Group Details

Wrogie niebo

Rok 2018 przywitał ludzi zabawą Sylwestrową, noworocznym kacem i alarmem naruszenia wojskowej przestrzeni powietrznej. Okazało się, że jednak Równanie Drake’a jest prawdą, a Arthur C. Clark miał rację, obie możliwości są równie przerażające. I właśnie pojawiła się ta druga. Jako pierwsi, sygnał wyłapali Japończycy. Nie mogli w to uwierzyć, sprawdzali odczyty wiele razy. Za orbitą Plutona coś się pojawiło. Coś dużego i mknęło w stronę Ziemi z zawrotną prędkością. Najpierw pojawił się jeden pojazd kosmiczny obcej cywilizacji technologicznej, gdy reszta wciąż chowała się za Księżycem, utrzymując się na stałej orbicie po jego ciemnej stronie. Kilkanaście godzin po prostu dryfował, a NASA, ESA, Roskosmos, AEB, JAEA i CNSA podejmowali nieskuteczne próby komunikowania się. Następnego dnia coś się wydarzyło. Z pojazdu wyleciała cała chmara mniejszych obiektów, wielkości mniej więcej naszych myśliwców F-22. I wtedy okazało się, że to nie statek jest na naszej orbicie, a okręt. Myśliwce wroga na pierwszy cel wzięły ISS i większość sond telekomunikacyjnych, szpiegowskich oraz badawczych na orbicie. I chociaż armie większości krajów zostały poderwane już na dwa dni przed spodziewanym przybyciem, to nikt nie mógł nic poradzić na atak orbitalny. Już pierwsze uderzenie było miażdżące, jednak po tej okrutnej walce wróg wycofał się do swojego okrętu-matki, a z orbity Księżyca wychynęły kolejne okręty, nieprzebrana ilość. I na pewno każdy z nich miał pokładzie miliony żołnierzy wroga i maszyn latających. W tej chwili próby, wszystkie kraje powinny się zjednoczyć. Jednak czy ludzie zapomną o swoich waśniach, sporach, dawnych urazach i nienawiści? A nawet jeśli, to czy zjednoczone armie będą w stanie odeprzeć najazd wroga?

 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Generał Ronald Reid-Daly
  – Co z Gabonem? – zapytał Young, jako pierwszy wyrywając się do zadania pytania. – Nikt z nimi nie walczy, stoją na uboczu i projektują nowe zabawki, a wiemy już, że robią je też dla Królestwa.
  – Racja. Potrzebujemy kogoś, kto zakłóci spokój w Gabonie – stwierdził Leon. – Jeżeli tego nie dokonamy, wróg będzie miał silne zaplecze badawcze.

  posted in Nazaris
 • RE: Handel [Afryka]

  Burkina Faso sprzedała 200 uranu Gabonowi za 20 tysięcy złota.

  posted in Nazaris
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Generał Ronald Reid-Daly
  – Sytuacja jest dosyć stabilna, a nawet pomimo wojny sieć dróg i to, co te dwa państwa nazywały koleją się nadaje, by bezpiecznie stwierdzić, że nie ma kłopotów w przepływie pieniędzy i towarów – odparł Young. – Ten sektor nie wymaga obecnie wsparcia, Generale.

  Desange Symorphin Joseph Charbonneau
  – To… się może sprawdzić – odparł Nyong’o – Myślę, że w obecnej sytuacji może się nawet spodobać cywilom.
  – Przyda się jednak jakiś środek ochronny – zauważył Auma – Nie, żebyśmy mieli problem z przestępczością, ale po włączeniu innego państwa w nasze ziemie można spodziewać się, że ktoś spróbuje wykorzystać sytuacje, a może dokonać kilku rabunków na ten pociąg.
  – Problem jednak jest trochę w środowisku – skomentował Wetangula. – Niektóre drogi są wąskie i kręte, a nie są znowu one jakoś mało popularne, niestety, a z pewnością utrudnią funkcjonowanie tego środka transportu. No i jeszcze rzeka… warto zbudować kilka szerokich mostów, już na stałe.

  Marszałek Munsif Daifallah al-Mohammadi
  – Już przyjąłem od niej raport, Marszałku – stwierdził El Sadat – Dostarczę go na twoje biurko jeszcze dziś wieczorem, wraz ze zdjęciami, które udało mi się zdobyć. Wiesz, tych naukowców, badanych projektów i inne rzeczy tego typu. Całokształt jednak wygląda zacnie.
  – Nie ma tam jednak informacji, o których nie mam pojęcia – skomentowała Dakar – Za czasów II Wojny Światowej kilku współpracowało z Brytyjczykami i Francuzami, a ja byłam wówczas bardziej asystentką, niż pełnoprawnym badaczem, ale to nie zmienia faktu, że po wojnie część z tych badaczy zaczęła utrzymywać w tajemnicy to, nad czym pracują.

  Sułtan Arabii Talal ibn Abd Allah
  – Idzie dobrze. Nic więcej niestety nie będę mógł powiedzieć, chociaż powiadomię ciebie, panie, kiedy przyjdzie pora na testy w praktyce.

  posted in Nazaris
 • RE: Handel [Afryka]

  Egypt
  Jemen się zgadza.
  Algieria Francuska odrzuciła ofertę, miała tylko 50, a Rodezja się też zgłosiła.
  Libia nie ma tyle stali.
  Mauretania się zgadza.

  Rodezja
  Algieria się zgadza.
  Oman się zgadza.
  Czad się zgadza.

  posted in Nazaris
 • RE: Chat

  Rok to 1966, aktualna data jest w Rozgrywce. Każda tura to jeden tydzień w świecie gry. Rozgrywka jest alternatywną historią zaczynając od samego rozpoczęcia się II Wojny Światowej, chociaż pojawia się sporo postaci historycznych.
  Co do własnych jednostek, to tak. Można je tworzyć w wyniku badań, na które wydajesz złoto i surowiec technologiczny. Można badać nową broń i pancerze, jak i też oczywiście nowe pojazdy, byleby nie wybiegały zbytnio w przyszłość.

  posted in Nazaris
 • RE: Handel [Afryka]

  Etiopia

  Do: Sułtanat Arabii

  Transakcję uważamy za pomyślnie zakończoną.

  posted in Nazaris
 • RE: Handel [Afryka]

  Etiopia

  Oferta sprzedaży 150 ZL za 2 950 złota dla pierwszej nadesłanej oferty.

  posted in Nazaris