś okazję poserfować, ani w ogóle zaznać odrobiny rozrywki. Bycie królową nie jest proste, a co dopiero królową państwa na skraju wojny. Wampiry każdego dnia pozwalają sobie na coraz więcej, zabierając plaże należące do ciebie i do twoich przodków. Cholerni kolonizatorzy! W głębi duszy wiesz, że jeśli te dzieciaki mają dalej serfować i dalej bawić się twoich wyspach, to muszą one pozostać w twoich rękach. Twoje rozważania przerwała ci służka, z informacją że twój powóz już czeka. Dziś wracasz do stolicy. Dziś rozpoczniesz zmiany.

  Wyspy Wampirze

  Głupcem jest ten kto sądzi że w Nachthafen noworoczna impreza kończy się wraz z nastaniem nowego roku. Najczęściej trwa ona dopóki w mieście zostanie jeszcze jakiś alkohol. Tak było i tym razem. Uczta w pałacu królewskim trwała w najlepsze. Wielcy kapitanowie i inni ważni goście radośnie bawili się przy stołach pełnych jadła, napitków i narkotyków, zabawiani przez skocznych muzyków i półnagie kurtyzany. Ty jednak siedziałeś na swoim tronie, zamyślony. Niby masz wszystko, ale jednak pustka topi twoje serce. Czy to była tęsknota za ojcem, czy niepewność w utrzymaniu twojego tytułu? A może strach przed elfami które w końcu postanowią obić co ich… Bzdura! To co twoje jest twoje i nikogo innego! Wypijasz na raz cały kielich rumu zmieszanego z krwią i wstajesz z tronu. Dziś jest czas na zabawę. Problemem elfów i wszystkiego innego zajmiesz się jutro.

  Miracja

  W Miracji nikogo nie obchodzą jakieś kwiatki czy inne niedźwiadki wychodzące ze snu zimowego. W Miracji jedyne ożywienie jakie kogokolwiek interesuje to to gospodarcze. Do portu zaczęły spływać gigantyczne transportowce wyładowane precjozami z połowy świata, by wymienić je na kosztowności z twojej połowy. Wspaniale było obserwować ten niekończący się festiwal kapitalizmu, szczególnie dla kogoś tak wyrachowanego jak ty. Ale pewne uczucie nie dawało ci sposobu. Czy to była chciwość? Pycha? Zazdrość? Nie wiesz jaki demon szepcze ci do ucha, ale sugeruje ci jasno – to za mało. Te ochłapy złota urągają perfekcji do jakiej dążysz. Ideałowi który masz stworzyć. Imperium jakim chcesz władać. Z uśmiechem na ustach odsuwasz się od okna, kiedy zdajesz sobie sprawę że te szepty to twój własny głos.

  Zakon Rubinowej Jaskini

  Wampiry kochają plotkować. Mówi się że plotkowanie jest im potrzebne na równi z krwią. A ostatnie plotki mówią o szemranych okolicznościach w jakich objąłeś władzę w swoim zakonie. Łapówki, zabójstwa, tajemne stowarzyszenia i czarna magia to tylko niektóre z nich. Nikt poza tobą nie wie jak jest naprawdę, ale niech gadają. Usta zajęte szerzeniem plotek są zbyt zajęte by szeptać o spiskach, czyż nie? A ty zdecydowanie nie masz czasu na takie rzeczy. Każdego dnia czujesz jak ciśnienie na granicach się zwiększa, niczym w garnku grzanym z dwóch stron. Wrogie mocarstwa śnią o twoim upadku, bo tylko ty stoisz im na drodze do totalnej wojny. Ale niczym rubin musisz wytrzymać wszystkie uderzenia, w imię swojej wiary, swoich wiernych i może przede wszystkim w swoim własnym imieniu.

  Akeshara

  To mit że wampiry nie mogą przebywać na słońcu. Po prostu wtedy większość ich mocy jest nieaktywna, więc im się to zwyczajnie nie opłaca, dlatego zazwyczaj wtedy śpią. „Głupcy”, myślisz sobie wygrzewając się w blasku wschodzącego słońca na balkonie swojego sułtańskiego pałacu. W jednej ręce kielich ze świetnym costalijskim winem z domieszką krwi jego producenta, a w drugiej fajka z wyborną kieroniną z twojej własnej plantacji. Zabawne, jak taka skromna roślinka może zapewnić ci taką władzę i jak wielu chciałoby ją zdobyć. Wampiry, ludzie pustyni, każdy o marzy o wielkich bogactwach. Zaciągasz się z fajki i czujesz spokój. Niech spróbują, myślisz sobie, trupy nie takich zostały pochłonięte przez Akin.

  Tzakhar

  Siedziałeś w swoim namiocie, oczywiście największym i najbogatszym jaki kiedykolwiek istniał, czekając na szamana. W końcu przyszedł z torbą pełną dziwnych ziół których zapach mącił ci w głowie. Usiedliście razem przy niewielkim palenisku. Mędrzec nucił i szeptał jakieś zaklęcia, raz po raz wrzucając kolejne liście i korzonki w objęcia płomieni. W końcu jego oczy zaszły bielą a z suchych ust zaczęły lecieć coraz to kolejne słowa, które z czasem zaczęły układać się w całość. Wróżbita mówił o trudnych czasach dla plemion, o budzeniu się i zasypianiu, o wielkim zagrożeniu które może przyjść z każdej strony. Nie wiedziałeś ile z tego to prawda, a ile z tego to majaki, ale jedno było pewne. Jeśli jakieś zagrożenie może nadejść, to ty powinieneś być na to przygotowany. Ku chwale przodków i swojej własnej,

  Blodenstarf

  „Obóz Rattenstrom - ujawnienie przez 3 osoby, ludzie, dwóch mężczyzn i kobieta. Zagrożenie zażegnane. Dalsze śledztwo prowadzone.” Taka notatka trafiła do ciebie dziś rano, na twoją wyraźną prośbę. Uznałeś że powinieneś widzieć ile osób ginie w imię podtrzymania przerażającej tajemnicy. Czasem zastanawiasz się, jak długo będziesz mógł w stanie jeszcze podtrzymać to kłamstwo, ile jeszcze osób wiedzione zgubną ciekawością straci wszystko w jego obronie. No i co się stanie, jeśli informacja na ten temat wypłynie. Jak dużo osób zginie wtedy? W chaosie, który bez wątpienia wtedy się zrodzi? Modlisz się, ale bogowie nie dają odpowiedzi na twoje pytania. Bądź, co bądź, rządzisz krajem w którym niebezpiecznie jest pytać.

  Derenara

  Wraz z końcem zimy można w końcu policzyć straty jakie przyniosła. W tym roku na szczęście tylko nieliczni pomarli z mrozu i głodu i to ci którzy odmawiali życia w głównych koloniach. Więcej zdecydowanie straciliśmy na wskutek potworów które głód przyprowadził aż pod twoje mury. Na szczęście zimą zakonnicy rzadziej schodzą na dół, więc przynajmniej od nich miałeś spokój. Kiedy trawy i rośliny znów zaczęły porastać derenarskie ruiny, wraz z nimi odrodziły się twoje plany. Poczułeś pewną zmianę przechodzącą przez świat. Czy to zmiana na lepsze czy gorsze, nie wiedziałeś. Byłeś jednak pewien, że trzeba ją wykorzystać. Może to w tym roku uda się odbić miasto z rąk szkaradnych bestii i szaleńców? Zebrałeś swoją radę w wielkiej sali swojego improwizowanego pałacu. Czas najwyższy odzyskać twoje miasto.

  Costalia

  Słodkie costalijskie wino kręciło się w twoim kielichu kiedy podziwiałaś z okna swojego pałacu zatłoczony port Porte Angolini. Majestatyczne linowce, piękne galeony i zwinne karawele wpływały i wypływały, oddając i zbierając tony wszelkiej maści towarów. Niżej, na ulicach i placach widziałaś sprzątaczy, porządkujących pozostałości po hucznej, noworocznej zabawie. Z tej perspektywy miasto wydawało się idealne. Bzdura! Jest ono idealne z każdej perspektywy! Costalijskiemu narodowi udało się osiągnąć perfekcję nieznaną w żadnym innym zakątku Onaliah. Czy w takim wypadku podbój innych, mniej rozwiniętych państw nie byłby tak naprawdę misją humanitarną, ratującą je przed zwyczajnością i kulturalnym ubóstwem? Jako w gruncie rzeczy dobra osoba, czułaś empatie do tych wszystkich osób które nigdy nie będą mogły poznać ideału płynącego z costalijskiego stylu życia. Może najwyższy czas im pomóc?

  Crimetra

  Głuche brzdęk dzwoneczka obwieścił rozpoczęcie modlitwy. W katedrze poza najwyższym kapłanem i jego asystentami było tylko kilku twoich najwierniejszych gwardzistów. Wiedziałeś o co dzisiaj będziesz prosił. O asystę w kolejnych podbojach, wszak dzieło twojego rodu nie jest jeszcze zakończone. O siłę, by oprzeć się spiskującym zdrajcom i agentom niewiernych. A przede wszystkim błagałeś o wizję, taką jak twój pradziad doświadczył nim rozpoczął swą kampanie, którą ty teraz kontynuujesz. Drugie uderzenie dzwonka ogłosiło zakończenie mszy. Wstałeś z kolan i wykonałeś znak miecza na piersi. Żadnej wizji tym razem. Kierując się ku wyjściu z katedry wiedziałeś, że to ty sam będziesz kształtował swoje przeznaczenie.

  Dotenard

  Uniwersytet o tej porze wydaje się pusty, jak na standardy dotenardu oczywiście. Dopiero ta tydzień pierwsze statki i wozy przywiozą uczniów wracających z ferii zimowych. Do tego czasu możesz w spokoju usiąść i przygotować rozpiskę zajęć oraz plan na resztę roku. Prosta papierkowa robota, ale jednak daje swego rodzaju satysfakcję. Nie musiałaś bowiem przejmować się podbojami, agresywnymi sąsiadami czy niezadowoleniem w wojsku. Twoim głównym problemem było takie ustawienie planu, by studenci mieli czas na naukę i relaks między zajęciami. W porównaniu do innych władców Onaliah, twoje życie było zaskakująco łatwe i przyjemne. Bardzo byś chciała żeby takie pozostało. Już na zawsze. Na wieki.

