Getto


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Pas ziemi niczyjej i dosłownie kilkanaście budynków rządzonych przez Krew. Strzelaniny są tu na porządku dziennym, siły policyjne praktycznie żadne lub ogromne, gdy przestępcy opłacający gliniarzy zgodzą się na obławę.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Charles Jellicoe
  Obecność Anglika w Getcie była zarówno niespodziewana, jak i niepożądana, ale wykonywany przez niego zawód nie pozostawił żadnej innej opcji. Zwłaszcza, że tylko tutaj przebywał niejaki Leo Strauss, Niemiec znajdujący się na liście celów do zabicia, za którego głowę mógł dostać nawet trzy i pół tysiąca dolarów. Samo zadanie przebiegało stosunkowo łatwo, gdyż cel, poruszający się czarnym SUVem, był bardzo dobrze widoczny, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Jellicoe jechał za nim. Nie były to godziny szczytu, przez co jedyna sytuacja, kiedy SUV się zatrzymywał, to wtedy, kiedy światła to wymuszały na nim, ale to nadal było trochę za mało czasu, by go z pewnością zabić i uciec. Podsumowując, jedyną okazją na zamordowanie Straussa było opuszczenie przez niego pojazdu.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  A więc kontynuował śledzenie swojego celu i czekał, aż ten wyjdzie. Mógłby go co prawda zabić na światłach, ale Charles miałby wtedy za mało czasu na ucieczkę.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Charles Jellicoe
  Jak na razie sytuacja była obiecująca. Jechał niczego nie podejrzewając, za nim Jellicoe. SUV właśnie wjechał na skrzyżowanie ze względu na zielone światła po swojej stronie, kiedy NAGLE! Uderzył w niego inny SUV, tym razem czerwony. Gdyby tego było mało, to z drugiej strony sytuacja całkowicie się powtórzyła i kolejny czerwony SUV przyblokował drzwi kierowcy, blokując Niemcowi szybką drogę ucieczki. Sytuacja mogła być przypadkowa, chociaż dwa takie same pojazdy tego samego koloru, które złamały przepisy i spowodowały wypadek to coś skrajnie dziwnego. Charles szybko się jednak zorientował, że to nie był wypadek, a zaplanowana akcja, gdyż z obu czerwonych pojazdów wyskoczyli w zamaskowani ludzie, którzy z bronią okrążyli Straussa.
  Co w tym czasie zrobił Anglik? No cóż, był dobrym kierowcom, a odległość pomiędzy nim a SUVem ofiary była wystarczająca, by ten w chwili tego wydarzenia mógł zareagować i skręcić odruchowo w bok, tym samym ratując swój pojazd przed zniszczeniem. A przez kolory, jakie się w tej sytuacji pojawiły, pojawiła się również prosta odpowiedź - Krew chciała dorwać Leo Straussa tak samo, jak on. A on, jeżeli chciał pieniądze, musiał być pierwszy.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Szybko wyszedł ze swojego samochodu, odbezpieczył pistolet i strzelił trzy razy w kierunku Straussa, celując w głowę i, jeśli miał taką możliwość, w klatkę piersiową. Następnie oddał cztery strzały w stronę członków Krwi. Gdy oddał strzały, natychmiast schował się za swoim autem w celu ochrony przed strzałami swoich adwersarzy.
  - Kurwa mać, w co ja się wpakowałem?! - pomyślał zdenerwowany, a w szczególności dlatego, iż Krew ma nad nim zdecydowaną przewagę.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Charles Jellicoe
  Te trzy strzały pokazały coś, czego Anglik mógł się obawiać. Otóż szyby były kuloodporne, a Strauss się schował w samochodzie, znikając z jego punktu widzenia. Co do strzałów w Krew, to nie było już na nie czasu, gdyż ci przeszli od razu do działania i ostrzelali pojazd Jellicoe, za którym udało mu się bezpiecznie schować. W porę, gdyż pierwszy wystrzelony pocisk stworzył dziurę w szybie budynku znajdującego się tuż za plecami Charlesa.
