Rozgrywka


 • Elarid

  Skavilia

  Werbunek:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów.

  Ruchy wojsk:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów.

  Dyplomacja:
  Brak.

  Wydatki:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów.

  Handel:
  100 stali za 100 drewna z Salesią.
  100 stali za 100 kamienia z Nerosharą.
  100 stali za 100 żywności ze Stagnalionem.
  1500 gessos jako druga rata od Costalii za proch, broń palną i resztę tego typu przyjemności.

  Podsumowanie:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów. • Zakon Rubinowej Jaskini

  Werbunek: Tu jest coś napisane pradawnym językiem volsztanistów, jeżeli nie widzisz treści, znaczy, iż nie musisz.
  Ruchy wojsk tu jest napisane coś w pradawnym języku volsztańskiej wiary, które zapewne rozczytać potrafią tylko zakonnicy oraz sam Volstein (bądź MG w jego roli)
  Dyplomacja
  (tu coś misło być, ale co ?)

  Wydatki
  event balu komturów 2k z

  Badanie kieroniny pod względem możliwości rozcieńczania jej z krwią lub woda by stworzyć hybrydowy napój nasycający wampiryczne żądze przy niższym zużyciu owej substancji (#oszczędność) 1000z
  Badanie nad kieroniną pod względem próby znalezienia na skutek alchemii sedna jej działania tak by móc w przyszłości starać się stworzyć bardziej nasyconą wersję tego specyfiku mogąca nieco zaniżać szybkość narastania głodu, a więc wydłużyć życie wampirów (#WyższyWiekEmerytalny) 1000z
  Rozbudowa Sanktuarium Rubinowej Jaskini 1000z 50 kamienia
  Handel
  wymiana handlowa 20 kamienia za 20 żywności z Akesharą
  Podsumowanie (czyli spis wydanego na werbunek i całą resztę pieniędzy i surowców.)
  było: 10.2K złota, 20 beczek krwi, 15 ładunków drewna, 105 kamieni jakości godnej zakonu oraz 15 stali
  wydałem tajnymi kanałami 2000 z costalii za informacje o potencjslnym niebezpieczeństwie.
  wyhandlowałem 20 beczek krwi za 20 naszego kamienia z Akesharą
  Oprócz tego wydałem 5.000 złota i 50 kamienia na sprawy zakonu
  Łącznie wydałem 7.000złota, 70 kamienia
  zyskałem 20 beczek krwi, prawdopodobnie nieco szacunku komturów, a przy okazji zleciłem ważne badania oraz rozbudowałem sanktuarium + część informacji od Costalii.


 • Zorze Onaliah

  Nazwa Państwa tajne
  Werbunek tajne
  Ruchy wojsk tajne
  Dyplomacja tajne
  Wydatki tajne
  Handel tajne
  Podsumowanie tajne
  tajne
  tajne
  tajnetajnetajne


