Group Details

Cannon Fodder

Uproszczony pbf strategiczny w realiach Wielkiej Wojny

 • RE: Chat

  Ja tam będę czekać.

  posted in Gotham City
 • RE: Handel [Afryka]

  Bangi się zgadza.

  posted in Nazaris
 • RE: Handel [Afryka]

  Związek Radziecki

  Do: Republika Bangi
  Chcemy zakupić 5 Zaopatrzenia Lotniczego w zamian za 5 Zaopatrzenia Marynarki Wojennej.

  posted in Nazaris
 • RE: Handel [Afryka]

  Sułtanat Arabii
  Libia się zgadza.
  Gwinea się zgadza.
  Związek Lusaka się zgadza.
  Sudan się zgadza.

  Egipt
  Algieria Francuska odmawia, oczekuje ceny rynkowej.
  Republika Bangi się zgadza.

  Irak
  Gwinea się zgadza.
  Libia się zgadza.
  Mali się zgadza.
  Katar się zgadza.
  Oman się zgadza.

  posted in Nazaris
 • RE: Dyplomacja [Afryka]

  Egipt
  Sudan zgadza się, że atak był tchórzowski. Jednakże jednocześnie twierdzi, że nie spodziewał się niczego więcej od marnego naśladowcy starożytnego Egiptu.
  Libia zastanawia się, jakby byłby w tym sens. Manipulacja ceną sprawiłaby, że inne państwa kupowałyby stal u innych państw, tym samym napędzając ich budżety.

  Irak
  Izrael nie zamierza się poddać agresorowi i będzie walczyć do ostatniego żywego żołnierza.
  Sahara Zachodnia jest zainteresowana, jednakże Premier Habib Burgiba odmawia. Nic w tym dziwnego, gdyż od początku swoich rządów wprowadzał zmiany na wzór państw europejskich, a i też mówi się, że idzie śladami Algierii Francuskiej.

  posted in Nazaris
 • RE: Handel [Afryka]

  @rozsierdzone-czako napisał w Handel [Afryka]:

  Irak-|
  Do: Unii Czerwonego Morza
  Potrzebujemy 50 ZMW, zapłacimy

  Związek Radziecki

  Możemy chętnie zrealizować tę ofertę. Oczywiście za cenę rynkową czyli 50 ZMW w zamian za 1 000 złota.

  posted in Nazaris
 • RE: Handel [Afryka]

  //Lepiej, kup obywateli bez prowincji.//

  posted in Nazaris
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Protektorka Narodu Tatiana Avrora

  Znów te samo miejsce i znów Ci sami ludzie. Ale przez ten tydzień okoliczności zdołały się odmienić całkowicie, zmieniając układ lokalnych sił w regionie Madagaskaru. Dotychczas skromny i wątły finansowo Związek Radziecki skutecznie rozpoczął swój chwalebny marsz odwracając początkową sytuację. Teraz to Tatiana stała na czele rozleglejszego terytorium mając przed sobą okrojonego wroga. Okrojonego, ale nieustannie śmiertelnie niebezpiecznego. Do tej pory tylko wypierali wroga, który okazywał respekt oraz mądrość świadomie odpuszczając z góry przegrane potyczki. A więc tak naprawdę kluczowe przełamanie było dopiero przed nimi. Niebieskowłosa westchnęła rozglądając się po doradcach. Trzeba odpowiednio dobrać oręż, by skruszyć definitywnie opór i zakończyć etap jednoczenia regionu w hegemonii. Czerwony jak krew młot narodu już wkrótce uderzy na północ.

  - Towarzyszu Osipow, poproszę o raport dotyczący pewnych strat zadanych wrogowi i ewentualnych przechwyceniach danych albo sprzętu wojskowego. Chcę wiedzieć ilu żołnierzy wroga na pewno ubyło w tym tygodniu.

  Rozpoczęła bez większych ceremonii, a potem jakby sobie przypominając spojrzała na Generała, a także na Towarzyszkę Admirał i skinęła głową.

