Kartoteka


 • Metro 2035 Mistrz Gry

  Spis postaci kierowanych przez Mistrza Gry, tzw. NPC. Będzie on uzupełniany w miarę poznawania nowych postaci i dowiadywania się informacji o starych.


 • Metro 2035 Mistrz Gry

  Imię:?
  Pseudonim: Dyktator
  Nazwisko:?
  Zawód: Przywódca Sojuszu Metra Zdzieszowickiego
  Najczęstsze miejsce przebywania: Stacja Perła
  Krótki opis: Legendarny Dyktator jest osobą sprawującą największy zakres władzy w Sojuszu od czasów jego powstania. Niestety, od pewnego czasu mówi się o tym, że wiek odciska na nim swoje piętno, neguje on problemy i potrzeby Metro-Koksu, a także coraz częściej podejmuje błędne, pochopne i paranoiczne decyzje. Jednak nie zapowiada się na to by doczesny przywódca SMZ miał zamiar ustąpić z stanowiska bądź dokonać jakichkolwiek zmian w swojej polityce. Dyktator posiada jedną córkę, której przekazuje mnóstwo banknotów z pieniędzy podatników.
  Wygląd: Zmęczony życiem mężczyzna w wieku około sześćdziesięciu lat, o wysokiej, wychudłej sylwetce. Jego głowa jest niemalże wyłysiała za wyjątkiem kępek siwo-białych włosów po jej bokach i przyciętego wąsa o kolorze żelaza na twarzy. Głębokie zmarszczki przecinają jego twarz, ale jego oczy wciąż są poważne, choć pokazują pewne ubolewanie. Dyktator zawsze nosi na sobie wyświechtany, wyblakły i przetarty garnitur uzupełniony wystrzępionym krawatem.


 • Metro 2035 Mistrz Gry

  Imię:?
  Pseudonim: Major, Major Pogodzik
  Nazwisko: Pogodzik
  Zawód: Specjalista ds. Wojskowości, dowódca Szarej Gwardii
  Najczęstsze miejsce przebywania: Stacja Perła/Powierzchnia.
  Krótki opis: Dawny nauczyciel w zdzieszowickim Liceum Wojskowym im. Wojciecha Korfantego po Apokalipsie długo nie potrafił znaleźć dla siebie miejsca, co rusz stając na czele różnych, ale zawsze nie wyćwiczonych i stanowiących raczej smutny widok oddziałów. Jego talent dowódczy został jednak dostrzeżony przez Dyktatora, który zaoferował mu objęcie funkcji szkolenia i dowodzenia tworzącą się jednostką Szarej Gwardii. Dziś, pomimo upływu lat i niemłodego już wieku, Major Pogodzik wciąż obejmuje swoją funkcję, wciąż szkoląc nowe zastępy elitarnych Gwardzistów i wciąż czerpie z tego radość. Choć podkomendni przeklinają go za srogość jego treningów, to właśnie im zawdzięczają swoje wyszkolenie.
  Wygląd: Silnie zbudowany mężczyzna przeciętnego wzrostu o szerokich barkach i masywnym torsie. Jego włosy są krótko ścięte, pozostawiając szaro-siwego “jeża” na czubku głowy. Z twarzy Majora bije pewność siebie i ambicja. Zwykle nosi spodnie w kolorze khaki i starą koszulę w kratę, na którą zakłada wojskową kurtkę


 • Metro 2035 Mistrz Gry

  Imię: Arnika
  Pseudonim: Córusia, Świnia
  Nazwisko: ?
  Zawód: Brak
  Najczęstsze miejsce przebywania: Stacja Perła
  Krótki opis: Nastoletnia córka Dyktatora, znienawidzona przez większość społeczeństwa. Codziennie szasta ogromnymi pieniędzmi, kupując najbardziej prestiżowe produkty, a także utrzymując gromadkę jej “przyjaciół”, którzy zapewne trzymają się z nią jedynie dla korzyści i prestiżu. Dziewczyna nie znosi krytyki, a sama nie szczędzi wulgarnych określeń na każdego, kto jej czymś zawini, choć często jest to jedynie wygląd czy bieda. Osoby, które mają coś przeciwko jej zdaniu, najczęściej spotykają się z towarzyszącymi jej drabami.
  Wygląd: Otyła nastolatka o lekko ponadprzeciętnym wzroście. Ma okrągłą, piegowatą twarz i długie, rude włosy z nierówno przyciętą grzywką. Najczęściej nosi się w przymałej kurtce z futrem i jeansach.


