Galera "Czarny Jastrząb"


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary

  Trochę żałował, że nie mógł się spotkać z goblinką. Zabawa z piratami jednak może być niezłą zabawą! Stanął koło kolegi (Zohan).
  - Wiadomo coś więcej o tym statku?


 • Terrible stench Soviet Dust

  – Jest z drewna, ma żagle i płynie sobie. – zażartował sobie. – Ja nic nie wiem. Może są to piraci, może jacyś kupcy, może jacyś najemnicy.


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary

  - Wszystko przyniesie zysk, więc mi pasuje. No, metody mogą być inne, ale to szczegół.


 • Terrible stench Soviet Dust

  – Nie da się mówić o zysku, kiedy jest się martwym.


 • Elarid Mistrz Gry

  Vader, Zohan, Max:
  Im bliżej okręt się zbliżał, tym większy ruch panował na pokładzie, marynarze otrzymywali wydawaną ze zbrojowni przez kwatermistrza broń, szykując do walki dwuręczne kusze, łuki, oszczepy, piki, jednoręczne miecze i toporki, tarcze, sztylety i tym podobne wyposażenie. Mogło to być tylko przygotowanie lub prężenie muskułów, aby odstraszyć napastnika, ale jeśli tak, to zdało się na niewiele, bo po chwili okręt zwiększył jeszcze prędkość, wystawiając po dwa rzędy wioseł z każdej burty i zaczął gnać ku Wam. Dopiero wtedy dostrzegliście detale w budowie jednostki, jak choćby murowana wieża na rufie pełna łuczników, kuszników i oszczepników, dwie platformy dla niewielkich katapult i rząd skorpionów na każdej z burt. To właśnie z katapult spadły pierwsze pociski, jeszcze niecelne, choć niewiele brakowało. Okręt tymczasem wciąż przyspieszał, a Wy nie mieliście wątpliwości, że kimkolwiek są, to nie mają pokojowych zamiarów. Po jakimś czasie zbliżyli się na tyle, że widzieliście nawet poszczególnych członków załogi, głównie ludzi, ale też i Mroczne Elfy, Orków oraz Gobliny.
  Radio:
  Monotonię Twojego więzienia i gry pilnujących Cię marynarzy przerwało uderzenie czegoś w taflę wody niedaleko okrętu, a później kolejne. Cokolwiek to było, wzbudziło niepokój marynarzy, którzy od razu sięgnęli po miecze, zostawiając karty.
  - Zostań z nią, ja to sprawdzę. - polecił jeden z nich drugiemu i ruszył na górny pokład.


 • ŻBŻP

  Szeth “Kotal” Aogad
  - Chronić i służyć, do cholery… - rzucił Aogad, po czym zaczął wytwarzać kule ognia, które natychmiast wystrzeliwał w kierunku wrogiego okrętu. Celował głównie w górny pokład, jednakże nie omieszkał spróbować swoich umiejętności i trafić w łuczników. Mógł jeszcze na chwilę obecną użyć swojej magii, jednakże zorientował się, że samą walkę będzie musiał odbyć na broń białą. Ryzyko pożaru byłoby zbyt duże.


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary

  Oooo, jednak wróg. Jak fajnie!
  Czym prędzej podszedł do kapitana, wpierw go znajdując, a przynajmniej próbując. Licząc że nie robił nic ważnego, zagadał:
  - Spróbować ich przepędzić?


 • Terrible stench Soviet Dust

  Położył delikatnie dłoń na rękojeści miecza i zaczął głaskać palcem rubin w głowicy. Musi się przygotować na walkę, ale również uważać na to, aby żadna strzała czy bełt go nie trafiły.


 • Metro 2035

  //To nie tak, że specjalnie daję odpisy do Elarid rzadziej, tylko cierpię na chroniczny niedobór czasu i muszę podejmować decyzje gdzie odpisać, a gdzie nie. //

  “Potwory morskie? Piraci? Ten cały Ponury Napój?” pomyślała goblinka, słysząc całe zamieszanie.
  Korzystając z tego, spróbowała za pomocą magii poluźnić więzy na swoich nadgarstkach.


