Canterlot High School [Ziemia, Waszyngton]


 • Mistrz Gry

  Elitarne liceum publiczne o wysokim poziomie nauczania, znajdujące się na przedmieściach Waszyngtonu, w dzielnicy, która swoją nazwę przejęła od szkoły. Miejsce to śmiało można określić mianem niezwykłego – nikt nie wie dlaczego. Czyżby co niektórzy przeczuwali paranormalne zdarzenia, które mogą zadziać się w przyszłości i sprawić, że ich życie nigdy nie będzie takie samo? W każdym bądź razie sam miejsce otoczone jest wieloma legendami jak na przykład portal do tajemniczego świata ukryty gdzieś w budynku. Chociaż… kto by w to wierzył.
  Nie skupiając się na rzeczach „niestworzonych”, a wróciwszy do rzeczy bardziej przyziemnych. Sąsiednimi szkołami są Liceum Crystal Perps (pod zarządem Dyrektor Grzyb i Dziekan Canadce) oraz Szkoła Magii dla Wyjątkowo Uzdolnionych Jednorożcówdla Dziewcząt (też pod dyrekcją Celestii) oraz Akademia Wojkowa Wonderbolts z Oddziałami Lotniczymi. Przy czym największym z „rywali” Liceum Canterlot o miano najlepszego liceum jest Liceum Crystal Perps.
  Dyrektorką tej placówki jest Dyrektor Celestia, dzieląca władzę wraz ze swoją siostrą – Wicedyrektor Luną.
  image
  image


 • Mistrz Gry


 • Mistrz Gry

  avatar korobov korobov

  //Radio, proszę…


 • Mistrz Gry

  avatar Radiotelegrafista Radiotelegrafista

  // O co prosisz? Mam węgiel, trochę obrazków ludzi, centaurów i łodzi latających…


 • Mistrz Gry

  avatar MrocznyK MrocznyK

  // dostałem ataku śmiechu po obejrzeniu tego


 • Mistrz Gry

  avatar MrocznyK MrocznyK

  Kobaltowy dym z ponadprzeciętną prędkością poruszał się po pustym korytarzu i przeszukiwał sale. Budynek liceum w nocy był prawie całkowicie opuszczony w nocy i nikt nie mógł jej przeszkodzić. Jej Ciemność Lady Nightmare, Niepodzielna Pani Mroki i Księżyca wyraźnie czuła silną, equestriańską magię w budynku tej szkoły. Niezwykle się zdziwiła, kiedy po ponad roku na tym zadupiu poczuła coś tak silnego, jak moc jednego z Klejnotów Harmonii, które wysłały ją na to podlasie wymiarów. ale teraz, kiedy jeden z Elementów jest tutaj, będzie mogła go znaleźć i użyć do tego, żeby powrócić do domu. Albo go zniszczyć tak, żeby Celestia i jej przydupasy nie mogły jej więcej wygnać. A wtedy Noc. Będzie. Trwała. WIECZNIE

  Ale tak wracając do pierwotnego planu, Nightmare Moon w postaci kobaltowego obłoku krąży po budynku szkoły, szukając źródła mocy, które poczuła.


 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  O dziwo, Luna jednocześnie znalazła i nie znalazła to czego szukała. Owszem, znalazła… Pewne źródło mocy. Ale zdecydowanie nie jest to źródło typu equestriańskiego, a już zdecydowanie żadne, które by się nadawało do obalenia tej lambadziary Molestii i stworzenia Zajebiście Długiej Nocy. Tak właściwie, jest to bardziej ktoś aniżeli coś. Stanął na środku korytarza dokładnie na drodze Nightmare Moon, trzymając w dłoni… Najzwyczajniejszą parasolkę. Luna nie może stwierdzić jaka to jest moc, ale jest zdecydowanie potężna, potencjalnie równa tej jaką sama posiada, a nawet większa.image


