Sugestia • Nie wiem czy tutaj piszę się sugestie, ale niech już będzie

  Licznik pieniędzy w PBFach

  W wielu PBFach używana jest waluta - można kupić za nią jedzenie, uzbrojenie itp.
  Gracz na początku gry dostaje określoną ilość pieniędzy. Załóżmy, że ta ilość to 100 koron. Następnie gracz kupuje przykładowo zwykły miecz za 50 koron. Wówczas od jego wszystkich pieniędzy odejmowana jest suma 50 koron. Działałoby to również z zarabianiem.

  Co myślicie?


 • Miasto Nieszczęść Wiek Pary

  Chodzi ci o to, żeby to robiło się automatycznie? • Byłoby to przydatne ale nie za bardzo widzę jak by to wprowadzić, tak od strony techinczej • Dało by się pewnie wprowadzić… Ale wymagało by dużo pracy.

  Po pierwsze ogarnięcie tego w poście: o ile umieszczenie tego gdzieś na spodzie nie było by bardzo trudne (tak, jak jest teraz z kośćmi), to idealnie można by było wybrać miejsce w którym to jest. Co jest trudniejsze.

  Waluta powinna by do tego być oddzielnym polem tekstowym jeśli chcemy mieć różne i balans traktować zupełnie jako liczbę.

  Do tego nie jestem pewien jak to przypisać do postaci - do użytkownika? Do postu?

  Trudne było by też danie możliwości zmiany balansu przez MG… To wymagało by albo dodania specjalnych opcji dla moderatorów w postach wpływających na db…

  Ogólnie: obecnie zbyt trudne jak na to jak jest przydatne. Trafia na listę “to do”, ale na sam spód i najpewniej będzie przepychana niżej przez praktycznie wszystko 🙂 • @opliko rozumiem


Log in to reply