Kopalnie Starego Kanionu


  • Elarid Mistrz Gry

    Największy kompleks górniczy w Oskad, jego duma, jedno z głównych źródeł dochodów i niezwykle silnie bronione miejsce, bowiem stacjonują tu jednostki Armii Światowej wydzielone przez samego Gubernatora, a także stałą służbę pełni tu kilku Konstabli i jeden Szeryf.
    Nic dziwnego, gdyż cały kanion wypełniony jest wyrobiskami, kopalniami, osadami górniczymi i tym podobnymi. W pewnych kręgach słynie również z nader mocnego bimbru pędzonego przez górników, którym raczą się zwykle ci, którzy mają za zadanie bronić tego miejsca lub pociągów do niego kursujących, gdyż linia kolejowa łączy to miejsce z Imperium, Dodge City i wieloma innymi miejscami, skąd wydobywane tu surowce płyną w świat.
    Wydobywa się tu przede wszystkim rudę żelaza i ołowiu, a także miedzi, złota, srebra, a także kamienny budulec wszelkiej maści, do prostych wapieni, przez granity, a na szlachetnym marmurze skończywszy.
    Pracujący górnicy czasami dokopują się do ukrytych pod ziemią komnat, gdzie znajdują szkielety i mnóstwo bogactw: Są to miejsca pochówku tubylców różnych ras, a sądząc po przepychu, to nie byle kogo, a wodzów, wojowników i łowców. Uzupełniają to malunki naskalne podobne do tych, jak w Diabelskim Kanionie. To wszystko sprawia, że wszyscy dzikusi chcą odbić to miejsce z ludzkich rąk, które profanują ich świętą przeszłość. Jak można się spodziewać, doświadczeni żołnierze, uzbrojeni w noże, szable, rewolwery, strzelby, karabiny, a nawet lekkie działa i kartaczownice, urządzają atakującym regularne masakry, choć tamci się nie poddają i nigdy nie poddadzą, dopóki żyją, a ludzie eksploatują lokalne złoża.


Log in to reply