 • Mistrz Gry

  avatar MrocznyK MrocznyK

  Oh, lambadziarz z analnym parasolem rozpie**olu.
  To idealna pora na zawrócenie i kontynuowanie poszukiwań Korony z Klejnitem Harmonii! Albo… Jako obłok okrążyła go kilka razy, starjąc się dowiedzieć o nim jak najwięcej. Kto wie, może go będzie sojusznik do pokonania tych tapeciar i jej siostry. Albo będzie ciekawym materiałem na sługę~


 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  Jak na razie stoi po prostu z ym parasolem no i… Stoi. Podąża wzrokiem za chmurką magicznego dymu. Po chwili jednak powiedział obojętnym, ale jednak z pewnością stanowczym, pasujący do jego seksi umięśnionej budowy ciała tonem, :
  -Możesz przestać kręcić się dookoła mnie, Luno? Musimy porozmawiać. Teraz.


 • Mistrz Gry

  avatar MrocznyK MrocznyK

  • dla Ciebie Lady. I nie jesteśmy Luną, lecz Nightmare Moon!
   Głos Królowej Nocy rozbrzmiał echem w korytarzach, w czasie kiedy kobaltowy obłok wykonał kolejne okrążenie wokół mężczyzny, by w czasie, kiedy ten był zajęty podążaniem za nim wzrokiem, trzy metry od niego, zmaterializowała się pełna majestatu postać Nightmare Moon
  • czego od Nas chcesz? - zapytała doniśnym głosem, wyraźnie wymawiając poszczególne wyrazy. Natomiast jej ton był zimny i oficjalny do bólu, jak nakazywała królewska etykieta za czasów, zanim została wygnana przez Molestię.

 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  -Tak, tak… - odpowiedział dość obojętnie intruz, kiedy Nightmare Moon poprawiła go odnośnie tego, jak się powinien do niej zwracać. Kiedy natomiast przybrała swoją bardziej antropologiczną aniżeli gazową formę, lekko się w jej kierunku uśmiechnął, po czym założył swój parasol na ramię, kilka razem go poprawiając tak, żeby lepiej mu na nim leżał. Po tym powiedział dość luźnym tonem, można by powiedzieć teraz, że wręcz odwrotnym do tego jakiego używa Nightmare Moon:
  -Cieszę się, że postanowiłaś wrócić do swojej bardziej standardowej formy bez oporu. A teraz mi powiedz… Czy wiesz być może co nie co o ostatnich zaburzeniach w strukturze magicznej? Zdaje sobie sprawę z tego, że jesteś, można by rzec, ekspertką w tej sprawie…


 • Mistrz Gry

  avatar MrocznyK MrocznyK

  • Zaburzenia w strukturze magicznej~? Można by rzec, że trafiłeś na odpowiednią osobę, w odpowiednim czasie i jednocześnie znalazłeś się w złym miejscu o złej godzinie. - Lady nadal powoli okrążała boga, a gdy była już wystarczająco blisko, złapała go delikatnie za podbródek i ustawiła jego twarz tak, żeby ten patrzył prosto w jej cyjanowe oczy, emanujące chłodem prosto z jej serca, przy czym uśmiechnęła się, ukazując rząd śnieżnobiałych zębów wraz z charakterystycznymi, wydłużonymi i spiczastymi kłami. - Bo tak się składa, że właśnie byliśmy zajęci szukaniem i “eliminowaniem” źródła equestriańskiej magii, które te zakłócenia mogło wywołać. A Ty, jakby to ładnie ująć… właśnie Nam w tym przeszkpdziłeś. Ale whatever, powiedz, czego dokładnie od Nas oczekujesz.
   Niegdysiejsza Księżniczka Equestrii z lekko wrednym uśmiechem, goszczącym na jej twarzy o ostrych rysach, zrobiła najzwyklejsze w świecie puci puci Thorowi.

 • Mistrz Gry

  avatar korobov korobov

  //Puci puci Thorowi? W ilu kawałkach chcesz być?