 • Mistrz Gry

  Tura 3
  62 dzień Wiosny, 998 lat po Boskiej Wojnie
  11 4 3

  Wiosna to symbol nadziei, odrodzenia, szczęścia i piękna. Niestety w tym roku symbolika nie zadziałała, wszak zamiast nadziei pojawił się terror, zamiast odrodzenia śmierć, zamiast szczęścia rozpacz a piękno zastąpiło zniszczenie. Na archipelagu rozpętał się chaos spowodowany nieudanym zamachem na Króla-Kapitana podczas którego jego szpiegmistrzyni - Rita Homrighausen, niemalże poniosła śmierć. Jako iż jest to persona która na wyspach cieszy się nie mniejszą (a wedle niektórych nawet większą) popularnością niż sam król, informacja o jej domniemanej śmierci rozzłościła kapitańską brać, która postanowiła sama wymierzyć sprawiedliwość. Doprowadziło to do fali najazdów na porty Dól Vederath, których celem nie było wzbogacenie się, a zniszczenie. Elfi lordowie nie pozostali wampirom dłużni i niemalże natychmiast ruszyli do kontrataku, odpłacając się pięknym za nadobne. Nawet wieść o tym że Homrighausen przeżyła atak nie pomogła uspokoić napięć. Czy władcy zwaśnionych narodów tego chcą czy nie, wojna się rozpoczęła. Archipelag Krwawiącego Oka faktycznie zaczął krwawić.
  Nie jest to jedyna wojna która wynikła z rozdrapania starych ran. Costalia w końcu postanowiła zająć się swoim południowym sąsiadem i wypowiedziała wojnę Vasau. To będzie już dziewiąty, oficjalny konflikt między tymi dwoma nacjami. Zobaczymy, czy tym razem zwycięstwo będzie totalne.
  Z innych wiadomości, Król Blodenstraf, Hermann Kaltenbrunner abdykował z tronu na rzecz swojego brata, Warwicka II. Oficjalne komunikaty mówią że to wina dużego stresu i zmęczenia, ale plotki głoszą że prawdziwym powodem mogą być koszmary jakie dręczyły króla przez ostatnie tygodnie, lub ta sama choroba która wcześniej zabiła jego ojca. A jeśli jesteśmy już w tym temacie, dawny Wódz Tzakharów, Khuammtal Tuyg zebrał drużynę swoich najwierniejszych wojowników i wyruszył w nieznane, wiedziony niesamowitą wizją której kontentu nikomu nie zdradził. Obecnie odbywają się wybory między wodzami które mają zdecydować który z nich go zastąpi.
  Świat po raz kolejny stał się bardzo niebezpiecznym miejscem. Ale na dobrą sprawę, czy kiedykolwiek był naprawdę bezpieczny?
  Akeshara
  Kiedy zdawało się że i ten dzień upłynie ci na męczeniu swojego rodzeństwa, czy obściskiwaniu się ze swoim doradcom, do pałacu przybyły niesłychane wieści. Grupa poszukiwaczy przygód szukająca zguby w pobliżu Zakazanych Wydm odnalazła coś o wiele cenniejszego. Odnaleźli pozostałości po obozowisku a w nim pierścień rodowy von Düsternisów i to nie byle jaki, bo należący do twojej siostry! Na szczęście jeden z awanturników był byłym strażnikiem pałacowym, dlatego bez trudu rozpoznał charakterystyczny herb i inskrypcje. To najlepszy i jedyny trop jaki masz na temat potencjalnego położenia twojej siostry. Tylko co miałaby robić w tak niebezpiecznym miejscu…

  Costalia

  Rozmowy które poprowadziłaś były, mówiąc delikatnie, totalną porażką. Ucierpiało przez nie wielu niewinnych cywili, poległo kilku dobrych żołnierzy i, co najważniejsze, twoja reputacja jako mediatorki została zszargana! Oby nikt nie wymyślił ci przydomka od tej jednej porażki, bo będzie to niezwykle upokarzające.

  Przyszły zamówione przez ciebie kolory, nad których projektem pracował podobno sam rektor dotenardziej katedry sztuki. Nie masz pojęcia jak, ale udało mu się. Biel jest tak jasna, że patrzenie na nią aż cię oślepia a dotknięcie jej wywołuje lekkie pieczenie w palcach. Twoi słudzy z innych ras zdają się nie odczuwać aż takiego dyskomfortu. Za to czerń jest tak czarna, że pochłania całe światło jakie na nią pada. Uniwersytet wykonał świetną robotę!

  Zamówieni przez ciebie architekci wzięli się do roboty. Dałaś im nie lada wyzwanie, ale wszyscy znają twoją hojność, zwłaszcza jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy na głupoty, więc możesz się spodziewać wielu bardzo interesujących projektów w najbliższym czasie.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte

  Wyspy Wampirze

  Kiedy przybyłeś na swoje wyspy zastałeś chaos i destrukcje. Nigdy nie widziałeś wśród swoich wasali takiej wściekłości i determinacji. Kiedy gruchnęła wieść o zamachu i plotka o śmierci Rity, uznali że nie można dłużej czekać i sami ruszyli na wojnę, paląc i plądrując. Elfy szybko przypuściły kontratak i tak oto cały archipelag stanął w ogniu. Setki miast twoich i wrogich zostało zniszczonych przez gniew żeglarzy. Poniosłeś ogromne straty, tak finansowe jak i w ludziach. Wszyscy są wściekli, a twoje wypowiedzenie wojny Miracji wydało się wszystkim nie na miejscu, zwłaszcza sądząc po tym co się dzieje w kraju.

