Najważniejsze informacje


 • Underworld Szkarłatna Inwazja Mistrz Gry

  Pora wyjaśnić sprawy dotyczące świata gry dzięki którym zrobicie postać wiedząc wszystko co trzeba i będziecie wiedzieć co i jak w uniwersum.

  1. Rasy
  • Ludzie
   Rasa ta żyła jako jedyna na kontynencie przez setki lat, dopóty nie pojawiły się wampiry… Przeciętny osobnik zwykle dożywa 70 lat, oczywiście z powodów naturalnych. Na świecie znajdują się cztery państwa ludzi. Największe ‐ Cesarstwo Lorkhan znajdujące się na północy kontynentu, Królestwo Aergonii graniczące z cesarstwem i toczące z nim wojnę oraz Księstwo Ulthanu, które graniczy z Aergonią oraz Królestwem Ramorii. Na południu kontynentu, z dala od wojennej zawieruchy istnieją również mniejsze ksiąstewka i królestwa, które jednak nie mają żadnego wpływu na szkarłatną inwazję.

  • Wampiry Wyższe
   Istoty te wyglądają jak ludzie lecz są znacznie od nich bladsi, posiadają również charakterystyczne wydłużone kły przystosowane do wbijania się w swe niewinne ofiary. Wampiry przybyły z innego świata z nieznanego powodu aby podbić ludzki świat. Czemu? Nikt tego nie wie, oprócz nich samych. Ich świat został zniszczony przez brak surowców i wojny z elfami, a żeby uciec najwięksi magowie otworzyli portal do ludzkiego świata… Wampiry to istoty, które dzięki piciu krwi stają się silniejsze, zwinniejsze oraz potrafią zregenerować największe rany, w tym utracone kończyny. (choć po dłuższym czasie nawet bez napicia się ich uszkodzenia na ciele zasklepią się) . Trzeba oczywiście dodać, iż dla wampirów wyższych krew jest jak alkohol, nie potrzebują go do życia, tylko ich ulepsza. Nawet bez dobrego krwistego trunku wampiry posiadają nadludzką siłę i szybkość. Ich kończyny potrafią się zregenerować, a żeby zabić takiego osobnika należy poćwiartować jego ciało na jak najwięcej części i je spalić. To go najpewniej zabije, a jeśli nie, to wykluczy z życia na wiele tysięcy lat. Wampiry wyższe nie są szczególnie wrażliwe na słońce, ale gorzej się wtedy czują i mają lekkie nudności. Najstarsi krwiopijcy potrafią również przybrać drugą formę, w której zmieniają się w najczęściej trzymetrowe stwory przypominające przerośniętego nietoperza z wielkimi skrzydłami, przez co potrafią latać. W tej postaci ich pazury są ostre i wielkie, jak maszyna do zabijania, są również silniejsi i szybsi. Z tego co wiadomo, są długowieczne. ‐ * WAŻNE ‐ wampiry przybyły dopiero miesiąc przed akcją pbfa. *

  • Wampiry Niższe
   Wampiry niższe to ludzie przemienieni przez ugryzienie wampira wyższego, którym po przemianie w większości ilości przypadków służą. Istoty te są silniejsze i szybsze od ludzi lecz nie tak jak ich Wampiry wyższe. Potrzebują krwi do życia, w przeciwnym wypadku po dwóch tygodniach umrą w bólu i cierpieniach. Są wrażliwi na słońce, dłuższe przebywanie na nim sprawia iż skóra danego osobnika zaczyna się parzyć a później nawet palić. Ich umiejętności również są osłabione na skutek światła słonecznego. Wampira niższego można bez problemu zabić odcinając mu po prostu głowę bądź poważnie go raniąc. Choć się regenerują, nie zdołają uleczyć większych ran. Tak jak ich potężniejsi bracia, są długowieczni, ale w przeciwieństwie do nich tak długo jak będą pić krew. * WAŻNE ‐ wampiry wyższe przybyły dopiero miesiąc przed akcją pbfa, więc wasza postać nie mogła być przemieniona w wampira niższego dłużej niż miesiąc temu. *