 • Mistrz Gry

  avatar MrocznyK MrocznyK

  // zależy jakie są oferty


 • Mistrz Gry

  avatar Historyjka Historyjka

  //W siedmiu kawałkach dajesz.


 • Mistrz Gry

  avatar Degant321 Degant321

  //Osiem kawałków i jeszcze frytki do tego.


 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  // Dziewięć kawałków, każdy do innej części Yggdrasilu


 • Mistrz Gry

  avatar MrocznyK MrocznyK

  // pls nuimage


 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  -Jedyne czego od Ciebie oczekuje od tego, żebyś po pierwsze pomogła mi znaleźć możliwe zakłócenia strun magii lub zniszczyć to co tworzy te zakłócenia, po drugie zaprosić na oficjalną debatę w tej sprawie w Asgardzie… A po trzecie żebyś zaczęła szanować moją przestrzeń osobistą. - powiedział, po czym wszystkie okna w korytarzu huknęły, a z nich wydobył się potężny wiatr, który odsunął Nightmare Moon jakieś 3 metry od Thora Gromowładnego i prawie ją przewrócił na plecy. Następnie okna walnęły ponownie, tym razem się z kolei zamykając tak jak było wcześniej.


 • Mistrz Gry

  avatar MrocznyK MrocznyK

  Nightmare Moon ceremonialnie otrzepała się z nieistniejącego kurzu i poprawiła wciąż nienagannie leżący na niej strój. Nie była specjalnie rozzłoszczona, może odrobinę tylko poirytowana tym jak ją potraktowano. Bardziej była pod wrażeniem zaprezentowanych jej umiejętności przez intruza.

  • po pierwsze, nie potrzebujemy niczyjej pomocy w szukaniu, zdobywaniu i niszczeniu Elementu Magii, po drugie, jeśli uznamy to za stosowne, to zaszczycimy was Swoją obecnością tam, po trzecie… - Lady po raz kolejny pokazała swoje prześliczne, ostre jak brzytwa ząbki - weźmiemy tą “wskazówkę” pod uwagę… może.

 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  ignorując fakt, że Thor znajduje się tutaj tak samo legalnie jak znajduje się Nightmare Moon
  Ciekawe, co ten cały Thor z Asgardu jeszcze potrafi? I po cholerę mu parasolka?
  Thor stoi niewzruszony, opierając się o swoją parasolkę.
  -Powiedzmy, że to zaproszenie nie było propozycją, tylko komendą. - powiedział stanowczo.


 • Mistrz Gry

  avatar MrocznyK MrocznyK

  • kiedy sobie życzysz Naszą obecność tam, słodziaku~? Chwilowo jesteśmy zajęci eliminowaniem źródła equestriańskiej magii, żeby nasze wymiary nie zaczęły się przenikać i wzajemnie pochłaniać. Uwierz mi, chcemy jeszcze trochę pożyć~
   Powiedziała wciąż stojąc w miejscu zdjęła hełm i wyjęła ze swojej grzywy paczkę lukrecji, po czym z powrotem założyła hełm na głowę. Otworzywszy paczkę lukrecji, zaczęła ją konsumować, a po chwili namysłu wyciągnęła w jego stronę rękę, w której trzymała paczkę ze słodyczami.
  • lukrecji może, słodka landrynko?

 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  -… Skoro wiedziałaś od początku o zakłóceniach magicznych wynikających z przenikających się wymiarów, to czemu powiedziałaś mi o tym dopiero teraz? - odpowiedział dość wyraźnie zirytowany, mocniej zaciskając dłoń na parasolce i całkowicie ignorując wszystko co związane z lukrecjami i Nightmare Moon na daną chwilę.


 • Mistrz Gry

  avatar MrocznyK MrocznyK

  • Ponieważ po pierwsze nawet nie wiedzieliśmy o Twoim istnieniu, a po drugie, nasilenie tych zakłóceń wzrosło zaledwie kilka godzin temu?
   Nie chce lukrecji, to nie dostanie lukrecji. Proste? Proste. Na ch*j drążyć temat. W takim razie więcej lukrecji zostaje dla Lady.

