Kres Nadziei

• Pandemia Soviet Dust Arsyntia Metro 2035

- Spal tych gwardzistów. Jeśli będziemy wystarczająco szybcy, to nie przybędą posiłki. - odparł do swojego ucznia.

• Elarid

- Mam swoje podejrzenia. - odparł wymijająco. Choć cień wątpliwości rzucony przez Hadrogha sprawiał, że nie wierzył już tak w krystaliczną uczciwość Anny, ale jednak wciąż uważał ją za niewinną. Machnął ręką i opuścił komnatę wraz ze swoją gwardią. Chciał dowiedzieć się tylko czegoś o stanie rannych, więc ruszył dalej, na poszukiwania Kettlosa czy Godefroy’a. Zaczął od wybrania się na główny dziedziniec, tam mógłby znaleźć kogoś, kto ich widział.

• Underworld Szkarłatna Inwazja Mistrz Gry

Zeerzabahl
    - Czy to roztropne niszczyć sługów naszego przyszłego pana? - Zapytał, nie wykonując twojego rozkazu. Strażnicy nic nie robili, po prostu raczej nie chcieli żebyście weszli do środka.

Manfred
    Zastałeś tam Kettlosa, co ciekawe, w dziwnej sytuacji. Jego ubiór wyglądał, jakby przed chwilą się palił, szczególnie wyglądało na to jak patrzyłeś na rękawy, były doszczętnie spalone. Wampir jeszcze ugaszał spodnie, ale przyszło mu to z łatwością. Gdy cię zobaczył, nieco się speszył.
    - Panie… Przed bramą jest jakiś mag ognia, zaatakował mnie. - Poskarżył się.

- Widzisz, i tu masz jednak rację. Lepiej poczekajmy na to, jak się to wszystko rozegra, bo za chwilę może przydarzyć się idealna sytuacja do tego, żebyśmy dołączyli do Manfreda Valescu.

• Elarid

//Czyli jednak on. Szkoda, dobry chłopak był.//
    Gdyby miał brwi, to pewnie uniósłby teraz jedną nieznacznie, okazując zdziwienie.
    - Mag Ognia, mówisz? Zaprowadź mnie do niego, a później będziemy musieli porozmawiać.

// Ale przynajmniej masz teraz dwóch nekromantów do pomocy :v //

• Elarid

//Będziesz miał co wskrzeszać, synek, idziemy na wojnę.//

Zeerzabahl
    Twój uczeń skinął jedynie głową i zaniechał ataku na nieumarłych strażników. Wkrótce na murach zjawił się nie kto inny jak Manfred Valescu, zdecydowanie nie wyglądał do najpiękniejszych przedstawicieli swojego gatunku. Jego ciało było bardzo blade i zdeformowane, brakowało mu włosów na głowie… Przez taki wygląd wzbudzał strach, na pewno był bardzo potężny. Za jego plecami pojawił się mag ognia, który wcześniej was zaatakował. Jego ubrania były w ruinie, pocisk stworzony przez Vredemana musiał im zaszkodzić.

Manfred
    - Jak sobie życzysz, panie. - Kettlos udał się na mury nieopodal, gdzie pod bramą czekali na ciebie dwaj mężczyźni, w ciemnych ubiorach. Jeden z nich wyróżniał się, był bardzo chudy, a jego włosy były siwe.

- Ah, pan Cassius Lydden, jak mniemam? - powiedział, patrząc na zaatakowanego wcześniej wampira, uśmiechając się sarkastycznie pod swoją maską. - A myślałem, że przybędzie Pan jutro.

• Elarid

//Jak na moje to nie pomimo tego wyglądu, ale właśnie przez niego powinien wzbudzać strach.//
    Nie odpowiedział na pytanie, ale jedynie popatrzył na swojego sługę.
    - Chciałem się mylić Kettlosie. - odparł krótko i postanowił obezwładnić go Magią Bólu, jak najszybciej, aby nie dać mu czasu na reakcję. Polecił też pochwycić go swojej gwardii. Pozwolił sobie na więcej, niż gdy zwykle używał Magii Bólu, Wampir Niższy mógł znieść więcej, niż człowiek. No i nie miał zamiaru żałować tej zdradzieckiej kreatury. Był przydatnym zausznikiem, ale teraz wszystko ułożyło się w całość, tylko on mógł powiedzieć tamtym pod bramą o Cassiusie Lyddenie, a oni najwidoczniej zaczęli coś podejrzewać.

Zeerzabahl
    Przerażający potwór, a raczej wampir nie odpowiedział ci. Zwrócił się jednak do czarodzieja, którego wcześniej twój uczeń potraktował ogniem.
    - Chciałem się mylić Kettlosie. - wycedził, chwilę potem drugi wąpierz został pojmany przez gwardię Valescu. Widziałeś jak jak wyje z bólu, władca tego zamku używał na nim magii.