  Samerlion

  Piękna parada przeszła dziś „ulicami” Samersinu. Morskie bestie pomalowane na jaskrawe kolory ciągnęły barki na których aktorki i aktorzy przedstawiali scenki rodzajowe. Na jednej z nich, największej ma się rozumieć, siedziałaś ty i pozdrawiałaś wiwatujące tłumy mieszkańców podwodnej metropolii. Widziałaś stąd wszystko, łącznie z rzeczami których widzieć nie chciałaś. Na przykład tajne agentki twoich służb specjalnych wtapiające się w tłum i obserwujące całe wydarzenie z punktów obserwacyjnych. Nawet w takim radosnym momencie, nie możesz zapomnieć o tym że jesteś w stanie wojny. Plugawi ryboludzie dalej gdzieś tam są i knują przeciwko tobie i twojemu wspaniałemu narodowi. Widzisz jak dzieci uśmiechają się na twój widok i wiesz, że jeśli obrzydlistwo wygra na ich twarze nigdy już ten uśmiech nie wróci. Po kilku godzinach parada się skończyła a ty wróciłaś do pałacu. Czas na ostatecznie rozwiązanie kwestii ryboludzkiej.

  Kurdiliat

  Powiew morskiej bryzy przerzedził twoje futro, kiedy obserwowałeś krępych pięściarzy okładających się po ryjach na arenie, wśród okrzyków wiwatującego tłumu. Dziś wyjątkowo nie na śmierć i życie, bowiem śmierć czempiona w nowy rok to zwiastun rychłej zagłady dla całego plemienia. Uroczystości noworoczne na Kurdiliacie mają pokazać mrocznemu bogowi zwierzoludzi że nawet najsroższa zima nie jest w stanie ich pokonać. Dlatego organizowane jest wielkie święto pełne walk, orgii i różnych, mniej dekadenckich rozrywek. Ciebie osobiście to nudziło, bowiem co to za bitka bez ofiar, ale tradycja jest tradycją. Zamiast więc na walkę, obserwowałeś spienione fale Zimnego Morza. Gdzieś tam, na północy, kryją się wspaniałe skarby. Złoto i artefakty, zazdrośnie chowane przez chciwych północników. Z rozważań tych wybudził cię charakterystyczny trzask rozbijanej czaszki. Sierpowy wyprowadzony przez jednego z wojowników znokautował tego drugiego, który teraz leży bez życia na ziemi. Uśmiechnąłeś się pod nosem. Jedno plemię mniej do zarządzania.

  text alternatywny


 • ŻBŻP

  Costalia

  text alternatywny

  Werbunek: Jeszcze tajne, kiedyś dodam jawny werbunek.
  Ruchy wojsk: Jaki sens w jawnym atakowaniu kogokolwiek?
  Dyplomacja:
  Pakt o nieagresji z Tasaj i Drakoreliangh (do końca lata z możliwością przedłużenia) - Przedłużone przez oba państwa o rok.
  Zostano mediatorem w konflikcie pomiędzy Wyspami Wampirzymi, a Dól Vedarath.
  Omówiono kilka innych kwestii prywatnie.
  Wydatki: Jeżyk Patriota.
  Handel:
  - Costalia sprzedała 20 żywności za 20 kamienia Dedosan.
  - Costalia sprzedała 20 żywności za 20 stali Drakoreliangh.
  - Costalia sprzedała 20 żywności za 20 drewna Dotenard.
  -Costalia sprzedała 10 żywności za 10 drewna Kotaronowi.
  - 1500 gessos jako pierwsza wpłata za proch i inne bajery od Skavilii.
  Podsumowanie: Nie śpieszno mi tego zdradzać.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Wyspy Wampirze

  Werbunek: Na ten moment utajniony.
  Ruchy wojsk: To tym bardziej jest utajnione.
  Dyplomacja: Zgodziliśmy się na rozmowę z Arcyksiężną Costalii.
  Wydatki: Przeznaczamy 1500 sztuk złota na ulepszenie produkcji surowca specjalnego w stolicy.
  Handel:
  - Otrzymaliśmy od Salesii 20 jednostek drewna za nasze 20 jednostek stali
  - Otrzymaliśmy od Vasau 50 jednostek żywności za nasze 20 jednostek stali i 300 sztuk złota
  - Otrzymaliśmy od Kotaronu 60 jednostek drewna za nasze 600 sztuk złota
  - Otrzymaliśmy od Dedosanu 50 jednostek kamienia za nasze 500 sztuk złota
  Podsumowanie: O podsumowaniu mojej tury wie jedynie Gulasz. • Dotenard

  Wydatki
  4 000 złota na ulepszenie prowincji specjalnej.

  Handel
  20 drewna za 20 żywności z Costalią
  50 drewna za 500 złota z Greshat
  20 żywności za 200 złota z Wengat
  30 drewna za 300 złota z Wolanią

  Podsumowanie
  - 3 000 złota
  - 100 drewna • Zakon Rubinowej Jaskini

  Werbunek: 1 oddział łowców głów(100) za 450 z 15 kamienia i 5 r.
  Ruchy wojsk tu jest napisane coś w pradawnym języku volsztańskiej wiary, które zapewne rozczytać potrafią tylko zakonnicy oraz sam Volstein (bądź MG w jego roli)
  Dyplomacja
  Ogłaszam oficjalnie, raz i na zawsze tak Akesharze, jak i Viservanii, że jako dzieci Volsteina winny obie te frakcje respektować świętość ziemi dotkniętych jego łaską, gdzie zrodził się wampiryzm, a wraz z nim nasza szlachetna rasa, co za tym idzie wprowadzamy tzw. Prawo Ziemi Świętej, ustanawiające, że żadne z wampirycznych państw, a przede wszystkim wyżej wymienione dwa państwa sąsiedzkie nie będą mogły dopuszczać się ataków, rabunków, grabieży, walk, ani innych wrogich, zagrażających bezpieczeństwu i/lub dewastujących owe błogosławione przez naszego stwórcę ziemie, a także wszelkie mienie na nich ustanowione, pod groźba kary ekskomuniki wiążącej się z zakazem pielgrzymek do Rubinowej Jaskini, a także wysokim potępieniem w oczach zakonu, jeżeli nie uznaniem państwa atakującego za zdrajcę wiary, a więc heretyka nie podlegającego pod jedyną słuszną wiarę Volsztanizmu, a co za tym idzie zgodnie z tym ustanowione będzie jako wyjątek od reguły braku ingerencji wojskowej zakonu przeciwko niemu. Oczywiście przed takową ekskomuniką można się wybronić pewnymi warunkami, jakie stanowią: przyznanie się do grzechu an arenie miedzynarodowej, pokajanie się, zadośćuczynienie materialne w ramach naprawy szkód wyrządzonych, osobowa wizyta u Wielkiego Mistrza Zakonu w ramach uzgodnienia dalszych relacji na linii zakon - grzeszny naród, a także nawiedzenie personalnie po dokonaniu poprzednich kroków samego sanktuarium w Rubinowej Jaskini wraz z darem dobrodusznej jałmużny w ramach zadośćuczynienia kultowi dając na rozwój sanktuarium naszego stwórcy, a przez pośrednictwo kultu jemu samemu.

  Ma owy akt zapobiegać wielokrotnemu ścieraniu się stron dawnej wojny kieroninowej, a także innych nacji wampirycznych na terenach świętych, a co za tym idzie daje czas na ochłonięcie i szansę pojednania miedzy bratnimi narodami nim dojdzie do zbędnego rozlewu krwi, który będzie odwleczony w czasie przez fakt mijania ziem świętych Volsteina. Wielki Mistrz Zakonny Heinrich Adolf Ulrich von Rothenberg
  Wydatki
  event ‘kolacja powitalna’ 5 żyw. 250 z
  ulepszenie stołecznych kamieniołomów za 500 z tak by produkowały dodatkowo 50 sztuk kamienia ponad dotychczasowe ramy
  Badanie kieroniny pod względem możliwości rozcieńczania jej z krwią lub woda by stworzyć hybrydowy napój nasycający wampiryczne żądze przy niższym zużyciu owej substancji (#oszczędność) 1000z
  Badanie nad kieroniną pod względem próby znalezienia na skutek alchemii sedna jej działania tak by móc w przyszłości starać się stworzyć bardziej nasyconą wersję tego specyfiku mogąca nieco zaniżać szybkość narastania głodu, a więc wydłużyć życie wampirów (#WyższyWiekEmerytalny) 1000z
  Rozbudowa Sanktuarium Rubinowej Jaskini 1000z 50 kamienia
  Handel
  wymiana handlowa 20 kamienia za 20 żywności z Akesharą
  Podsumowanie (czyli spis wydanego na werbunek i całą resztę pieniędzy i surowców.)
  było: 7.2K złota, 10 beczek krwi, 10 ładunków drewna, 100 kamieni jakości godnej zakonu oraz 10 stali
  wydałem w werbunku 450 złota, 15 kamieni i 5 wszystkich pozostałych surowców
  wyhandlowałem 20 beczek krwi za 20 naszego kamienia z Akesharą
  Oprócz tego wydałem 3.750 złota 5 beczek krwi i 50 kamienia na sprawy zakonu
  Łącznie wydałem 4.200 złota, 85 kamienia 10 beczek krwi 5 stali i 5 drewna
  zyskałem 100 łowców głów, 20 beczek krwi, a także prawdopodobnie nieco poparcia lokalnych komturów, a przy okazji zleciłem ważne badania oraz rozbudowałem sanktuarium


