Komisariat


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Miejsce spotkań towarzyskich gangsterów z różnych części miasta.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Berwick Crawford
  Trzeba było przyznać, że nikt nie spodziewał się, a zwłaszcza Berwick, że ten dzień będzie inny od innych. Na początku wszystko wydawało się być zwyczajne. Kilka policjantów nie odpowiedziało mu dzień dobry, jak zwykle, w końcu to oni się tutaj przenieśli po tym, jak musieli odbyć chociaż jeden patrol z synem Crawforda. Podczas przerwy obiadowej, na stołówce, też podano to co zawsze, czyli ziemniaki, surówkę i jednego klopsa na głowę, a na dodatek rosół. Z wczoraj. Lub z przedwczoraj. Albo z zeszłego tygodnia, w końcu stołówka przygotowana zapasy (i to duże) na czas urlopu kucharki. Do jej powrotu pozostało tylko kilka dni…
  Wracając, kiedy Berwick nachylał się nad klopsem, który wyglądał na takiego, ktory chciałby wyrwać nóż Crawfordowi i go zadźgać, do stołówki wszedł Komendant, widocznie zdenerwowany.
  - Achill, Crawford, McFoster, Douglas, Smith i Kaslovsky! Zbierać mi się tutaj leniwe dupy! - Na te słowa kilku już wstało ze swoich miejsc, ale Smith i Douglas zwlekali z tym, łapczywie wypijając rosół. Widocznie im smakował.


 • Metro 2035

  // Jeżeli inne swoje posty też piszesz w takim stylu, to może nawet mocniej zastanowię się nad twymi pozostałymi PBFami. //

  A miało być dzisiaj spokojnie. Bez nerwów. Powoli. Berwick westchnął i nie chcąc tracić obiadu, wpakował klopsa w całości do ust, jednocześnie niechętnie podnosząc się z miesjca. Potruchtał do Komendanta.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Berwick Crawford
  Klopsikowy wojownik szybko pojął, w jakiej sytuacji się znalazł i widocznie zrozumiał, że nigdy już nie zobaczy swojej klopsikowej żony w klopsikowym królestwie, dlatego też rozpoczął dramatyczną walkę o przetrwanie. W pierwszej kolejności spróbował udławić sobą Crawforda, jednakże zęby przeciwnika poszatkowały zarówno jego plany, jak i formę. No cóż, w tej bitwie odniósł porażkę, ale dopóki tkwił w organizmie Berwicka, to szanse na wygranie wojny leżały po obu stronach.
  Wracając jednak do bardziej przyziemnych spraw, Crawford dotarł do Komendanta przedostatni, tuż przed Smithem.
  - Dobra, panowie. Idziecie do zbrojowni i bierzecie sprzęt, a następnie do radiowozów i jedziecie na skrzyżowanie Binney St i Maple St w Gettcie. Miała tam miejsce strzelanina.
  - Sir? - zapytał Douglas. - Ale to nie my zajmujemy się tamtą częścią miasta, tylko…
  - Tak, wiem Douglas! Jednakże potrzebują naszej pomocy, której im nie możemy odmówić - kontynuował Komendant. - Na miejscu dowiecie się więcej od tamtejszych Detektywów, którzy już pewnie są na miejscu. I to od nich przyjmujecie dalsze rozkazy. No, to wszystko. Odmaszerować.
  Tym razem policjanci szybciej zrozumieli, że mają ruszyć swoje cztery litery, przez co od razu skierowali się po sprzęt, co też powinien zrobić Crawford.

  ///To, jak prowadzę grę komuś, zależy od postaci w głównej mierze.///


 • Metro 2035

  Znowu jakieś dziecinne zabawy gangsterów, które zakłócają nienaruszalny spokój policjant. Ale cóż miał począć biedny Berwick? Służba to służba, mógł zastanowić się nad wyborem innego zawodu 30 lat temu. Pobiegł za współpracownikami do zbrojowni, by od razu rozejrzeć się za jakąś strzelbą i rewolwerem. A jak została, to kamizelkę kuloodporną też na siebie włożył. A co! Trochę zaszpanuje przed samym sobą.


 • ŻBŻP Mistrz Gry

  Berwick Crawford
  Kamizelka kuloodporna była i mógł ją na siebie założyć, a nawet musiał, gdyż widocznie Komendant wysłał przed nimi kogoś, kto miał dla nich przygotować sprzęt. Każdy z nich otrzymał kamizelkę kuloodporną, kamizelkę odblaskową, czapkę garnizonową, pałkę EMS, latarkę elektryczną, ręczny miotacz gazu, a także nowe kabury i wyczyszczone, wręcz świeczące kajdanki. Strzelby jednakże mu nie przydzielono, przez co musiał się zadowolić rewolwerem. Widocznie Komendant chciał nieźle zaprezentować swoich funkcjonariuszy, skoro nawet Crawfordowi przypadły kajdanki bez śladów rdzy.
  Obok niego przygotowywał się Smith, czarnoskóry policjant. Był w wieku Berwicka, jednakże prezentował się znacznie lepiej, niż on. Wysportowany, gładko ogolony i w krótkich włosach mógł bez munduru uchodzić za jakiegoś sportowca. Zresztą, jeżeli wierzyć jego opowiadaniom, to za czasów szkolnych był kapitanem szkolnej drużyny futbolu amerykańskiego. Nic więc dziwnego, że przyciągał wzrok płci pięknej, chociaż nigdy nie znalazł sobie partnerki na dłużej, niż rok. Kiedy schował swojego Glocka do kabury, spojrzał się na Berwicka. Pomiędzy nimi występowała krucha nić porozumienia, w końcu byli partnerami podczas patrolów policyjnych, chociaż nie zawsze się ze sobą dogadywali i raczej na ulicy nie podaliby sobie ręki. Ale na służbie nie było miejsca na niesnaski, zwłaszcza w Nowym Detroit, gdzie żyje jednego policjanta zależało od drugiego.
  - Getto, Berwick. Wyobrażasz sobie, co się tam musiało dziać, skoro i nas do tego biorą?


 • Metro 2035

  – Coś gorszego niż zwykle, tak mi się wydaje. Czyli jest bardzo źle. – Bąknął Berwick w odpowiedzi, pospiesznie wciągając na siebie sprzęt. Cieszył się z takiego partnera. Pomimo tego, że w tym życiu by tego nie przyznał, to podziwiał, a nawet trochę zazdrościł życia, jakie wiódł Smith, choć wiedział, że on by się do niego nie nadawał.


Log in to reply