Manfred
    // Tak, to miałem na myśli, edytowałem. //
    Twoja osobista gwardia wykonała polecenie a Kettlos został pochwycony a potem już tylko wrzeszczał, na wskutek używanej przez ciebie magii.
    - Możesz torturować mnie do woli! - Warknął. - Armia Lyddena już tu nadciąga…

- Vredemanie, spisek się udał. - szepnął zadowolony. - Teraz poczekajmy na to, jakie korzyści z tego spisku otrzymamy. Być może będziemy nawet współpracowali z Manfredem Valescu.

• Elarid

- Rozbiję ją w pył, tak jak każdą inną. A potem zrobię to samo z zamkiem Lyddena, jego nędznymi pachołkami i nim samym. Gwarantuję Ci, że dożyjesz tego wydarzenia, o ile ciągłe cierpienie będzie można nazwać życiem. - powiedział i dał znak gwardii, aby ci go odprowadzili. - Przeszukać go i zabrać mu wszystko. Zabrać do lochu i zakuć. Dopilnujcie, żeby codziennie smażył się na promieniach słonecznych na dziedzińcu, wciąż w łańcuchach, na tyle, żeby cierpiał, ale nie na tyle, aby zginął zbyt szybko. Kontynuujcie tortury w bardziej konwencjonalny sposób w celi, ale dbajcie o to, żeby żył jak najdłużej. Nie spuszczajcie go z oka. Nikt nie może się z nim widywać. Karmcie go i poicie krwią tak, aby miał siłę na kolejne katusze i mógł regenerować swoje rany. Niech jego męka trwa tak długo, aż zacznie błagać mnie o śmierć.
    - Kim jesteś i czemu dobrowolnie przybywasz pod zamek Manfreda Valescu, dziedzica rodu Valescu, Wampira Wyższego, pana tych ziem, czarnoksiężnika mogącego wydusić z ciebie życie w mgnieniu oka? - zapytał, zwracając wreszcie uwagę na niespodziewanych gości.

- Kimś, kto mógłby ci teoretycznie pomóc w podboju ziem twoich sąsiadów, a może i nawet świata, Manfredzie Valescu, choć bardziej interesuje Cię moje imię. Jam jest Zeerzabahl, zwany również Długowiecznym bądź Przeklętym. Przydomki wiążą się z moim wiekiem, który jest spowodowany klątwą jednego z bogów - przeżyłem aż 200 lat, będąc jedynie zwykłym człowiekiem. A to wszystko dlatego, że postanowiłem zostać potężnym nekromantą. - odparł, kłaniając się Wampirowi Wyższemu.

• Elarid

- Klątwa? Mamy więcej wspólnego, niż mogłoby Ci się wydawać, człowieczku. - odrzekł i zszedł na dziedziniec, polecając otworzyć mu bramy, żeby mógł wejść.

Manfred
    Twoi nieumarli poddani powoli otworzyli bramę, a po chwili dwójka nieznajomych mogła już wejść. Gwardia zabrała zdrajcę do lochów.

Zeerzabahl
    Wrota zostały przed tobą otworzone.

- Ruszajmy. - odparł do Vredemana i przeszedł przez bramę.

• Elarid

A więc wyszedł im na spotkanie, czekając na to, co mają mu do powiedzenia i zaoferowania.

Vredeman
    Stawiłeś się więc na dziedzińcu, stojąc przed potężnym Manfredem Valescu, panem tego zamku.

Manfred
    Przed twoimi oczyma zjawili się przybysze, nekromanta i jego towarzysz, albo uczeń.

• Elarid

- Mówcie i pokażcie mi, że się nie myliłem, oferując Wam mój cenny jak nigdy wcześniej czas. - zaczął krótko Wampir, licząc na prawdziwą litanię dokonań i zdolności. Choć rzeczywiście nie powinien wybrzydzać w takiej sytuacji.

- Większość mojego sztucznie przedłużonego życia spędziłem na nauce nekromancji i można powiedzieć, iż jestem niemalże mistrzem nekromancji, także jeśli potrzebujesz armii trupów, to ja mogę ją utworzyć. Znam również magię lodu na poziomie zaawansowanym i magię wody na poziomie zaawansowanym. Mój uczeń zaś, oprócz nekromancji na poziomie podstawowym, zna magię ognia i magię iluzji, obydwie na poziomie zaawansowanym. Nada się na agenta, jeśli w ogóle tacy są potrzebni. - odparł, opierając się o swój kostur.

• Elarid

- Wasze referencje są bardziej niż obiecujące. Dajcie pokaz swoich zdolności. Nieopodal znajduje się miasto, a wokół niego trupy niedawno zabitych buntowników. Wskrzeście ich i przyprowadźcie tutaj. A najpierw pokażcie swoje sztuczki związane z innymi rodzajami Magii.

- Tak jest, Wasza Wysokość. - odparł, inkantując zaklęcie przywołania deszczu, jednocześnie stukając konturem o ziemię.

• Elarid

//No to czekamy.//

• Szkarłatna Inwazja

//No to czekacie.//

// Wciąż czekamy.//

// Wracamy. //

// wątpię //

• Elarid

//Ja zwątpiłem gdzieś tak po miesiącu.//