 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  A jeśli jest więcej lukrecji dla Nightmare Moon, to Nightmare Moon ma lepszy humor! Względnie.
  Thor zluzował uścisk na parasolce.
  -Po prostu staw się w Asgardzie. Czy jestem w stanie przydać się w twoich poszukiwaniach?


 • Mistrz Gry

  avatar MrocznyK MrocznyK

  Im lepszy humor ma Nightamre Moon, tym lepiej dla jej potencjalnej ofiary.

  • kiedy mamy się stawić w Asgardzie i jak tam możemy się dostać? I nie sądzę, żebyś był mi potrzeby w poszukiwaniu Elementu.

 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  -Po pierwsze, kiedy będziesz miała się stawić… Po prostu będziesz wiedziała. Jeśli Ci powiem, cały plan się popsuje. Po drugie… Mimo wszystko, wolałbym pozostać obecny przy poszukiwaniu.


 • Mistrz Gry

  avatar MrocznyK MrocznyK

  • To nie jest takie proste, Thorze~ Za dwa dni, kiedy księżyc będzie górował nad nieboskołonem, portal do mojego świata znów się zamknie i otworzy dopiero za dwa lata. Więc jeśli spotkanie odbędzie się za więcej niż dwa dni, nie czekajcie na Nas, bo najorawdopodobniej się nie zjawimy. Jeśli zaś się tyczy poszukiwań Elementu Magii, to zezwalam na Twoją obecność przy tym, ale niewskazane jest, żebyś interweniował za pomocą magii z z innych wymiarów, bo mogłoby to spowodować przeniknięcie naszych energii, co z czasem miałoby skutek identyczny do aktywowania tutaj magii Korony lub zniszczenia portalu.
   Lady zbliżyła się delikatnie do okna i swoją włócznią wskazała pomnik konia, znajdujący się na placu przed wejściem do szkoły.

 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  Thor wysłuchał wywodu NM, po czym stanął obok niej przy oknie, nie opuszczając na krok swojej parasolki. Na końcu się delikatnie w kierunku Nightmare Moon, po czym lekko uniósł brew w tym samym kierunku.
  -A czy… Masz mi może coś interesującego do powiedzenia o wymiarze z którego pochodzisz? - spytał się dość zaciekawiony.


 • Mistrz Gry

  avatar MrocznyK MrocznyK

  • to już zależy od tego, co uważasz za interesujące w moim wymiarze, bubusiu~
   Lady okrążyła Thora kilka razy, przyglądając mu się parą swoich ciemnoszafirowych oczu, a następnie umieściła księżyc na nieboskłonie tak, żeby odbite przez niego światło padało przez okna na korytarz i tym samym go rozświetliło.
  • nie mamy tak dzikiej i nienaturalnej anatomii, w większości jesteśmy kucykami… i na pewno magia jest u nas bardziej dostępna i powszechna

 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  Nightmare Moon już miała wrażenie, że Thor zamierza skomentować ponowne nazwanie go bubusiem (którym z resztą jest, nawet jeśli jest też trochę osiłkiem >~<), ale wtedy usłyszał, że w wymiarze z którego pochodzi Lady wszyscy są w większości kucykami, odpowiedział jej mocno zdziwiony:
  -Co masz na myśli poprzez… Kucyki? Zdediniuj kucyki ze swojego świata.


 • Mistrz Gry

  avatar MrocznyK MrocznyK

  Nie tyle osiłkiem, co całkiem inteligentnym mięśniakiem ;3;

  • normalnie, większość mieszkańców kraju, którym powinnam władać to kucyki, tak jak i ja~
   W tym momencie, Lady wskazała końcem włócznią wysokość statystycznego kucyka.
  • Kucyki Ziemskie, Pegazy, Jednorożce, Kryształowe Kucyki, Gryfy, Hipogryfy, Kiriny, Bryzusie, Podmieńce, Alikorny… z rozumnych pojawiają się też takie rasy z waszego świata, jak Koń Arabski, Zebra, Osioł, Bawół… reszta natomiast “zwykłych” wierząt jest tak samo rozumna, jak i w waszym świcie i dodatkowo kilka innych gatunków, których tutaj albo nie widziałam jeszcze, albo po prostu nie macie. Z resztą, długo by wymieniać, słodziaku. Preferowałbyś dokładny opis, czy same wizualizacje~?