 • Metro 2035 Mistrz Gry

  Imię: ?
  Pseudonim: Delegat
  Nazwisko: ?
  Zawód: Brak
  Najczęstsze miejsce przebywania: Stacja Kościelna, Stacja Perła, Powierzchnia
  Krótki opis: Osoba często widywana przez Łazików, jeden z niewielu obywateli stacji Kościelnej, którzy mogą swobodnie opuszczać swoje miejsce zamieszkania, a także podróżować po powierzchni i stacjach Sojuszu. Dyktator przyznał mu specjalny status, który zabrania jakiegokolwiek krzywdzenia tego człowieka. Wiadomo, że on zajmuje się przenoszeniem wiadomości między rządem SMZ, a Proboszczem Czarnko. Znany jest także z posiadania bardzo rzadkiej, przedwojennej broni - karabinku automatycznego i niebywałej siły. Wiele razy ratował Łazików z trudnych sytuacji. Zapytany o zapłatę za pomoc najczęściej odpowiada: “Jak kiedyś nadarzy się sytuacja, to ty mi uratujesz dupę.”
  Wygląd: Niski, krępy człowiek o szerokiej twarzy z małymi, myślącymi oczkami. Ubrany jest w części wojskowych mundurów, bo dla przykładu jego płaszcz i spodnie są pokryte zupełnie różnymi kamuflażami. Do tego zawsze nosi na sobie kamizelkę taktyczną, a także armijny plecak.


 • Metro 2035 Mistrz Gry

  Imię: Jaśmin
  Pseudonim:
  Nazwisko: Tetmajer
  Zawód: Pisarka, dziennikarka.
  Najczęstsze miejsce przebywania: Podróżuje po całym metrze.
  Krótki opis: Zajmuje się, jak sama określa, odkrywaniem legend Metra, poprzec docieranie do ich źródła, a także przeprowadza wywiady z bezpośrednimi obserwatorami, bądź wykonawcami tychże legend. Jej ojcem jest ważny urzędnik, który wspomaga finansowo córkę, pilnując przy okazji, by nie opublikowała czegoś nieodpowiedniego. Po jej stronie znajduje się również kółko dziennikarskie, które czyta jej artykuły na Perle, Szkolnej i w Metrze-Koks. Nie przepada za Rdzawymi, którzy zabili jej matkę. Nie ma żadnych uprzedzeń w stosunku do córki Dyktatora, pomimo wielu opowieści, które słyszała na jej temat. Ma w zwyczaju posiadać przy sobie swój aktualny dziennik, kilka długopisów, ołówków, kredek, a nawet węgiel do pisania i szkicowania. Ma również przy sobie sporo gotówki przeznaczonej na łapówki, w celu uzyskania informacji od bardziej skąpych osób. Ale wiadomo, że jeżeli coś kosztuje, to zapewne jest tego warte.
  Wygląd: Osiemnastoletnia, urodzona w Metrze kobieta, o jasnych włosach i radosnym spojrzeniu. Ubiera się tak samo, jak spędza czas, czyli nietypowo. Skórzana torba podróżna, długi jasny trencz matki, sweter damski, wygodne spodnie i buty do kolan.


 • Metro 2035 Mistrz Gry

  Imię: Marek
  Pseudonim: Orzech
  Nazwisko: Skóra
  Zawód: Sołtys stacji Blok Gazowy
  Najczęstsze miejsce przebywania: Stacja Blok Gazowy
  Krótki opis: Orzech sprawuje swoją funkcję już od wielu lat nie bez powodu. Jako sołtys stara się na bieżąco zaradzać problemom trapiącym jego stację, nierzadko biorąc sprawy w swoje ręce. Jest konkretnym człowiekiem, który zawsze szuka najkorzystniejszego rozwiązania sytuacji, chętnie wysłuchuje rad i propozycji. Podczas swych kadencji znacznie poprawił kontakty Bloku Gazowego z innymi stacjami, między innymi zawierając umowę o współpracy z Blokiem Energetycznym.
  Wygląd: Niski, okrągły człowieczek z łysą głową w kształcie orzecha włoskiego. Posiada krótki, siwy zarost i małe, ufne oczy. Zazwyczaj nosi na sobie wyświechtany mundur koksowniczy.


Log in to reply