  Lecz i tutaj znowu się uśmiechnął los do niedoszłego mordercy Niemca. Otóż na skrzyżowaniu zatrzymał się kolejny samochód, tym razem szare Volvo S90, z którego wyskoczyły dwie osoby uzbrojone w karabinki AKS. Jak się szybko okazało, nie były to osoby z Krwi, gdyż szyko przeprowadziły ostrzał w ich kierunku, trafiając trzy osoby, z czego dwie od razu upadły na ziemię. Krew została złapana w ogień z dwóch kierunków, co lekko wyrównywało szanse.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  - Szyby kuloodporne, sprytnie… - pomyślał, po czym strzelił cztery razy w stronę członków Krwi, a po oddaniu strzałów ukrył się za swoim samochodem.
  - Czyżby tamci z Volvo byli wrogami Krwi, czy są przydupasami Straussa?


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Charles Jellicoe
  Ponownie, jedynie dwa pociski dosięgły celu. Co gorsza, oba trafiły tę samą osobę i to nie śmiertelnie, gdyż ta z krzykiem upadła na ziemię po dostaniu w nogę i w brzuch. Schowanie się za samochodem miało znacznie lepszy efekt w oczach Jellicoe, gdyż pozwoliło to na uniknięcie kul wystrzelonych przez przeciwnika. Tymczasem sytuacja stawała się coraz bardziej stresująca, gdyż już usłyszał zbliżające się syreny policyjne. To też było dziwne, gdyż policja nie pokazywała się tutaj często. Chociaż, zważywszy na to, że strzelali się w dzień i to na środku jednego z bardziej ruchliwych skrzyżowań…
  Strzelcy z Volvo nie cackali się. Jeden z nich przyjął na siebie postrzał z broni członka Krwi, ale prawdopodobnie kamizelka kuloodporna pod ubraniami ocaliła mu skórę, czego oczywiście nie można powiedzieć o strzelcu Krwi, który przypłacił życiem śmiałą, lecz nieskuteczną próbę. Krocząc dalej, wystrzeliwując śmiercionośne dla swoich przeciwników naboje, dotarli oni do Niemca, który schował się w bagażniku. Co może być zaskakujące, otworzył im samochód, by ci mogli go szybko wyjąć z jego kryjówki. Po tym wszystkim rozpoczęli bieg do Volvo, którym chwilę później uciekli.
  Dla Charlesa mogła to być porażka, ale trzeba było zauważyć pozytywne strony tego zjawiska. Otóż przeżył i nie odniósł ran, a członkowie Krwi leżeli martwi, lub ranni, a on może jeszcze stąd uciec. O ile się pośpieszy.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  - Chędożyć to zlecenie! Znajdę inny cel, jeśli będzie taka możliwość. - pomyślał, po czym wszedł do swojego samochodu i zaczął uciekać najszybciej jak się da z miejsca zdarzenia w kierunku przeciwnym do odgłosów syren policyjnych, mając nadzieję, że ucieknie przed policją.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Charles Jellicoe
  Pojazd odpalił bezbłędnie, co można uznać za szczęście, że żaden wystrzelony pocisk nie uszkodził poważnie pojazdu. Dróg ucieczki miał kilka, lecz wydawało się, że ruszenie za Volvo byłoby dobrym pomysłem, chociażby po to, by wymusić na policji rozdzielenie uwagi na dwa pojazdy.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Ruszył więc za Volvo. Oby tylko “przydupasy” Straussa nie zaczęły do niego strzelać.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Charles Jellicoe
  Volvo miało lepszy start, to z pewnością, ale reszta pojazdów stała w korku, więc i Jellicoe mógł jechać szybciej, powoli zmniejszając dystans pomiędzy sobą, a samochodem z jego niedoszłą ofiarą. Problem polegał na tym, że w lusterku zauważył światła wozów policyjnych, z których część nie zatrzymała się na miejscu strzelaniny, a ruszyła dalej. Rozpoczęła się pogoń policyjna, a Charles był na widelcu.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Przyspieszył, mając nadzieję, że zwiększy dystans od policjantów, a tamci wezmą się za Volvo.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Charles Jellicoe