 • Elarid Mistrz Gry

  Max:
  - Teraz to nie ma już sensu, ale dasz radę swoimi zdolnościami wspomóc innych w walce? - zapytał kapitan, sam również chwytając za broń. - Albo utrudnić ją tamtym?
  Vader:
  Pospolici piraci, korsarze, najemnicy czy kimkolwiek oni byli nie spodziewali się, że “Jastrząb” będzie miał na pokładzie Maga, do tego Maga Ognia, więc udało się zniszczyć jedną z katapult, jednak sam okręt przyspieszył jeszcze bardziej, również mają świadomość co do tego, że im bliżej, tym trudniej będzie Ci powtórzyć taki atak.
  Zohan, Vader, Max:
  Po chwili drugi okręt zbliżył się na tyle, aby zaczęła się bitwa. Załogi obu jednostek zaczęły ostrzeliwać się strzałami, bełtami i oszczepami, a także pociskami ze skorpionów, a tamci przygotowali się do abordażu. Jeszcze nie zrównaliście się na tyle, aby mogli uderzyć wszystkimi wojownikami, ale pierwsi już zaczęli atak, korzystając ze zwykłych lin lub takich wyposażonych w haki. Kilku śmiałków zginęło, nim dostali się na pokład galery, trafieni z broni dystansowej lub w porę przebici długimi pikami, ale kilku się poszczęściło i zaczęli walkę. Było ich łącznie pięciu, trzech ludzi, Drow i Ork, z czego ci ostatni dwaj stanowili największe zagrożenie.
  Radio:
  Udało się, ale to za mało, żeby się rozwiązać, a lepiej jeszcze nie próbować, bo do celi wrócił tamten strażnik.
  - Nic poważnego. Abordaż, ale nie pierwszy, ani nie ostatni. Nasi poradzą sobie z nimi bez problemu, kimkolwiek są.


 • Metro 2035

  “Czyli piraci, jakaś inna łódź!” Ucieszyła się w duchu Tissaen. Może będzie w stanie, gdy cały okręt będzie w rozgardiaszu walki, ukraść jedną z szalup i odpłynąć z dala od tej bandy szajbusów. Teraz jednak musiała czekać i mieć nadzieję, że wrogom natręta od Ponurego Napoju poszczęści się walka.


 • Elarid Mistrz Gry

  //Przypominam tylko, że z odpisem tutaj czekam na wszystkich.//


 • ŻBŻP

  Szeth “Kotal” Aogad
  - Biorę orka na siebie!
  Mocniej chwycił swój młot, a następnie ruszył się zmierzyć ze swoim przeciwnikiem. Kiedy znalazł się odpowiednio blisko zaatakował z boku młotem, oczekując sparowania ciosu, by tuż po tym zadać kolejny, silniejszy cios już z przodu.


 • Terrible stench Soviet Dust

  Wyjął miecz z pochwy i ruszył do ataku na jakiegoś człowieka. Nie zamierza bić się z Drowem, a tym bardziej z Orkiem, który został zaklepany. Nie chciał walczyć uczciwie, woli zaatakować od tyłu, aby ten nie miał okazji się bronić, a jeżeli tak się nie da - zaatakował normalnie.


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary

  - Noooo… Może… Nie wiem, się zobaczy.


 • Elarid Mistrz Gry

  Max:
  - Działaj, walka się zaczęła, a ja płacę Ci za ochronę załogi tego okrętu i jego samego.
  Zohan:
  I dało się, zajęty walką z marynarzem nawet nie usłyszał, jak zachodzi go od tyłu, a gdy przyszło co do czego, zginął, a Ty tylko domyślałeś się, jak głupią i zaskoczoną minę miał, gdy umierał. Zostali jeszcze dwaj ludzie, Ork wciąż walczył, a Drow… Mroczny Elf gdzieś zniknął, cholera wie gdzie dokładnie, ale jego rasa jest w tym przecież dobra.
  Vader:
  Oba ciosy zdołał sparować, choć przyszło mu to z niemałym trudem. Zapewne zdziwił się, że kiedyś trafił na kogoś, kto jest niemalże tak silny, jak on, ale przyjął walkę z typowym dla swojej rasy entuzjazmem, w końcu znalazł sobie przeciwnika, który był wyzwaniem, dlatego od razu po sparowaniu Twoich ciosów wyprowadził własny, siekąc toporem znad głowy.
  Radio:
  Nic się nie działo, najwidoczniej walka tym na dole szła w miarę dobrze. Jednak po chwili usłyszałaś szczęk oręża na nieopodal wejścia pod pokład, gdzie mieściła się Twoja cela. Jeden z marynarzy ruszył to sprawdzić, ale niemalże od razu się cofnął, ręką próbując zatamować krwawienie z rany w gardle, z której wystawiał nóż. Po chwili do pomieszczenia wszedł uzbrojony w dwa jatagany Mroczny Elf, odziany w prosty ubiór składający się z wysokich butów, spodni, pasa ze srebrną klamrą, pochew na broń, koszuli, skórzni i jakiegoś płaszcza z naszytymi łuskami. Pilnujący Cię marynarz od razu rzucił się do ataku ze swoim jednoręcznym mieczem i wyciągniętym zza paska sztyletem, chcąc pomścić śmierć kompana.