  Mimo to, zamówionemu przez ciebie katowi udało się dotrzeć do twojego pałacu. Warto byłoby się z nim spotkać, zanim przedstawisz mu swojego „gościa”.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte

  Dotenard

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Kurdilat

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Dól Vederath

  Terror jaki zastałaś po powrocie do domu był nie do opisania. Wampiry kierując się plotką o śmierci swojej ulubionej doradczyni króla wpadły w szał i ruszyły do ataku na twoje ziemie. Wiele wiosek spłonęło, tysiące elfów zginęło. Wiedzeni chęcią zemsty twoi kapitanowie ruszyli do kontrataku, zsyłając śmierć na miasta wampirów. Krąg się zamknął i teraz cały archipelag płonie i krzyczy z bólu.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Samerlion

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Skavilia

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Zakon Rubinowej Jaskini

  Badania nad kieroniną wciąż trwają, ale na efekty będziesz musiał mimo wszystko poczekać. Twoi obywatele to przede wszystkim ludzie wiary, a nie nauki, stąd niezbyt szybki rozwój badań. Za to sanktuarium z każdym dniem wygląda coraz bardziej imponująco. Wierni bez wątpienia są zadowoleni z takiej sytuacji.

  Miracja

  Fala zniknięć ogarnęła miasto w ciągu ostatnich miesięcy. Pierwsze kilka zaginięć zrzucono na piratów którzy pewnie wzięli sobie pamiątki po nieudanych rozmowach. Jednak osoby dalej ginęły, a w mieście budził się niepokój. W końcu jakiś szczurołap odkrył odrażającą prawdę. W mieście zadomowiły się fimiry. To paskudne, półinteligentne rogate cyklopy, trochę większe od kobolda i bardzo wrażliwe na magię. Żyją w dużych społecznościach, najczęściej na bagnach i w pobliżu rzek. Miracja nie miała z nimi problemu od czasów założenia, wszak stworzenia te raczej unikają dużych skupisk istot cywilizowanych. Wszystko wskazuje na to, że to anomalia skłoniła je do zadomowienia się w twoich kanałach i opuszczonych magazynach. Pozbycie się ich będzie trudnym, niewdzięcznym i czasochłonnym zadaniem dla twojej milicji. Jednak nie ma tego złego. Oczy i skóra fimirów chodzą po dobrych cenach na rynku, więc może uda ci się jeszcze wyjść na zero.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  text alternatywny


 • ŻBŻP

  Costalia

  text alternatywny

  Werbunek: Jeszcze tajne, kiedyś dodam jawny werbunek.
  Ruchy wojsk: Jaki sens w jawnym atakowaniu kogokolwiek?
  Dyplomacja: Kontynuacja wojny z Vasau.
  Wydatki: Jeżyk Patriota III i inne rzeczy.
  Handel:
  - Costalia sprzedała 150 żywności za 150 drewna Dotenardowi.
  - Costalia sprzedała 100 żywności za 100 kamienia Tasajowi.
  - Costalia sprzedała 100 żywności za 100 stali Drakoreliangh.
  - Costalia kupiła 30 kamienia za 425 gessos od Tasaju.
  - Costalia kupiła 30 stali za 350 gessos od Drakoreliangh.
  Podsumowanie: Nie śpieszno mi tego zdradzać.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Wyspy Wampirze

  Werbunek: Werbunek.
  Ruchy wojsk: Zgodnie z zasadami ruchu drogowego.
  Dyplomacja: Brak aktywności dyplomatycznej z mojej strony.
  Wydatki: 2000 gessos na naprawę prowincji splądrowanych przez drzewojebów.
  Handel: Wynajęliśmy Wesołą Bandę Rothga Mordopyska, natomiast ze względu na ryzyko napotkania floty wkurwionych kapitanów z Dołu Vedarath, zrezygnowaliśmy z wymian handlowych w tej turze.
  Podsumowanie: Nie wiem, ChaiMate to dobry napój.


 • Black Wonderland

  Akeshara

  Wydatki
  Utajniono.

  Handel
  100 kamienia za 100 żywności z Dedosanem
  100 drewna za 100 żywności z Salesią
  100 stali za 100 żywności z Wolanią

  Podsumowanie
  Wszystko zachowane bezpiecznie u mistrza za piecykiem. • Zakon Rubinowej Jaskini

  Werbunek: Tu jest coś napisane pradawnym językiem volsztanistów, jeżeli nie widzisz treści, znaczy, iż nie musisz.
  Ruchy wojsk tu jest napisane coś w pradawnym języku volsztańskiej wiary, które zapewne rozczytać potrafią tylko zakonnicy oraz sam Volstein (bądź MG w jego roli)
  Dyplomacja
  (tu coś miało być, ale co ?)

