Pustkowia


  • Elarid Mistrz Gry

    To zbiorcze określenie na tereny dawnej Hiszpanii, Portugalii i części południowej Francji. Ogółem jest to cały Półwysep Iberyjski. Obecnie jest to pozbawiona życia, spieczona słońcem równina, gdzie spotyka się prawie wyłącznie Mutanty, małe grupki Zombie i jeszcze mniej ocalałych. Co było przyczyną? Co doprowadziło te niegdyś urokliwe regiony do takiego stanu? Wojna.
    Zombie zaczęły plenić się wszędzie, zajmując większość półwyspu. Na północy opór stawić im miała Armia Światowa, resztki armii Hiszpanii i Portugalii oraz członkowie Z‐Com. Niestety, zawiedli i przegrali, ulegając olbrzymiej przewadze liczebnej żywych trupów. W związku z tym podjęto decyzję o ewakuacji. Drogą morską i powietrzną uciekły na Grenlandię wszyscy ocaleli z Z‐Com i Armii Światowej. Natomiast gdy Zombie zajęły porty i lotniska, pozostali ocaleli zaczęli ewakuować się do Madrytu lub drogą lądową do Francji.
    Później lwią część półwyspu zbombardowano z morza i powietrza, przez co zginęło wiele Zombie. Pozostałe ruszyły do Madrytu lub zgniły z braku ludzkiego mięsa. Nieliczne zostały, polując na grupki ocalałych, które jakimś cudem uznały, że warto tu zostać. W związku z użyciem bogatego arsenału broni atomowej i chemicznej, do Pustkowi nie można wybrać się bez kombinezonu ochronnego i maski tlenowej.
    Zaleca się omijać te rejony szerokim łukiem lub opuścić je jak najszybciej. Choć podobno ruiny są warte przeszukania i kryją wiele skarbów sprzed wojny lub z okresu jej trwania, gdy wojsko musiało porzucić wszelkiej maści ciężki sprzęt, aby się wycofać.


Log in to reply