Pociąg "Milenium" - czat

• Miasto Nieszczęść Wiek Pary Mistrz Gry

  Jest to protoplasta dzisiejszych pociągów oraz jednej ich gałęzi. Do tego jako pierwszy był pociągiem transpaństwowym, czyli jeździł po całym kraju bez jakichkolwiek ograniczeń, docierając na każdą stację, aby tam uzupełnić braki. a czasami na jednym kotle zrobił i dwie!
      Podczas swego długiego stażu rozwoził wiele znamienitych osób. Od Imperatora, po senatorów, do prostych chłopów. W jego produkcję włożono dużo wysiłku - wtedy jeszcze nie znano magii stali.
      Został jednak zdjęty z torów po pięciu latach służby, z powodu zużycia się słabego kotła. Nie postanowiono jednak wznowić jego kursów. Uznano, że wysłużył swoje oraz nowsze modele osiągały lepsze wyniki w wielu testach, więc stawał się już reliktem przeszłości. Ostatni kurs odbył 3 lipca 1848 roku. Była to jazda przez cały kraj, aż do stacji postojowej gdzieś na obrzeżach Trii, ze wszystkimi chętnymi, za darmo. Na końcu odprawiono huczny festyn pożegnalny, również darmowy.
      Jego wnętrze zostało bogato przyozdobione i wypełnione wieloma luksusowymi materiałami, bo jednak takie przedsięwzięcie musiało jakoś wyglądać. Nic więc dziwnego, że na samym początku został przeznaczony tylko dla najbogatszych. Później, kiedy materiały na jego produkcję, jak i same ozdoby, straciły na wartości, postanowiono rozwozić nim biedniejszych do fabryk.
      Każdemu wygodnie jeździło się “Milenium” ze względu na aurę, jaką roztaczał. Ten komfort, niezapomniana obsługa… aż chciało się rozmawiać! Obecnie czasami jest używany jako "Talk Room"przez różne grupy osób, które muszą porozmawiać z kimś obcym, lub pragną zdobyć nowe znajomości. Nie jest to oczywiście działalność państwowa, ale straż przymyka na to oko.

Inaczej czat.

Dodałem Niebiańskich i Gnomy. Wszelkie błędy proszę zgłaszać tutaj. Tudzież propozycje innych rubryk, jeśli waszym zdaniem czegoś brakuje, albo chcielibyście wiedzieć o rasach coś więcej.

Skończyłem rasy, dodałem jedną wzmiankę w elfim społeczeństwie oraz zacząłem klepać magię. Jest ona jakoś niejasno opisana?

Taki wzór może być, czy jednak dać jakiś klasyczny?

Wiadomość przypominająca, że czekam na graczy i ocenę wzoru kp. Z drugiej strony jest to zakomunikowanie, że taki pbf jest, bo się okazuje że do niedawna nie była widoczna dla osób nie będących członkami…

Lokacje dorobię, jak będą gracze. Albo na ich życzenie, jak będą potrzebowali jakiegoś miasta lub czegoś.

• Akademia Magów

Tej
    To jest tu taki nowy Avatar, w sensie, że nowoczesna technologia współistnieje z magią? Tak działa to uniwersum?

Tak, współistnieje z magią, nawet się nie gryzą, a magia w co niektórych aspektach odgrywa kluczową rolę w rozwoju, choć są to bardziej mniejsze urządzenia, jak co niektóre zegarki, golarki, latarki i inne drobne rzeczy.

Poprawiłem błędy aż do Technomancji. Potem ruszę resztę. Obecnie jestem zawiedziony tym, ile błędów zrobiłem… [*]

Dodałem Magię Prochu, na którą pomysł przyszedł mi całkiem niedawno. Zmienię i pewnie wzbogacę też opis sterowców oraz ewentualnie dodam o pochodzeniu prochu.

• Jeśli chodzi o technomancje, to jeśli dało by się do golema dwa kryształy magii o różnych “aspektach” to to by zadziałało? I raczej nie da się napełnić jednego kryształu dwoma rodzajami magii, co nie?

Da się dwa, ale to bardziej do wojskowych.
    Co do drugiego pytania, to mogą być absurdalnie drogie i eksperymentalne, albo zwyczajnie sklejone dwa w jeden. W obu przypadkach nie ma pewności, że nic nie wybuchnie czy się nie zepsuje.

• Tak jak się spodziewałem, dobra, chyba ostatnie pytanie, niebańscy poza technomancją używają magii sztucznej i nie mogą używać naturalnej?

Jeżeli dobrze pamiętam, używają tylko technomancji, ale na o wiele wyższym poziomie niż ludzie.

• Metro 2035

Zdrowia i szczęścia użytkownikom tego PBFa w te święta! Dobrze spędzonych dni, motywacji i wielu pomysłów życzy Radio!

jjd

Log in to reply