  - Już przy okazji to bardzo cieszy mnie profesjonalna postawa naszych sił zbrojnych, za co na pewno należy wam się słowo uznania. Niemniej nie jest to jeszcze pora na świętowanie, chociaż na pewno dzięki wam jesteśmy o krok bliżej zwycięstwa. A do tego nadchodzi pora utworzyć nasze brakujące ogniwo czyli siły powietrzne.

  posted in Nazaris
 • RE: Rozgrywka [Afryka]

  Tura 2

  1966.04.18

  W Afryce uaktywnił się dziennik założony przez Waltera von der Nazarisa, prowadzony przez jednego z jego zaufanych ludzi, Sigmunda Kurtza. “Miesięcznik Afryki” ma ukazać się na przełomie kwietnia i maja, w którym to poświęci się nie tylko ważnym informacjom z kontynentu, ale także dokona kilku rankingów i komentarzy politycznych. Pomimo swojej popularności w Europie nie przewiduje się jednak, że gazeta Kurtza będzie cieszyć się większą popularnością.

  Gracze

  Egipt
  Budowa nowej autostraty ruszyła, a chociaż czasu przyśpieszyć się nie da, to jednak zainwestowane środki pozwolą na ukończenie autostraty szybciej, niż sądzą prognozy. Zwłaszcza, że budowa jest nadzorowana osobiście przez ludzi ze środowiska władzy.

  ARL
  Wydaje się, że Afryka nie przepada za nazizmem i faszyzmem. Nie pojawiła się jednak krytyka komunizmu.

  Imperium Jemenu
  Imperium nie prowadzi działań wojennych, lecz żaden z sąsiadów nie wydaje się być spokojny. Mówi się, że to cisza przed burzą…

  Sułtanat Arabii
  Dotarły do ciebie plotki, że Izrael nawiązuje umowę z innym państwem. Co gorsza, mowa tutaj o umowie obronnej. Pomimo tego, że wykrwawiasz wroga, ten może zyskać niespodziewanego sojusznika, jeżeli nie skręcisz mu na czas karku.

  Związek Radziecki
  Rozwój kraju rozpoczęty, efekty wydają się zadawalać obywateli.

  Rodezja
  Upadek Botswany! To historyczny moment Rodezji, która stworzyła wspólną granicę ze swoim sojusznikiem - RPA.

  RPA
  Ataki KKK się nasilają, lecz twoja doradczyni od Dyplomacji ciągle sugeruje, żeby nie interweniować.

  Wielka Brytania
  Atak na laboratorium! Nieznany sprawca włamał się w nocy do obiektu wojskowego pracującego nad nową technologią i spróbował wykraść badania. Został przyłapany przez naukowca Roberta Greena, który spróbował zatrzymać złodzieja. Ten go niestety zabił, a następnie podpalił laboratorium i uciekł z ostatnią kopią badań, nie wiadomo gdzie. Jedyne informacje o nim posiada asystent naukowca, Donald Boy, lecz wydaje się, że przeżył traumę i bardziej potrzebuje opieki psychicznej, niż przesłuchania.

  Irak
  Jakiś doradca rzucił komentarz, że nadawałbyś się na kogoś, kto zajmuje się uprawą buraków cukrowych. Nie wiesz, który.

  Mapa
  text alternatywny

  posted in Nazaris
 • RE: Dyplomacja [Afryka]

  Tura 2

  1966.04.18

  Wybuchła wojna między Egiptem, a Sudanem!

  Zginął dyplomata Kataru na terenie Unii Morza Czerwonego! Nieszczęśliwy wypadek, czy ktoś maczał w tym palce?

  Mapa polityczna Afryki zmienia się dynamicznie, lecz jak na chwilę obecną żadne państwo nie wypadło z nich całkowicie. Poza Botswaną.

  Burkina Faso zdecydowała? Jednak nie! Referendum zostało przełożone o dodatkowe dwa tygodnie. Przyczyną była katastrofa kolejowa, w której zginęło 67 obywateli tego państwa.

  Uspokoił się front Królestwa Afryki z Faszystowską Luandą. Trudno określić jednak, czy to zawieszenie broni, czy coś Królestwo kombinuje.

  posted in Nazaris