  Ci nawet zwolnili, jednakże nie po to, żeby Jellicoe ich dogonił. Zrównali się z nim i tak przez pewien czas jechali, po czym w ostatniej chwili Volvo skręciło w prawo i zniknęło za budynkami. Zrobili to w takim momencie, że nie dali Charlesowi czasu na reakcje. Zabrali za sobą kilka radiowozów, jednakże pięć nadal jechało za Anglikiem.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Przyspieszył trochę bardziej, a jeśli znajdzie się na jakimś skrzyżowaniu, to spróbuje skręcić w lewo, próbując jednocześnie nie zderzyć się z innymi samochodami.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Charles Jellicoe
  Takowy manewr nawet się udał, a na nowej drodze minął się z dwoma radiowozami, które jechały na niego z przeciwnego kierunku. Trochę czasu minie, zanim skręcą, ale za nim pozostały trzy radiowozy, z czego jeden zaczął go doganiać.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Zanim spróbował powtórzyć manewr, tym razem skręcając w prawo, strzelił trzy razy w opony doganiającego go radiowozu. Być może złapią gumę albo wpadną w poślizg.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Charles Jellicoe
  Tym razem niezbyt się udało, gdyż ci pamiętali jego ostatni taki manewr i się do niego przygotowali. A strzelanie nie było zbyt efektowne, gdyż haniebnie spudłował, ale przynajmniej tamci nie odpowiedzieli ogniem. Może to przez dużą obecność cywili? Wracając, nadal nie pojawił się śmigłowiec, lecz to jedynie sprawiało, że Charles przez chwilę zastanawiał się, czy nie ustawili przypadkiem jakąś blokadę drogową z kolczatką.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  - Kurwa, jeśli ustawili blokadę drogową i kolczatki, to przy każdym zakręcie pościg może się zakończyć. - pomyślał zdenerwowany i spróbował wjechać gdzieś pomiędzy budynkami, żeby tam się ukryć.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Charles Jellicoe
  Okazało się to być całkowicie zbędne, gdyż tuż przed nim przejechało to samo Volvo, które brało udział w strzelaninie. Po czym można było poznać, że to te samo? No cóż, zgadzał się model, lakier, a samochody ścigające ten pojazd były z pewnością radiowozami. Przez chwilę właśnie zrobiło się niebezpiecznie, ale udało się wyminąć ten pojazd, co nie mogli powiedzieć o sobie policjanci, którzy zderzyli się ze sobą, blokując innym dalszą drogę. Pościg oddalił się od Charlesa, a on sam zyskał dzięki kierowcy Volvo okazję do schowania się. W sumie, zysk był obustronny, gdyż i tamci pozbyli się ogona.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Tak więc spróbował się ukryć, a jeśli to mu się udało, to wyciągnął telefon i zadzwonił do Nicholasa.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Charles Jellicoe
  Kryjówka znalazła się w podziemnym garażu, a po oddalających się syrenach policyjnych rozpoznał, że nie wpadli na to, by to miejsce zobaczyć. Co do Nicholasa, to ten odrzucił połączenie. Może i była to pomyłka, ale nie oddzwonił.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Włączył radio w samochodzie i nieco je wyciszył. Teoretycznie mógłby wyjechać z podziemnego garażu, aczkolwiek jakiś przypadkowy przechodzień mógłby rozpoznać pojazd Charlesa jako ten, który brał udział w strzelaninie, więc to na razie odpadało.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Charles Jellicoe
  Z radia dobiegła końcówka jednego z najbardziej znanych utworów Armstronga, mianowicie samo A Kiss To Build A Dream On. Zaraz po tym włączyły się reklamy, choć spiker radiowy zapowiedział, że po reklamach zostaną zapodani The Beatles i Queen. Mógł przeczekać na parkinkgu kilka godzin, aż sprawa przycichnie, po czym wyjechać za miasto, na Farmy. Mógł też pójść pieszo, większość pewnie nie skojarzy go z tamtym strzelcem, w końcu większość cywili wolała się ukryć. A co do kamer, to nie miał pojęcia, czy go nagrały, więc z tym jest niewiadoma.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Wyłączył radio i wyszedł z samochodu się przejść. Skoro większość cywili wolała się ukryć, to raczej wątpliwe będzie to, że go rozpoznają. Poza tym trzeba będzie kupić coś do jedzenia i jakieś papierosy.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Charles Jellicoe
