Group Details Private

Wiek Pary

Imperium Republistyczne Vaastii to nowoczesne, potężne państwo zrodzone w myśl nowej idei. Idei równościowej i utopijnej. Imperator i sąsiedni władcy ulegli pod wpływem licznych protestów. Obecnie, dzięki tamtejszym bohaterom, obywatele mogą żyć w najlepszym miejscu, niemal porównywanym do mitycznego Raju. Wszędobylski syk maszyn postępu, nowoczesna medycyna, zmechanizowane rolnictwo, udogodnienia za sprawą nowych dziedzin magii, chociażby magii pary, sztuczna rasa sługusów. A to tylko wierzchołek komfortu kryjącego się w Imperium! Do tego obecna od jakiegoś czasu rewolucja przemysłowa rewolucjonizuje świat! Ogniskiem i głównym trzonem jest oczywiście Imperium, a dokładniej stolica - Tria. To właśnie tam powstały golemy, pociągi, dźwigi parowe, żelazne konie, nowa, wiecznie działająca największa wieża zegarowa “Saint James”, będąca pierwszym zegarem samoistnie zmieniającym czas z letniego na zimowy i wiele wiele więcej! Niestety, kraj ma też swoje problemy, o których nie mówi się głośno. Wyzysk gnomów i szerząca się, podziemna rebelia z tajemniczą rasą z dostępem do niezwykłej magii. Elfy, będące najbardziej zacofaną i główną częścią Imperium, niegodzące się na zmiany i odejście od tradycji. Dym z powstających fabryk coraz częściej jest powodem nieurodzaju rolników. Imperator traci wpływy magnaterii, a poprzedni władcy, wolą rządzić na własną rękę, niż jako część skłóconego parlamentu. Sąsiedzi coraz częściej sugerują rozbiory i współpracę z byłymi władcami, gdyż nowoczesna i prototypowa armia jeszcze nigdy nie została przetestowana, a większość ich sprzętów nie wyszła nawet z fazy testowej. Na tym wielkim torze życia znajdujesz się ty: Szary mieszczanin, zbuntowany golem, właściciel fabryk, rozpuszczony syn arystokraty, były władca chcący powrotu do swoich włości i samoistnego zarządzania nimi. Wybór należy do ciebie, możliwy wachlarz jest obszerny i możliwości masa. Może będziesz mieć kluczowy wpływ, albo zaginiesz na kartach historii jak inni?

 • RE: Rzut Kością [Afryka]

  Śmiesznie ajk wypadnie jeden :V

  Notka Vadera: Zamach dla Wiewiura. Nic osobistego.

  posted in Nazaris
 • RE: Rzut Kością [Afryka]

  Hazard wrogiem ludu.

  posted in Nazaris
 • RE: Rzut Kością [Afryka]

  Niech żyje samobójczy hazard.

  posted in Nazaris
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Tura 0

  1966.04.11. Afryka

  posted in Nazaris
 • RE: Dyplomacja [Afryka]

  Tura 0

  1966.04.04. Afryka

  posted in Nazaris
 • RE: Handel [Afryka]

  Tura 0

  1966.04.04. Afryka

  Przelicznik:

  Zaopatrzenie lądowe: 1:10 złota
  Zaopatrzenie marynarki wojennej: 1:10 złota
  Zaopatrzenie lotnicze: 1:10 złota
  Paliwo: 1:20 złota
  Stal: 1:20 złota
  Surowce technologiczne: 1:50 złota
  Uran: 1:100 złota

  posted in Nazaris
 • RE: Rzut Kością [Afryka]

  Tura 0

  1966.04.04. Afryka

  posted in Nazaris
 • Rozgrywka [Afryka]