 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  No po prostu taki gość, że się mu nie da odmówić!
  Ale przecież wiadomo, że i tak jest niegodny Lady, bo przecież tylko ona sama jest godna jej samej!
  Thor spojrzał się na nią jakby rozmawiał z największą wariatką w tym wszechświecie.
  -… Czy ja rozmawiam z antropomorficznym kucykiem… Który w swoim wymiarze jest zwykłym kucykiem… Ale jak… Na brodę Odyna, nie spotkałem się od dawna z czymś takim. Nie jestem pewien, czy chce wiedzieć cokolwiek jeszcze o twojej rasie, dobrze? Bez urazy, ale dość mi dziwactw na dzisiaj. - odpowiedział mocno zdezorientowany całą sytuacją.


 • Mistrz Gry

  // Wysuwam temat na wierzch. • Jej Ciemność zachichotała krótko, a następnie posługując się swoją włócznią, która chwilowo rozbłysła jasnokobaltową poświatą sprawiła, że księżyc odbijał swój blask w ten sposób, iż zdawał się znajdować za plecami Koszmarnej Panj, lrzy czym lekko oślepiał Syna Odyna.
  - Mój Drogi, nie tyle rozmawiasz z antropomorficznyn kuzykiem, a magiczną hybrydą o boskich korzeniach, zrodzoną po to, by władać żelazną ręką i kamiennym sercem. Za pełnienie tego przeznaczenia Nasza siostra i jej wścibska uczennuca zesłała mnie na ten podrzędny wszechświat. I nie porównuj Nas do jakiś bejczek, bo w Naszym wymiarze to Ty jesteś opowiadaniem dla znudzonych źrebiąt~
  Księżna przeszła kilka kroków w tę i spowrotem po korytarzu liceum, dumnie podnosząc głowę i patrząc się naelektryzowanemu mięśniakowi prosto w oczy.


 • Mistrz Gry

  Thor w reakcji na oślepiający blask włóczni swojej rozmówczyni, lekko przymrużył oczy. Mimo tego, nie ruszył się ze swojego miejsca, jedynie śledząc wzrokiem Nightmare Moon. Po chwili odpowiedział twardo, szybkim ruchem umieszczając swoją parasolkę na ramieniu:
  -Może i w swoim wszechświecie jesteś tym za kogo się podajesz, ale niechże sczeznę, jeżeli masz nade mną autorytet tutaj. I uważaj do kogo odzywasz się w ten sposób, kobieto. Nie chcesz poznać gniewu Syna Odyna, króla Asgardu. Nabierz szacunku lub spór ten rozwiążemy krwią. - po czym nieludzko szybko, prawie że niezauważalnie dla ludzkiego oka, ale widzialnie dla Luny, podszedł do rozmówczyni i zablokował jej drogę, stojąc w odległości jakieś pół metra od niej. • Królowa Ciemności przewróciła oczami, dając wyraz swojej dezaprobaty co do żądań Asgardczyka.
  - jeśli rozwiążesz ten spór krwią, to nie będziesz miął nikogo z wiedzą o Equestraińskiej Magii po swojej stronie i nie będziesz mógł nic z robić w przypadku, kiedy energie tych dwóch wymiarów zaczną sie przenikać, cukierasku~ Na Twoim miejscu bym się zastanowiła przed podniesieniem na mnie ręki. To, czy pokonałabym Cię w walce ejst kwestią sporną, ale na pewno przewyższam Ciebie innych Twoich braci w wiedzy o Equestriańskiej Energii, jestem Wam po prostu potrzebna.
  Lady zamieniła się w kobaltowy obłok i przeniknęła przez Thora, po czym jej postać zmaterializowała się na drugim końcu korytarza. Nightmare Moon swoją włócznią wskazywała na jedną z sal, której drzwi oświetlały blade promienie światła, odbite od księżyca.