 • Dól Vederath

  Werbunek: top secret

  Ruchy wojsk: bottom secret uno

  Dyplomacja:

  • Przyjęcie oferty Costalii na rozmowę

  Wydatki:

  • 1500 gessos na ulepszenie prowincji specjalnej
  • bottom secret dos

  Handel:

  • Z Wenegatem:
   + 20 drewna
   - 20 żywności
  • Z Greshatem:
   + 20 stali
   - 20 żywności
  • Z Viservanią:
   + 30 drewna
   - 600 gessos
  • Z Nerosharą:
   + 30 kamienia
   - 500 gessos

  Podsumowanie:
  bottom secret tres • Nazwa Państwa Crimetra
  Werbunek Nie ma powodu pokazywać innym na co się przygotowujesz
  Ruchy wojsk: Jak wyżej
  Dyplomacja Rozmowy z Costalią zakończone wzajemną umową o charakterze tajnym
  Wydatki
  1000g, 10dr przekazane Kościołowi Kardeliana w Crimetrze jako zadośćuczynienie dla Jeremiasza, oraz wspomożenie pobożności w państwie. (jednorazowe)
  900g, wpłacone na upiększenie Crimetry (Malarstwo, rzeźbienie w wolnostojących murach i kamieniach, ogrody kwiatowe) (co turę)
  10km, 10 dr, 5ż wpłacone na upiększenie Crimetry (Malarstwo, rzeźbienie w wolnostojących murach i kamieniach, ogrody kwiatowe) (jednorazowe)
  Handel
  20 drewna za 20 kamienia z Hadarotem
  10 drewna za 10 żywności z Vasau
  Podsumowanie o tym wie jedynie Gulasz


 • Elarid

  Skavilia

  Werbunek:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów.

  Ruchy wojsk:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów.

  Dyplomacja:
  Brak.

  Wydatki:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów.

  Handel:
  20 stali za 20 kamienia z Hadarotem (Luther).
  20 stali za 20 drewna ze Stagnalionem.
  20 stali za 20 żywności z Vasau.
  1500 gessos jako pierwsza rata od Costalii za proch, broń palną i resztę tego typu przyjemności.

  Podsumowanie:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów. • Tzakhar

  Werbunek: Shakashuur - 30 za 350g, 10spc i 5rst, Shakashoor - 30 za 400g, 15spc i 5rst
  Ruchy wojsk: brak
  Dyplomacja: brak
  Wydatki: 100g na zwiększenie produkcji drewna o 10, kolejne 100g na zwiększenie produkcji kamienia o 10 i 100g na zwiększenie produkcji żelaza
  Handel: brak
  Podsumowanie: 1050g, 25 żywności, 10dr, 10km, 10 żelaza


 • Zorze Onaliah

  Nazwa Państwa tajne
  Werbunek tajne
  Ruchy wojsk tajne
  Dyplomacja tajne
  Wydatki tajne
  Handel tajne
  Podsumowanie tajne
  tajne
  tajne
  tajnetajnetajne


 • Black Wonderland

  Akeshara

  Wydatki
  200 złota na fundusz operacji A’mmor

  Handel
  20 kamienia za 20 żywności z Zakonem Rubinowej Jaskini

  Podsumowanie
  Opierdalanie się w strategu to bardzo zły pomysł.
  Wszystko zachowane bezpiecznie u mistrza za piecykiem.


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary

  Samerlion

  Wydatki
  Widoczne jedynie dla Sesterii

  Werbunek i wojna
  Widoczny jedynie dla Aglintii

  Handel
  20 drewna za 20 żywności ze Stagnalionem
  20 kamienia za 20 żywności z Viservanią
  20 stali za 20 żywności z Zakonem Vivaldiego

  Podsumowanie
  Widoczne jedynie dla Bulasza


 • Arsyntia

  Werbunek: Ściśle tajne
  Ruchy wojsk: Sekret
  Dyplomacja: Wengat odrzuca naszą ofertę przedłużenia traktatu pokojowego
  Wydatki: Tajne
  Handel Z Blodenstarf:
  -20 kamienia
  +20 żywności
  Z Skavillią:
  -20 kamienia
  +20 stali
  Z Crimetrą:
  -20 kamienia
  +20 drewna
  Podsumowanie: Tajne • Blodenstarf

  tura 1.

  Werbunek: tajne
  Ruchy wojsk:
  500 straży powszechnej i 100 strzelców ma zająć zaznaczoną prowincję
  0b378270-757e-4272-b84c-c851ed7a2eaf-image.png
  Dyplomacja: brak :V
  Wydatki:
  tajne
  Handel:
  Hadarot: -20 żywności, +20 kamienia
  Podsumowanie: tajne

  Przepraszam za biedną turę, następna powinna być lepsza :V I coś napiszę na sprawach wewnętrznych • Kurdiliat
  Werbunek
  2000 Krótkorogich za 2000 złota

  Ruchy wojsk
  Priv

  Dyplomacja
  Wypowiadamy wojnę Neo-Tokyo!

  Wydatki
  4000 złota na prowincję specjaliną
  625 złota za druidkę.

  Handel Brak
  Podsumowanie
  Początkowy stan skarbca:
  6800g, 10ż, 10dr, 100km, 10st
  Stan skarbca po handlu i wydatkach:
  175g, 10ż, 10dr, 100km, 10st


 • Mistrz Gry

  Tura 2
  31 dzień Wiosny, 998 lat po Boskiej Wojnie
  19 5 2

  Zdaje się że zima wypuściła Onaliah ze swych oszronionych palców niczym z procy, a ambicje budzące się we władcach nie były jedynie objawem przeziębienia spowodowanego przymrozkiem, wszak wiele państw wraz z nastaniem Wiosny postanowiło napisać nowe rozdziały w swojej historii. Wiele potęg morskich wyruszyło na podbój niezaludnionych wysp na Oceanie Płaczących Oczu. I to nie tylko hegemoni z Archipelagu Krwawiącego Oka czy doże Miracji pokusili o te wyspy, ale i daleka Costalia postanowiła spróbować swoich sił roli kolonizatora. Jednak nie tylko podbój pozornie niezamieszkanych wysp spędza sen z powiek Onaliańczyków. Wojna wybuchła na świecie. Syreny ruszyły do kontrataku by wydrzeć swoje ziemie z łap swoich dawnych niewolników, a Hadarot postanowił rozdrapać starą ranę i podstępnie zaatakował Greshat! Kartografowie już malują poprawki na swoich mapach, a rok ledwie się zaczął. Strach pomyśleć, co jeszcze jest w stanie przynieść.

  Jednakże to co przyniósł na pewno, to anomalię która rozjaśniła niebo nad zachodnim Dedosanem. Wielu ciekawiło co może spotkać ich kraj, ale nie wszystkich. Niektórzy tamtej nocy po prostu poszli spać by obudzić się… z nieludzkim kacem. Nie byłoby to szczególnie zaskakujące, gdyby nie fakt że wielu nie wypiło poprzedniego dnia ani kropli alkoholu. Ich drugie zaskoczenie nastąpiło, kiedy poszli do swoich piwniczek z winem by odkryć że niektóre z ich butelek mienią się czerwonym blaskiem, podobnie jak winorośle na polach. Po degustacji która szybko przerodziła się w ogólnokrajową popijawę, stało się jasne że to wino wywołuje kaca zanim je wypijesz. Na dodatek wywołuje niewielkie wizje wychodzące maksymalnie na kilka godzin do przodu. Doprowadziło do fali zamieszek, wielu morderstw niewiernych małżonków i napadów. Król jeszcze nie podjął decyzji co zrobić z tym „winem wizjonerów”, ale cena za butelkę leci w górę i prędko się nie zatrzyma.

  Costalia

  Okazało się że załatwienie sali zdolnej i, co najważniejsze, godnej bycia centrum pertraktacji pokojowej między dwoma zwaśnionymi narodami na ostatnią chwilę w Miracji, nie jest takie proste. Na twoje szczęście Verezzo łaskawie użył kilku swoich znajomości w republice, by załatwić wam odpowiednie miejsce do rozmów. Dotarłaś tam prawie na styk, ale wszystko na szczęście było gotowe.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte

  Wyspy Wampirze

  Kiedy wasze galeony dopływały do ogromnych portów Miracji mogłeś dostrzec lekkie przerażenie w oczach mieszkańców, którzy z trwogą obserwowali jak okręty o czarnych żaglach zbliżają się do ich przystani. Poprawiło ci to nieco humor, co może okazać się przydatne, zwłaszcza że tuż za wami widziałeś jak elfie jednostki zbliżają się w waszym kierunku. Fakt że do tej pory żadne z was nie wystrzeliło przynosi jakąś nadzieje na sukces tych pertraktacji. Pociągnąłeś łyk z butelki rumu z dużym dodatkiem krwi i westchnąłeś. To będzie interesujący dzień.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Dotenard

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Zakon Rubinowej Jaskini

  Nikt poza Viservanią nie zareagował na twoje prawo, a ci uprzejmie ci przypomnieli, że kult Volsteina nie ma oficjalnej głowy religijnej, tylko arcykapłanów zarządzających wiernymi z każdego państwa i nie masz prawa narzucać ekskomuniki na nikogo, a tym bardziej na całe państwo.

  Badania nad kieroniną ruszyły pełną parą. Twoi naukowcy będą robili wszystko by wypełnić powierzone im cele, ale będą oczywiście potrzebowali czasu i regularnego finansowania. Podobnie budowniczowie którzy ruszyli z remontem sanktuarium. Bez wątpienia już wkrótce powstanie tu prawdziwe dzieło sztuki architektonicznej.

