Rancho Hechta


  • Elarid Mistrz Gry

    Największe rancho w Oskad, należące do jednego człowieka, które w istocie jest połączeniem kilku takich gospodarstw rolnych, które sam James Hecht zdobył na różne sposoby, przeważnie kupując lub dostają w spadku, jeśli dawny właściciel nie miał nikogo, komu mógłby powierzyć swój majątek.
    Drewniana zabudowa rancha to domy dla właściciela i rodziny oraz kwatery służby, bowiem pracują tu tylko ludzie, nie toleruje się niewolnictwa. Inne budynki to stajnie, obory, szopy, warsztaty i tym podobne, nie brakuje też zagród, a i cały teren rancha odgrodzony jest płotem. W jego skład wchodzą liczne pastwiska oraz te położone niedaleko, gdzie pasą się wielkie stada krów, owiec, Biegusów i świń należące do ranchera. Uzupełniają to mleczarnie, wędzarnie, garbarnie, masarnie, przędzalnie i tym podobne budynki. Poza starym Hechtem mieszka tu jego żona, ich syn, żona syna oraz ich dwie córki. Dochodzi do tego blisko trzy tuziny pracowników i sześciu najemników mających chronić rancho przed atakami dzikich zwierząt czy rabusiów, bowiem tubylców nikt się tu nie obawia, co najmniej jednego lub kilku samotnych maruderów, bowiem cały przybytek znajduje się tuż obok linii kolejowej, za pomocą której do Imperium, Dodge, całego Oskad i wielu innych koloni trafiają towary z rancha Hechta: Mięso w różnej postaci, mleko, wszelkiej maści sery, żywy inwentarz, futra, skóry, ubrania i tym podobne.
    Podobno niecałych sześć miesięcy temu Hecht zapewniał schronienie i pomoc rebeliantom walczącym z władzą Hoodoo, Magrudera i ich pachołków, a jego syn był członkiem rebelianckiego oddziału, jednakże nikt nie ma na to dowodów, a bez nich, i to solidnych, niemożliwym jest wysunięciem tak poważnych oskarżeń dla tak ważnej dla całej kolonii persony, jaką jest stary rolnik…


Log in to reply