 • Mistrz Gry

  Thor westchnął, po czym mocniej zacisnął dłoń na swojej parasolce, jednocześnie bacznie obserwując Nightmare Moon. Kiedy zmaterializowała się, od niechcenia zarzucił parasolkę na ramię i do podszedł do swojej rozmówczyni, po czym spojrzał się na wskazane przez nią drzwi i powiedział wyraźnie już zirytowany tą całą opornością:
  -Niech Ci będzie, czarodziejko. Będę grać na twoich zasadach tak długo jak będzie to konieczne. Ale jeśli spróbujesz mnie wysiudać, gorzko tego pożałujesz, choćbym i ja miał poczuć konsekwencję mojego czynu. A teraz, co jest za tymi drzwiami? - po czym podrapał się po brodzie wolną ręką, zrzucając parasol z ramienia, aby go postawić przed sobą i za pomocą obu rąk się na nim oprzeć jak o laskę do chodzenia. • Niebieskooka wydała z ust lekkie i ciche syknięcie, które rozbrzmiało echem po korytarzu i dosłownie spenetrowało uszy Syna Odyna.
  - cel mojego stąpania po tej nędznej kupie cegieł i kamienia, marmoladko. A teraz czuj się zaszczycony faktem, że wybrałam Cię do tego, ażebyś otworzył te drzwi, bym nie musiała się niepotrzebnie fatygować - Odparła z wyraźnym przekąsem. Zaś jej kobaltowe oczy lustrowały Thora wzrokiem, jakby chciała mu w ten sposób zasygnalizować, że jeszcze jedno nazwanie jej “czarodziejką” może się skończyć na tym, że kucyki ziemskie będą znajdywać jego szczątki podczas uprawy roli najodleglejszych zakątkach Equestriańskich Ziem.


 • Mistrz Gry

  Thor jedynie mruknął z wyraźnym niezadowoleniem, po czym chcąc uniknąć dalszego konfliktu, chwycił klamkę i szarpnął za nią agresywnie, przez co nie tylko otworzył drzwi, ale także wbił je solidnie w ścianę obok, wywołując pęknięcia dookoła nich. Nie wspominając o tym, że klamka została w jego dłoniach.
  -Panie przodem. - warknął przez zęby, opierając się o swoją parasolkę i wyraźnie jej pokazując intensywnym spojrzeniem, że jeśli jeszcze raz nazwie go “marmoladką”, to jedyną marmoladką będą jej resztki dryfujące w atmosferze tej planety. • - muszę przyznać, masz naprawdę niezły chwyt i siłę fizyczną, Paniczu Thorze. - Lady zaśmiała się, jednak jej śmiech wydawał się być zagubiony pomiędzy radosnym, ironicznym i z lekka psychicznym w nacechowaniu.
  Pewna siebie podeszła do miejsca, skąd wyczuwała energię Korony, której zdobycie planowała już kilka ładnych latek. Już niedługo i nadejdzie czas zemsty, pełni władzy i chwały, skąpanej w blasku księżyca. Teraz pozostaje tylko znaleźć Element, wysłany tutaj w bliżej nie określony sposób i użyć go do własnych celów, lub współpracując z innymi. Echh, do czego to doszło, samowyatarczalna i niezależna Księżniczka Luna, a raczej Księżniczka Nightmare jest w poniekąd zależna od napakowanego blondyna z brodą?