 • ŻBŻP

  Szeth “Kotal” Aogad
  Chwycił swój młot oburącz, a następnie uniósł go nad siebie, by sparować cios orka, po czym doskoczył do niego, starając się uderzyć go barkiem, po czym, jeżeli to się udało, uderzył go lewym sierpowym w twarz.


 • Metro 2035

  Kiwnęła głową, by magią trącić rękę marynarza, w której trzymał sztylet, by w najlepszym razie wytrącić go z niej. “W podziękowaniu za zostawienie związaną!”


 • Elarid Mistrz Gry

  //Muszę za każdym razem przypominać, że czekam tu na wszystkich?//


 • Terrible stench Soviet Dust

  Więc jazda z kolejnym człowiekiem. Postarał się zrobić to samo, co z poprzednim.


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary

  Dobra, a więc czas zacząć. Gwizdnął, chociaż dla wrogów bardziej był to przeciągły, ogłuszający skowyt, niż jakiś cichy i spokojny gwizd. Wtem, nagle w stronę wroga zaczęły kierować się zgniłe, obrzydliwe wręcz ogromne ptaszyska. Wzięły się znikąd, nie były jakoś za świeże, co potwierdzały odpadające po drodze papkowate płasty zielonego mięsa i pierza. Miały one lecieć we wszystkich walczących piratów, pikować wyjąc przeraźliwie i odlatywać dosłownie w ostatniej chwili, albo kiedy ci będą chcieli się przed nimi obronić. Nie miały w żaden sposób atakować, tylko odwrócić uwagę, żeby inni mogli robić swoje z większą skutecznością. Oczywiście nie chciał odejmować morale swoim, więc nie widzieli tych paskudztw.


 • Elarid Mistrz Gry

  Vader:
  Udało się, ale o ile człowieka byś tym ogłuszył, a może nawet zabił, to Orka tylko wkurwiłeś, przez co zaczął Cię jeszcze wścieklej atakować swoim orężem, ale dzięki temu też szybciej się męczył, a i szanse na to, że zrobi jakiś błąd były większe.
  Radio:
  Twoja Magia zadziałała akurat chwilę po rozpoczęciu się walki, co doprowadziło do tego, że marynarz został wyprowadzony z równowagi, a przez to szybko rozbrojony i zabity przez Mrocznego Elfa.
  - Kim jesteś? - zapytał, sięgając po wcześniej rzucony sztylet, który wycierał o ubiór zabitego marynarza. Jak widać, nie przyszedł tu, aby Cię ratować, ale jest szansa na to, że może Cię stąd wydostanie.
  Zohan:
  Ten już zdołał w porę się obrócić, przez co miał jednak na głowie dwóch przeciwników: Ciebie i marynarza, z którym walczył do tej pory. Nie stawiało go to jednak na tak od razu z góry przegranej pozycji, bo jest szansa, że wspólnie będziecie sobie z tym marynarzem bardziej przeszkadzać niż pomagać.
  Max:
  Nie udało Ci się sprawnie rozciągnąć czaru na wszystkich, bo ci walczący na pokładzie zdali się nic nie widzieć i wciąż walczyli równie sprawnie, jak wcześniej, ale widziałeś i słyszałeś, że Twoja iluzja skutecznie powstrzymała pozostałych przed dokonaniem abordażu.


 • Terrible stench Soviet Dust

  Nie wycofa się tak po prostu z tej walki. Wyjdzie na tchórza, a tego nie chce. Pozostaje mu tylko czekać na odpowiedni moment i zadać cios od tyłu lub po prostu odpierać ataki jego przeciwnika.


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary

  Dobra, ptactwo miało więc krążyć w okolicy, dalej strasząc załogę. Sam teraz wybrał jakiegoś losowego, wrogiego żołnierzyka i chciał aby oszalał, a dokładniej aby miał wrażenie, że jest zewsząd osaczony przez wrogów, aby nie mógł skupić się na prawdziwym przeciwniku i coby bronił się przed fałszywymi atakami.


 • Metro 2035

  Uśmiechnęła się z satysfakcją.
  — Jak widać, jestem tutaj więźniarką. Idioci z tej łajby zamknęli przez coś, czego nawet nie zrobiłam. Ich kapitan ma obsesję na punkcie jakiegoś gościa, z którym myśli, że ja współpracuję. Za to tutaj kibluję. W ogóle, ten kapitan ma świetne skarby w swojej kajucie, szczególnie te, które ukrył w schowku. Rubiny, złota czaszka… — Zaczęła mówić, mając nadzieję, że pirat podchwyci trop.


