Baza na truskawkowym polu bitwy [ZIEMIA, PRZESZŁOŚĆ]


 • Mistrz Gry

  Woj_2000, Miętowa Szmaragd:
  Zobaczyła, że jest to… Nef. Jednakże nie jest to Nef jakiej się spodziewała. Ma na sobie mundur z czasów Rebelii Różanego Kwarcu, do tego w tle na ścianie widać listy gończe z wizerunkiem wiadomej zbrodniarki. Nef odskoczyła i patrzy się zdziwiona na Miętową. Szmaragd zobaczyła też, że jest w swoich kwaterach z czasów Rebelii.


 • Mistrz Gry

  avatar Woj2000 Woj2000

  Sznaragd rozejrzała się na to wszystko w wyrazie największego zdumienia i próbowała to wszystko zrozumieć. Przecież… to wszystko wygląda tak, jakby przeniosła się w czasie. Ale to przecież jest niemożliwe. Podróże w czasie, jeśli są w ogóle możliwe, wymagają bardziej skomplikowanego urządzenia niż zepsutego warpa.
  -Co… co tu się dzieje? - wykrztusiła, spoglądając się po sobie.


 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  To… To wszystko jest dla Miętowej Szmaragd wręcz surrealistyczne.
  Nef zamknęła drzwi i powiedziała trochę luźniejszym tonem, ale także dość mocno zdziwiona:
  -No jak to co? Przyszłam Ci zdać raport, że Duma Rady zestrzeliła koleją flotę samorobionych statków tej Rebelii i zastałam Cię płaczącą… Ta Rebelia aż tak Cię niszczy, Emmy?


 • Mistrz Gry

  avatar Woj2000 Woj2000

  Nie… to nie może dziać się naprawdę. Po prostu nie może i jest tego całkowicie świadoma. Jednak… pewna jej bardziej zkrganizowana część siebie każe jej się do tego wszystkiego dostosować, zgodnie z popularnym powiedzeniem wymyślonym przez samą Różową Diament: ,Jeśli weszłaś między Kamyczki, musisz dekorować wnętrza jak i one". Powierzchownie wydaje się to głupim porzekadłem (bo żaden Klejnot nie przejmowałby obowiązków od tych małych budowniczych), jednak w tej sytuacji dla pani admirał nabrało ono nowego znaczenia.
  Szmaragd odruchowo otarła łzy, po czym oznajmiła, stsrając się nadal wyprowadzić z tego szoku.
  -Nieważne, Nef… Naprawdę nieważne, bo moje uczucia nie mają tu kompletnego znaczenia. Zdaj ten raport, proszę. Ale tak dokładnie.


 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  Tak bardzo jak wręcz śmieszne jest to powiedzenie, tak bardzo można stwierdzić że rzeczywiście admirał Miętowa Szmaragd powinna się do niego dostosować i wprowadzić w życie, biorąc pod uwagę niezwykłość sytuacji w jakiej się znajduje. Nef po chwili, wciąż niepewnie patrząc na swoją koleżankę, odpowiedziała:
  -Dużo nie ma do powiedzenia. Duma Rady tej nocy godziny 0:30 czasu Homeworldu, obroniła Bazę Księżycową Różowego Diamentu przed atakiem improwizanych statków Rebelii Różanego Kwarcu. Po zbadaniu resztek stwierdzono, że te podobnie jak większość pozostałych zestrzelonych w przeszłości, te zostały skonstruowane przez ten cholerny Bizmut z klejnotem na klatce piersiowej. Głupia gruda, za przeproszeniem. Nie znamy jej źródła materiałów ani schematów, ale pojazdy wychodzące z jej warsztatów są prawie tak dobre jak te z profesjonalnych fabryk.


 • Mistrz Gry

  avatar Woj2000 Woj2000

  Szmaragd przysłuchiwała się temu z wymownym milczeniem, starając się wydobyć z zakamarków swojej pamięci cokolwiek o tym wydarzeniu, aż w końcu sobie przypomniała, że… faktycznie kiedyś broniła bazę Różowej Diament przed takim atakiem. Tylko… co działo się potem?
  -Rozumiem, dziękuję za raport, Nef. Możesz odejść.


 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  Potem… Potem… Tego już Miętowa Szmaragd nie za bardzo pamięta.
  Nef się lekko uśmiechnęła.
  -Trzymaj się Emmy. - odpowiedziała motywująco, a następnie opuściła pomieszczenie.