 • Mistrz Gry

  Cóż… Nie da się zaprzeczyć. Upadła nadzwyczaj nisko, że musi się użerać z problemami takiego sortu. Ale cóż… Można to powiedzieć tak - obniżyło się do takiego poziomu, żeby być na równi z tym podrzędnym światem, hah. Jakoś się ścierpi tego samozwańczego Króla. A w razie potrzeby, kiedy straci swoją użyteczność, wyeliminuje. Nic prostszego być nie może.
  Jedyne czym w tym przypadku odpowiedział Thor to zdegustowane spojrzenie i zaniepokojony śmiechem Nightmare Moon wyraz twarzy.
  Sala do której weszła, wygląda mniej więcej jakby ktoś próbował zorganizować bal dla wieśniaków w dużej sali, ale w międzyczasie trzy razy zemdlał i dostał wstrząśnienia mózgu od upadku. Fu, na suficie są rozwieszone niebieskie pasma bibuły i balony trochę jaśniejszej barwy, a papierowy gwiazdy przyczepione szpilkami do czarnych zasłon-szmat zawieszonych na szczebelkach nie są nawet równe. A napisu na szyldzie nie można rozczytać, bo nie zna tego języka. I raczej nie zamierza poznać.
  Uh, przez ten syf aż przez chwilę straciła wyczucie magicznej energii.
  Jak na razie w okolicach nie widać niczego, co by mogło być owym źródłem energii magicznej. Nic tu nie wygląda jakoś specjalnie. Choć, wyraźnie czuć, że jest tutaj ten przedmiot, który przejął moc. Nie pozostaje nic innego, jak go poszukać. • Ugh… Bajzel. Całkowity bajzel. Burdel na kółkach, delikatnie mówiąc. Jeśli to mają być ozdoby na jakiś bal, to szyła je pewnie osoba z wydłubanymi gałkami ocznymi i uciętymi palcami (jakkolwiek te śmieszne pałeczki przy ludzkich wersjach przednich kopyt się nazywały) , kiedy była parzona rozgrzanym do czerwoności żelazem po żebrach. Już nawet ta lambadziara Molestia miała znośne w wyglądzie dekoracje na tych swoich balach z plebsem. Tutaj pozostaje tylko nasrać na środku i dzieło będzie kompletne.
  No ale cóż, w takim bałaganie na pewno nie skupi myśli, ani nic innego, więc Lady zamachnęła się swoją włócznią, ktira rozbłysła delikatną, srebrzystą poświatą i sprawiła, że wszystkie te szmaty, wstęgi i dywany uniosły się delikatnie ze swoich miejsc, by w locie posegregować się kategoriami i kolorami, a następnie niesamowicie równo złożyć się w estetyczne kupki i ułożyć w równe stosiki, u nóg napakowanego blondyna o skandynawskiej urodzie.


 • Mistrz Gry

  No! I teraz od razu lepiej tysiąckrotnie. Wszystko wygląda lepiej nawet teraz, kiedy nic nie jest rozwieszone, ale za to ładnie posegregowane. Taki widok oko cieszy i od razu łatwiej się skupić na zadaniu, kiedy nie ma takich niesamowicie obrzydliwych rozproszeń.
  Thor “Gromowładny” westchnął, po czym spojrzał się na te wszystkie kupki.
  -Czy to naprawdę było aż takie konieczne? - spytał się zrezygnowany.
  Tymczasem… Kiedy Lady nie ma już żadnych rozproszeń, może wykryć, że przedmiot, który przesiąkł mocą z jej świata, znajduje się pod tymi panelami, które tak bardzo jak również są paskudne, to przynajmniej tak bardzo nie rozpraszają. • - oprócz tego, że nie posiadało to jakichkolwiek walorów esteycznych, to rozpraszało moją wspaniałą osobę w lokalizowaniu Equestriańskiej Energii. To było bardziej, niż konieczne, Mój Drogi.
  Następnie Nightmare zamachnęła się włócznią po raz kolejny, ale tym razem delikatnie uderzyła w parkiet, który domyślnie powinienem zacząć się zrywać i układać na drugim końcu sali w równe stosty.
  Gdyby nie obecność Thora, Lady zaprowadziłaby tu własny porządek, który by ją jednak kosztował jeszcze trochę energii. Jednak czego się nie robi dla poprawienia warunków bytowych i komfortu w tym nędznym wymiarze.