  Nawet jeżeli mógł zaryzykować, że go nie rozpoznają, to jednak warto było zachować środki ostrożności, takie jak przykładowo wybranie małego kiosku niedaleko parkingu, niż dużego sklepu znajdującego się dwie ulice dalej.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  I właśnie dlatego poszedł do kiosku, zamiast udać się do dużego sklepu. W kiosku będzie zdecydowanie mniejsze ryzyko na zdemaskowanie go jako jednego ze strzelców, niż w takim dużym sklepie, gdzie pewnie jeszcze będzie ochrona.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Charles Jellicoe
  Owszem, a na dodatek jedynym źródłem wiedzy o świecie pani w kiosku okazały się być gazety, które czytała. Trudno się było jej dziwić, dlaczego wybrała tę formę rozrywki, zamiast smartfona. Miała w końcu swoje lata i widać było, że nie jest jej po drodze z nowinkami technologicznymi, nawet jak te mają już kilka, kilkanaście lat. Wracając do tematu, pochyliła się w okienku i spojrzała się na Jellicoe.
  - Tak? - zaczęła dosyć głośno. - Czegoś chcesz? Tylko mów głośno, bo mam problemy ze słuchem.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  - Chciałbym prosić o paczkę papierosów i krakersy, jeśli można . - odpowiedział głośno, żeby pani w kiosku była w stanie go usłyszeć.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Charles Jellicoe
  Podała mu dwie paczki, jedną z jedzeniem, a drugą z tą legalną trutką modną wśród wszystkich sfer ludzi. Na opakowaniu do papierosów brakowało typowych dla nich ostrzeżeń typu “palenie zabija”, za to były cytaty z Biblii. Charlesa szczerze to zaciekawiło, dlaczego tak jest, jednakże po odwróceniu paczki mógł łatwo się zapoznać z przyczyną, dla którego były tam umieszczone te cytaty. Pisało tam bowiem, że Najważniejsze fragmenty z Pisma Świętego, które ci się przydadzą, jak już będziesz miał raka. Pozytywny akcent. Wracając, krakersy były oczywiście świeże, a pani z kiosku wyciągnęła swoją dłoń do Jellicoe.
  - Piątka się należy.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  - Jeszce zapalniczkę poproszę, jeśli można. - odparł, kładąc na ladzie 20 dolarów.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Charles Jellicoe
  - Nie sprzedaję luksusowych zapalniczek, ale mam coś dobrego. - odparła kobieta, zabrała pieniądze i podała Charlesowi czarną zapalniczkę. Nie była ona tania i z pewnością była lepsza, niż te po kilkanaście centów, ale za to z pewnością jej wartość nie mogła wynosić aż pięciu dolarów. Wracając, Jellicoe otrzymał z powrotem swoje dziesięć dolarów w jednym banknocie.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  - Dziękuję. - odparł, biorąc zapalniczkę i papierosy, które wsadził do kieszeni marynarki, pieniądze, które schował do prawej kieszeni spodni, oraz krakersy, które wziął do lewej ręki, i udał się do garażu, gdzie zaparkował swój samochód.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Charles Jellicoe
  Dotarł do niego bezpiecznie, a co najważniejsze, to nie wzbudzał swoim zachowaniem żadnego podejrzenia. No, może jedynie auto było niezbyt na miejscu, w końcu to było Getto. A tutaj zniszczenia mienia i wandalizm były na porządku dziennym, chociaż, przy odrobinie szczęścia, ktoś uzna samochód Charlesa za samochód członka mafii, przez co nawet bachory z ulicy nie zbliżą się z mazakami do jego auta.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Sprawdził, czy wszystko jest w porządku z jego autem - niczym dziwnym nie byłoby to, że jego auto padnie ofiarą wandalizmu.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Charles Jellicoe
