Group Details Private

Nowa Era Galaktyki

Trzy lata. Tyle czasu wystarczyło, by zburzyć stary ład. Tyle czasu wystarczyło, by Galaktyka zatraciła się w Wielkiej Wojnie między Galaktyką z klonami prowadzonymi przez Jedi a Sojuszem Separatystów, prowadzonym przez biorokratów, bankierów, handlowców i nikczemnego choć honorowego Hrabiego Dooku, jednocześnie wcielając w życie zemstę Sithów. Pewnego dnia wojna zakończyła się, jednak zwycięzca był tylko jeden: Darth Sidious, znany jako Sheev Palpatine, który potajemnie kierował obiema stronami konfliktu. Republika, Zakon, jak i Sojusz zostali zniszczeni, klony zabiły swoich wiernych towarzyszy, rozprzestrzeniając terror na całą galaktykę. Nieliczne niedobitki Armii Separatystów dalej stawiają opór, a przerażenie szerzy Darth Vader. Jest rok 1 ARE (Po Utworzeniu Imperium, inaczej 18 BBY), a cień Imperium zagarnia kolejne planety pod swoje macki. Jednak… Nadzieja nie umarła. Nieliczni Jedi, istrzowie, Rycerze, jak i Padawani błądzą po Galaktyce pomagając w potrzebie. Na wielu planetach samoistnie powstały grupy oporu, często dowodzone przez byłych bohaterów Republiki jak i Separatystów. Kim zatem będziesz? Szlachetnym Rycerzem, politykiem walczącym o przywrócenie demokracji, zwykłym żołnierzem, klonem, a może droidem czy nikczemnym Inkwizytorem, a może kimś, komu na myśl jest tylko własny zysk? Szukaj, prowadź, trwaj… I zmieniaj. I pamiętaj. Niech Moc będzie z tobą.

 • RE: Zapełnijmy księgę legendami

  Będącą w zasadzie odpowiednikiem Second Life! Ktoś jeszcze pamięta tego dinozaura, hm?

  Teraz wraca w łaski przez to jak dużo marketingu się pojawiło wokół “metaverse”. Najwyraźniej nawet założyciel firmy która stworzyła Second Life wrócił niedawno do projektu po przerwie w której zajmował się VR.
  Patrząc na stan “metaverse” z filmiku dla pracowników FB który wyciekł gdzieś w poprzednim roku, second life jest na dobrej drodze by pozostać jednym z liderów w tym obszarze, konkurując z VRChat 🙂

  posted in Ogólne
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Generał Jabir Malek
  - Dziękuję wszystkim za wasze pytania i przybycie. Życzę wam wszystkim dobrego dnia, Niech Bóg błogosławi tą Federację. - Po pożegnaniu Generał udał się teraz do dawnego biura, Khalida, by załatwić parę spraw.
  [I koniec RP na tą turę. chyba że masz coś w zanadrzu wadur]

  posted in Nazaris
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Generał Jabir Malek
  Generał przybliżył się do mikrofonu.
  - Dorwiemy każdego z nich choćby chowaliby się na księżycu. - zaakcentował ostatnie słowa. - Pamiętamy i nie zapominamy.

  posted in Nazaris
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Generał Jabir Malek

  - Następne kroki Federacji Arabskiej to zadbanie o pokój na Bliskim Wschodzie, przynajmniej na jakiś czas. W związku z tym, siły federacji poza zabezpieczeniem swoich dobytków, zamierza oficjalnie wesprzeć siły pokojowe OJA w wojnie z Jemenem. Imperator musi pojąć że ta wojna nie ma sensu i jego dalsze konfliktowanie się z sąsiadami skończy się tym samym co awanturnictwo Sułtana. Zamierzamy również rozpocząć komisję do przesłuchania świadków zbrodni Sułtana oraz jego współpracowników. Warto nadmienić że ze osobami, które zostały aresztowane są między innymi Hasan Shariff, Suede Kader Minister spraw zagranicznych. Poszukiwana jest reszta gabinetu, między innymi los Doradcy Handlowego Maksymiliana Rhynera oraz szefa wywiadu Saada Zamaniego. Wszyscy ci zostaną osądzenie przez międzynarodowy Trybunał Egiptu oraz Arabskiej Federacji, co jest naszą aspiracją.

