Group Details

[Dark Dante] Stalowa Wola

 • RE: Handel [Afryka]

  Etiopia

  Do: Sułtanat Arabii

  Transakcję uważamy za pomyślnie zakończoną.

  posted in Nazaris
 • RE: Handel [Afryka]

  Etiopia

  Oferta sprzedaży 150 ZL za 2 950 złota dla pierwszej nadesłanej oferty.

  posted in Nazaris
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Desange Symorphin Joseph Charbonneau
  Doradcy popatrzeli po sobie, po czym twój naczelny Handlowiec lekko odchrząknął.
  – Coś w rodzaju długiego autobusu? – zapytał, widocznie wiedząc, że się myli, lecz próbując kontynuować dyskusję.

  — Niekonicznie. — Komendant strzepnął cygaro do popielnicy. — Dowiedziałem się o ich istnieniu od przyjaciela z Australii. Cały kraj łączą ciężarówki, a dokładniej pociągi drogowe, czyli mierzące kilkadziesiąt, a nawet kilkaset metrów zespoły ciągników oraz wielu, wielu przyczep. Przewożą węgiel, paliwo, pożywienie, słowem wszystko. I moim zdaniem, towarzysze, doskonale sprawdziłyby się w łączeniu Republiki w jedną całość. Nie wymagają torów, które są drogie w budowie i łatwo przecież mogą ulec zniszczeniu. Mogą w każdej chwili zboczyć z ustalonej dla nich trasy lub zostać wykorzystane inaczej, jeżeli sytuacja tego wymaga. Co o tym sądzicie, towarzysze?

  posted in Nazaris
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Cesarz Hajle Syllasje I
  Cesarz przez chwilę milczał, myśląc na sytuacją.
  - Chcę dać Erytrei należą jej autonomię. Ale nie niepodległość! - Uderzył pięścią w stół - Zgadzam się na niepodległą republikę, bądź inny, zarząd autonomiczny. Ale nic więcej! Wciąż to są granice Etiopii! - Jak rzadko, krzyknął wódz - Inwestujemy ⅞ budżetu w regionu, który uznają za swój, a mają czelność uznawać nas za okupantów?! Oficjalnie po raz ostatni publiczne wystąpienie zostanie uznane za takowe, gdzie zarząd wystąpienia zostanie zaproszony do negocjacji. Ze względu na naciski krajów ościennych, których Etiopia nie chce oskarżyć bezpośrednio, rozmowy zostaną wstrzymane na czas określony przez wzgląd na potencjalne działanie terrorystyczne.

  posted in Nazaris
 • RE: Dyplomacja [Afryka]

  Etiopia

  Etiopia oficjalnie gani atak biologiczny Ugandy na Czarsę. Szczególnie zwraca uwagę na fakt, iż broń jest trudna w kontrolowaniu, a Czarsa jeszcze do niedawna graniczyła z Etiopią, przez co ta była skrajnie wysoko narażona na przypadkowe przyjęcie fali zachorowań. Nie możemy tolerować takich zachowań u własnych bram. Do tego oficjalnie nakładamy embargo handlowe na cztery tygodnie.
  Ponadto żądamy, by Uganda zezwoliła na wpuszczenie naszych sił humanitarnych, które w głównej mierze będą się składać z Sanitariuszy, by ci sami ocenili sytuację, i w razie wykrycia schorzeń, podjęli stosowne kroki.
  Ponadto przypominamy, iż Uganda została zaproszona na Szczyt A5, a z uwagi na zaistniałą sytuację, mocno NALEGAMY, by poselstwo się stawiło. Poza wcześniejszym programem, konieczne będzie teraz omówienie zaistniałej sytuacji epidemiologicznej.

  posted in Nazaris
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Desange Symorphin Joseph Charbonneau

  Komendant-Sekretarz stał w swoim biurze, obserwując gwarną stolicę zza szkła okna. trużka dymu unosiła się z cygara w dłoni przywódcy. Jego zaufani doradcy siedzieli, z różnymi nastawieniami oczekując na jego kolejne słowa.
  — Myślałem o naszym ostatnim spotkaniu. — Powiedział. — O jedności. Oczywiście, wszystko to, co wtedy wymieniliście, jest ważne i będę to czynił. — Mówiąc to odwrócił się do swych współpracowników. — Jednak zapomnieliśmy o ważnej rzeczy.
  Zaciągnął się cygarem, pozwolił by dym opełzł jego trzewia, a następnie wypuścił go z niewoli ust.
  — Komunikacja. Transport, towarzysze. Możemy nakarmić człowieka, ubrać go i wyleczyć z chorób, ale nie nauczymy go woli walki za państwo, którego, poza granicami swojej wioski, nigdy nie widział. Bo jak? Kto dał mu szansę, perspektywę zrozumienia tego, co ma bronić? Dotąd nikt, ale my, towarzysze, zmienimy to.
  W drugiej dłoni komendanta pojawiła się mapa, która prędko znalazła swe miejsce na blacie stołu. Przedstawiała niedawno powiększone terytorium ARL oraz, co ważniejsze, sieć szos, jednej głównej, łączące Kassalę oraz Nijalę, kilku mniejszych, oraz heft odchodzących od nich, mniejszych.
  — Powiedzcie; wiecie czym jest “pociąg drogowy” ?

  posted in Nazaris
 • RE: Dyplomacja [Afryka]

  Afrykańska Republika Ludowa

  Do: Etiopia

  ARL wyśle przedstawiciela na szczyt A5, jednak na moment obecny wstrzymujemy się przed przystąpieniem do OJA.

  posted in Nazaris
 • RE: Handel [Afryka]

  Etiopia

  Do:
  Sułtanat Omanu
  Oferujemy zakup 50 paliwa za 1 500 złota.

  Związek Lusaka
  Oferujemy zakup 100 stali za 3 000 złota.

  posted in Nazaris
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Cesarz Hajle Syllasje I

  Cesarz zwołał naradę, zasiadając na szczycie stołu, otoczony najbardziej zaufanymi ludźmi.
  - Jak już zdążyliście się zapoznać z pełnym Wszechnarodowym Pięcioletnim Planem Odbudowy, jednym z jego aspektów jest delikatna sprawa Erytrei. Nalegaliście wszyscy na naradę, wiec oto proszę. Co chcielibyście mi przekazać?
  Spokojnie czekał na odpowiedź, starając mówić na tyle łagodnie, by nikt nie obawiał się wyjaśnić swych wątpliwości.

  posted in Nazaris
 • RE: Dyplomacja [Afryka]

  Etiopia

  Do: Afrykańska Republika Ludowa, Uganda, Kenia, Sudan oraz Prefektura Japońska

  Ze względu na zmienioną sytuację geopolityczną, przez wzgląd na przesunięcie granic, Etiopia ponawia zaproszenia na Szczyt A5, tym razem w zmienionym składzie.

  posted in Nazaris