Group Details Private

Wiek Pary

Imperium Republistyczne Vaastii to nowoczesne, potężne państwo zrodzone w myśl nowej idei. Idei równościowej i utopijnej. Imperator i sąsiedni władcy ulegli pod wpływem licznych protestów. Obecnie, dzięki tamtejszym bohaterom, obywatele mogą żyć w najlepszym miejscu, niemal porównywanym do mitycznego Raju. Wszędobylski syk maszyn postępu, nowoczesna medycyna, zmechanizowane rolnictwo, udogodnienia za sprawą nowych dziedzin magii, chociażby magii pary, sztuczna rasa sługusów. A to tylko wierzchołek komfortu kryjącego się w Imperium! Do tego obecna od jakiegoś czasu rewolucja przemysłowa rewolucjonizuje świat! Ogniskiem i głównym trzonem jest oczywiście Imperium, a dokładniej stolica - Tria. To właśnie tam powstały golemy, pociągi, dźwigi parowe, żelazne konie, nowa, wiecznie działająca największa wieża zegarowa “Saint James”, będąca pierwszym zegarem samoistnie zmieniającym czas z letniego na zimowy i wiele wiele więcej! Niestety, kraj ma też swoje problemy, o których nie mówi się głośno. Wyzysk gnomów i szerząca się, podziemna rebelia z tajemniczą rasą z dostępem do niezwykłej magii. Elfy, będące najbardziej zacofaną i główną częścią Imperium, niegodzące się na zmiany i odejście od tradycji. Dym z powstających fabryk coraz częściej jest powodem nieurodzaju rolników. Imperator traci wpływy magnaterii, a poprzedni władcy, wolą rządzić na własną rękę, niż jako część skłóconego parlamentu. Sąsiedzi coraz częściej sugerują rozbiory i współpracę z byłymi władcami, gdyż nowoczesna i prototypowa armia jeszcze nigdy nie została przetestowana, a większość ich sprzętów nie wyszła nawet z fazy testowej. Na tym wielkim torze życia znajdujesz się ty: Szary mieszczanin, zbuntowany golem, właściciel fabryk, rozpuszczony syn arystokraty, były władca chcący powrotu do swoich włości i samoistnego zarządzania nimi. Wybór należy do ciebie, możliwy wachlarz jest obszerny i możliwości masa. Może będziesz mieć kluczowy wpływ, albo zaginiesz na kartach historii jak inni?

 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Sułtan Arabii Talal ibn Abd Allah
  Wszyscy się zgodzili, że modernizacja jest konieczna, zwłaszcza piechoty, która w wojnie o Izrael dostała po prostu lanie.

  Generał Ronald Reid-Daly
  –A czy my jesteśmy? – zapytał Admirał. – Związek Lusaka walczy z naszym sojusznikiem, a jeżeli ci zaczną błagać nas o pomoc, to możemy czuć się zobowiązani, by im pomóc. A wtedy możemy mieć wojnę na północnej granicy.

  posted in Nazaris
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Generał Ronald Reid-Daly
  – Co z Gabonem? – zapytał Young, jako pierwszy wyrywając się do zadania pytania. – Nikt z nimi nie walczy, stoją na uboczu i projektują nowe zabawki, a wiemy już, że robią je też dla Królestwa.
  – Racja. Potrzebujemy kogoś, kto zakłóci spokój w Gabonie – stwierdził Leon. – Jeżeli tego nie dokonamy, wróg będzie miał silne zaplecze badawcze.

  posted in Nazaris
 • RE: Handel [Afryka]

  Burkina Faso sprzedała 200 uranu Gabonowi za 20 tysięcy złota.

  posted in Nazaris
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Generał Ronald Reid-Daly
  – Sytuacja jest dosyć stabilna, a nawet pomimo wojny sieć dróg i to, co te dwa państwa nazywały koleją się nadaje, by bezpiecznie stwierdzić, że nie ma kłopotów w przepływie pieniędzy i towarów – odparł Young. – Ten sektor nie wymaga obecnie wsparcia, Generale.

  Desange Symorphin Joseph Charbonneau
  – To… się może sprawdzić – odparł Nyong’o – Myślę, że w obecnej sytuacji może się nawet spodobać cywilom.
  – Przyda się jednak jakiś środek ochronny – zauważył Auma – Nie, żebyśmy mieli problem z przestępczością, ale po włączeniu innego państwa w nasze ziemie można spodziewać się, że ktoś spróbuje wykorzystać sytuacje, a może dokonać kilku rabunków na ten pociąg.
  – Problem jednak jest trochę w środowisku – skomentował Wetangula. – Niektóre drogi są wąskie i kręte, a nie są znowu one jakoś mało popularne, niestety, a z pewnością utrudnią funkcjonowanie tego środka transportu. No i jeszcze rzeka… warto zbudować kilka szerokich mostów, już na stałe.

  Marszałek Munsif Daifallah al-Mohammadi
  – Już przyjąłem od niej raport, Marszałku – stwierdził El Sadat – Dostarczę go na twoje biurko jeszcze dziś wieczorem, wraz ze zdjęciami, które udało mi się zdobyć. Wiesz, tych naukowców, badanych projektów i inne rzeczy tego typu. Całokształt jednak wygląda zacnie.
  – Nie ma tam jednak informacji, o których nie mam pojęcia – skomentowała Dakar – Za czasów II Wojny Światowej kilku współpracowało z Brytyjczykami i Francuzami, a ja byłam wówczas bardziej asystentką, niż pełnoprawnym badaczem, ale to nie zmienia faktu, że po wojnie część z tych badaczy zaczęła utrzymywać w tajemnicy to, nad czym pracują.

  Sułtan Arabii Talal ibn Abd Allah
  – Idzie dobrze. Nic więcej niestety nie będę mógł powiedzieć, chociaż powiadomię ciebie, panie, kiedy przyjdzie pora na testy w praktyce.

  posted in Nazaris
 • RE: Handel [Afryka]

  Egypt
  Jemen się zgadza.
  Algieria Francuska odrzuciła ofertę, miała tylko 50, a Rodezja się też zgłosiła.
  Libia nie ma tyle stali.
  Mauretania się zgadza.

  Rodezja
  Algieria się zgadza.
  Oman się zgadza.
  Czad się zgadza.

  posted in Nazaris
 • RE: Chat

  Rok to 1966, aktualna data jest w Rozgrywce. Każda tura to jeden tydzień w świecie gry. Rozgrywka jest alternatywną historią zaczynając od samego rozpoczęcia się II Wojny Światowej, chociaż pojawia się sporo postaci historycznych.
  Co do własnych jednostek, to tak. Można je tworzyć w wyniku badań, na które wydajesz złoto i surowiec technologiczny. Można badać nową broń i pancerze, jak i też oczywiście nowe pojazdy, byleby nie wybiegały zbytnio w przyszłość.

  posted in Nazaris