Offtop


 • Mistrz Gry

  Taki tam czat cobyście się nie nudzili


 • Mistrz Gry

  avatar maxmaxi123 maxmaxi123

  Dam terytiona żywcem z ferka i masz go przyjąć.


 • Mistrz Gry

  avatar BlackBunny BlackBunny

  Hei czy coś…

  Tak mnie ten PBF trochę zainteresował… Czy mogłabym ci pomóc w tworzeniu jakichś stworzeń “Chodzących na czterech nogach/łapach”? Mam na myśli… Na przykład wilki (nazwa jakiejś chłodnej krainy) - Posiadają grube, zwykle jasnoszare futro. Cechuje je to, że z głodu potrafią zjeść nawet członków własnej watachy. Jeden może i nie wyrządzi krzywdy, ale takie trzy już zranią, a im ich więcej, tym mniejsze szanse przeżycia. Jeśli uda się takiego wilka zabić, można obedrzeć go ze skóry, która bardzo dobrze chroni przed zimnem, oczywiście, można ją sprzedać.

  Meh… Taki mały napad weny. Jeśli ci się podoba, to się bardzo cieszę ^^


 • Mistrz Gry

  avatar maxmaxi123 maxmaxi123

  Proszę, dodaj BBcode do kartoteki. To tak boli w oczy…


 • Mistrz Gry

  avatar Angel_Kubixarius Angel_Kubixarius

  Maciu nic nie obiecuje co do terytiona, bbcode dam jak skoncze przygotowania
  BlackBunny - nie mam nic przeciw takim propozycjom które dodam do bestiariusza z wpisem że to wasza robota jeno dwie sprawy 1. Bestiariusz zacznę jakikolwiek robić po informacjach i będzie on rozwijany w trakcie sesyjek z graczami 2. Kazda propozycje prosze u góry postu zamarkować Propozycja będzie mi wtedy łatwiej je ogarnąć na tle innych postów


 • Mistrz Gry

  avatar bulorwas bulorwas

  Syn arabskiego handlarza czy złodziej ? Bo obie opcje dadzą mi możliwość szybkiego zarobku.


 • Mistrz Gry

  avatar BlackBunny BlackBunny

  Gdy myślisz nad dodaniem twoich ukoffanych Allure Auris, ale wiesz że nikt prócz ciebie nie będzie ich używał… Heh, magiczne duże kitałku. Są tu może jakieś wysokie góry, łąki i lasy? bo takie Allure żyją właśnie na takich terytoriach, w zależności od podgatunku/żywiołu
  Czyli ten… Tutaj pisać propozycje do Bestiariusza? 😆


 • Mistrz Gry

  avatar Angel_Kubixarius Angel_Kubixarius

  Propozycje wszelkie… co do terenów wszędzie łąki i lasy a góry wysokie na północy


 • Mistrz Gry

  avatar SiMmoNneRr SiMmoNneRr

  DODAĆ KOTOŁAKÓW/KOTOLUDZI/KHAJITÓW/NEKOMATA/LUDZI Z ELEMENTAMI BUDOWY CIAŁA KOTKÓW! >:CC


 • Mistrz Gry

  avatar Angel_Kubixarius Angel_Kubixarius

  WSZYSTKO co było na ferku prędzej lub późnij pojawi się tu chociaż we wspomnieniu, acz rasy do ogrywania na stówkę…


 • Mistrz Gry

  avatar BlackBunny BlackBunny

  OOO TAAAAKKKKKKK
  ANTROPOMORFICZNE ZWIERZĄTGA >:3

  Chociaż, niektóre Allure mają taką zdolność…
  To ten… Już daję ich opis


 • Mistrz Gry

  avatar BlackBunny BlackBunny

  To ten…
  Propozycja do Bestiariusza - Allure Auris
  (TGA - The Great Aria [Aria, w sensie prędzej pochodzące od pieśni czy coś] to mój własny świat, jestem strasznie leniwa i nie chcę mi się przystosowywać rasy do obecnego AU, zrobi się to przy dodawaniu do bestiariusza)