  Wydatki
  ??

  Badanie kieroniny pod względem możliwości rozcieńczania jej z krwią lub woda by stworzyć hybrydowy napój nasycający wampiryczne żądze przy niższym zużyciu owej substancji (#oszczędność) 1000z
  Badanie nad kieroniną pod względem próby znalezienia na skutek alchemii sedna jej działania tak by móc w przyszłości starać się stworzyć bardziej nasyconą wersję tego specyfiku mogąca nieco zaniżać szybkość narastania głodu, a więc wydłużyć życie wampirów (#WyższyWiekEmerytalny) 1000z
  Rozbudowa Sanktuarium Rubinowej Jaskini 1000z 50 kamienia
  Handel
  wymiana handlowa 20 kamienia za 20 żywności z Akesharą
  Podsumowanie (czyli spis wydanego na werbunek i całą resztę pieniędzy i surowców.)
  było:10400g, 50ż, 35dr, 245km, 25st
  wydałem tajnymi kanałami 2000 do Costalii za informacje o potencjalnym niebezpieczeństwie.
  wyhandlowałem 20 beczek krwi za 20 naszego kamienia z Akesharą
  Oprócz tego wydałem 3.000 złota i 50 kamienia na sprawy zakonu
  Łącznie wydałem 5.000złota, 70 kamienia
  zyskałem 20 beczek krwi, , a przy okazji zleciłem ważne badania oraz rozbudowałem sanktuarium + resztę informacji od Costalii.


 • Elarid

  Skavilia

  Werbunek:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów.

  Ruchy wojsk:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów.

  Dyplomacja:
  Brak.

  Wydatki:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów.

  Handel:
  60 stali za 60 drewna z Salesią.
  60 stali za 60 kamienia z Nerosharą.
  60 stali za 60 żywności ze Stagnalionem.

  Podsumowanie:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów. • Nazwa Państwa Kurdilat
  Werbunek:

  Tajne
  Ruchy wojsk:
  Tajne
  Dyplomacja:
  Gadamy z tymi szarymi diablikami.
  Wydatki:
  Tajne
  Handel
  Z: Wengat
  Wymieniliśmy 150 kamienia za 150 drewna
  Z: Stagnalion
  Wymieniliśmy 150 kamienia na 150 żywności
  Z: Greshat
  Wymieniliśmy 150 kamienia za 150 stali|
  Podsumowanie
  Tajne


 • Zorze Onaliah

  tajne


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary

  Samerlion

  Wydatki
  Widoczne jedynie dla Sesterii

  Werbunek i wojna
  Widoczny jedynie dla Aglintii

  Handel
  100 żywności za 140 kamienia Devioncelowi
  100 żywności za 140 drewna Salesii
  100 żywności oraz 3k g za 140 stali Zakonowi Św. Vivaldiego
  Podsumowanie
  Widoczne jedynie dla Bulasza • Dotenard

  Wydatki
  Tajne.

  Handel
  - 150 drewna za 150 żywności z Costalią

  Podsumowanie
  Bardzo bym chciał by było jawne, ale przez badania czuję się zobowiązany by utajnić. • Dól Vederath

  Werbunek: nie

  Ruchy wojsk: nie

  Dyplomacja: brak

  Handel: brak

  Podsumowanie: chciałbym aby było jawne, ale nie


 • Mistrz Gry

  Tura 4
  1 dzień Lata, 998 lat po Boskiej Wojnie
  4 9 2

  I tak oto w Onaliah nastało Lato. Śniegi opuściły nawet górskie przełęcze i kurdiliackie wybrzeża, trzymając się już jedynie na szczytach gór na dalekiej północy i południu. Piaski pustyni zaczęły prażyć, a bagna i dżungle dusić swoich mieszkańców i głupców którzy zdecydowali się wyruszyć w te rejony o tej porze roku. Nie żeby świat potrzebował jeszcze więcej ognia. Sytuacja na Archipelagu Krwawiącego Oka jeszcze nigdy nie była tak zła. Zbuntowani kapitanowie wciąż toczą swoją wojnę i o ile królowa Dól Vederath postanowiła odgrodzić się od tego chaosu, wysyłając swoje statki na polowania na wrogich buntowników, tak król piratów zignorował potrzeby swoich mieszkańców, oddając się zupełnie wojaczce z Miracją. A w międzyczasie, raporty żeglarzy donoszą o dziwnej aktywności w pobliżu Zamglonej Wyspy. Mgła zdaje się sięgać coraz dalej i zaczyna przybierać kolory jakich ci jeszcze nigdy nie widzieli…
  Pradawny konflikt powrócił, kiedy kopacze
  Z innych spraw, Crimetra niespodziewanie wypowiedziała wojnę Vasau! Zamiast spodziewanej pomocy dla braci w wierze, Lord Imperator wysłał wojska w celu zdobycia terenów państwa broniącego się przed Costaliom. Niewielu wierzy w zapewnienia, że zrobił to by pomóc vosańczykom, ale teraz to nie ma znaczenia. Vasau czekają bardzo trudne czasy…

