Miasto Portuka


 • Elarid Mistrz Gry

  Miasto, którego założycielem i burmistrzem jest Elian Piewen. Miasto należy do Cesarstwa i znajduje się na Archipelagu Sztormu. Miasto obecnie jest całe drewniane i całe jest otoczone drewnianą palisadą, którą cały czas patrolują strażnicy. Samo miasto jest małe, gdyż nie ma potrzeby na większą rozbudowę. Nie licząc domów mieszkalnych, całość ogranicza się do tartaku, portu, ratusza, rynku, karczmy “Zęby Rekina” i obozu wojskowego, z którego wyruszają strażnicy miasta. Mówi się, że wszystkie sprawy można załatwić wieczorem w karczmie, gdyż to tam wędrują zmęczeni strażnicy, burmistrz miasta (który lubi pograć na swoim instrumencie) i wszyscy inni. Z wyjątkiem obecnej warty strażników oczywiście.


 • Elarid Mistrz Gry

  avatar Ether Ether

  Szedłem wydeptaną leśną drogą, konia prowadziłem za uzdę ‐ nie było potrzeby go przemęczać. Już od jakiegoś czasu widziałem miejsca wycinki drzew i prześwitów światła w koronach drzew. Rano, gdy byłem jeszcze daleko, las wydzierał z powrotem to co jego. Lecz teraz prześwity i wyrwy były coraz częstsze i większe, dodatkowo dochodził do mnie zapach morza i portu ‐ musiałem być blisko miasta.


 • Elarid Mistrz Gry

  avatar Kuba1001 Kuba1001

  //W historii nie było słowa, o trafieniu tutaj, a że nie można edytować Karty po akceptacji to musisz wybrać inną lokację startową.//


 • Elarid Mistrz Gry

  avatar Ether Ether

  //Po prostu uznałem, że skoro jest to miasto…
  All correct, zmieniam.


Log in to reply