  Nazwa: Allure Auris
  Typ: Legendarny, rzadko spotykany, niekiedy występuje w legendach
  Występowanie: Zamieszkują jedne z najpiękniejszych, i najbardziej tajemniczych miejsc w całej Wielkiej Arii.
  Wiek: Allure są bardzo rzadko spotykanymi stworzeniami, jednakże są Nieśmiertelne (nie umrą ze starości, jednak jeśli chodzi o wojnę/atak/walkę przy dużych obrażeniach potrafią umrzeć)
  Czym są Allure Auris: Allure Auris to stworzenia przypominające koty, Posiadające magiczne zdolności. Są one podzielone na wymienione żywioły poniżej, oraz każdy żywioł ma przydzielone występowanie Przykładowe moce, oraz rzadkość:

  • Ogień, w terenach ciepłych, nasłonecznionych. Allure Ognia ma zdolność władania ogniem, oraz posiada odporność na ogień. Rzadkością, jest normalny, jest bardzo dużo szans że w odpowiednich warunkach urodzi się Allure Ognia.

  • Ziemia, Stepy, tereny górskie. (Nie szczyty gór) Allure Ziemi zwykle jest dobrze umięśniony, posiada moc panowania nad żywiołem ziemi. Rzadkością jest normalny, jest bardzo dużo Szans na to że w odpowiednich warunkach urodzi się Allure Ziemi.

  • Woda. Tereny podmokłe, Wilgotne lasy, tereny przy których jest woda. Allure Wody ma zdolność władania wodą, oraz jest świetnym pływakiem, potrafi oddychać pod wodą, jak i na lądzie. Rzadkością jest normalny, jest bardzo dużo szans na to, że urodzi się Allure Wody.

  • Powietrze/Wiatr. Zamieszkuje tereny na których mocno wieje, czasem też niskie, górskie szczyty. Allure Wiatru posiadają zwykle skrzydła, które mogą zniknąć, oraz pojawić. Są to Allure o smukłej budowie, oraz krótkim futrze. Posiadają też możliwość władania żywiołem Wiatru. Rzadkością są normalne, jest dużo szans na to że urodzi się Allure Wiatru.

  • Rośliny. Allure tego żywiołu mieszkają w terenach leśnych. Allure Roślin posiadają moc szybszego leczenia poprzez znajomość leśnych roślin. Potrafią władać żywiołem roślin.
   Rzadkością Allure Roslin są troszeczkę rzadsze niż wcześniejsze Allure, jest dużo szans na to że urodzi się Allure Roślin.

  • Lód. Zamieszkują czubki najwyższych gór, oraz krainy wiecznego śniegu. Allure Lodu są odporne na chłód, mają zdolność panowania żywiołem Lodu. Rzadkością Allure Lodu są troszeczkę rzadsze niż wcześniejsze Allure, jest dużo szans na to że urodzi się Allure Lodu.

  • Pioruny. Lubią przebywać w miejscach gdzie od czasu do czasu strzela piorunami. Allure tego żywiołu potrafią władać piorunami, oraz są nie odporne.
   Rzadkością Allure Piorunów są troszeczkę rzadsze niż wcześniejsze Allure, jest dużo szans na to że urodzi się Allure Piorunów.

  • Światło. Zajmują bardzo naświetlone tereny, M.In. Półpustynie wiecznego słońca.
   Potrafią władać żywiołem światła. Rzadkością są znacznie rzadsze od pozostałych, jest dość mało szans na to że urodzi się Allure światła.

  • Mrok/Cień. Zamieszkują tereny z małym nasłonecznieniem, głównie ogromne groty. Allure tego żywiołu potrafią władać żywiołem cienia. Rzadkością są znacznie rzadsze od pozostałych, jest dość mało szans na to że urodzi się Allure Cienia.

  • Czysta Energia. Allure tego żywiołu nie mają głównego miejsca zamieszkania.
   Allure tego żywiołu są zdolne opanować i władać ponad czterema żywiołami + Energii.
   Rzadkością są nieporównywalnie rzadkie do reszty, jest ich około 2 - 3 Na całą Wielką Arię.