  Tura 0

  1966.04.04. Afryka

  Historia pełna Chaosu i Śmierci
  Słowa nie są w stanie opisać w pełni tego, do czego doszło na świecie po II Wojnie Światowej, lecz by chociaż odrobinę zrozumieć to, co się stało, należy przybliżyć samą wojnę. II Wojna Światowa (1 październik 1938 - 13 luty 1947), spowodowana brakiem porozumienia na konferencji w Monachium i zaatakowaniem Czechosłowacji przez III Rzeszę była największą wojną w historii świata, która zakończyła się nie w momencie kapitulacji III Rzeszy i jej sojuszników, ale trzy lata później w rozejmie między Związkiem Radzieckim i Stanami Zjednoczonymi w Zurych. To właśnie traktat szwajcarski zakończył II Wojnę Światową, która mogłaby zakończyć się znacznie wcześniej, gdyby nie seria incydentów pomiędzy twoma supermocarstwami. Wojna przyniosła miliony zabitych, zniszczyła całe miasta, a także przyniosła skok technologiczny, zwłaszcza w technologii wojskowej. Największym efektem II Wojny Światowej była jednak destabilizacja państw, które brały udział w tej wojnie, często kończąc się ich upadkiem. Tak było w przypadku Stanów Zjednoczonych, Japonii i Związku Radzieckiego, ale także większe i mniejsze państwa spotkał podobny los i rozpady na nowe to terytoria niezależne. Przybliżmy historię Afryki i Półwyspu Arabskiego…
  W 1950 roku ludność Afryki zorientowała się, że ma jedyną w swojej historii szansę na wyzwolenie się spod rąk państw kolonizacyjnych. Na całym kontynencie rozpętały się wojny o niepodległość, często bardzo krwawe i bratobójcze. Jednakże, po dwóch latach walki o każdy skrawek ziemi, udało im się wywalczyć niepodległość i zaistnieć na arenie międzynarodowej. Oczywiście, nie spodobało się to Europie, która chciała odzyskać swoje tereny. Do gry dołączyła również Japonia, USA i Stany Zjednoczone, chcące nie tyle co stworzyć kolonie, co zapewnić bezpieczny skrawek świata dla swoich obywateli, z dala od tego, co miało miejsce na ich kontynencie… Stworzenie nowych kolonii zajęło państwom z zewnątrz dwa i pół tygodnia, w wyniku czego powstały takie państwa jak Belgia, Nowe Ohio itd. By jednak jak najlepiej opisać historię tej części świata, należy przybliżyć historię kilku państw od 1953, do właśnie 1966 roku.
  Ivory nigdy nie straciło swojej niepodległości i dumnie wymordowało Portugalczyków, którzy odważyli się postawić swoją nogę na czarnym lądzie. Wywołało to jednak konflikt z Portugalią i sprzymierzoną z nią Hiszpanią, który trwał aż do roku 1959. Młode państwo jednakże zdołało się odratować przed upadkiem, a kraje europejskie, z nagle odciętym wsparciem ze strony Europy, musiały się wycofać raz na zawsze. Odbudowa trwała do roku 1965, lecz teraz, w 1966, Ivory może zająć się swoimi interesami.
  Afrykańska Republika Ludowa, wymysł powstały w wyniku zauroczenia klimatem Związku Radzieckiego, jego dokonaniami technologicznymi i wojskowymi, a przede wszystkim jego mistrzowską propagandą, powstał w roku 1957, w sumie bez większych przeszkód ze strony sąsiadów. Społeczeństwo bez edukacji samo wpadło w sidła komunizmu, a wyedukowana kadra przywódca ustabilizowała państwo i przejęła nad nim absolutną i wieczną kontrolę już w roku 1964, co pozwoliło im na robienie czego tylko chcą ze swoim ustrojem społecznym do roku 1966. Lecz, ARL zapewne powinno zająć się też swoimi sąsiadami.
  Uganda, po ogłoszeniu swojej niepodległości, zajęła się zajęciem dwóch mniejszych od siebie państw. Liderzy podbitych państw zniknęli w tajemniczych okolicznościach, a chociaż plotki mówią o jakimś Koloseum, to nikt tego nie był w stanie potwierdzić. Jedyne, co można dodać w odniesieniu do Ugandy, to to, że to podręcznikowy przykład tego, jak ogłosić swoją niedpoległość i rozwinąć się na tyle, by rozgrywać swoją partię jak państwo, które istniałoby już od setek lat.