  Czas odpowiedzieć na drugie pytanie.

  - Poza ALIZĄ, nie jesteśmy wielce zainteresowani współpracą multilateralną w organizacjach. OJA odpowiada za Afrykę nie za Azję Mniejszą, nie jesteśmy też komunistami by przyjaźnić się z SZPAZEM i jego kohortą natomiast Pakt Hoovera i jej rozszerzanie się na Bliski Wschód jest więcej niż nie mile widziane. Jeśli mam być, szczery to wygląda to jak otoczenie państw takich jak Federacja czy też Egipt mimo tego że jak ostatnio sprawdzaliśmy żadne z naszych państw nie jest dyktaturą proletariatu. Natomiast Grupa Kilimandżaro jest grupą, której aspiracje są nieznane dla publicznego oka, co budzi w nas zmartwienie.

  Trzecie Pytanie

  - Federacja ma nadzieję, uszanować suwerenność innych nacji, pod warunkiem wzajemnego szacunku oraz pokoju. Na bliskim wschodzie może Sułtan upadł ale powstały islamistyczne organizmy, które z chęcią wprowadziłyby poza Szariatem równie radykalne metody walki z wrogami jak te w Mekce. Mamy też nadzieje że poszanowane zostaną w innych krajach mniejszości religijne oraz etniczne, szczególnie arabskie. Inna kultura czy religijne dogmaty nie są uzasadnieniem dla dręczenia drugiego człowieka. Dlatego też, wraz z powstaniem Federacji, zamierzamy uszanować mniejszości takie jak chrześcijanie libańscy, Asyryjczycy, Kurdowie, Jazydzi, Szyici i Sunnici. Federacja Arabska jest krajem Arabów, ale też i autochtonów, którzy byli tu nawet przed nami lub pojawią się w przyszłości by pracować na rzecz naszego kraju.

  Cóż czas odpowiedzieć na resztę pytań.

  - Federacja, nigdy nie była zmilitaryzowanym społeczeństwem mimo tego że rządzi nią dosłowny dowódca sił zbrojnych. Państwo jest nadal kontrolowane przez cywili a nie juntę. Nie sądzimy iż nasze wojsko będzie w pierwszej dziesiątce, lecz będziemy starać się by na Bliskim Wschodzie nikt nie mógł nas pokonać. Federacja zamierza jednak powziąć na siebie misję dobrobytu a to tylko można osiągnąć poprzez silną gospodarkę. Nasze plany gospodarcze mają na celu wzbogacenie się o materiały, które są normą na zachodzie, jak telewizja, której upowszechnienie jest jednym z naszych planów. Jednak dobra gospodarka jest oparta o innowację. W Bagdadzie zostanie wybudowana Politechnika Babilońska, która będzie powoli rosnąć dla dobra naszego dobrobytu. Pierwsze działy mają zajmować się Aeronautyką, Informatyką oraz Fizyką na najwyższym szczeblu.

  - Ofiary, najlepiej upamiętnić poprzez rekompensatę oraz utrzymanie ich pamięci. w Bagdadzie ma zostać wybudowany posąg ofiar, nuklearnego holocaustu zaś w Ammanie ofiar całego konfliktu. Będziemy starać się o to aby historie tych co przeżyli były znane na cały świat. Naszym obowiązkiem jest utrzymanie pamięci i Federacja będzie strażnikiem tego płomienia.
  - Niestety istnieje ryzyko konfliktu z wieloma sąsiadami. Poczynając od Izraela, z którym mamy nadzieję jednak zakończyć spór pokojowo czy też Emirat i Imperium, które posiadają aspiracje mocarstwowe. Obawiamy się również radykalizacji islamistów w tych krajach co może nas zmusić do działania prewencyjnego. Dlatego hasło pokoju musi wybrzmiewać głośniej niż kiedykolwiek.

