Group Details

Cannon Fodder

Uproszczony pbf strategiczny w realiach Wielkiej Wojny

 • RE: Dyplomacja

  Rząd Holandii chciałby zaoferować Flandrii wysłanie 5 holenderskich pułków wojskowych w ramach wsparcia w wojnie z Walonią.

  posted in Fires of Revolution [PBF]
 • RE: Kuryer Powszechny- rozgrywka

  Holandia

  Decyzje - wydarzenia: Brak.
  Decyzje - roleplay:
  Wydatki:
  - 1 milion funtów - walka z korupcją
  - 1 milion funtów - rozwój szkolnictwa
  - 2 miliony funtów - szkolenie poborowych żołnierzy
  - 2 miliony funtów - wyposażenie armii holenderskiej
  Gospodarka:
  - Opodatkowanie bogatych - 7%
  - Opodatkowanie klasy średniej - 10%
  - Opodatkowanie biednych - 12%
  Polityka wewnętrzna: Rząd Holandii wydaje milion funtów na walkę z korupcją w kraju oraz przeznacza tą samą kwotę na rozwój szkolnictwa.
  Wojsko: Holenderskie biura rekrutacyjne odnotowały 40 000 nowych poborowych. Do szkolenia przeznaczono 35 000 poborowych, aby stali się zawodowymi żołnierzami. Na zarówno szkolenie, jak i wyposażenie, rząd Holandii przeznaczy 2 miliony funtów, łącznie 4 miliony.
  Dodatkowo, na terytorium Flandrii zostało wysłane 5 holenderskich pułków wojskowych, aby wesprzeć Flamandów w wojnie z Walonią.
  Dyplomacja i handel: Dyplomatom holenderskim udało się wynegocjować sojusz militarny z Federacją Włoską, a także umowę handlową z Wielką Brytanią na okres 10 tur.
  Podsumowanie:
  - Rząd Holandii wydał 6 miliony funtów; w budżecie pozostało 2,6 milionów funtów
  - Do wojsk holenderskich wcielono 40 000 nowych poborowych, a także przeprowadzono szkolenie 35 000 poborowych
  - 5000 żołnierzy II poziomu zostało wysłane do Flandrii w ramach wsparcia Flamandów w wojnie z Walonią
  - Do Wielkiej Brytanii zostało wysłane pół jednostki siarki, a w zamian Holandia otrzymuje jednostkę żelaza; taka wymiana ma trwać przez 10 tur

  Tura jest obecnie w trakcie tworzenia

  posted in Fires of Revolution [PBF]
 • RE: Dodge City

  - Najpóźniej za godzinę, nie mam chęci marnować tu czasu, jeśli na tym nie zarobię.

  posted in Oskad
 • RE: Gwieździsta Puszcza

  Zewsząd, takie przynajmniej miałeś wrażenie, bo albo było ich tak wielu, że rzeczywiście otoczyli polanę, albo nie dość, że szybko strzelali, to jeszcze sprawnie przemieszczali się z miejsca na miejsce, aby sprawiać takie wrażenie.

  posted in Oskad
 • RE: Przeklęta kopalnia

  - A czy muszę? - odparł, klepiąc Cię po pośladkach. - Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz, a my powinniśmy się wyspać przed jutrzejszą akcją.

  posted in Oskad
 • RE: Dyplomacja

  Król Wilhelm III jest obecnie zajęty sprawami wewnętrznymi Holandii, jednakże możemy wysłać do Berlina przedstawiciela holenderskiego korpusu dyplomatycznego.

  posted in Fires of Revolution [PBF]
 • RE: Światło Świtu

  I tym pozytywnym akcentem skończyłeś walkę, gdy przeciwnicy padli u Twoich stóp, paląc się, wrzeszcząc i miotając, aby ugasić trawiące ich płomienie. Zapewne chcieli też błagać o litość czy łaskę, ale ciężko wywnioskować to z ich wrzasków.

  posted in Qogliotan [PBF]
 • RE: Miasto Kasuss

  It:
  Nic dziwnego, że udzieliła Ci się paranoja, gdy noc wcześniej zostałeś napadnięty przez bandę zamachowców, bo pospolitymi bandytami to oni nie byli, którzy usiłowali Cię zamordować. Jednak tak, żaden oprych w masce lub bez niej na pewno nie wyskoczy na Ciebie, gdy będziesz spać.
  //W sensie co, bo nie jestem, pewien, czy rozumiem?//
  Abby:
  Wszystko było na swoim miejscu, sprawne, ciche, żywe i spokojne jak nigdy. Aż dziwnie i przez chwilę miałaś wrażenie, że wciąż śnisz, ale odgłosy grania na jakimś instrumencie upewniły Cię, że jednak nie.
  Taczka:
  - Za krótko żyjemy, za dużo czasu spędzamy na misjach czy walce, za często giniemy, aby to miało sens.

  posted in Elarid
 • RE: Nowe Gilgasz

  Ciężko nazwać to sztyletem, to wciąż był nóż, który służył do spożywania posiłków, nie zabijania, ale i do tego mógłby się nadać, gdyby najemnik dał się w końcu trafić, tak jedynie wykonywał na tyle zwinne uniki, że nie dawał się drasnąć, a Ciebie powoli opuszczały siły.

  posted in Elarid