  Wyżej wymienione Allure posiadające wyłącznie jeden żywioł są nazywane “Czystymi Allure” takich allure jest mniej, większość populacji to Allure posiadające dwa żywioły, tworzące “Element”. Elementem może być np. Kociak Allure Ziemi i Allure wiatru. Wtedy, jeśli żywioły rodziców się złączą, będzie to Allure Elementu Pyłu. Taki osobnik może opanować moce pyłu, ale nie stoi mu na przeszkodzie nauczyć się władać wiatrem, czy ziemią. Jednakże mogą wybrać tylko jeden z dwóch.

  Anatomia: Identyczna jak u zwykłych kotów.
  Fizjologia: Identyczna jak u zwykłych kotów
  Rozmnażanie się: Allure rozmnażają się jak zwykłe koty, krzyżówek jest naprawdę dużo.
  Cechy wyglądu(i nie tylko): Allure Auris wielkością są większe od kotów domowych, ale mniejsze od takich tygrysów, czy lwów, chociaż może się zdarzyć że taki Allure będzie niewiele mniejszy od takiego lwa.
  Mają też dłuższe pyski od domowych, jednakże nie tak długie jak u wcześniej wymienionych, dużych kotów. Niekiedy Allure Auris mogą posiadać skrzydła. Wszystkie Allure które pochodzą z żywiołu wiatru, oraz Elementy je posiadają. Niektóre z nich posiadają Rogi, niektóre dwa ogony, a inne wielkie uszy. Zwykle ubarwienie takiego Allure zależy od żywiołu. Każdy żywioł u Allure ma odrębny znak, który zwykle znajduje się na głowie, lub na barkach. Każdy Elementarny Allure posiada dwa znaki połączone w jeden. Oto wszystkie znaki które mogą występować u “Czystych Allure”

  image</a>

  Charakterystyczna cecha dla Allure Czystej Energii to ukryte wzory, które podczas pełni siły, lub uzycia żywiołu Czystej Energii zaczynają świecić.

  Hierarchia: Niekiedy niektóre Allure żyją w stadach, zwanych Klanami. W klanach istnieje Hierarchia i przydział rang.

  • Przywódca - Przywódca Klanu to najsilniejszy, oraz najmocniejszy Allure z Klanu. Taki oto, by zostać pełnoprawnym przywódcą musi się udać do najblizszej Księżycowej jaskini, gdzie znajdzie “Odłamek Księżyca”, zwany inaczej Okiem Gwiazd. Jest to kryształ o magicznych właściwościach pozwalający na spotkanie się z duchami nieżywych już Allure, należących do Klanu Wiecznie Świecących Gwiazd. Kieruje się tam, by uzyskać dar Dziewięciu Dusz, oraz nowe imię wybrane przez przodków.

  • Zastępca Przywódcy. - Jest to Allure wybrany przez przywódcę, jeśli przywódca gdzieś pójdzie, zastępca bierze pełną opiekę nad klanem.

  • Uzdrowiciel - Uzdrowiciel to jedna z najważniejszych rang w Klanie. Jest to postać która ma łączność z Klanem Wiecznie Świecących Gwiazd. Uzdrowiciel często posiada prorocze sny, oraz potrafi odczytywać znaki czy Omeny. Jest to też Allure który ma dużą wiedzę na temat leczenia.

  • Łowca zwierzyny - Jest to ranga nadawana Allure ze zdolnościami łowieckimi.

  • Pełnoprawny Allure - Tą rangę uzyskuje Każdy Allure Auris który ukończył nauki. Ranga przyznawana jedynie przez przywódcę.

  • Karmicielka - Ranga przyznawana kotkom które opiekują się młodymi, lub wychowują własne. Na jeden klan przypada 2 - 4 stałych karmicielek.

  • Uczeń Uzdrowiciela - Jest to uczeń wybrany przez uzdrowiciela, który w przyszłości ma go zastąpić.

  • Uczeń - Gdy kociak osiągnie odpowiedni wiek ( 8 księżyców) zostaje mianowany na ucznia. Nauczanie trwa do momentu gdy Mentor zadecyduje i zgłosi przywódcy, że uczeń jest już gotowy.