  • Wilkołaki
   Wilkołaki to przeklęci ludzie od urodzenia lub od pewnego momentu w życiu nieszczęśnika, to już zależy wyłącznie od kaprysu losu. Klątwa ta, bądź choroba nazywana jest Lykantropią. Każdej pełni przemieniają się w krwiożerczą bestię, która grasuje na niewinnych ludziach bez możliwości kontrolowania tego co się dzieje. Poza tym, potrafią również przemieniać się dobrowolnie w trakcie nocy ( podczas której nie ma pełni oczywiście) i robić co tylko dusza zapragnie. Za dnia również potrafią to robić, ale zdecydowanie lepiej sobie radzą z tym bardziej doświadczone i starsze wilkołaki, gdyż światło słoneczne drażni młode istoty i obniża ich efektywność. Każdy wilkołak może jedynie rozpocząć przemianę, lecz jej nie dokańczać powodując, iż jedynie ich ręce zostaną użyte jako broń (wtedy wyrastają im dłuższe, ostrzejsze pazury a włosa na skórze błyskawicznie rośnie.). Zarówno w ludzkiej jak i pełnej formie mają wyostrzone zmysły, dzięki czemu odróżnią zapach wampirów od człowieka. W pełnej formie wilkołaki osiągają do trzech metrów wysokości. Na przestrzeni wielu lat wilkołaki utworzyły różne społeczności, tak zwane klany. Oczywiście muszą ukrywać swoją naturę przed ludźmi, więc ich osady są na odludziach, lub zapomnianych miejscach przez ludzi. Tam mogą żyć jak chcą, nawet cały dzień spędzać w swojej pełnej formie. Przeciętny osobnik dożywa 120 lat.

  • Elfy ‐ Rasa niegrywalna
   Piękne, o spiczastych uszach istoty przybyły z tego samego świata co wampiry. Z tego co wiadomo, toczyli tam razem wojnę którą elfy przegrały. Na świecie ludzi jest ich niewielu, rozdzielili się na całym świecie w poszukiwaniu mądrości i spokoju od wojennej zawieruchy. Są mistrzami magii, a szczególnie światła, nieznanej dla innych ras. Są długowieczne, nie wiadomo czy potrafią umrzeć ze starości. Zwykle nie są zbyt silne fizycznie. Być może byliby świetnym sojusznikiem dla ludzi, lecz oni obrali życie pustelników…


 • Underworld Szkarłatna Inwazja Mistrz Gry

  avatar Abomination Abomination

  1. Magia
   Magowie są rzadkością na tym świecie, ponieważ aby takowym zostać należy mieć odpowiednią ilość tak zwanych ulrinów we krwi. Ulrin to substancja magiczna, dzięki której można zostać magiem. Im więcej będzie miał dany użytkownik, tym potężniejszym będzie. Osoba nietrenowana z ogromną ilością tej substancji stanie się Źródłem, niebezpieczną istotą, niekontrolującą swojej mocy, zdolną do spowodowania wielu szkód i zniszczeń. Wyróżniamy następujące rodzaje magii:
  • Magia Ognia
   Najprostszy do nauczenia rodzaj magii. Pierwszy odkryty i najmniej skomplikowany. Można się nauczyć tej magii stosunkowo szybko jeśli uczeń jest pojętny i dużo trenuje. Na podstawowym stopniu zaawansowania mag potrafi wytworzyć iskry oraz kule ognia. Potrafi również podpalić małe przedmioty. Zaawansowany adept potrafi już wytwarzać stożki, strumienie oraz podpalać większe przedmioty oraz budynki. Mistrz tej dziedziny umie przywołać żywiołaka ognia, spowodować deszcz ognia oraz robić to, co tylko wyobraźnia mu pozwoli z tym żywiołem.

  • Magia Wody
   Ten rodzaj magii specjalizuje się na kontroli nad żywiołem wody. Czarodzieje z wyobraźnią mają tu duże pole do popisu, z uwagi na to, że z wodą można robić wiele rzeczy… Bardziej doświadczeni potrafią wywołać deszcz, a nawet ulewę. Mistrzowie tej dziedziny umieją nawet spowodować powódź i przywołać żywiołaka wody.

  • Magia Lodu
   Dziedzina magii pochodna od Magii Wody. Aby jej się nauczyć, trzeba znać chociaż podstawy tej oryginalnej. Pozwala ona na zamrażanie zbiorników wody, tworzenie sopli lodu i ciskanie nimi w przeciwników, tworzenie z lodu pomniejszych konstrukcji. W wilgotnym terenie czarodziej będzie się czuł jak w domu, w przeciwieństwie do ciepłego. Mistrz owej magii potrafi przywołać żywiołaka lodu.