 • Mistrz Gry

  -… Jak też uważasz. Ale na Brodę Odyna, jeśli przeklęte ozdoby śmiertelników tak potrafiły Cię rozproszyć, to co by się stało, gdyby do czegoś takiego doszło w sytuacji niebezpieczniej? - dopytał się, mając już wyraźnie dość tego wszystkiego.
  Hm… Po chwili, podłoga była cała zdjęta… A Lady jest już pewna, jaki przedmiot skupił w sobie tyle magii z jej wymiaru. Jest to… Rura kanalizacyjna biegnącą tutaj. • Mówi się, że można polecieć z deszczu pod rynnę, ale tutaj do gry ewidentnie doszła jeszcze kanalizacja. Tao będzie długa noc z Thirem i niestety nie w takim znaczeniu tegi sformułowania, w jakim Lady by tego chciała.
  - chodziło mi o to, że oślepione źrebię bez jednego kopyta zrobiłoby te osoby lepiej i na nie nawet patrzeć się nie dało.
  Już nie wchodząc w głębsze dyskusje, Lady podeszła do odsłoniętych tut i spróbowała zlokalizować, gddie też mogła zatrzymać się Korona, czy czymkolwiek ona się stała. Byle by była w miarę bezpiecznym i dostępnym miejscu.
  - Pomógłbyś, prawda? Królowej nie uśmiecha się brudzić swoich szat w jakiś pomyjach i ogólnie tepo typu rzeczach.
  Uśmiechnęła się z lekka złośliwie


 • Mistrz Gry

  Choć, znaczenie długiej nocy z Thorem, które by najbardziej odpowiadało Lady można interpretować dwojako. W zakresie od tortur do “niepobożnych” czynności.
  -Najpierw znajdź, gdzie to jest. Zabrzmię, jakbyśmy byli starym małżeństwem, ale wpędzisz mnie do grobu, kobieto. - odburczał Thor, mając Lady już dosyć, co podkreśla nie pierwszy raz.
  Natomiast sama Nightmare Moon wyczuła pewien nietypowy szczegół. Źródło mocy, którą wyczuła nie jest w rurze. Ono JEST kawałkiem rury. Wszystko wskazuje na to, że kiedy Korona przenosiła się do tego wymiaru, to albo przyjęła formę rury albo połączyła się z nią w jedność. • - oj tam do grobu od razu, czyż Bogowie nie są nieśmiertelni? - uśmiechnęła się złośliwie i z wyższością przyglądała się Thorowi, rozkładającemu parkiet i rury. Jakże męsko i wdzięcznie wyglądał, w czasie robienia brudnej roboty za Lady. Aż serce Lady, zimne jak stepy Kryształowego Królestwa, wypełniło się na krótką chwilę mieszanką zadowolenia i ulotnej radości. Od odnalezienia zguby i pokonania wyrodnej siostry dzielą ją już tylko godziny, a może i tylko minuty. I prawdopodobnie ma bożka piorunów po swojej stronie. Czyż karma mogła się Lady lepiej odpłacić?


 • Mistrz Gry

  Zdecydowanie lepiej się karma nie mogła odpłacić. Ten świat jednak jest dużo lepszy, niż by się wydawało. Aż pozostaje mieć nadzieję, że owy wymiar jest bogaty w jeszcze więcej użytecznych głupków. Bo jeśli tak, to Lady nawet nie będzie musiała sobie odbijać królestwa od siostry, bo będzie mogła sobie zawładnąć nad tą rzeczywistością.
  -Przykażę Ci lepsze pytanie. Po cóżże naprawdę jest twojej osobie ów artefakt? - spytał się Thor, wychodząc z dziury w podłodze z ponurym spojrzeniem, mając mokre ręce, trzymając w nich kawałek rury kanalizacyjnej będący ewidentnie nosicielem energii magicznej, jednocześnie stojąc naprzeciwko Lady.


Log in to reply