  - Zwrot terytorium jest zależny od rozmów. Zacznijmy od tego że Izrael już dostał na tacy bez walki połowę swych roszczeń, kosztem umowy z naszym krajem, wspólnej walki. Jestem przekonany że Gdyby Izrael, kontynuował razem z nami natarcie, kwestia ich terenów zostałaby dawno rozwiązana na korzyść Izraela. Państwo Żydowskie jednak nie sprecyzowało jakie konkretnie granice chce osiągnąć. Na podstawie rezolucji ONZ? A może na podstawie granic z 1966 sprzed interwencji Sułtanatu i Iraku? W dodatku mimo naszych ostrzeżeń Tel Awiw, zdecydował się dołączyć do sojuszu, który nie powinien był znajdować się na półwyspie. Jedno jest pewne, jeżeli Izrael chce coś odzyskać, będzie musiał szykować się na koncesje, poczynając od miejsca w rządzie dla Arabów oraz przemyślenia swojej polityki. Co jednak wyjdzie, dowiemy się za tydzień z rozmów w Jeruzalem. Mamy jednak nadzieję że rozsądek przezwycięży nasze wspólne problemy.

  Generał się lekko spocił po swojej ostatniej odpowiedzi.
  -Są jeszcze jakieś pytania?

  posted in Nazaris
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Generał Jabir Malek
  Generał stanął na mównicy, na miejscu były już media państwowe oraz prywatne. Dyplomaci, działacze humanitarni oraz bohaterowie wojny razem z mieszkańcami Bagdadu. Wszyscy, przygotowani na przemowę a potem początek konferencji prasowej. Cała konferencja jest nadawana przez radio i telewizję. Nie żeby było tych telewizorów wiele.
  - Panie i Panowie, Jesteśmy tutaj by świętować tryumf nad Sułtanem, którego zgnietliśmy i tak można podsumować jego żywot by nie schlebiać martwemu rzeźnikowi Mekki. Jesteśmy również tutaj by upamiętnić tych, którzy umarli z bronią lub niewinnie zginęli w ślepym szale socjopaty. Ponad Milion ludzi, z Iraku, Sułtanatu oraz Unii Morza Czerwonego umarło ponieważ ktoś chciał pozostawić po sobie zwycięstwo albo nieszczęście. Obywatele Sułtanatu byli ofiarami, które należy poddać szczególnej rehabilitacji. Dziękujemy, zjednoczonej koalicji narodów, ALIZIE oraz krajom ościennym za wsparcie w wojnie poprzez Embargo. Federacja wchodzi w erę rozwoju i pokoju. - Generał skończył swoją przemowę i popatrzył się na swoją scenę. pojawił mu się grymas na twarzy. Przemowy nie były nigdy jego mocną stroną. - Konferencję prasową, uważam za otwartą. Postaramy się odpowiedzieć w ciągu tej godziny na wszystkie wasze pytania.

  [Nie mogę się doczekać pytań :)]

  posted in Nazaris
 • RE: Dyplomacja [Afryka]

  Federacja Arabska
  Do Egipcjan
  Chcielibyśmy się spotkać w Kairze, jest to najlepsze miejsce by rozmowa między nami była spokojna i przyjazna. Optymistycznie, chcielibyśmy długoterminowy 2 miesięczny (8 tur), traktat o nieagresji, jednakże możemy zgodzić się na krótszy ale minimum na, które liczymy to miesiąc (4 tury).

