Group Details Private

Europa Napoleona

Rok 1804. Po długich zmaganiach wojennych Republika Francuska przekształciła się w Cesarstwo Francuskie pod wodzą Napoleona Bonapartego. Już wcześniej Europa drżała że strachu przed potęgą rewolucyjnej Francji i teraz ta stała się jeszcze silniejsza. Austria, Prusy, Rosja, Wielka Brytania oraz Osmanowie przygotowują swoje armie na najgorsze. Jak potoczą się losy Starego Kontynentu? Czy Napoleon całkowicie położy kres porządkowi europejskiemu? I kim Ty staniesz się w tym świecie? Witaj w świecie pod wodzą Napoleona! Stwórz postać i bierz udział w zmaganiach na Starym Kontynencie. Uwaga, PBF choć dzieje się w realiach początku XIX-wiecznej Europy, to historia może się tu potoczyć znacznie inaczej.

 • RE: [MIASTO] Ulice

  // No cóż, to było szybsze niż się spodziewałem. //

  posted in Przypadki z Vasira Lake
 • RE: [Metro-Zdzieszowice] Perła

  Aleksander “Psychol” Łapta [T-5 (Dzień 0)]

  — Słuchaj, o ile będzie lepsza od dzisiejszych pukawek, to dla mnie może być nawet z czasów Hitlera. — Dziewczynę wyraźnie zirytowało coś w zachowaniu Łapty, jednak szybko powróciła do usilnie obojętnego wyrazu twarzy. — Jak z amunicją do tego? Gdzie ją znajdziesz?

  //Maruder dostanie jakoś w tym tygodniu, tak myślę. //

  posted in [Radiotelegrafista] Zdzieszowice
 • RE: [Powierzchnia] Osiedle Piastów

  Dzieciożerca [T-6(Dzień 0)]

  Dziciożerca wyrwał kuriozalną pukawkę z jej dłoni. Jej ostatnie, przytomne spojrzenie było skierowane właśnie na niego, a wypełniała je nienawiść przemieszana z zdziwieniem.
  Broń rzeczywiście nie przypominała jakiejkolwiek z tych, które herszt bandy widział w swoim życiu. Lewa lufa była długa, z nią karabin mierzył nieco ponad metr. Trafiały do niej pociski z komory, która ewidentnie została wytworzona dla wysokiej klasy pocisków, jakimi dysponowało niewielu strzelców. Na niej mieściły się także przyrządy celownicze, które najwidoczniej można było regulować wobec dystansu, jaki dzielił strzelca od celu. Prawa lufa za to była o wiele krótsza, wyglądała także na znacznie bardziej zmęczoną użytkowaniem. Na pierwszy rzut oka wydawała się spełniać funkcje krótkiej strzelby, choć przyczepiona do jej korpusu płócienna torba nabojowa nasuwała pewne wątpliwości.
  Gdy przywódca grupy spojrzał w miejsce, z którego nadleciała strzała, zobaczył Grota. Opierał się o ścianę, klęcząc, a łuk leżał przed nim na posadzce. Krew wypływająca z obojczyka wolno spływała po jego kamizelce, równomiernie skapując w dół. Kap, kap.

  Anatol “Misjonarz” Dzierżyński [T -5 (Dzień 0)]

  — To jeszcze się okaże. — Odpowiedział nieznajomy zdawkowo. — Anatolu, czy mogę zadać Ci osobiste pytanie? — Kasztanowe oczy brodatego mężczyzny uwięziły w sobie wzrok Misjonarza.

  posted in [Radiotelegrafista] Zdzieszowice
 • RE: Oceń piosenkę nad sobą posted in Ogólne
 • RE: [Deravierres] Sektor Velmer

    O, zmiana zadania. Pewnie coś poważniejszego. Dobrze, będzie mogła się wykazać. Gorzej tylko, że nie wie co robić… Powinna się wrócić na linię, ale powinna też odpokutować zawalenie zadania, na które nawet sama się porwała… Co może się jej bardziej opłacić? Tfu, nie jej, a państwu! Jest tu w końcu aby bronić swego kraju, racja? Ale też z drugiej strony chce tu zabłysnąć, zapisać się, nie przynieść wstydu ojcu i rodzinie, a to czasami może kolidować z interesami kraju, bo może być szarym żołnierzem, co to był na wojnie i tyle, ale druga opcja to zostanie bohaterką, podejmując się brawurowych i niezwykłych akcji… Ale co ostatecznie robić?! Co wybrać… Uh, dobra, niech straci!
     – Wolę zostać i pomagać. Jestem winna za niezłapanie go. Przywódcy wyjaśni się potem. Liczę, że zrozumie…

  posted in Lokacje