  Kolejną dziwną sprawą jest brak wieści ze Skatrlight. Astronomowie oraz naoczni świadkowie jasno stwierdzają, że anomalia uderzyła w północno-wschodni region Skatrlight, ale żadne wieści na temat czym ta anomalia była nie przedostały się do wiadomości publicznej, co jest bardzo nietypowe, wszak zazwyczaj plotki na ten temat podróżują szybciej niż smugowce które je noszą….

  Costalia

  Suknia wyszła przepiękna, bo w końcu jaka miała wyjść skoro zapłaciłaś za nią równowartość kilku wsi. Poza materiałami od Dotenardu doszyto do niej dziesiątki klejnotów i cennych metali. Budżet państwa został doskonale wykorzystany.

  Architekci skończyli i pokazali swoje dzieła. Większość była… nieoryginalna. Zamki które proponowali byłyby oczywiście piękne, ale nie miały tego czegoś. Aż pojawił się on. Młody architekt z połyskującymi oczami. Przedstawił się jako Damien Amnestio a cytadela pokazał w swoim projekcie zadziwiła cię niezmiernie. Iglice sięgające pod niebo, gigantyczne sale balowe, setki pokoi, tajnych przejść było tak dużo, że nie wiedziałaś które korytarze są zwykłe, a które ukryte. Do tego wiele przejść, mostów i pomieszczeń zdawała się przeczyć znanej ci fizyce. Niektóre pokoje były budowane pionowo, a inne do góry nogami. Część zwykłych korytarzy szła pionowo, a schody poziomo. Do tego jesteś pewna że na projekcie widziałaś co najmniej dwie figury niemożliwie. Architekt wypowiadał się o swoim dziele z gigantyczną pasją. Mówił że przez dłuższy czas nie mógł znaleźć inspiracji, aż ta przedziwna konstrukcja sama przyszła do niego we śnie. Gdy tylko się obudził zaczął rysować plany przez bitą dobę bez przerwy, a gdy tylko skończył to zemdlał z wycieńczenia i trzeba go było zabrać do szpitala. Mimo wątpliwości wszystkich dookoła klnie się on na swoje życie i duszę, że jest w stanie to zbudować. Taka konstrukcja będzie wymagała ogromnego nakładu pieniędzy i surowców, ale jeśli faktycznie się uda, to będziesz miała prawdziwy pałac ze snów.

  Twoi rusznikarze zaczęli badania nad prochem. Jako że najstarsi w swoim zawodzie mają ledwie sezon doświadczenia, oczekiwanie szybkich postępów może być nierozważne.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Wyspy Wampirze

  Naprawa zniszczonych prowincji nie zdała się na długo, wszak zbuntowani vederatczycy nie zakończyli swojej vendetty za zbrodnie twoich kapitanów. Ziemie na wschodzie zostały odbudowane, ale te zachodnie zostały na powrót zniszczone kiedy tylko tylko fundusze na odbudowę. Kapitanowie są wściekli, podobnie jak zwykli mieszkańcy. Na swoim dworze powoli zaczynasz słyszeć plotki o spiskach i knowaniach, a niektóre bękarty zaczynają zbierać coraz większe załogi i zyskiwać poparcie, kiedy twoje spada na łeb na szyję.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Akeshara

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Zakon Rubinowej Jaskini

  Część badań powoli zaczyna przenosić jakieś rezultaty, atoli to te odnośnie wytworzenia napoju wzmacniającego na bazie kieroniny przeszły do końcowej fazy testowej. „Rubinowy tonik” jak nazwano owy eliksir, powstał z połączenia kieroniny, kurdilackiej żurawiny, liści ogniomięty i wody sodowej. Ma nieco gorzkawy, ale przyjemny smak i jest bardzo orzeźwiający, oraz co najważniejsze „kopie”. Po wypiciu powoduje pobudzenie i zaspokaja głód krwi kosztem lekkiego spadku koncentracji. Musisz go zaaprobować nim Grimwald von Cocrinstein, autor owego napitku, rozpocznie produkcje.