  Federacja ma wielkie plany, które wymagają pokoju na Bliskim Wschodzie a wiemy że możemy to osiągnąć tylko z pomocą Jego Cesarskiej Mości.

  posted in Nazaris
 • RE: Dyplomacja [Afryka]

  FEDERACJA ARABSKA
  formalna depesza do państw i mediów

  Wraz z końcem wojny, dochodzimy do momentu, kiedy Irak zwyciężył. skupimy się na odbudowie oraz wzmocnieniu porządku na Bliskim Wschodzie. Jednakże, dzisiaj nasze państwo nie jest tylko Irakiem. Nasze granice są od Gór Libanu po dawne królestwo Jordanii. Dziś, zamierzamy zmienić tą nazwę dla nazwy, która oddaje najtrafniej nasze aspiracje. Od dziś macie do czynienia z ARABSKĄ FEDERACJĄ z Stolicą w Damaszku. Będziemy kontynuować nasze dążenia do stworzenia Arabskiego państwa opartego o Humanizm, Interes obywatela oraz długo oczekiwanego odrodzenia narodu arabskiego, którego podział musi zostać przerwany! Wkrótce, nasz przywódca Generał Jabir Malek. Przygotuje wystąpienie dalsze na temat losu dawnego rządu Sułtanatu oraz innych niecierpiących zwłoki spraw. A media, serdecznie zapraszamy do Bagdadu, gdzie generał póki co rezyduje. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania, póki są one merytoryczne a nie atakiem na rząd.

  Federacja Arabska, zamierza póki co zachować neutralność w sprawie dyskusji ALIZY. Jako iż jesteśmy ofiarą, chcielibyśmy skupić się na sobie lecz również nie chcielibyśmy bezpośrednio walczyć z mniejszymi krajami a to czy uzyskają protekcję. Dziękujemy ALIZIE za jej pomoc, bez której więcej istnień straciłoby życie.

  F.A Zamierza za tydzień, rozpocząć taką rozmowę z rządem w Tel Awiwie. Zapraszamy stronę Izraelską do Jerozolimy. Sprawa być może jest krucha, lecz Federacja musi się skonsolidować.

  Federacja Arabska, informuje iż kawałek naszych wojsk zostanie, wkrótce wysłany na misję pokojową. Sąsiedzi, nie muszą się martwić ruchami wojsk, których zamiarem nie jest rozpoczęcie kolejnej wojny a utrzymanie pokoju.

  Do Egipt:
  W związku z narastającymi problemami Bliskiego Wschodu jak tocząca się wojna oraz zagrożenia z zewnątrz, chcielibyśmy zacieśniać relacje z Kairem aż do rozsądnych granic. Czy Cesarz Egipcjan będzie miał czas na spotkanie z generałem za (najwcześniej) 3 tygodnie? W tym czasie pragniemy wysłać do was dyplomatów by umówić kwestię, Powstania Trybunału Sprawiedliwości do osądu reżimu Sułtanatu, oraz traktatu o nieagresji, na dłuższy termin, którym mam nadzieję Cesarz znad Nilu będzie zainteresowanu.

  posted in Nazaris
 • RE: Rozgrywka [Afryka]

  Związek Radziecki

  Tura XIII

  Pierwszy tydzień Lipca 1966 Roku

  > Wydatki
  All right. After we finish these missions, you should go back to pursuing your own ambitions.

  Prywatne wiadomości.

  > Werbunek
  We will curb the enemy with our superior firepower! Hahaha!

  Prywatne wiadomości.

  > Ruchy wojsk
  Let us join hands and lay waste to our enemies — using my methods, of course!

  Prywatne wiadomości.

  > Dyplomacja
  Prywatne wiadomości.

  > Handel
  Nic.

  > Podsumowanie
  Prywatne wiadomości.

  posted in Nazaris
 • RE: Dyplomacja [Afryka]

  ///oftop

  posted in Nazaris
 • RE: Dyplomacja [Afryka]

  @vader napisał w Dyplomacja [Afryka]:

  Katar dołączył do Paktu Hoovera.

  text alternatywny

  posted in Nazaris