  Dól Vederath

  Kiedy twoja piękna flotylla dopływała już do miracjańskiego portu, widziałaś dokujące w nim właśnie galony piratów. Nie mogłaś powstrzymać fali odrazy, która pojawiała się ilekroć widziałaś te czarne żagle. A jednak oboje przypłynęliście tu rozmawiać o pokoju. A skoro obydwoje tu jesteście, to chyba dyplomacja jeszcze nie zawiodła. Weszłaś pod pokład, by dać sobie jeszcze chwilę oddechu na przygotowanie. W końcu republika powinna wiedzieć kto jest tutaj reprezentantem cywilizacji.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte

  Crimetra

  Jakkolwiek posadzenie kilku kwiatów nie było problemem, to ciężko stworzyć piękne rzeźby i malunki w kraju w którym sztuka jest nieobecna. Może zatrudnienie zagranicznych artystów by pomogło, gdy nie fakt że Jeremiasz wykorzystał swój podarek na… usunięcie wszystkich ozdób w jakie zainwestowałeś! Oficjalnie to nie on, ma się rozmieć, ale jako że wszystkie organizacje fanatyków mają u niego posłuch, łatwo się domyśleć kto nasłał wandali na twoje reformy.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte

  Skavilia

  Kiedy myślałeś że ten dzień będzie miły i spokojny, atak przyszedł z najmniej spodziewanej strony. Z jakiegoś powodu wyciekły informacje na temat twojego dużego naboru niewolników, co rozwścieczyło część braci studenckiej. Studenci katedry nauk humanistycznych Politechniki Skavilskiej (do tej pory nie wiedziałeś że takie coś istnieje), ogłosili protesty w tej sprawie. Uważają że wasze społeczeństwo jest o wiele zbyt zaawansowane by dalej wykorzystywać niewolniczą pracę ich własnych braci i żądają natychmiastowego uwolnienia wszystkich nieszczęśników. Nie byłoby to problemem, gdyby nie fakt że szybko zdobyli dość duże poparcie wśród innych studentów, zwykłych mieszkańców a nawet kilku szczurlamentarzystów! Opozycja dostrzegła możliwość zaszkodzenia ci, a jeśli poparcie ruchu antyniewolniczego się zwiększy, będą mogli nawet przepchnąć ustawę w szczurlamencie! Dopóki sprawa się nie wyjaśni, wszystkie twoje projekty badawcze zostały mocno spowolnione. (Więcej szczegółów na SW)

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte

  Tzakhar
  Ukryte wiadomości pozostają ukryte

  //Wybacz że wcześniej ci tego nie wytknąłem ale możesz ulepszać tylko i wyłącznie prowincję specjalną. Ale żeby się nie zmarnowało, to te pieniądze przyszły na ulepszenie specjala

  Miracja

  Mogłabyś przysiąc, że myślałaś że to inwazja kiedy zobaczyłaś jak do Miracji zbliżają się galeony o czarnych żaglach, a tuż za nimi płynęły elfickie fleuty. Na szczęście zanim zdążyłaś zwołać żołnierzy, przyszedł Skillet z rewelacjami. W ostatniej chwili napisał do niego jego stary znajomy który jest niezłą szychą w Costalii i poprosił o wynajęcie sali na rozmowy pokojowe między wyspiarzami. Skaven miał u niego stary dług wdzięczności, więc wyczyścił terminy i udostępnił im pałac w północnej części miasta. Chyba powinnaś się czuć urażona że nikt ci o tym nie powiedział, ale z drugiej strony możesz obejrzeć tę farsę z pierwszego rzędu.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte

  Akeshara

  Ludzie są zadowoleni kiedy czują się bezpiecznie. A twoje patrole takowe bezpieczeństwo zapewniają.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte

  Samerlion

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte

  Hadarot

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte

  Blodenstraf

  Twoi wojskowi nie napotkali żadnych problemów podczas podboju pustego stepu. Od kilka neutralnych wiosek które obojętnie przyjęły wiadomość o ich wchłonięciu przez twój naród.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte

  Kurdilat

  Neo-Tokyo nie ma pojęcia kim jesteś ani dlaczego wypowiedziałeś im wojnę, ale bogowie będą im światkiem że odpowiedzą na tę agresję z pełną siłą!

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte

  text alternatywny


 • Black Wonderland

  Akeshara

  Wydatki
  Utajniono.

  Handel
  80 kamienia za 80 żywności z Dedosanem
  100 drewna za 100 żywności z Salesią
  100 stali za 100 żywności z Wolanią

  Podsumowanie
  Opierdalanie się w strategu to bardzo zły pomysł.
  Wszystko zachowane bezpiecznie u mistrza za piecykiem.


 • ŻBŻP

  Costalia

  text alternatywny

  Werbunek: Jeszcze tajne, kiedyś dodam jawny werbunek.
  Ruchy wojsk: Jaki sens w jawnym atakowaniu kogokolwiek?
  Dyplomacja:
  Wszyscy wiemy, jak zabawne są mediacje, nieprawdaż?
  Omówiono kilka innych kwestii prywatnie.
  Wydatki:
  - Jeżyk Patriota II.
  - Najbielsza biel - Z Dotenardem.
  - Najczarniejsza czerń - Z Dotenardem.
  - 350g dla rodzin skryby Otisa i innych poległych podczas mediacji.
  Handel:
  - 1500 gessos jako druga wpłata za proch i inne bajery od Skavilii.
  - Costalia sprzedała 100 żywności za 100 drewna Dotenardowi.
  - Costalia sprzedała 100 żywności za 100 kamienia Tasajowi.
  - Costalia sprzedała 100 żywności za 100 stali Drakoreliangh.
  - Costalia sprzedała 30 żywności za 30 stali Wyspom Wampirzym.
  Podsumowanie: Nie śpieszno mi tego zdradzać.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Wyspy Wampirze

  Werbunek: Coś tam zwerbowałem, ale co konkretnie, to wiem tylko ja z Gulaszem.
  Ruchy wojsk: Łotwa.
  Dyplomacja: Negocjacje poszły w pizdu z powodu ataku radykalnych drzewojebów.
  Wydatki: 400 gessos na kata i 1000 gessos na ulepszenie produkcji surowca specjalnego w stolicy.
  Handel:
  - Otrzymaliśmy od Costalii 30 jednostek żywności za nasze 30 jednostek stali
  - Otrzymaliśmy od Salesii 50 jednostek drewna za nasze 50 jednostek stali
  - Otrzymaliśmy od Dedosanu 90 jednostek kamienia za nasze 30 jednostek stali i 600 gessos
  - Otrzymaliśmy od Stagnalionu 60 jednostek żywności za nasze 600 gessos
  - Otrzymaliśmy od Dotenardu 40 jednostek drewna za nasze 400 gessos
  - Otrzymaliśmy od Kotaronu 20 jednostek drewna za nasze 200 gessos
  - Wynajęliśmy Wesołą Bandę Rothga Mordopyska, choć nie wiadomo, czy w tym miesiącu przybędą na nasze terytorium
  Podsumowanie: Kokosy. • Dotenard

  Rekrutacja
  Alchemicy - 20 za 500g 25dr i 20rst

  Wydatki
  Tajne.

  Handel
  - 40 drewna za 400g z Wyspami Wampirzymi
  - 100 drewna za 100 żywności z Costalią

  Podsumowanie
  Bardzo bym chciał by było jawne, ale przez badania czuję się zobowiązany by utajnić. • Nazwa Państwa Kurdilat
  Werbunek: Tajne już. Zwierzoludy zarobione, ni ma czasu prężyć muskułów.
  Ruchy wojsk: Tajne
  Dyplomacja: Mamy wojnę z tym czymś co najebany krukowca wysłałem.
  Wydatki Tajne
  Handel:
  Wengat
  -100 kamień +100 drewna
  Stagnalion
  -100 kamienia +100 żywności
  Greshat
  -100 kamienia +100 stali
  Podsumowanie Tajne • Dól Vederath

  Werbunek: Legia

  Ruchy wojsk: to

  Dyplomacja:

  • Rozmowy pokojowe - jebło to jebło na chuj drążyć temat

  Wydatki: chuje

  Handel:

  • Z Viservanią:
   + 130 drewna
   - 130 żywności
  • Z Wolanią:
   + 30 stali
   - 600 złota
  • Z Tasajem:
   + 30 kamienia
   - 30 żywności
  • Z Zakonem Św. Vivaldiego:
   + 60 stali
   - 60 żywności
  • Z Dedosanem:
   + 20 kamienia
   - 200 gessos

  Podsumowanie: a Lech mistrz Polski


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary

  Samerlion

  Wydatki
  Widoczne jedynie dla Sesterii

  Werbunek i wojna
  Widoczny jedynie dla Aglintii

  Handel
  100 drewna za 1000 żywności ze Salesią
  100 kamienia za 1000 żywności z Drakonidami
  100 stali za 1000 żywności z Soleth Vonar

  Podsumowanie
  Widoczne jedynie dla Bulasza


 • Elarid

  Skavilia

  Werbunek:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów.

  Ruchy wojsk:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów.

  Dyplomacja:
  Brak.

  Wydatki:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów.

  Handel:
  100 stali za 100 drewna z Salesią.
  100 stali za 100 kamienia z Nerosharą.
  100 stali za 100 żywności ze Stagnalionem.
  1500 gessos jako druga rata od Costalii za proch, broń palną i resztę tego typu przyjemności.

  Podsumowanie:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów. • Zakon Rubinowej Jaskini

  Werbunek: Tu jest coś napisane pradawnym językiem volsztanistów, jeżeli nie widzisz treści, znaczy, iż nie musisz.
  Ruchy wojsk tu jest napisane coś w pradawnym języku volsztańskiej wiary, które zapewne rozczytać potrafią tylko zakonnicy oraz sam Volstein (bądź MG w jego roli)
  Dyplomacja
  (tu coś misło być, ale co ?)

