Złe Ziemie


  • Elarid Mistrz Gry

    Najbardziej ponure i przygnębiające miejsce na całym świecie. Jest to zbiorcze określenie dla prawie całego kontynentu, nie licząc takich miejsc jak tereny Wiecznego Imperium Shenara, Dzikich Pól, Twierdzy Losu, krasnoludzkich gór i różnorakich miast ludzi oraz otaczających je terenów, odizolowanych od reszty, otoczonych ziemiami Demonów.
    To tutaj znajdują się portale do Piekła, działające w jedną lub dwie strony, a także bardziej konwencjonalne budowle, jak olbrzymie twierdze, zamczyska i inne warownie, gdzie żyją Demony i/lub Upadli. Zwykle takie fortece są otoczone prawdziwymi miasteczkami pełnymi niewolników, gdzie ci, zależnie od swego pana, żyją podobnie, jak przed zniewoleniem przez wojska Piekieł, lub ich marna egzystencja przypomina życie typowego bydła, tym bowiem dla większości Upadłych czy Demonów są.
    Poza zamieszkałymi przez Demony, Upadłych i niewolników terenami, są to zwykle puste, czarne i wypalone na żużel równiny, pozbawione wszelkiego życia roślinnego, a fauna ograniczona jest tam do minimum, to zwykle najsilniejsze potwory, jak migrujące z pobliskich pustkowi Trolle, albo demoniczne kreatury. Uzupełniają to różnorakie ruiny, w lepszym lub gorszym stanie, będące pozostałościami po miastach, wioskach i zamkach ludzi, Elfów czy Krasnoludów, nim nad tymi ziemiami na zawsze opadła zasłona ciemnych chmur, a powietrze nabrało woni siarki…


Log in to reply