  • Kociak - Ranga dla młodych poniżej 8 księżyca, są pod stałą opieką dorosłych Allure, nie wolno im opuszczać obozu samemu.

  • Starszyzna/Siwe grzbiety - Najstarsze Allure w klanie, lubiące opowiadać historie kociakom i uczniom.

  • Mentor - inaczej nauczyciel, jest wyznaczany przez przywódcę, takiemu mentorowi zostaje powierzony jeden uczeń, W skrajnych przypadkach ma ich dwóch


 • Mistrz Gry

  avatar BlackBunny BlackBunny

  dodam też że takie allure potrafią rozmawiać z innymi istotami, jednak do tego dochodzi dość rzadko.allure też mają zdolność przybrania Antropomorficznej formy, jednak też robią to rzadko. Potrafią czasem zgadywać myśli, lub zamiary.


 • Mistrz Gry

  avatar SiMmoNneRr SiMmoNneRr

  ^ Straszne ^
  DD:


 • Mistrz Gry

  avatar Angel_Kubixarius Angel_Kubixarius

  Wszystko fajnie tylko - Legendarne / bardzo pospolite i wystepujące w stadach
  Wybierz jedno.


 • Mistrz Gry

  avatar maxmaxi123 maxmaxi123

  Jak rozumiem punkty będą dodawane podczas gry? Może stworzyć temat, gdzie będą tylko te punkty z kp? Może i planujesz coś takiego(chociaż wątpię)?


 • Mistrz Gry

  avatar Angel_Kubixarius Angel_Kubixarius

  Nie wiem po cholere robić na punkty oddzielny temat…


 • Mistrz Gry

  avatar maxmaxi123 maxmaxi123

  No to jak planujesz kontrolowac, czy ktoś dobrze przydzielił? Lub aby mieć szybki wgląd na nie.
  I korzystając, że jesteś- czemu akurat dałeś akurat taki system, a nie że 1 punkt i odpowiednio dopasować limit?


 • Mistrz Gry

  avatar BlackBunny BlackBunny

  Są… Jakby to powiedzieć…
  Z punktu widzenia Allure - Jest ich dosyć sporo,posiadają własne klany itd.
  Z punktu widzenia innej istoty - są to stworzenia wręcz nieuchwytne, rzadko ukazujące się. Jest o nich bardzo dużo legend, ponoć mówią że tylko wybrani potrafią je dojrzeć.

  Wniosek:
  Są tym i tym, w zależności od punktu widzenia.


 • Mistrz Gry

  avatar maxmaxi123 maxmaxi123

  I jeszcze jedno: Na początek wszędzie jest 1 punkt, nie? Czyli taki szlachcic ma 0 percepcji(o ile dobrze zapamiętałem)?


 • Mistrz Gry

  avatar Angel_Kubixarius Angel_Kubixarius

  Nie, wszędzie jest 0 na start i da się być upośledzonym percepcyjnie bądź w inny sposób


 • Mistrz Gry

  avatar maxmaxi123 maxmaxi123

  Ok, czyli dwa punkty w dupę. Robię Terytiona, więc jedyne co musisz sprawdzać, to punkty, chyba że ci się zapomniało o nim?


 • Mistrz Gry

  avatar SiMmoNneRr SiMmoNneRr

  Sugeruję dodanie mapek :V


 • Mistrz Gry

  avatar Angel_Kubixarius Angel_Kubixarius

  Szymuś, nie bo tamte są niekanoniczne już #Retcon


 • Mistrz Gry

  avatar Angel_Kubixarius Angel_Kubixarius

  dodano nowe opcje pochodzenia - planowane postępy - 2 podrasy na dzień.


 • Mistrz Gry

  avatar Angel_Kubixarius Angel_Kubixarius

  Dodano opcje początku nordrańczyka, planowane: dzisiaj kończę ludzi


 • Mistrz Gry

  avatar korobov korobov

  Zastanawiam sięnad Mariną albo Masilą.


 • Mistrz Gry

  avatar wiewiur500kuba wiewiur500kuba

  Ja się zastanawiam jakie debila tutaj dać z mojej kolekcji. Chyba postawię na tego od magii żywiołów :v


 • Mistrz Gry

  avatar korobov korobov

  Ch**, Masila z ludzkó formą.