  Wydatki
  event balu komturów 2k z

  Badanie kieroniny pod względem możliwości rozcieńczania jej z krwią lub woda by stworzyć hybrydowy napój nasycający wampiryczne żądze przy niższym zużyciu owej substancji (#oszczędność) 1000z
  Badanie nad kieroniną pod względem próby znalezienia na skutek alchemii sedna jej działania tak by móc w przyszłości starać się stworzyć bardziej nasyconą wersję tego specyfiku mogąca nieco zaniżać szybkość narastania głodu, a więc wydłużyć życie wampirów (#WyższyWiekEmerytalny) 1000z
  Rozbudowa Sanktuarium Rubinowej Jaskini 1000z 50 kamienia
  Handel
  wymiana handlowa 20 kamienia za 20 żywności z Akesharą
  Podsumowanie (czyli spis wydanego na werbunek i całą resztę pieniędzy i surowców.)
  było: 10.2K złota, 20 beczek krwi, 15 ładunków drewna, 105 kamieni jakości godnej zakonu oraz 15 stali
  wydałem tajnymi kanałami 2000 z costalii za informacje o potencjslnym niebezpieczeństwie.
  wyhandlowałem 20 beczek krwi za 20 naszego kamienia z Akesharą
  Oprócz tego wydałem 5.000 złota i 50 kamienia na sprawy zakonu
  Łącznie wydałem 7.000złota, 70 kamienia
  zyskałem 20 beczek krwi, prawdopodobnie nieco szacunku komturów, a przy okazji zleciłem ważne badania oraz rozbudowałem sanktuarium + część informacji od Costalii.


 • Zorze Onaliah

  Nazwa Państwa tajne
  Werbunek tajne
  Ruchy wojsk tajne
  Dyplomacja tajne
  Wydatki tajne
  Handel tajne
  Podsumowanie tajne
  tajne
  tajne
  tajnetajnetajne


 • Mistrz Gry

  Tura 3
  62 dzień Wiosny, 998 lat po Boskiej Wojnie
  11 4 3

  Wiosna to symbol nadziei, odrodzenia, szczęścia i piękna. Niestety w tym roku symbolika nie zadziałała, wszak zamiast nadziei pojawił się terror, zamiast odrodzenia śmierć, zamiast szczęścia rozpacz a piękno zastąpiło zniszczenie. Na archipelagu rozpętał się chaos spowodowany nieudanym zamachem na Króla-Kapitana podczas którego jego szpiegmistrzyni - Rita Homrighausen, niemalże poniosła śmierć. Jako iż jest to persona która na wyspach cieszy się nie mniejszą (a wedle niektórych nawet większą) popularnością niż sam król, informacja o jej domniemanej śmierci rozzłościła kapitańską brać, która postanowiła sama wymierzyć sprawiedliwość. Doprowadziło to do fali najazdów na porty Dól Vederath, których celem nie było wzbogacenie się, a zniszczenie. Elfi lordowie nie pozostali wampirom dłużni i niemalże natychmiast ruszyli do kontrataku, odpłacając się pięknym za nadobne. Nawet wieść o tym że Homrighausen przeżyła atak nie pomogła uspokoić napięć. Czy władcy zwaśnionych narodów tego chcą czy nie, wojna się rozpoczęła. Archipelag Krwawiącego Oka faktycznie zaczął krwawić.
  Nie jest to jedyna wojna która wynikła z rozdrapania starych ran. Costalia w końcu postanowiła zająć się swoim południowym sąsiadem i wypowiedziała wojnę Vasau. To będzie już dziewiąty, oficjalny konflikt między tymi dwoma nacjami. Zobaczymy, czy tym razem zwycięstwo będzie totalne.
  Z innych wiadomości, Król Blodenstraf, Hermann Kaltenbrunner abdykował z tronu na rzecz swojego brata, Warwicka II. Oficjalne komunikaty mówią że to wina dużego stresu i zmęczenia, ale plotki głoszą że prawdziwym powodem mogą być koszmary jakie dręczyły króla przez ostatnie tygodnie, lub ta sama choroba która wcześniej zabiła jego ojca. A jeśli jesteśmy już w tym temacie, dawny Wódz Tzakharów, Khuammtal Tuyg zebrał drużynę swoich najwierniejszych wojowników i wyruszył w nieznane, wiedziony niesamowitą wizją której kontentu nikomu nie zdradził. Obecnie odbywają się wybory między wodzami które mają zdecydować który z nich go zastąpi.
  Świat po raz kolejny stał się bardzo niebezpiecznym miejscem. Ale na dobrą sprawę, czy kiedykolwiek był naprawdę bezpieczny?
  Akeshara
  Kiedy zdawało się że i ten dzień upłynie ci na męczeniu swojego rodzeństwa, czy obściskiwaniu się ze swoim doradcom, do pałacu przybyły niesłychane wieści. Grupa poszukiwaczy przygód szukająca zguby w pobliżu Zakazanych Wydm odnalazła coś o wiele cenniejszego. Odnaleźli pozostałości po obozowisku a w nim pierścień rodowy von Düsternisów i to nie byle jaki, bo należący do twojej siostry! Na szczęście jeden z awanturników był byłym strażnikiem pałacowym, dlatego bez trudu rozpoznał charakterystyczny herb i inskrypcje. To najlepszy i jedyny trop jaki masz na temat potencjalnego położenia twojej siostry. Tylko co miałaby robić w tak niebezpiecznym miejscu…

  Costalia

  Rozmowy które poprowadziłaś były, mówiąc delikatnie, totalną porażką. Ucierpiało przez nie wielu niewinnych cywili, poległo kilku dobrych żołnierzy i, co najważniejsze, twoja reputacja jako mediatorki została zszargana! Oby nikt nie wymyślił ci przydomka od tej jednej porażki, bo będzie to niezwykle upokarzające.

  Przyszły zamówione przez ciebie kolory, nad których projektem pracował podobno sam rektor dotenardziej katedry sztuki. Nie masz pojęcia jak, ale udało mu się. Biel jest tak jasna, że patrzenie na nią aż cię oślepia a dotknięcie jej wywołuje lekkie pieczenie w palcach. Twoi słudzy z innych ras zdają się nie odczuwać aż takiego dyskomfortu. Za to czerń jest tak czarna, że pochłania całe światło jakie na nią pada. Uniwersytet wykonał świetną robotę!

  Zamówieni przez ciebie architekci wzięli się do roboty. Dałaś im nie lada wyzwanie, ale wszyscy znają twoją hojność, zwłaszcza jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy na głupoty, więc możesz się spodziewać wielu bardzo interesujących projektów w najbliższym czasie.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte

  Wyspy Wampirze

  Kiedy przybyłeś na swoje wyspy zastałeś chaos i destrukcje. Nigdy nie widziałeś wśród swoich wasali takiej wściekłości i determinacji. Kiedy gruchnęła wieść o zamachu i plotka o śmierci Rity, uznali że nie można dłużej czekać i sami ruszyli na wojnę, paląc i plądrując. Elfy szybko przypuściły kontratak i tak oto cały archipelag stanął w ogniu. Setki miast twoich i wrogich zostało zniszczonych przez gniew żeglarzy. Poniosłeś ogromne straty, tak finansowe jak i w ludziach. Wszyscy są wściekli, a twoje wypowiedzenie wojny Miracji wydało się wszystkim nie na miejscu, zwłaszcza sądząc po tym co się dzieje w kraju.

  Mimo to, zamówionemu przez ciebie katowi udało się dotrzeć do twojego pałacu. Warto byłoby się z nim spotkać, zanim przedstawisz mu swojego „gościa”.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte

  Dotenard

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Kurdilat

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Dól Vederath

  Terror jaki zastałaś po powrocie do domu był nie do opisania. Wampiry kierując się plotką o śmierci swojej ulubionej doradczyni króla wpadły w szał i ruszyły do ataku na twoje ziemie. Wiele wiosek spłonęło, tysiące elfów zginęło. Wiedzeni chęcią zemsty twoi kapitanowie ruszyli do kontrataku, zsyłając śmierć na miasta wampirów. Krąg się zamknął i teraz cały archipelag płonie i krzyczy z bólu.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Samerlion

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Skavilia

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Zakon Rubinowej Jaskini

  Badania nad kieroniną wciąż trwają, ale na efekty będziesz musiał mimo wszystko poczekać. Twoi obywatele to przede wszystkim ludzie wiary, a nie nauki, stąd niezbyt szybki rozwój badań. Za to sanktuarium z każdym dniem wygląda coraz bardziej imponująco. Wierni bez wątpienia są zadowoleni z takiej sytuacji.

  Miracja

  Fala zniknięć ogarnęła miasto w ciągu ostatnich miesięcy. Pierwsze kilka zaginięć zrzucono na piratów którzy pewnie wzięli sobie pamiątki po nieudanych rozmowach. Jednak osoby dalej ginęły, a w mieście budził się niepokój. W końcu jakiś szczurołap odkrył odrażającą prawdę. W mieście zadomowiły się fimiry. To paskudne, półinteligentne rogate cyklopy, trochę większe od kobolda i bardzo wrażliwe na magię. Żyją w dużych społecznościach, najczęściej na bagnach i w pobliżu rzek. Miracja nie miała z nimi problemu od czasów założenia, wszak stworzenia te raczej unikają dużych skupisk istot cywilizowanych. Wszystko wskazuje na to, że to anomalia skłoniła je do zadomowienia się w twoich kanałach i opuszczonych magazynach. Pozbycie się ich będzie trudnym, niewdzięcznym i czasochłonnym zadaniem dla twojej milicji. Jednak nie ma tego złego. Oczy i skóra fimirów chodzą po dobrych cenach na rynku, więc może uda ci się jeszcze wyjść na zero.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  text alternatywny


 • ŻBŻP

  Costalia

  text alternatywny

  Werbunek: Jeszcze tajne, kiedyś dodam jawny werbunek.
  Ruchy wojsk: Jaki sens w jawnym atakowaniu kogokolwiek?
  Dyplomacja: Kontynuacja wojny z Vasau.
  Wydatki: Jeżyk Patriota III i inne rzeczy.
  Handel:
  - Costalia sprzedała 150 żywności za 150 drewna Dotenardowi.
  - Costalia sprzedała 100 żywności za 100 kamienia Tasajowi.
  - Costalia sprzedała 100 żywności za 100 stali Drakoreliangh.
  - Costalia kupiła 30 kamienia za 425 gessos od Tasaju.
  - Costalia kupiła 30 stali za 350 gessos od Drakoreliangh.
  Podsumowanie: Nie śpieszno mi tego zdradzać.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Wyspy Wampirze

  Werbunek: Werbunek.
  Ruchy wojsk: Zgodnie z zasadami ruchu drogowego.
  Dyplomacja: Brak aktywności dyplomatycznej z mojej strony.
  Wydatki: 2000 gessos na naprawę prowincji splądrowanych przez drzewojebów.
  Handel: Wynajęliśmy Wesołą Bandę Rothga Mordopyska, natomiast ze względu na ryzyko napotkania floty wkurwionych kapitanów z Dołu Vedarath, zrezygnowaliśmy z wymian handlowych w tej turze.
  Podsumowanie: Nie wiem, ChaiMate to dobry napój.