  Niemiecka Afryka Zachodnia to państwo stworzone przez Niemców w 1955 roku, lecz do dzisiaj trudno określić, czy stworzyli je Niemcy uciekający przed represjami Amerykanów i Rosjan, Naziści, czy jakaś dodatkowa, zradykalizowana grupa społeczna z państwa, która przejebała wojnę światową dwukrotnie. Trzeba jednak powiedzieć, że państwo ustabilizowało się bardzo szybko, bo już w 1957, a zaczęło być małą kopią przedwojennych Niemiec już w 1960. Od sześciu lat jednak nie dokonała niczego szczególnego. Do teraz, chciałoby się dopowiedzieć.
  Wielka Brytania, największa odtworzona kolonia w Afryce, uporała się w 1954 roku z konkurencją i bezpiecznie istniała sobie do roku 1960, w którym to niepodległość ogłosiło RPA pod władzą białych obywateli. Później stracono kolejne ziemie na korzyść Rodezji (1965) i Mozambika, który zajął kilka prowincji zbrojnie, ale czy to może powstrzymać państwo, które odcięło się od Królowej i swojej ojczyzny? Niedoczekanie. Ich następne decyzje to udowodnią. To, albo to, że można się w pewnych kwestiach pomylić.
  Rodezja, państwo które powstało zaledwie rok temu. Lecz, odłączenie się od Wielkiej Brytanii było jak chirurgiczne cięcie i państwo nawet tego nie odczuło. Relacje między państwami również jakoś specjalnie nie ucierpiały, przez co Rodezja, była kolonia angielska, może działać jako niepodległe afrykańskie państwo.
  Republika Południowej Afryki miała sytuację jak Rodezja, lecz pięć lat wcześniej. I na tym byłby koniec, gdyby nie 1962 i tak zwana “Wojna Sprawiedliwości”, czyli krótki i wyjątkowo krwawy konflikt pomiędzy czarnoskórymi obywatelami RPA, a białymi. Wszystko w związku z tym, że władca tego państwa został zamordowany przez murzyńską organizację znaną jako “Krwawa Pięść”. Krwawa Pięść bowiem chciała niepodległości i wyrzucenia białych z Afryki, lecz po podjęciu radykalnych i krwawych decyzji otrzymała zdecydowaną i krwawą odpowiedź ze strony RPA, która zmiotła ich w proch i odnowiła Apartheid.
  Związek Radziecki, małe państwo powstałe na terenach Madagaskaru, którego populację stanowili ludzie, którzy nie należeli do żadnego z trzech liderów Związku Radzieckiego. I chociaż zachowali ich nazwę, to decyzję podejmują samodzielnie, bez kontaktu z państwem, z którego to przecież uciekli w 1954 roku.
  Izrael - Państwo powstało w ramach wyniku traktatu szwajcarskiego jako rekompensata dla Żydów za holocaust. Historycy, politycy i inni zainteresowani tym faktem do dzisiaj nie rozumieją, dlaczego taka decyzja została podjęta przez Związek Radziecki i USA, a w tej grupie najgłośniejsi są przeciwnicy Izraela, praktycznie cały Półwysep Arabski i kilka państw europejskich.
  Arabia Saudyjska - Państwo istniało od lat, lecz polityka przeciwko Izraelowi rozpoczęła się po atakach na Palestyńczyków, którzy zwrócili się o pomoc do Arabii Saudyjskiej. Jak dotąd, nie odnotowano sukcesów w wojnie z Izraelem, który dysponował do roku 1966 wsparciem ze strony Stanów Zjednoczonych. Ale teraz tego wsparcia nie posiada.
  Irak - Nie rozmawiamy o przeszłości Iraku. Wydarzenia z 15 Lipca 1959 roku nie miały miejsca i to propaganda Izraelska, że niby Irak dopuścił się do rzezi chrześcijańskich uchodźców z Imperium Jemenu.
  Imperium Jemenu - Swoje podboje rozpoczął w 1955 roku i te trwały aż do roku 1965. Przez cały następny rok władca stabilizował swoje państwo, przez co dzisiaj, w roku 1966, może je kontynuować. A może nawet zaskoczyć kierunkiem swojej ekspansji.

  Prawda jest jednak taka, że niezależnie od przeszłości, przyszłość zapowiada się bardzo krwawa. Może to nawet dobrze? W końcu, zgodnie z poglądami przywódcy politycznego z Europy, znanego jako Walter von der Nazaris, świat zmierza tylko do jednego rozwiązania wszystkich swoich podbojów - do całkowitej anihilacji słabych państw i dekad strachu, podczas których najpotężniejsze państwa świata będą się wzajemnie zastraszać, lecz nie będą podejmować przeciwko sobie żadnych działań wojennych w obawie przed własnym upadkiem.

  text alternatywny

  posted in Nazaris