  Tutaj pokazały się dwie strony medalu. Z jednej strony, jego auto nie padło ofiarą wandalizmu, z czego mógł się cieszyć. Z innej strony natomiast, było jak diabli widać dziury po kulach, w końcu podczas strzelaniny ukrywał się za swoim autem. Takie coś będzie rzucać się w oczy, więc Charles musiał szybko wykombinować, co z tym zrobić, by nie wzbudzić podejrzeń, a przede wszystkim - by czujne oko funkcjonariuszy Nowego Detroit nie spadło na niego. Na domiar złego, jakby w ramach podsumowania złych nowin, na jego komórkę przyszedł SMS i nie napisał go ani operator sieci, ani jakiś znajomy, który zapraszał go na piwko. Napisał jego pracodawca, a wiadomość była dużego rozmiaru, gdyż musiał ją pobrać, by ją przeczytać.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Kurwa, rzeczywiście może być problem z dziurami po kulach. Wpierw jednak zdecydował się przeczytać wiadomość wysłaną przez jego pracodawcę. Najprawdopodobniej będzie to opierdziel czy coś w tym stylu.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Charles Jellicoe
  I miał w tym rację, gdyż ponad połowa wiadomości to była krytyka jego osoby i jego rodziny aż pięć pokoleń wstecz. Natomiast jednak, druga część wiadomości brzmiała pozytywniej. Pracodawca napisał, że jeżeli potrzebuje “załatwienia” skutków tej strzelaniny, to mógł się udać do Doków, do warsztatu Roderstona. Podobno miał pomóc w tym, jeżeli oczywiście Jellicoe miał pieniądze i nikt nie zauważyłby, jak tam się zjawia.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  No cóż, pora więc zaryzykować. Wsiadł do samochodu, odpalił silnik i wyjechał z garażu.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Charles Jellicoe
  Udało mu się to zrobić i nikt nie zwrócił na niego uwagi. Niech żyje epoka chodzenia z nosem w komórce, bo gdyby nie ona, to już dawno Charles wpadłby. Pozostaje jedynie dojechać do Doków z utrzymaniem takiego stanu rzeczy, naprawienie auta i szukanie nowego zlecenia, bądź też spróbowanie dokończenia tej.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Na pewno nie odpuści tego zlecenia, ale dzisiaj nic nie może już zrobić. Pozostało mu jechać w stronę Doków.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Charles Jellicoe
  To była z pewnością lepsza decyzja, niż stanie w tym miejscu, w końcu ktoś zacząłby się robić podejrzliwy. Zresztą, szczęście dzisiaj sprzyjało Charlesowi, gdyż udało mu się jeszcze bardziej oddalić od miejsca zbroni bez napotkania jakiegokolwiek radiowozu.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Tak więc kontynuował jazdę w kierunku Doków.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  ///Zmiana tematu: Doki, ja zaczynam.///


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Berwick Crawford
  Radiowozy z funkcjonariuszami szybko przebiły się przez korki, aż dotarły do miejsca strzelaniny. Całe skrzyżowanie było zablokowane, a pojazdy FBI, detektywów i policjantów z innych komisariatów jasno pokazywały, że prowadzą już pełnoprawne śledztwo, które się szybko nie skończy. W kilku miejscach brakowało radiowozów do stworzenia blokady i oddzielenia gapiów od śledzczych, przez co nowo przybyli policjanci szybko zatrzymali swoje auta w odpowiednich miejscach. Do każdego z nich zbliżył się agent FBI, a zanim Crawford zdołał zrozumieć, dlaczego tutaj są, to już ten wydawał polecenia ich drużynie. NIe pytał o nazwiska, ale Berwick i tak zauważył, jak Achill i McFoster zostają oddelegowani do pilnowana wschodniej części skrzyżowania, natomiast Douglas i Smith trafiają na północną część. Do niego samego i Kaslovskiego zbliżył się już śledzy.
  - Potrzebujemy funkcjonariuszów w przewiezieniu trupów do kostnicy - zapytał, a Berwick zrozumiał, że ktoś może spróbować odbić ciała, by nie powiązać zidentyfikowanych zwłok z gangiem - Wy się tym zajmiecie, jasne?


Log in to reply