 • Black Wonderland

  Akeshara

  Wydatki
  Utajniono.

  Handel
  100 kamienia za 100 żywności z Dedosanem
  100 drewna za 100 żywności z Salesią
  100 stali za 100 żywności z Wolanią

  Podsumowanie
  Wszystko zachowane bezpiecznie u mistrza za piecykiem. • Zakon Rubinowej Jaskini

  Werbunek: Tu jest coś napisane pradawnym językiem volsztanistów, jeżeli nie widzisz treści, znaczy, iż nie musisz.
  Ruchy wojsk tu jest napisane coś w pradawnym języku volsztańskiej wiary, które zapewne rozczytać potrafią tylko zakonnicy oraz sam Volstein (bądź MG w jego roli)
  Dyplomacja
  (tu coś miało być, ale co ?)

  Wydatki
  ??

  Badanie kieroniny pod względem możliwości rozcieńczania jej z krwią lub woda by stworzyć hybrydowy napój nasycający wampiryczne żądze przy niższym zużyciu owej substancji (#oszczędność) 1000z
  Badanie nad kieroniną pod względem próby znalezienia na skutek alchemii sedna jej działania tak by móc w przyszłości starać się stworzyć bardziej nasyconą wersję tego specyfiku mogąca nieco zaniżać szybkość narastania głodu, a więc wydłużyć życie wampirów (#WyższyWiekEmerytalny) 1000z
  Rozbudowa Sanktuarium Rubinowej Jaskini 1000z 50 kamienia
  Handel
  wymiana handlowa 20 kamienia za 20 żywności z Akesharą
  Podsumowanie (czyli spis wydanego na werbunek i całą resztę pieniędzy i surowców.)
  było:10400g, 50ż, 35dr, 245km, 25st
  wydałem tajnymi kanałami 2000 do Costalii za informacje o potencjalnym niebezpieczeństwie.
  wyhandlowałem 20 beczek krwi za 20 naszego kamienia z Akesharą
  Oprócz tego wydałem 3.000 złota i 50 kamienia na sprawy zakonu
  Łącznie wydałem 5.000złota, 70 kamienia
  zyskałem 20 beczek krwi, , a przy okazji zleciłem ważne badania oraz rozbudowałem sanktuarium + resztę informacji od Costalii.


 • Elarid

  Skavilia

  Werbunek:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów.

  Ruchy wojsk:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów.

  Dyplomacja:
  Brak.

  Wydatki:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów.

  Handel:
  60 stali za 60 drewna z Salesią.
  60 stali za 60 kamienia z Nerosharą.
  60 stali za 60 żywności ze Stagnalionem.

  Podsumowanie:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów. • Nazwa Państwa Kurdilat
  Werbunek:

  Tajne
  Ruchy wojsk:
  Tajne
  Dyplomacja:
  Gadamy z tymi szarymi diablikami.
  Wydatki:
  Tajne
  Handel
  Z: Wengat
  Wymieniliśmy 150 kamienia za 150 drewna
  Z: Stagnalion
  Wymieniliśmy 150 kamienia na 150 żywności
  Z: Greshat
  Wymieniliśmy 150 kamienia za 150 stali|
  Podsumowanie
  Tajne


 • Zorze Onaliah

  tajne


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary

  Samerlion

  Wydatki
  Widoczne jedynie dla Sesterii

  Werbunek i wojna
  Widoczny jedynie dla Aglintii

  Handel
  100 żywności za 140 kamienia Devioncelowi
  100 żywności za 140 drewna Salesii
  100 żywności oraz 3k g za 140 stali Zakonowi Św. Vivaldiego
  Podsumowanie
  Widoczne jedynie dla Bulasza • Dotenard

  Wydatki
  Tajne.

  Handel
  - 150 drewna za 150 żywności z Costalią

  Podsumowanie
  Bardzo bym chciał by było jawne, ale przez badania czuję się zobowiązany by utajnić. • Dól Vederath

  Werbunek: nie

  Ruchy wojsk: nie

  Dyplomacja: brak

  Handel: brak

  Podsumowanie: chciałbym aby było jawne, ale nie


 • Mistrz Gry

  Tura 4
  1 dzień Lata, 998 lat po Boskiej Wojnie
  4 9 2

  I tak oto w Onaliah nastało Lato. Śniegi opuściły nawet górskie przełęcze i kurdiliackie wybrzeża, trzymając się już jedynie na szczytach gór na dalekiej północy i południu. Piaski pustyni zaczęły prażyć, a bagna i dżungle dusić swoich mieszkańców i głupców którzy zdecydowali się wyruszyć w te rejony o tej porze roku. Nie żeby świat potrzebował jeszcze więcej ognia. Sytuacja na Archipelagu Krwawiącego Oka jeszcze nigdy nie była tak zła. Zbuntowani kapitanowie wciąż toczą swoją wojnę i o ile królowa Dól Vederath postanowiła odgrodzić się od tego chaosu, wysyłając swoje statki na polowania na wrogich buntowników, tak król piratów zignorował potrzeby swoich mieszkańców, oddając się zupełnie wojaczce z Miracją. A w międzyczasie, raporty żeglarzy donoszą o dziwnej aktywności w pobliżu Zamglonej Wyspy. Mgła zdaje się sięgać coraz dalej i zaczyna przybierać kolory jakich ci jeszcze nigdy nie widzieli…
  Pradawny konflikt powrócił, kiedy kopacze
  Z innych spraw, Crimetra niespodziewanie wypowiedziała wojnę Vasau! Zamiast spodziewanej pomocy dla braci w wierze, Lord Imperator wysłał wojska w celu zdobycia terenów państwa broniącego się przed Costaliom. Niewielu wierzy w zapewnienia, że zrobił to by pomóc vosańczykom, ale teraz to nie ma znaczenia. Vasau czekają bardzo trudne czasy…

  Kolejną dziwną sprawą jest brak wieści ze Skatrlight. Astronomowie oraz naoczni świadkowie jasno stwierdzają, że anomalia uderzyła w północno-wschodni region Skatrlight, ale żadne wieści na temat czym ta anomalia była nie przedostały się do wiadomości publicznej, co jest bardzo nietypowe, wszak zazwyczaj plotki na ten temat podróżują szybciej niż smugowce które je noszą….

  Costalia

  Suknia wyszła przepiękna, bo w końcu jaka miała wyjść skoro zapłaciłaś za nią równowartość kilku wsi. Poza materiałami od Dotenardu doszyto do niej dziesiątki klejnotów i cennych metali. Budżet państwa został doskonale wykorzystany.

  Architekci skończyli i pokazali swoje dzieła. Większość była… nieoryginalna. Zamki które proponowali byłyby oczywiście piękne, ale nie miały tego czegoś. Aż pojawił się on. Młody architekt z połyskującymi oczami. Przedstawił się jako Damien Amnestio a cytadela pokazał w swoim projekcie zadziwiła cię niezmiernie. Iglice sięgające pod niebo, gigantyczne sale balowe, setki pokoi, tajnych przejść było tak dużo, że nie wiedziałaś które korytarze są zwykłe, a które ukryte. Do tego wiele przejść, mostów i pomieszczeń zdawała się przeczyć znanej ci fizyce. Niektóre pokoje były budowane pionowo, a inne do góry nogami. Część zwykłych korytarzy szła pionowo, a schody poziomo. Do tego jesteś pewna że na projekcie widziałaś co najmniej dwie figury niemożliwie. Architekt wypowiadał się o swoim dziele z gigantyczną pasją. Mówił że przez dłuższy czas nie mógł znaleźć inspiracji, aż ta przedziwna konstrukcja sama przyszła do niego we śnie. Gdy tylko się obudził zaczął rysować plany przez bitą dobę bez przerwy, a gdy tylko skończył to zemdlał z wycieńczenia i trzeba go było zabrać do szpitala. Mimo wątpliwości wszystkich dookoła klnie się on na swoje życie i duszę, że jest w stanie to zbudować. Taka konstrukcja będzie wymagała ogromnego nakładu pieniędzy i surowców, ale jeśli faktycznie się uda, to będziesz miała prawdziwy pałac ze snów.

  Twoi rusznikarze zaczęli badania nad prochem. Jako że najstarsi w swoim zawodzie mają ledwie sezon doświadczenia, oczekiwanie szybkich postępów może być nierozważne.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Wyspy Wampirze

  Naprawa zniszczonych prowincji nie zdała się na długo, wszak zbuntowani vederatczycy nie zakończyli swojej vendetty za zbrodnie twoich kapitanów. Ziemie na wschodzie zostały odbudowane, ale te zachodnie zostały na powrót zniszczone kiedy tylko tylko fundusze na odbudowę. Kapitanowie są wściekli, podobnie jak zwykli mieszkańcy. Na swoim dworze powoli zaczynasz słyszeć plotki o spiskach i knowaniach, a niektóre bękarty zaczynają zbierać coraz większe załogi i zyskiwać poparcie, kiedy twoje spada na łeb na szyję.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Akeshara

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Zakon Rubinowej Jaskini

  Część badań powoli zaczyna przenosić jakieś rezultaty, atoli to te odnośnie wytworzenia napoju wzmacniającego na bazie kieroniny przeszły do końcowej fazy testowej. „Rubinowy tonik” jak nazwano owy eliksir, powstał z połączenia kieroniny, kurdilackiej żurawiny, liści ogniomięty i wody sodowej. Ma nieco gorzkawy, ale przyjemny smak i jest bardzo orzeźwiający, oraz co najważniejsze „kopie”. Po wypiciu powoduje pobudzenie i zaspokaja głód krwi kosztem lekkiego spadku koncentracji. Musisz go zaaprobować nim Grimwald von Cocrinstein, autor owego napitku, rozpocznie produkcje.