  • Magia Ziemi
   Magia ziemi pozwala użytkownikowi manipulować terenem, rzucaniem w wroga kamiennymi pociskami lub tym co tylko znajdzie. Magowie potrafią także tworzyć różne budowle i konstrukcje, będąc przy tym dobrymi pomocnikami przy budowach większych budowli. Mistrzowie tej magii potrafią przywołać żywiołaka ziemi.

  • Magia Powietrza
   Najbardziej zaawansowana z czterech podstawowych szkół magicznych, Magia Powietrza jest skomplikowana i wymagająca. Gdy jednak uczeń posiądzie umiejętności władania powietrzem używanie coraz to potężniejszych zaklęć jest bardzo satysfakcjonujące. Nowicjusz potrafi pchnąć kogoś na kilka metrów do tyłu, lub przenosić powietrzną chmurą lekkie przedmioty. Z większym talentem i doświadczeniem mag powietrza przywoła już tornado. Mistrz powietrznej dziedziny przywoła żywiołaka powietrza.

  • Magia Iluzji
   Trudna do opanowania magia, pozwalająca na tworzenie różnorakich iluzji poczynając od zmiany swojego wyglądu, barwy swojego głosu, nawet płci. Idealny rodzaj magii dla wampirów, którzy chcą się zaszyć w miastach ludzi… Zaawansowani użytkownicy tej magii potrafią zmieniać wygląd wszelkich materialnych rzeczy bądź miejsc. Na przykład, stojącą w ogniach wioskę przemienić w sielankowe miejsce jak przedtem. Mistrzowie tej dziedziny potrafią tworzyć swoje klony pomagające w walce ( choć niekoniecznie, można użyć tego do innego celu i zmienić wygląd owych klonów na kogoś innego.), które będą walczyć jak pierwowzór, lecz znikną po pierwszym ataku w ich stronę. Klony są wyjątkiem co do iluzji, ponieważ są materialne i mogą atakować wrogów użytkownika. Należy wspomnieć, iż każda iluzja jest niematerialna, więc jeśli pułapka była chociażby zamieniona w krzesło, ten kto na nie wstąpi aktywuje daną pułapkę i zginie, jeśli takowa była śmiertelna.

  • Nekromancja
   Zakazany rodzaj magii na kontynencie, pozwalający na wskrzeszanie martwych zwierząt, ludzi i inne rasy i naginanie ich do swej woli dzięki czemu można stworzyć nawet armię takich nieumarłych ludzi, jeśli ma się większe pojęcie o tej magii. Niemniej, jeśli się spostrzeże użytkowników takiej magii, będą natychmiast poddawani egzekucji. Mistrzowie tej dziedziny potrafią utrzymywać w kontroli tysiące nieumarłych i wskrzeszać w tym samym czasie taką samą liczbę ofiar, jeśli są w pobliżu.

  • Magia Bólu
   Kolejna zakazana magia, tępiona na całym świecie. Użytkownicy umieją wywołać ból fizyczny lub psychiczny u ofiary w określonym miejscu jaki tylko chcą. Zaawansowani magowie potrafią jeszcze bardziej zwiększać dawkę bólu oraz robić to paru osobom na raz. Mistrzowie wywołują potworne bóle ( jeśli tego chcą, oczywiście.) nawet na kilkudziesięciu osobach.

  • Magia Krwi ‐ Magia jedynie możliwa do nauki podczas gry.
   Nieznana magia dla ludzi, przyszła wraz z wampirami… Najpotężniejsi krwiopijcy potrafią się posługiwać powodując potworne straty w ludziach. Mowa o kontrolowaniu układów krwionośnych człowieka, używaniu krwi poległych na polu bitwy…

  • Magia Światła ‐ Magia jedynie możliwa do nauki podczas gry.
   Niewielu ludzi widziało na oczy żeby ktoś używał tego rodzaju magii. I nic dziwnego, bo potrafią to tylko elfy, którzy są pustelnikami w świecie ludzi. Ponoć ta magia jest zabójcza dla każdego rodzaju wampira… Potrafi ich doszczętnie spalić i zabić na zawsze, w tym wampira wyższego. Magia ta pozwala również leczyć mniejsze i większe rany.


 • Underworld Szkarłatna Inwazja Mistrz Gry

  avatar Abomination Abomination

  ** Dodano nowy rodzaj magii! **


Log in to reply