  W tym miesiącu zasoby przeznaczone na rozbudowę przeznaczono na szpital dla ubogich, zbudowany postawiony w południowym skrzydle kompleksu, nieopodal ogrodów. Bez wątpienia poprawi to nie tylko zdrowie fizyczne twoich wiernych, ale i spokój ich ducha.

  Skavilia

  Dziś świętowano w całej Skavilli. Otóż tego dnia, decyzją większości szczurlamentu, oficjalnie zniesiono niewolnictwo. Dziesiątki tysięcy niewolników wyszły na ulicę robiąc rzeczy których wcześniej nie mogli robić, jak na przykład wychodzić na ulicę, czy wykonywać dowolne inne czynności bez zgody swojego pana. Oczywiście nie wszyscy zareagowali na te rewelacje pozytywnie. Milicja a czasem nawet wojsko musiało interweniować w wielu zakładach pracy których właściciele nie chcieli zrezygnować z darmowej siły roboczej. Inni natomiast zażądali odszkodowań od państwa, za wszystkie pieniądze jakie stracili. Wszystko to kosztowało skaveński rząd ogromne pieniądze, ale wolność jeszcze nigdy nie przyszła tanio.

  Stało się. Oto po pięciu wiekach nieustalonego zawieszenia broni, wojna między Skavilią a Skatrlight wybuchła na nowo. Kiedy kopacze obu frakcji przebili się przez gruzowiska dotarli do dużej kotliny pełnej mutantów i ruinami jakiegoś ogromnego kompleksu. Szczurzy wojownicy ruszyli do bratobójczego woju, niesieni nienawiścią której sami nie rozumieli, póki z ruin nie wybiegły potwory jakich jeszcze nigdy nie widzieli. Dziesiątki morderczych bestii zaatakowały żołnierzy obu stron, a ci musieli się ratować szybkim odwrotem. Twoi naukowcy nie mają wątpliwości, że to na co natrafili żołnierze to właśnie stare laboratoria mutalogiczne w których hodowano bestie które dawno temu budziły strach we sercach wrogów Skavenhalli.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Kurdiliat

  Ze względu na „haniebny atak na ziemie zakonu, splugawienie naszych świątyń, zarżnięcie naszych mężczyzn, zgwałcenie naszych kobiet oraz ogólne bycie plagą dręczącą Onaliah już od zbyt dawna” jak to zostało zapisane w oficjalnym liście, Zakon Rękojeści wypowiedział ci wojnę, co skwitował zajęciem twojej koloni na kontynencie. Twoi żołnierze nie mieli większych szans w starciu z kawalerią i to na otwartym polu, dlatego salwowali się ucieczką. Nie wiesz o jaki haniebny atak chodzi, ale teraz to chyba już nie ważne. Wojna się rozpoczęła.

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Miracja

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Samerlion

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Dotenard

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  Dól Vederath

  Ukryte wiadomości pozostają ukryte.

  text alternatywny


 • ŻBŻP

  Costalia

  text alternatywny

  Werbunek: Jeszcze tajne, kiedyś dodam jawny werbunek.
  Ruchy wojsk: Jaki sens w jawnym atakowaniu kogokolwiek?
  Dyplomacja: Kontynuacja wojny z Vasau.
  Wydatki: Jeżyk Patriota IV pożera coraz to więcej złota.
  Handel:
  - Costalia sprzedała 100 żywności za 100 drewna Dotenardowi.
  - Costalia kupiła za 1000 gessos od Dotenardu 100 sztuk drewna.
  - Costalia sprzedała 100 żywności za 100 kamienia Tasajowi.
  - Costalia sprzedała 100 żywności za 100 stali Drakoreliangh.
  Podsumowanie: Nie śpieszno mi tego zdradzać. • Kurdiliat
  Werbunek: Tajne
  Ruchy wojsk
  Priv
  Dyplomacja:
  Wojna z Zakonem Rękojeści. Obronna oczywiście.
  Szare diabliki przesyłają nam architektów i artystów.
  Wydatki
  priv
  Handel:
  Z: Salesia
  Wymieniliśmy 100 kamienia za 100 drewna
  Z: Stagnalion
  Wymieniliśmy 200 kamienia na 200 żywności
  Z: Greshat
  Wymieniliśmy 100 kamienia za 100 stali
  Podsumowanie:
  priv • Dól Vederath

