Group Details Private

Pandemia

Rok 2017. Naukowcy podczas rutynowych badań odkryli nieznany wcześniej typ wirusa, który istniał w przyrodzie od setek, a może i tysięcy, lat. Pobrano jego próbki i rozwieziono po laboratoriach na całym świecie. Odkryto, że wirus ma niezwykłe zdolności regeneracyjne, co postanowiono wykorzystać w medycynie. Odtwarzanie utraconych kończyn oraz tworzenie sztucznych organów - ludzkość była o krok od tego wszystkiego. Ale coś poszło nie tak… Wirus nazwany ZX-521 wydostał się w jakiś sposób na wolność. Zaczął zarażać zdrowych do tej pory ludzi. Najpierw było ich kilku, później kilkunastu. Z czasem populacja zarażonych sięgała kilkudziesięciu, kilkuset, a na koniec kilku tysięcy. Rok 2018. Wirus zaraził już kilkadziesiąt milionów osób i zaczął gwałtownie mutować, zabijając dziesiątki tysięcy zarażonych. Z czasem naukowcy odkryli jego przerażające zdolności regeneracyjne, gdy zaczął on reanimować zwłoki martwych zarażonych. Pragnęli oni ludzkiego mięsa, które było w stanie spowolnić tempo ich rozkładu. Zaczęli polować na zdrowych, populacja żywych trupów poczęła gwałtownie rosnąć. Rok 2019. Poza zmarłymi zarażonymi Zombie stają się też zmarli wcześniej ludzie. Ludzkość stoi na krawędzi zagłady, wielu umiera od nadal obecnego ZX-521, a pozostali giną z rąk Zombie lub dołączają do nich jako żywe trupy. Wydaje się, że to już koniec. Rok 2020. Powstaje międzynarodowa organizacja nazwana Z-Com. Rozpoczyna ona eliminację zarażonych, tworzy mniejsze i większe bazy w częściowo zarażonych krajach, bombarduje te całkowicie zarażone, a z zupełnie zdrowych tworzy państwa-fortece. Tymczasem naukowcy opracowali lek na ZX-521, dzięki niemu ludzie nie giną już tak szybko i nie zasilają armii umarłych. Jednak to nie koniec…

 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Generał Ronald Reid-Daly
  – Powinniśmy zapytać się Niemiecką Afrykę Zachodnią, czy zaatakowałaby Gabon. Jeśli się zgodzą, spokój Gabonu będzie zakłócony, a my będziemy mogli skupić się na walce z Królestwem Afryki. Problemem będzie, jeśli Królestwo Afryki zaatakuje Niemiecką Afrykę Zachodnią wraz z jej atakiem na Gabon, lecz jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że Królestwo Afryki nie jest przygotowane na wojnę na dwa fronty.

  posted in Nazaris
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Generał Ronald Reid-Daly
  – Co z Gabonem? – zapytał Young, jako pierwszy wyrywając się do zadania pytania. – Nikt z nimi nie walczy, stoją na uboczu i projektują nowe zabawki, a wiemy już, że robią je też dla Królestwa.
  – Racja. Potrzebujemy kogoś, kto zakłóci spokój w Gabonie – stwierdził Leon. – Jeżeli tego nie dokonamy, wróg będzie miał silne zaplecze badawcze.

  posted in Nazaris
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Generał Ronald Reid-Daly
  – Doskonale. Czy są jeszcze jakieś sprawy, które powinniśmy poruszyć? - zapytał swoich doradców.

  posted in Nazaris
 • RE: Handel [Afryka]

  Burkina Faso sprzedała 200 uranu Gabonowi za 20 tysięcy złota.

  posted in Nazaris
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Generał Ronald Reid-Daly
  – Sytuacja jest dosyć stabilna, a nawet pomimo wojny sieć dróg i to, co te dwa państwa nazywały koleją się nadaje, by bezpiecznie stwierdzić, że nie ma kłopotów w przepływie pieniędzy i towarów – odparł Young. – Ten sektor nie wymaga obecnie wsparcia, Generale.

  Desange Symorphin Joseph Charbonneau
  – To… się może sprawdzić – odparł Nyong’o – Myślę, że w obecnej sytuacji może się nawet spodobać cywilom.
  – Przyda się jednak jakiś środek ochronny – zauważył Auma – Nie, żebyśmy mieli problem z przestępczością, ale po włączeniu innego państwa w nasze ziemie można spodziewać się, że ktoś spróbuje wykorzystać sytuacje, a może dokonać kilku rabunków na ten pociąg.
  – Problem jednak jest trochę w środowisku – skomentował Wetangula. – Niektóre drogi są wąskie i kręte, a nie są znowu one jakoś mało popularne, niestety, a z pewnością utrudnią funkcjonowanie tego środka transportu. No i jeszcze rzeka… warto zbudować kilka szerokich mostów, już na stałe.

  Marszałek Munsif Daifallah al-Mohammadi
  – Już przyjąłem od niej raport, Marszałku – stwierdził El Sadat – Dostarczę go na twoje biurko jeszcze dziś wieczorem, wraz ze zdjęciami, które udało mi się zdobyć. Wiesz, tych naukowców, badanych projektów i inne rzeczy tego typu. Całokształt jednak wygląda zacnie.
  – Nie ma tam jednak informacji, o których nie mam pojęcia – skomentowała Dakar – Za czasów II Wojny Światowej kilku współpracowało z Brytyjczykami i Francuzami, a ja byłam wówczas bardziej asystentką, niż pełnoprawnym badaczem, ale to nie zmienia faktu, że po wojnie część z tych badaczy zaczęła utrzymywać w tajemnicy to, nad czym pracują.

  Sułtan Arabii Talal ibn Abd Allah
  – Idzie dobrze. Nic więcej niestety nie będę mógł powiedzieć, chociaż powiadomię ciebie, panie, kiedy przyjdzie pora na testy w praktyce.

  posted in Nazaris
 • RE: Handel [Afryka]

  Egypt
  Jemen się zgadza.
  Algieria Francuska odrzuciła ofertę, miała tylko 50, a Rodezja się też zgłosiła.
  Libia nie ma tyle stali.
  Mauretania się zgadza.

  Rodezja
  Algieria się zgadza.
  Oman się zgadza.
  Czad się zgadza.

  posted in Nazaris
 • RE: Handel [Afryka]

  Rodezja

  Zakupimy 50 jednostek paliwa od Algierii Francuskiej za nasze 60 jednostek zaopatrzenia lotniczego.
  Zakupimy 50 jednostek paliwa od Sułtanatu Omanu za nasze 60 jednostek zaopatrzenia lotniczego.
  Zakupimy 50 jednostek paliwa od Czadu za nasze 60 jednostek zaopatrzenia lotniczego.

  posted in Nazaris
 • RE: Chat

  Rok to 1966, aktualna data jest w Rozgrywce. Każda tura to jeden tydzień w świecie gry. Rozgrywka jest alternatywną historią zaczynając od samego rozpoczęcia się II Wojny Światowej, chociaż pojawia się sporo postaci historycznych.
  Co do własnych jednostek, to tak. Można je tworzyć w wyniku badań, na które wydajesz złoto i surowiec technologiczny. Można badać nową broń i pancerze, jak i też oczywiście nowe pojazdy, byleby nie wybiegały zbytnio w przyszłość.

  posted in Nazaris