 • Mistrz Gry

  avatar Woj2000 Woj2000

  -Dzięki, Nef… - odpowiedział na odchodne, po czym jeszcze raz rozejrzała się po pomieszczeniu, w którym się znajdowała.


 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  Hm… Tak… Albo Miętowa Szmaragd przeniosła się w czasie albo to jakiś niesmaczny żart i ktoś odwzorował dawne kwatery naziemne pani admirał 1:1.


 • Mistrz Gry

  avatar Woj2000 Woj2000

  Widząc taką szegółowość tego miejsca, Szmaragd aż zakręciło się w głowie i usiadła na najbliższym miejscu siedzącym, by to wszystko jakoś… przetrawić i zrozumieć. W końcu, niewarygodne to w tym wypadku prawdziwe niedopowiedzenie.


 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  Zwłaszcza, że podróże w czasie nie mają prawa bytu! A gdyby miały, to Diamenty by ich używały…
  . A nie używają. Poza tym, jakim cudem warp mógłby kogoś cofnąć w czasie?!


 • Mistrz Gry

  avatar Woj2000 Woj2000

  Jest to po prostu niemożliwe! Chociaż… Szmaragd przy zgłębianiu dawnych archiwów wiele razy natrafiała na wzmianki wojskowych i zaokrętowanych na konkretnych jednostkach pracowników personelu naukowe o nietypowych, nierzadko dziwacznych rzeczach. Nie chodzi tylko o organiczne rasy, które jakimś cudem potrafiły przestać być zwierzętami i zakładały bardziej rozwinięte cywilizacje, pozwalające nawet na podróże międzyplanetarne. Mówimy tu o bardziej… specyficznych rzeczach. Na przykład o raportach naukowców w trakcie eksperymentów przy pomniejszaniu, którzy, jeśli dobrze pani admirał zrozumiała, potrafili trafić do… innego planu rzeczywistości? Świata kwantów? Coś z podobną nazwą…


 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  O! Wymiar kwantowy. Tak, to był na pewno wymiar kwantowy. Ale pytanie brzmi… Jakim cudem za pomocą zwykłego warpa jakich jest w całym Imperium całe setki tysięcy, jeśli nie miliony, Miętowa Szmaragd mogła się do niego dostać? A jeśli nawet tak… To dlaczego w wyniku przeniesienia do wymiaru kwanrowego mogła się przenieść tuż po tym do przeszłości?


 • Mistrz Gry

  avatar Woj2000 Woj2000

  A odpowiedzi na te pytania to pani admirał akurat nie zna, gdyż nie jest Perydotem przeszkolonym do analizowania zjawisk naukowych. Jedyne, co jej przychodzi do głowy, to albo to, że znajduje się teraz w wymiarze kwantowym, który jakimś cudem potrafi tworzyć z jej wspomnień ,symulacje" przeszłości, albo faktycznie potrafi on cofać w czasie. Albo najzwyczajnie w świecie uszkodzone teleportery nie przenoszą tylko w przestrzeni…


 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  Ale… Tak właściwie, to w jaki sposób teleporter na statku kogoś takiego jak Niebieska Diament mógł być uszkodzony przez czas nieokreślony i nikt o tym nie wiedział? Czyżby to była jakaś konspiracja?


 • Mistrz Gry

  avatar Woj2000 Woj2000

  Mimo tego całego szaleństwa, Sznaragd nie daje wiary sugestii o konspiracji. Dla niej, osoby tak teraz potrzebującej czegoś, co można łatwo wyjaśnić, bardziej pożądanym jest wyjaśnienie, że teleport uszkodził się w momencie, kiedy ona z niego korzystała.
  -I tego się trzymajmy. Póki co. - skonstatowała gorzko, po czym, w myśl wcześniej wspomnianego przysłowia o Kamyczkach, postanawia wyjść ze swoich dawnych kwater, rozejrzeć się po bazie i przejść do porządku dziennego. W końcu… takie przebywanie w przyszłości daje możliwość wpływania na przyszłość…


 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  … Lub też zniszczenia jej. Co jeśli Miętowa Szmaragd zrobi coś, co sprawi, że w przyszłości nie przyniesie się do przeszłości, co sprawi, że w przyszłości nie będzie mogła przenieść się do przeszłości, żeby zrobić coś źle i nie móc się w przyszłości przenieść do przeszłości… To skomplikowane. Zdecydowanie zbyt skomplikowane dla pani admirał.


 • Mistrz Gry

  avatar Woj2000 Woj2000

  Kiedy wpadła w pułapkę zastanawiania się nad paradoksami czasowymi, szybko się z niej ,uwolniła", potrząsając głową i skupiając myśli na czym innym - na próbie adaptacji do nowej sytuacji. Dlatego też Szmaragd wychodzi z kwatery i zaczyna iść wzdłuż korytarza.