  Werbunek: priv

  Ruchy wojsk: priv

  Dyplomacja: brak

  Wydatki:

  • 2000 gessos na rozwój rolnictwa. Jednak nie tylko na ufundowanie nowych gospodarstw rolnych, ale też na wyposażenie chłopów w najnowsze urządzenia rolnicze. Oprócz tego dochodzi też nauczenie rolników korzystania z owych urządzeń. Dodatkowo wśród rolników należy propagować najnowsze i najbardziej wydajne metody uprawy roli i hodowli zwierząt
  • 1000 gessos na rozwój przemysłu
  • 1000 gessos na rozwój miejscowego uniwersytetu

  Handel:

  • Z Viservanią:
   + 100 drewna
   - 100 żywności
  • Z Wolanią (wówczas jeszcze botem :V):
   + 100 stali
   - 100 żywności
  • Z Tasajem:
   + 150 kamienia
   - 100 żywności
  • Z Dotenardem:
   + 50 drewna
   - 50 żywności

  Podsumowanie: jak ktoś chce, to niech se obliczy ile wydałem i wgl, ale dostęp do pełnego podsumowania i tak będzie miał Gulasz


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Wyspy Wampirze

  Werbunek: ja jestem kibicem lecha i mnie tu nie wkurwiaj
  Ruchy wojsk: ty mnie nie wkurwiaj parówo pierdolona dęta zdejmij tę warę z nosa (będziesz miał ze mną do czynienia) i się wydymaj w dupę cwelu pierdolony
  Dyplomacja: Brak aktywności dyplomatycznej w tej turze.
  Wydatki: 500 gessos na najemników i 1300 gessos na naprawę zniszczonych prowincji.
  Handel:
  - Otrzymaliśmy od Kotaronu 100 sztuk drewna za nasze 100 sztuk stali
  - Otrzymaliśmy od Dedosanu 100 sztuk kamienia za nasze 100 sztuk stali
  - Otrzymaliśmy od Samerlionu 100 sztuk żywności i 1200 gessos za nasze 155 sztuk stali
  Podsumowanie: KURWY I ŚMIECIE Z POZNANIA NIE WYJEDZIECIE


 • Akademia Magów

  Salesia

  Tura 4. Pierwszy miesiąc Lata. 998 lat po Boskiej Wojnie.

  Werbunek
  Kluczem jest to, by być tak silnym jak chce się być, a jednocześnie nie dawać nikomu pozorów jakie są granice tej siły.

  Ruchy wojsk
  To oczywiste, że uprzedzanie wrogów o swoich ruchach jest idiotyzmem, więc po co tracić nasz cenny czas.

  Dyplomacja
  Nie wszystko powinno opuszczać zaufane grono. To kwestia zaufania… korzyści… albo nawet i życia.

  Wydatki
  Projekt HMS Minerva - szkolnictwo
  Szczegóły projektu: (PW)

  HMS Minerva (F45) była fregatą królewskiej marynarki wojennej klasy Leander. Okręt została oddana do użytku w 1966 r. I wzięła udział w Beira Patrol, Drugiej Wojnie Dorszowej oraz wojnie o Falklandy w 1982 roku. Karol, książę Walii służył na niej w latach 70.

  Projekt HMS Ceres - rolnictwo
  Szczegóły projektu: (PW)

  HMS Ceres (D59) była lekkim krążownikiem Royal Navy klasy C. Weszła do użytku na przełomie lat 1916/1917. W 1920 roku działała na Morzu Czarnym, wspierając operacje przeciwko siłom komunistycznym. Po drugiej wojnie światowej krótko używana jako hulk mieszkalny i ostatecznie złomowana w roku 1946.