  W tym miesiącu zasoby przeznaczone na rozbudowę przeznaczono na szpital dla ubogich, zbudowany postawiony w południowym skrzydle kompleksu, nieopodal ogrodów. Bez wątpienia poprawi to nie tylko zdrowie fizyczne twoich wiernych, ale i spokój ich ducha.

  Skavilia

  Dziś świętowano w całej Skavilli. Otóż tego dnia, decyzją większości szczurlamentu, oficjalnie zniesiono niewolnictwo. Dziesiątki tysięcy niewolników wyszły na ulicę robiąc rzeczy których wcześniej nie mogli robić, jak na przykład wychodzić na ulicę, czy wykonywać dowolne inne czynności bez zgody swojego pana. Oczywiście nie wszyscy zareagowali na te rewelacje pozytywnie. Milicja a czasem nawet wojsko musiało interweniować w wielu zakładach pracy których właściciele nie chcieli zrezygnować z darmowej siły roboczej. Inni natomiast zażądali odszkodowań od państwa, za wszystkie pieniądze jakie stracili. Wszystko to kosztowało skaveński rząd ogromne pieniądze, ale wolność jeszcze nigdy nie przyszła tanio.

  Stało się. Oto po pięciu wiekach nieustalonego zawieszenia broni, wojna między Skavilią a Skatrlight wybuchła na nowo. Kiedy kopacze obu frakcji przebili się przez gruzowiska dotarli do dużej kotliny pełnej mutantów i ruinami jakiegoś ogromnego kompleksu. Szczurzy wojownicy ruszyli do bratobójczego woju, niesieni nienawiścią której sami nie rozumieli, póki z ruin nie wybiegły potwory jakich jeszcze nigdy nie widzieli. Dziesiątki morderczych bestii zaatakowały żołnierzy obu stron, a ci musieli się ratować szybkim odwrotem. Twoi naukowcy nie mają wątpliwości, że to na co natrafili żołnierze to właśnie stare laboratoria mutalogiczne w których hodowano bestie które dawno temu budziły strach we sercach wrogów Skavenhalli.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Kurdiliat

  Ze względu na „haniebny atak na ziemie zakonu, splugawienie naszych świątyń, zarżnięcie naszych mężczyzn, zgwałcenie naszych kobiet oraz ogólne bycie plagą dręczącą Onaliah już od zbyt dawna” jak to zostało zapisane w oficjalnym liście, Zakon Rękojeści wypowiedział ci wojnę, co skwitował zajęciem twojej koloni na kontynencie. Twoi żołnierze nie mieli większych szans w starciu z kawalerią i to na otwartym polu, dlatego salwowali się ucieczką. Nie wiesz o jaki haniebny atak chodzi, ale teraz to chyba już nie ważne. Wojna się rozpoczęła.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Miracja

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Samerlion

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Dotenard

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Dól Vederath

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  text alternatywny


 • ŻBŻP

  Costalia

  text alternatywny

  Werbunek: Jeszcze tajne, kiedyś dodam jawny werbunek.
  Ruchy wojsk: Jaki sens w jawnym atakowaniu kogokolwiek?
  Dyplomacja: Kontynuacja wojny z Vasau.
  Wydatki: Jeżyk Patriota IV pożera coraz to więcej złota.
  Handel:
  - Costalia sprzedała 100 żywności za 100 drewna Dotenardowi.
  - Costalia kupiła za 1000 gessos od Dotenardu 100 sztuk drewna.
  - Costalia sprzedała 100 żywności za 100 kamienia Tasajowi.
  - Costalia sprzedała 100 żywności za 100 stali Drakoreliangh.
  Podsumowanie: Nie śpieszno mi tego zdradzać. • Kurdiliat
  Werbunek: Tajne
  Ruchy wojsk
  Priv
  Dyplomacja:
  Wojna z Zakonem Rękojeści. Obronna oczywiście.
  Szare diabliki przesyłają nam architektów i artystów.
  Wydatki
  priv
  Handel:
  Z: Salesia
  Wymieniliśmy 100 kamienia za 100 drewna
  Z: Stagnalion
  Wymieniliśmy 200 kamienia na 200 żywności
  Z: Greshat
  Wymieniliśmy 100 kamienia za 100 stali
  Podsumowanie:
  priv • Dól Vederath

  Werbunek: priv

  Ruchy wojsk: priv

  Dyplomacja: brak

  Wydatki:

  • 2000 gessos na rozwój rolnictwa. Jednak nie tylko na ufundowanie nowych gospodarstw rolnych, ale też na wyposażenie chłopów w najnowsze urządzenia rolnicze. Oprócz tego dochodzi też nauczenie rolników korzystania z owych urządzeń. Dodatkowo wśród rolników należy propagować najnowsze i najbardziej wydajne metody uprawy roli i hodowli zwierząt
  • 1000 gessos na rozwój przemysłu
  • 1000 gessos na rozwój miejscowego uniwersytetu

  Handel:

  • Z Viservanią:
   + 100 drewna
   - 100 żywności
  • Z Wolanią (wówczas jeszcze botem :V):
   + 100 stali
   - 100 żywności
  • Z Tasajem:
   + 150 kamienia
   - 100 żywności
  • Z Dotenardem:
   + 50 drewna
   - 50 żywności

  Podsumowanie: jak ktoś chce, to niech se obliczy ile wydałem i wgl, ale dostęp do pełnego podsumowania i tak będzie miał Gulasz


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Wyspy Wampirze

  Werbunek: ja jestem kibicem lecha i mnie tu nie wkurwiaj
  Ruchy wojsk: ty mnie nie wkurwiaj parówo pierdolona dęta zdejmij tę warę z nosa (będziesz miał ze mną do czynienia) i się wydymaj w dupę cwelu pierdolony
  Dyplomacja: Brak aktywności dyplomatycznej w tej turze.
  Wydatki: 500 gessos na najemników i 1300 gessos na naprawę zniszczonych prowincji.
  Handel:
  - Otrzymaliśmy od Kotaronu 100 sztuk drewna za nasze 100 sztuk stali
  - Otrzymaliśmy od Dedosanu 100 sztuk kamienia za nasze 100 sztuk stali
  - Otrzymaliśmy od Samerlionu 100 sztuk żywności i 1200 gessos za nasze 155 sztuk stali
  Podsumowanie: KURWY I ŚMIECIE Z POZNANIA NIE WYJEDZIECIE


 • Akademia Magów

  Salesia

  Tura 4. Pierwszy miesiąc Lata. 998 lat po Boskiej Wojnie.

  Werbunek
  Kluczem jest to, by być tak silnym jak chce się być, a jednocześnie nie dawać nikomu pozorów jakie są granice tej siły.

  Ruchy wojsk
  To oczywiste, że uprzedzanie wrogów o swoich ruchach jest idiotyzmem, więc po co tracić nasz cenny czas.

  Dyplomacja
  Nie wszystko powinno opuszczać zaufane grono. To kwestia zaufania… korzyści… albo nawet i życia.

  Wydatki
  Projekt HMS Minerva - szkolnictwo
  Szczegóły projektu: (PW)

  HMS Minerva (F45) była fregatą królewskiej marynarki wojennej klasy Leander. Okręt została oddana do użytku w 1966 r. I wzięła udział w Beira Patrol, Drugiej Wojnie Dorszowej oraz wojnie o Falklandy w 1982 roku. Karol, książę Walii służył na niej w latach 70.

  Projekt HMS Ceres - rolnictwo
  Szczegóły projektu: (PW)

  HMS Ceres (D59) była lekkim krążownikiem Royal Navy klasy C. Weszła do użytku na przełomie lat 1916/1917. W 1920 roku działała na Morzu Czarnym, wspierając operacje przeciwko siłom komunistycznym. Po drugiej wojnie światowej krótko używana jako hulk mieszkalny i ostatecznie złomowana w roku 1946.

  Handel
  • Wymiana handlowa z Kurdilatem ( - 100 jednostek drewna, + 100 jednostek kamienia)
  • Wymiana handlowa ze Skavilią ( - 130 jednostek drewna, + 130 jednostek stali)
  • Wymiana handlowa z Dotenardem ( - 100 jednostek drewna, + 100 jednostek żywności)
  • Wymiana handlowa ze Stagnalionem ( - 100 jednostek drewna, + 100 jednostek żywności)
  • Wymiana handlowa z Akesharą ( - 100 jednostek drewna, + 100 jednostek żywności)

  Podsumowanie
  Może i my tutaj w Salesii nie mamy Excela fakt. Ale przynajmniej dzięki temu nie jebie się nam kolejność przy wpisywaniu do tabelek. A nawet jak się myli to i tak tylko upoważniona osoba o tym wie, a nie wszyscy. • Zakon Rubinowej Jaskini

  Werbunek: Tu jest coś napisane pradawnym językiem volsztanistów, jeżeli nie widzisz treści, znaczy, iż nie musisz.
  Ruchy wojsk tu jest napisane coś w pradawnym języku volsztańskiej wiary, które zapewne rozczytać potrafią tylko zakonnicy oraz sam Volstein (bądź MG w jego roli)
  Dyplomacja
  (tu coś miało być, ale co ?)

  Wydatki
  ??

