Group Details Private

Wiek Pary

Imperium Republistyczne Vaastii to nowoczesne, potężne państwo zrodzone w myśl nowej idei. Idei równościowej i utopijnej. Imperator i sąsiedni władcy ulegli pod wpływem licznych protestów. Obecnie, dzięki tamtejszym bohaterom, obywatele mogą żyć w najlepszym miejscu, niemal porównywanym do mitycznego Raju. Wszędobylski syk maszyn postępu, nowoczesna medycyna, zmechanizowane rolnictwo, udogodnienia za sprawą nowych dziedzin magii, chociażby magii pary, sztuczna rasa sługusów. A to tylko wierzchołek komfortu kryjącego się w Imperium! Do tego obecna od jakiegoś czasu rewolucja przemysłowa rewolucjonizuje świat! Ogniskiem i głównym trzonem jest oczywiście Imperium, a dokładniej stolica - Tria. To właśnie tam powstały golemy, pociągi, dźwigi parowe, żelazne konie, nowa, wiecznie działająca największa wieża zegarowa “Saint James”, będąca pierwszym zegarem samoistnie zmieniającym czas z letniego na zimowy i wiele wiele więcej! Niestety, kraj ma też swoje problemy, o których nie mówi się głośno. Wyzysk gnomów i szerząca się, podziemna rebelia z tajemniczą rasą z dostępem do niezwykłej magii. Elfy, będące najbardziej zacofaną i główną częścią Imperium, niegodzące się na zmiany i odejście od tradycji. Dym z powstających fabryk coraz częściej jest powodem nieurodzaju rolników. Imperator traci wpływy magnaterii, a poprzedni władcy, wolą rządzić na własną rękę, niż jako część skłóconego parlamentu. Sąsiedzi coraz częściej sugerują rozbiory i współpracę z byłymi władcami, gdyż nowoczesna i prototypowa armia jeszcze nigdy nie została przetestowana, a większość ich sprzętów nie wyszła nawet z fazy testowej. Na tym wielkim torze życia znajdujesz się ty: Szary mieszczanin, zbuntowany golem, właściciel fabryk, rozpuszczony syn arystokraty, były władca chcący powrotu do swoich włości i samoistnego zarządzania nimi. Wybór należy do ciebie, możliwy wachlarz jest obszerny i możliwości masa. Może będziesz mieć kluczowy wpływ, albo zaginiesz na kartach historii jak inni?

 • RE: Roth Stormwind - Mag na usługach

  - Tak, widziałem go gdzieś w krzakach, więc po wszystkim poszedłem sprawdzić teren - odparł i wyciągnął włosy tegoż elfa. - Tylko to tam znalazłem, ale chyba wystarczy?

  posted in Beyond Time - Drastea
 • RE: Dzielnica czerwonych latarni

  Louis Travis
  Razem wkroczyli do lokalu, gdzie to okazało się, że ciało zostało okrutnie i bezlitośnie wrzucone na blat Travisa, który już dobrze wiedział, że tego nie domyje bez porządnych chemikaliów. Dodatkowo plamy krwi ciągnęły się po całej podłodze.
  - Nasza wersja jest taka, że ktoś zaciągnął tego kolesia do środka, nieprzytomnego i postawił go tutaj - Powiedział policjant, wskazując miejsce, gdzie zaczynał się krwawy szlak. - Później go zabił i przeciągnął aż do blatu, gdzie go to zostawił i uciekł. NIe ma na miejscu narzędzia zbrodni, chociaż rany były kłóte.
  - Czy wiecie może, kim był zabity? - zapytał James, zadawając to jedno pytanie, które może i nie było zbyt przyjemne, ale musiało paść. I zanim Louis zdołał sobie uświadomić, że James pyta o to, czy zabitym jest Mark, policjant przecząco poruszył głową.
  - Nie wiemy nic oprócz tego, że jest Wietnamczykiem.
  Na te słowa w oczach przyjaciela Travisa pojawiła się ulga, której trudno się było dziwić. On czuł dokładnie to samo.

  posted in Nowe Detroit
 • RE: Getto

  Charles Jellicoe
  Udało mu się to zrobić i nikt nie zwrócił na niego uwagi. Niech żyje epoka chodzenia z nosem w komórce, bo gdyby nie ona, to już dawno Charles wpadłby. Pozostaje jedynie dojechać do Doków z utrzymaniem takiego stanu rzeczy, naprawienie auta i szukanie nowego zlecenia, bądź też spróbowanie dokończenia tej.

  posted in Nowe Detroit
 • RE: Komisariat

  Berwick Crawford
  I równie nie-zarąbiście jest oberwać w ramię, jeżeli się oszuka swojego partnera, dlaczego też Berwick cieszył się z faktu, że droga była w miarę daleka. Mógł się nacieszyć, by później nie marudzić. Tymczasem myślał jednak o innych. Smitha znał, z Achillem i Douglasem już współdziałał, a Kaslovsky odwiózł go kiedyś do domu, kiedy padł silnik w jego aucie. Po drodze zajechali nawet do McDonalda. Jedynie McFostera nie kojarzył, dopiero wczoraj widział go na korytarzu. No i dzisiaj. Nie zachowywał się jak młodszy Crawford, ale coś musiało być na rzeczy, skoro dołączył do nich bez imprezy powitalnej. Może Smith wiedział coś więcej, skoro lepiej się obracał w towarzystwie?

  posted in Nowe Detroit
 • RE: Farmy

  Dragan Vemić
  Chociaż Dragan nie do końca mógł to rozumieć, niektórzy mieli życie poza pracą. Jeździli do kina, robili zakupy, szukali odpowiedniego szczeniaka do przygarnięcia w schronisku… nic nie wskazywało na to, że coś się im stało, dlatego też mógł zapewne zająć się swoimi sprawami, zwłaszcza teraz, kiedy to Ukrainiec posłusznie spełniał jego polecenia.

  posted in Nowe Detroit