Wyposażenie i zaopatrzenie


 • Zapomniany Front Mistrz Gry

  Wyposażenie i zaopatrzenie

  To przede wszystkim pojedyncze przedmioty, które może kupić lub znaleźć każdy, a do tego są one niezbędne do przetrwania na froncie, a jeżeli nie są, to mogą okopowe życie w jakiś sposób ułatwić.


 • Zapomniany Front Mistrz Gry

  Racje żywnościowe z zapasem wody

  Opis: Na temat racji żywnościowych nie ma co się rozpisywać, co innego na temat ich składu. W 1915 roku roku mają one formę sporej wielkości foliowych paczek, które trzeba rozciąć, aby dostać się do ich zawartości. To, co się w nich znajdzie to loteria. Zazwyczaj jest to jedno lub kilka dań głównych (zależy od typu takiej paczki), kilka saszetek kawy lub herbaty, kilka dodatkowych puszek z jedzeniem, niewielka ilość słodyczy w postaci cukierków, a także podgrzewacze chemiczne i około siedem litrów wody. Każdy frontowiec dostaje darmowy przydział trzech 24-godzinnych racji żywnościowych, które teoretycznie mają mu starczyć na trzy dni, aż nie dostanie kolejnego przydziału. Jeżeli jest taka możliwość, zawsze można skorzystać z kuchni polowej, ale los bywa przewrotny i bardzo często może się okazać, że nie ma do niej dostępu i pozostają same racje.
  Koszty: Każdy z żołnierzy frontowych jest zobowiązany otrzymywać trzy sztuki co trzy dni, ale w razie potrzeby można je kupić własnoręcznie za statystyczną kwotę 80 sztuk lokalnej waluty, wraz z wodą.


 • Zapomniany Front Mistrz Gry

  Bandaże

  Opis: Na froncie bez możliwości zatamowania krwawienia i opatrzenia rany ani rusz i wie to każdy frontowiec. Bandaże powinien mieć każdy, o ile nie chce się umrzeć z wykrwawienia.
  Koszty: Za jedno opakowanie bandaży płaci się statystycznie po 10 sztuk lokalnej waluty.


 • Zapomniany Front Mistrz Gry

  Tabletki odtruwające

  Opis: Tabletki odtruwające również są podstawą w obecnych czasach. Stosuje się je w przypadku zatrucia gazem bojowym i w razie nawdychania się takowej broni chemicznej, najlepiej będzie od razu się kilku nałykać. Nie mają gwarancji, że na pewno pomogą, bo zależy to od wielkości zatrucia i każdy taki przypadek powinien obejrzeć medyk. Nieskuteczne w przypadku redarytu.
  Koszty: 20 sztuk lokalnej waluty za opakowanie (12 sztuk).


 • Zapomniany Front Mistrz Gry

  Morfina

  Opis: Bardzo popularny środek uśmierzający ból. Zazwyczaj na wyposażeniu sanitariuszy, którzy podają ją rannym, ale coraz częściej pojedyncze strzykawki z morfiną można spotkać u zwykłych żołnierzy, którzy wolą przygotować się na ewentualność horrendalnego bólu.
  Koszty: 50 lokalnej waluty za jedną strzykawkę. Według przepisów, zwykły żołnierz może przy sobie mieć jedną dawkę morfiny, co nie tyczy się sanitariuszy.


 • Zapomniany Front Mistrz Gry

  Latarka

  Opis: Prosta wojskowa latarka, którą można przypiąć do munduru. O ile nie przydaje się podczas operacji nocnych, to przydaje się w sytuacjach, kiedy ciemności zaczynają wyrastać zęby, bo jej właściciel znajduje się na obszarze skażonym redarytem.
  Koszty: 30 sztuk lokalnej waluty, opakowanie baterii można kupić za około 5 sztuk.


Log in to reply