 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  Po drodze mija kilka Klejnotów niższej rangi. Salutują jej, jednocześnie lekko chyląc głową, zanim ją minął.


 • Mistrz Gry

  avatar Woj2000 Woj2000

  Cóż… jeśli wciąż Szmaragd przyjęłaby hipotezę, że jest to jakiś rodzaj symulacji czy innego złudzenia, to może z czystym sumieniem przyznać, że jest dosyć wiarygodna. Wszyscy z ,podwładnych" salutują tak, jak powinni i z zachowaniem odpowiednich ruchów.
  W każdym razie, pani admirał kieruje się dalej w głąb korytarza, starając sobie jednocześnie przypomnieć, gdzie w jej dawnej bazie znajdowało się coś na kształt centrum dowodzenia.


 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  Centrum dowodzenia… Cholera, trudno trochę. Może i pani admirał Miętowa Szmaragd ma dobrą pamięć, ale nawet ona nie była w stanie zapamiętać do tej pory lokacji centrum dowodzenia w tej konkretnej bazie. A trochę głupio się kogoś spytać…


 • Mistrz Gry

  avatar Woj2000 Woj2000

  Zwłaszcza głupio się o to pytać, kiedy zajdzie ewentualność, że Nef postanowi rozpowiedzieć innym o stanie, w jakim ją znalazła. Wtedy to na pewno inni żołnierze zaczęliby myśleć, że z ich dowódczynią jest coś nie tak. Dlatego też, aby nie wzbudzać już większych podejrzeń, postanawia ,trzymać się kursu" i iść dalej.


 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  Nie no, akurat Nef chyba nigdy nie była taka, żeby plotkować o swoim dowództwie…
  Tym bardziej kiedy dowództwo to jednocześnie twoja najbliższa przyjaciółka. W każdym razie, fakt, jak na razie jedyne co pozostaje pani admirał Miętowej Szmaragd to tak jak ona sama określiła, “trzymać się kursu” i iść przed siebie z nadzieją, że przez przypadek trafi akurat tam gdzie chce trafić.


 • Mistrz Gry

  avatar Woj2000 Woj2000

  Ech… do czego to dochodzi… By posądzać Nef - jedną z niewielu osób faktycznie godnych zaufania, o takie rzeczy? Nie wróży to zbyt dobrze samej Szmaragd, gdyż taka sytuacja wiąże się z ryzykiem, że jeszcze przez to wszystko nabawi się jakiejś paranoi. Chociaż… w sytuacji, której się znajduje, jest to dosyć możliwe.
  W każdym razie, pani admirał dalej i nieprzerwanie posuwa się naprzód, zwalniając tylko, by przeczytać ewentualne napisy oznaczające to, co znajduje się za danymi drzwiami prowadzącymi do pomieszczeń.


 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  Hm… No cóż… Kto by się spodziewał, że podróże w czasie mogą wywołać aż tak paranoiczne odczucia nawet u kogoś o tak silnej woli jak Miętowa Szmaragd? Trudno w to uwierzyć równie trudno jak uwierzyć jest w same podróże w czasie.
  Miętowa Szmaragd idąc na przód, czuję jakby przestrzeń dookoła niej zaginała się sama w siebie. Wszystko się tak… Kręci…


 • Mistrz Gry

  avatar Woj2000 Woj2000

  Widząc ponowne aberracje rzeczywistości, panią admirał ponownie przeszywa wielki lęk. Czy to kolejne modyfikacje otaczającego ją świata? Czy preludium do kolejnego przeniesienia się w czasie?
  -Albo… to coś ze… mną… - mówi coraz bardziej zdezorientowana tym wszystkim, czując, że sytuacji, w której się znajduje, pozostanie jej tylko paść na ziemię, w wyniku nadmiaru zniekształcenia rzeczywistości i…pogodzić się z tym, że jej los może być spisany na straty. A to tylko przez to, że chciała udowodnić swoją wartość przed sobą. Udowodnić, że wciąż może się przydać państwu, któremu tak chciała służyć.


 • Mistrz Gry

  avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

  Te przemyślenia zdały się na nic. Miętowa Szmaragd czuje, jak jej fizyczna forma oraz można powiedzieć, esencja, ponownie przenoszą się do innego miejsca w czasie oraz przestrzeni tego wszechświata.
  // Zmiana tematu. Domyślisz się.


Log in to reply