 • Elarid Mistrz Gry

  //Vader?//


 • ŻBŻP

  Szeth “Kotal” Aogad
  Skupił się na parowaniu ciosów orka, dopóki ten nie zaczął popełniać większych błędów, chociażby ze zmęczenia. Wtedy przepuścił swoją serię uderzeń młotem, najpierw kilkukrotnie atakując z przodu, by następnie uderzyć z boku na nogi.


 • Elarid Mistrz Gry

  Zohan:
  Nikt inny nie miał zamiaru odpuścić, a po chwili walki pirat zdołał zranić towarzyszącego Ci marynarza, choć daleko temu do śmiertelnej rany. Chwilowo Twój przeciwnik skupił się właśnie na nim, wyprowadzając cios, który dobije go bez trudu, ale w ten sposób się odsłonił. Twoja decyzja czy spróbujesz zatrzymać cios, żeby uratować życie temu marynarzowi, czy może pozwolisz mu zginąć, aby teraz skorzystać z okazji i zabić pirata.
  Max:
  Udało się, ale jeden w ten sposób oszalały pirat to raczej niewiele.
  - Postaraj się zostawić kilku przy życiu i umyśle zdrowym na tyle, żeby mogli odpowiedzieć na kilka pytań, gdy ta bitwa się skończy. - powiedział kapitan, najwidoczniej będąc teraz pewnym, że dzięki Twojej Magii wygracie to starcie bez trudu.
  Radio:
  - Czaszka? - powtórzył, i choć wcześniej wydawał się znudzony, teraz zaczął przeszukiwać zwłoki martwych strażników, aby z kieszeni jednego z nich wydobyć klucz, którym otworzył drzwi Twojej celi. - Pójdziesz ze mną. Jeśli to, co mówisz, to prawda, to zostaniesz nagrodzona. A jeśli nie… - powiedział i nie musiał kończyć, piraci to nieprzyjemne typy, a on był do tego Drowem, Mroczne Elfy nie należały do łagodnych i litościwych istot.
  Vader:
  Cios w nogi nie był konieczny, bo w końcu złamałeś jego obronę, wbijając mu młotem głowę w szyję, przez co padł trupem niemalże na miejscu.


 • Metro 2035

  Tissaen przełknęła ślinę, w głębi duszy modląc się o to, by kapitanowi nie strzelił go głowy pomysł ukrywania nigdzie czaszki.
  Zrzuciła z siebie (z pomocą drowa czy bez niej) poluzowane więzy i stanęła na równe nogi.
  — Kajuta kapitana jest w tamtą stronę. — Przybrała poważny wyraz twarzy i wskazała palcem kierunek, w którym znajdowała się kajuta, w której przecież miała “przyjemność” spędzić krótką chwilę.


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary

  //Może jednocześnie utrzymywać stado i używać naraz magii szaleństwa na niewielkiej grupce osób? Nie jestem już pewien jak tu to działa przez inny pbf…


 • Elarid Mistrz Gry

  //Może, ale wymaga to większej koncentracji, i jeśli zostanie rozproszony, to obie iluzje znikną. No i w ten sposób szybciej straci swoją energię.//


 • Terrible stench Soviet Dust

  Psia krew, w takiej sytuacji nie ma czasu na rozmyślanie czy warto, czy nie warto ratować marynarza. Zablokował cios, a następnie sam wyprowadził cios w atakującego.


 • ŻBŻP

  Szeth “Kotal” Aogad
  Nie czekając na nagłą chwałę, ruszył dalej, już w kierunku wrogiego okrętu, jeżeli tutaj załoga Czarnego Jastrzębia zyskiwała przewagę. Natomiast, w tej drodze do celu, nie zamierzał wachać się nawet przez chwilę, jeżeli udałoby mu się wejść w drogę jakiemuś przeciwnikowi, którego mógłby chwycić i po prostu wyrzucić za burtę. Co też spróbował zrobić, jeżeli nadażyłaby się okazja, od tak, dla czystej satysfakcji własnej.


 • Elarid Mistrz Gry

  //Maks, czekam tu już tylko na Ciebie.//


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary

  Użył więc tego czaru szaleństwa na większej ilości wrogów. Głównie na tych, którzy mogli wygrywać z jego sojusznikami lub zwyczajnie wyglądali na lepszych od reszty.


Log in to reply