  Finalna faza badań nad ‘Rubinowym tonikiem’ 1000z + aprobata produkcji.
  Badanie nad kieroniną pod względem próby znalezienia na skutek alchemii sedna jej działania tak by móc w przyszłości starać się stworzyć bardziej nasyconą wersję tego specyfiku mogąca nieco zaniżać szybkość narastania głodu, a więc wydłużyć życie wampirów (#WyższyWiekEmerytalny) 1000z
  Rozbudowa Sanktuarium Rubinowej Jaskini 1000z 50 kamienia
  Handel
  wymiana handlowa 20 kamienia za 20 żywności z Akesharą
  Podsumowanie (czyli spis wydanego na werbunek i całą resztę pieniędzy i surowców.)
  było:12600g, 80ż, 15dr, 325km, 35st
  wydałem tajnymi kanałami 6.500 do Costalii za informacje o potencjalnym niebezpieczeństwie.
  wyhandlowałem 20 beczek krwi za 20 naszego kamienia z Akesharą
  Oprócz tego wydałem 3.000 złota i 50 kamienia na sprawy zakonu
  Łącznie wydałem 9.500 złota, 70 kamienia
  zyskałem 20 beczek krwi, , a przy okazji zleciłem ważne badania oraz rozbudowałem sanktuarium + informacje od Costalii oraz zezwoliłem na produkcję Rubinowego Toniku


 • Elarid

  Skavilia

  Werbunek:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów.

  Ruchy wojsk:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów.

  Dyplomacja:
  Brak.

  Wydatki:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów.

  Handel:
  130 stali za 130 drewna z Salesią.
  130 stali za 130 kamienia z Nerosharą.
  130 stali za 130 żywności ze Stagnalionem.
  100 stali za 1000 gessos z Viservanią.
  100 stali za 1000 gessos z Tasajem.

  Podsumowanie:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów.


 • Black Wonderland

  Akeshara

  Wydatki
  Utajniono.

  Handel
  100 kamienia za 100 żywności z Dedosanem
  100 drewna za 100 żywności z Salesią
  100 stali za 100 żywności z Soleth Vonarem

  Podsumowanie
  Wszystko zachowane bezpiecznie u mistrza za piecykiem. • Wydatki
  Tajne.

  Handel
  - 100 drewna za 100 żywności z Costalia
  - 100 drewna za 1 000 gessos z Costalią
  - 50 drewna za 50 żywności z Dól Vedarath
  - 40 żywności za 40 stali z Greshat
  - 40 żywności za 40 kamienia z Skatrlight
  - 100 żywności za 100 drewna z Salesią
  Pożyczka w postaci 10 000 gessos i 300 drewna dla Miracji. Spłata w przeciągu trzech tur.
  Pożyczka w postaci 5 000 gessos dla Costalii. Spłata w postaci 100 żywności do turę

  Podsumowanie
  Bardzo bym chciał by było jawne, ale przez badania czuję się zobowiązany by utajnić.


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary

  Samerlion

  Wydatki
  Widoczne jedynie dla Sesterii

  Werbunek i wojna
  Widoczny jedynie dla Aglintii

  Handel
  100 żywności oraz 1200g za 155 kamienia z Hadarotem
  100 żywności oraz 1200g za 155 drewna Visevranią
  100 żywności oraz 1200g za 155 stali z Wyspami
  Podsumowanie
  Widoczne jedynie dla Bulasza


 • Mistrz Gry

  Tura 5
  31 dzień Lata, 998 lat po Boskiej Wojnie
  2 17 2

  Lato jest już w pełni. Złote pola zbóż można spotkać już prawie wszędzie. Drzewa i palmy zaczęły obrastać w barwne owoce, a w powietrzu unosi się słodki zapach kwiatów. Niestety, zapach ten jest w wielu miejscach zduszony przez odór rozkładających się ciał i świeżo wypalonego prochu. Tak, wojna ciągle niszczy ten świat i nic nie wskazuje na to że w najbliższym czasie cokolwiek może się zmienić.
  Elfy z Dól Vederath oficjalnie przeprowadziły ofensywę na Wyspy Wampirze, sprawiając że konflikt który do tej pory był prowadzony przez zbuntowanych kapitanów, stał się pełnoprawną wojną. Na północy rozegrała się Bitwa o Laboratorum, największe starcie w historii skaveńskich narodów. Natomiast na dalekim południu, na Zimnym Morzu, rozegrały się pierwsze potyczki między między dzikimi wojownikami z Kurdiliatu, a fanatycznymi rycerzami Zakonu Rękojeści.

  Ostatnie miesiące kwitowały raczej w niezbyt silne zorze. Anomalie jakie wywoływały były raczej słabe i niewielu wierzyło w ich faktyczną siłę. Aż do teraz. Przez noc w Ergrand, regionie w głębi Greshat, przez noc wyrósł tajemniczy, magiczny las. Rośliny zajęły wszystkie wsie, a także większe miasta. Nie wiadomo co się stało z mieszkańcami, wszak nikt z lasu nie wyszedł, łącznie ze wszelkimi grupami ratunkowymi. W tym lesie czai się coś niezwykłego. Ale czy jesteśmy gotowi by odkryć co?

  Costalia

  Projekt pałacu według kosztorysu będzie potrzebował ogromnego nakładu pieniędzy. Co najmniej dwadzieścia tysięcy gessos, oraz setki ton kamienia, drewna i stali. Do tego będzie potrzebna pomoc doświadczonym iluzjonistów oraz kowali runicznych.

  Badania nad kolorowym prochem są bliskie końcowi. Proch już wybucha na kolorowo, ale jego moc jest na razie za słaba by nadawał się do broni. Twoi chemicy jednak obiecują że już wkrótce ukończą prace.

  Twój ulubiony jubiler odwalił kawał dobrej roboty. Stworzył hełm konkwistadora z platyny, z dużą ilością złotych ozdób, klejnotów i gigantycznym pióropuszem zrobionym z piór gryfów i kuroliszków. Jest strasznie ciężki i absurdalnie wręcz niepraktyczny, ale przecież nie będziesz używać go w bitwie, prawda?

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Kurdiliat

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Dól Vederath

  Nowe narzędzia ucieszyły chłopów, zresztą kto by się nie cieszył z takich ułatwień? Przemysłowcy również są zadowoleni z coraz to nowych usprawnień, a uniwersytet jest niezwykle wdzięczny z nowych funduszów które przeznaczą na remonty i nowe księgi. Rozdawaj tak pieniądze dalej, a dorobisz się wśród plebsu jakiegoś przydomku!

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Wyspy Wampirze

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Salesia

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Zakon Rubinowej Jaskini

  Rubinowy Tonik został ukończony i oficjalnie rozpoczęto produkcję i dystrybucję. Został nazwany „Cocrins” po pierwszym członie nazwiska twórcy. Opinie pierwszych klientów są pozytywne. Bez wątpienia napój stanie się światowym hitem, na którym rubinowcy mogą sporo zarobić, jeśli tylko dobrze pokierują swoim biznesem.

  Tym razem pieniądze z rozbudowy poszły na ogromną dzwonnicę, górującą nad okolicznymi lasami i wioskami, działająca niemal jak latarnia przyciągająca wiernych do kaplicy.

  Skavilia

  I tak oto, skaveni raz jeszcze stanęli ze sobą do bratobójczej wojny, stając ze sobą w szranki by zdobyć relikt przeszłości – Laboratorium. Przed bramami tego legendarnego ośrodka w cichej, zamglonej dolinie zaraz rozpocznie się wielka bitwa. Zaraz? Tak, albowiem do tego decydującego wręcz pojedynku stanął tak Zoskrit Wybebeszony, wojowniczy Nadherszt Skavilli, oraz Nadarcykapłan Uskir Błogosławiony, fanatyczny władca Skatrlight. Tak ważnego pojedynku nie można zamieść pod dywan, dlatego jeśli sam zainteresowany nie ma nic przeciwko, odegramy go w Sprawach Wewnętrznych.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Akeshara

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Twoi doradcy przypominają, że im dłużej zwlekamy z poszukiwaniami tym bardziej szanse topnieją. Warto wysłać dużą armię z dużą ilością zwiadowców, by zbadać przeklętą pustynię.

  Dotenard

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Samerlion

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Miracja

  Wielka Inkwizycja już przybyła. Jak żyjesz nie widziałaś aż tyle okrętów naraz cumujących w jednym porcie. Inkwizytor de Parenaux zapewnia że macie sporo to wynegocjowania i z chęcią przystąpi do rozmów najszybciej jak się da.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Wolania

  Twoi doradcy przygotowali dla ciebie twój obiecany wykres spraw.

  Ludzie są niezbyt zadowoleni, wszak przestępczość wciąż dominuje. Dzięki spisowi poznaliśmy które wioski najbardziej cierpią i gdzie znajdują się niektóre z obozowisk bandytów, ale to wciąż za mało by faktycznie coś zmienić. Fakt że użyliśmy spisu jako pretekstu do efektywniejszego zbierania podatków też z pewnością nie pomógł.

  Co do małżeństwa, obecnie z wolnych kobiecych władców innych państw jest królowa Wengatu, królowa Dól Vederath, arcyksiężna Viservanii, arcyksiężna Costalii, sułtanka Akeshary, oraz królowa Salesii. Problem jest taki że wszystkie poza ostatnią nie są ludźmi, jednakże taki sojusz, niezależnie z kim, byłby potężną siłą na kontynencie, szczególnie dla ewentualnych dzieci. W liście nie wspomniano o carycy Tasaju oraz doży Miracji, ponieważ mimo potęgi ich rodów, charakterystyka ustroju ich państw może utrudnić sukcesję następcy.

  Państwa które jeszcze handlują niewolnikami to Wyspy Wampirze, Skatrlight, Dedosan, Tzakhar, Kurdiliat i do pewnego stopnia Samerlion. Twój generał doradza wykupienie od kogoś prochu, wszak widzi w nim pewien potencjał.

  text alternatywny


Log in to reply