 • Mistrz Gry

  avatar korobov korobov

  Ch**, Masila z ludzkó formą.


 • Mistrz Gry

  avatar Angel_Kubixarius Angel_Kubixarius

  Dodano Derelingardów czyli alternatywy magicznej dla derelinga oraz antymaga, bądź też żywą definicję Rogala


 • Mistrz Gry

  avatar Angel_Kubixarius Angel_Kubixarius

  Dodano podstawowe informacje o chowancach dla wszystkich.

  a no i zacznę niedługo pracę nad panteonem…


 • Mistrz Gry

  avatar Angel_Kubixarius Angel_Kubixarius

  Czy można liczyć na jakikolwiek odzew ?


 • Mistrz Gry

  avatar maxmaxi123 maxmaxi123

  A po co ci?


 • Mistrz Gry

  avatar bulorwas bulorwas

  Mogę robić wiarę dla Lindgardczyków. A i jestem w polowie tego co ci Angel obiecałem , bo to geografii zakuwam


 • Mistrz Gry

  avatar wiewiur500kuba wiewiur500kuba

  Ja bym chciał zrobić jedną kartę, ale tak trochę Angel jesteś mi potrzebny.


 • Mistrz Gry

  avatar Angel_Kubixarius Angel_Kubixarius

  ?
  W jaki sposób


 • Mistrz Gry

  avatar wiewiur500kuba wiewiur500kuba

  na Disco powiem więcej, wiedz że problem gdzie co i jak wpisać, chociaż chyba części mogę się teraz domyślić kiedy lepiej myślę :v


 • Mistrz Gry

  avatar Angel_Kubixarius Angel_Kubixarius

  Halo, jest tu ktoś ?


 • Mistrz Gry

  avatar maxmaxi123 maxmaxi123

  Ja.


 • Mistrz Gry

  avatar bulorwas bulorwas

  Jo że


 • Mistrz Gry

  avatar wiewiur500kuba wiewiur500kuba

  Kiedyś dam tu skończoną Kartotekę. Kiedyś.


 • Mistrz Gry

  avatar bulorwas bulorwas

  Angel jest za dużo opcji. Pomusz.


 • Mistrz Gry

  avatar Angel_Kubixarius Angel_Kubixarius

  ???


 • Mistrz Gry

  avatar Angel_Kubixarius Angel_Kubixarius

  Jak ci pomóc bulwo ?


 • Mistrz Gry

  avatar bulorwas bulorwas

  Można mieć 3 postacie? Bo mam na 3 pomysł. Poza tym to chciałem się zapytać co dają amulety?


 • Mistrz Gry

  avatar maxmaxi123 maxmaxi123

  Tak, trzy to maks. Z resztą tak pisał na discordzie.


 • Mistrz Gry

  avatar Angel_Kubixarius Angel_Kubixarius

  Amulety mają ukryte działania związane z danym bóstwem ALBO jeśli nie są amuletami bóstwa to dają dostęp do zapleczu, podziemi i innych ukrytych części lokacji dostępnych tylko dla grupy społecznej danego cechu/gildii/ligi/zrzeszenia lub innego tałatajstwa. Zadziej moga być one po prostu zaklętym znakiem dającym jednorazowy profit, a później noszonym tylko dla prestiżu…

  Co do postaci… nie ma limitu jednakże są dwa mnejsze
  LImit postaci / GieeMa to 3
  Limit postaci tego samego gracza na jedną drużynę poszukiwaczy przygód/najemników to dwie.


 • Mistrz Gry

  avatar bulorwas bulorwas

  Mam idealny plan. Kupujesz dużo zboża w jednej wiosce. Płacisz zbirom by podpalili spichlerz i pola w innej wiosce. Jedziesz do tej wioski. Sprzedajesz zboże po w ch*ja wysokich cenach. Profit tak bardzo. Ty bohater ludu. Kochają cię.


 • Mistrz Gry

  avatar Rafael_Rexwent Rafael_Rexwent

  Mutsu


Log in to reply