  Handel
  • Wymiana handlowa z Kurdilatem ( - 100 jednostek drewna, + 100 jednostek kamienia)
  • Wymiana handlowa ze Skavilią ( - 130 jednostek drewna, + 130 jednostek stali)
  • Wymiana handlowa z Dotenardem ( - 100 jednostek drewna, + 100 jednostek żywności)
  • Wymiana handlowa ze Stagnalionem ( - 100 jednostek drewna, + 100 jednostek żywności)
  • Wymiana handlowa z Akesharą ( - 100 jednostek drewna, + 100 jednostek żywności)

  Podsumowanie
  Może i my tutaj w Salesii nie mamy Excela fakt. Ale przynajmniej dzięki temu nie jebie się nam kolejność przy wpisywaniu do tabelek. A nawet jak się myli to i tak tylko upoważniona osoba o tym wie, a nie wszyscy. • Zakon Rubinowej Jaskini

  Werbunek: Tu jest coś napisane pradawnym językiem volsztanistów, jeżeli nie widzisz treści, znaczy, iż nie musisz.
  Ruchy wojsk tu jest napisane coś w pradawnym języku volsztańskiej wiary, które zapewne rozczytać potrafią tylko zakonnicy oraz sam Volstein (bądź MG w jego roli)
  Dyplomacja
  (tu coś miało być, ale co ?)

  Wydatki
  ??

  Finalna faza badań nad ‘Rubinowym tonikiem’ 1000z + aprobata produkcji.
  Badanie nad kieroniną pod względem próby znalezienia na skutek alchemii sedna jej działania tak by móc w przyszłości starać się stworzyć bardziej nasyconą wersję tego specyfiku mogąca nieco zaniżać szybkość narastania głodu, a więc wydłużyć życie wampirów (#WyższyWiekEmerytalny) 1000z
  Rozbudowa Sanktuarium Rubinowej Jaskini 1000z 50 kamienia
  Handel
  wymiana handlowa 20 kamienia za 20 żywności z Akesharą
  Podsumowanie (czyli spis wydanego na werbunek i całą resztę pieniędzy i surowców.)
  było:12600g, 80ż, 15dr, 325km, 35st
  wydałem tajnymi kanałami 6.500 do Costalii za informacje o potencjalnym niebezpieczeństwie.
  wyhandlowałem 20 beczek krwi za 20 naszego kamienia z Akesharą
  Oprócz tego wydałem 3.000 złota i 50 kamienia na sprawy zakonu
  Łącznie wydałem 9.500 złota, 70 kamienia
  zyskałem 20 beczek krwi, , a przy okazji zleciłem ważne badania oraz rozbudowałem sanktuarium + informacje od Costalii oraz zezwoliłem na produkcję Rubinowego Toniku


 • Elarid

  Skavilia

  Werbunek:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów.

  Ruchy wojsk:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów.

  Dyplomacja:
  Brak.

  Wydatki:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów.

  Handel:
  130 stali za 130 drewna z Salesią.
  130 stali za 130 kamienia z Nerosharą.
  130 stali za 130 żywności ze Stagnalionem.
  100 stali za 1000 gessos z Viservanią.
  100 stali za 1000 gessos z Tasajem.

  Podsumowanie:
  Zapisano w queekish, języku zrozumiałym jedynie dla Skavenów.


 • Black Wonderland

  Akeshara

  Wydatki
  Utajniono.

  Handel
  100 kamienia za 100 żywności z Dedosanem
  100 drewna za 100 żywności z Salesią
  100 stali za 100 żywności z Soleth Vonarem

  Podsumowanie
  Wszystko zachowane bezpiecznie u mistrza za piecykiem. • Wydatki
  Tajne.

  Handel
  - 100 drewna za 100 żywności z Costalia
  - 100 drewna za 1 000 gessos z Costalią
  - 50 drewna za 50 żywności z Dól Vedarath
  - 40 żywności za 40 stali z Greshat
  - 40 żywności za 40 kamienia z Skatrlight
  - 100 żywności za 100 drewna z Salesią
  Pożyczka w postaci 10 000 gessos i 300 drewna dla Miracji. Spłata w przeciągu trzech tur.
  Pożyczka w postaci 5 000 gessos dla Costalii. Spłata w postaci 100 żywności do turę

  Podsumowanie
  Bardzo bym chciał by było jawne, ale przez badania czuję się zobowiązany by utajnić.


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary

  Samerlion

  Wydatki
  Widoczne jedynie dla Sesterii

  Werbunek i wojna
  Widoczny jedynie dla Aglintii

  Handel
  100 żywności oraz 1200g za 155 kamienia z Hadarotem
  100 żywności oraz 1200g za 155 drewna Visevranią
  100 żywności oraz 1200g za 155 stali z Wyspami
  Podsumowanie
  Widoczne jedynie dla Bulasza


Log in to reply