Group Details Private

Jugosławia-Wojna bez Granic

Rok 1990. Zaraz odbędą się pierwsze od 52 lat wolne wybory w kraju. Atmosfera jest jednak bardzo napięta i ludzie czują, że lada dzień może wydarzyć się coś złego. Stań więc na czele własnej frakcji w wojnie na Bałkanach

 • RE: Dyplomacja

  Królestwo Prus

  Królestwo Prus oferuje sojusz obronny Imperium Rosyjskiemu.

  posted in Fires of Revolution [PBF]
 • RE: Kuryer Powszechny- rozgrywka

  Austria wip

  Decyzje- wydarzenia

  1. Podjęliśmy współpracę z Włoską Federacją w sprawie zabójstwa dyplomaty
  2. Potępiliśmy Bismarcka, Związek Niemiecki oraz południowych Niemców. Ostrzegliśmy również Związek prze próbą włączenia Bawarii.

  Decyzje- roleplay
  wp

  Wydatki

  Gospodarka
  Do fabryki przyjęto 40 nowych robotników
  Rozbudowuję kopalnię węgla do poziomu drugiego

  Polityka wewnętrzna
  Rząd zgadza się na petycję demonstrantów, wprowadzając dwunastogodzinny dzień pracy

  Wojsko
  Biuro rekrutacyjne przyjęło do sił zbrojnnych tysiąc nowych ochotników
  Wysyłam jeden pułk do stolicy, aby spacyfikować strajk

  Dyplomacja i handel
  3. Zaoferowaliśmy Sułtanowi zakup Bośni oraz stworzenie tam satelity austriackiej w roli buforowej.
  4. Pytamy Rosję o jej stosunek do spraw w Bośni.

  Podsumowanie

  posted in Fires of Revolution [PBF]
 • RE: Dyplomacja

  Kaisertum Österreich

  Włochy:
  Austria odpowiada na kwestie warunków współpracy Federacji Włoskiej. Zdajemy sobie sprawę z tego że Włoscy detektywi mogliby mieć problemy z komunikacją dlatego większość detektywów w tej sprawie będzie pełnokrwistymi Wenecjanami lojalnymi wobec Kajzera. Nie widzę więc problemów z językiem podczas naszej współpracy.

  posted in Fires of Revolution [PBF]
 • RE: Dyplomacja

  Rząd Holandii chciałby zaoferować Flandrii wysłanie 5 holenderskich pułków wojskowych w ramach wsparcia w wojnie z Walonią.

  posted in Fires of Revolution [PBF]
 • RE: Dyplomacja

  United Kingdom

  Dziękujemy za chęć dialogu. Jednocześnie Wielka Brytania deklaruje, że będzie dyplomatycznie wspierać państwo Osmańskie w konflikcie z Bośniakami. Jednakże nie popieramy siłowego rozwiązania kwestii powstania. Sądzimy, że Padyszach nie powinien zamykać się na dyplomację. Sprawna dyplomacja może pozwolić na to, że Bośnia pozostanie w granicach Imperium, bez zbędnego rozlewu krwi.

  posted in Fires of Revolution [PBF]
 • RE: Kuryer Powszechny- rozgrywka

  United Kingdom of Great Britain and Ireland

  Decyzje - wydarzenia - Jej Królewska Mość zgadza się na wprowadzenie płacy minimalnej oraz na kontrolę warunków pracy. Liczymy na to, że dzięki współpracy rządu i robotników podniosą się warunki pracy oraz wzrośnie produkcja. Nie zgadzamy się (a przynajmniej na razie) na skrócenie dnia pracy.

  Decyzje - roleplay - Praca W Toku

  Wydatki:

  Gospodarka:

  • Opodatkowanie bogatych: 6%
  • Opodatkowanie klasy średniej: 8%
  • Opodatkowanie biednych: 10%

  Polityka wewnętrzna:

  • Milion funtów na walkę z korupcją
  • Milion funtów na rozwój szkolnictwa oraz czytelnictwa

  Wojsko:

  • 40 000 poborowych ma zostać przeszkolonych i wyposażonych

  Dyplomacja:

  • ąąąąą

  Handel:

  • Z Holandią:
   • +0,5 siarki
   • - 1 żelaza
    Umowa trwać ma 10 tur

  Podsumowanie:
  - 2 000 000 funtów
  - 1 żelazo
  +0,5 siarki

  RULE BRITANNIA!

  posted in Fires of Revolution [PBF]
 • RE: Kuryer Powszechny- rozgrywka

  Holandia

  Decyzje - wydarzenia: Brak.
  Decyzje - roleplay:
  Wydatki:
  - 1 milion funtów - walka z korupcją
  - 1 milion funtów - rozwój szkolnictwa
  - 2 miliony funtów - szkolenie poborowych żołnierzy
  - 2 miliony funtów - wyposażenie armii holenderskiej
  Gospodarka:
  - Opodatkowanie bogatych - 7%
  - Opodatkowanie klasy średniej - 10%
  - Opodatkowanie biednych - 12%
  Polityka wewnętrzna: Rząd Holandii wydaje milion funtów na walkę z korupcją w kraju oraz przeznacza tą samą kwotę na rozwój szkolnictwa.
  Wojsko: Holenderskie biura rekrutacyjne odnotowały 40 000 nowych poborowych. Do szkolenia przeznaczono 35 000 poborowych, aby stali się zawodowymi żołnierzami. Na zarówno szkolenie, jak i wyposażenie, rząd Holandii przeznaczy 2 miliony funtów, łącznie 4 miliony.
  Dodatkowo, na terytorium Flandrii zostało wysłane 5 holenderskich pułków wojskowych, aby wesprzeć Flamandów w wojnie z Walonią.
  Dyplomacja i handel: Dyplomatom holenderskim udało się wynegocjować sojusz militarny z Federacją Włoską, a także umowę handlową z Wielką Brytanią na okres 10 tur.
  Podsumowanie:
  - Rząd Holandii wydał 6 miliony funtów; w budżecie pozostało 2,6 milionów funtów
  - Do wojsk holenderskich wcielono 40 000 nowych poborowych, a także przeprowadzono szkolenie 35 000 poborowych
  - 5000 żołnierzy II poziomu zostało wysłane do Flandrii w ramach wsparcia Flamandów w wojnie z Walonią
  - Do Wielkiej Brytanii zostało wysłane pół jednostki siarki, a w zamian Holandia otrzymuje jednostkę żelaza; taka wymiana ma trwać przez 10 tur

  Tura jest obecnie w trakcie tworzenia

  posted in Fires of Revolution [PBF]
 • RE: Dyplomacja

  Kaisertum Österreich

  Austriacki rząd będzię w spokoju rozważać propozycję sojuszu z Francją biorąc pod uwagę jej deklaracje względem Imperium Osmańskiego.

  Cesarstwo Otwiera się na żądania Federacji Włoskiej. To co się wydarzyło jest niedopuszczalne. Prosimy o wybaczenie iż nie mogliśmy obronić pańskiego dyplomaty przed tym szaleńcem. Z miłą chęcią nasza policja wspomoże włoskich detyktywów.

  Co do sprawy Nadreńskiej: Oczywistym jest że potępiamy działania Bawarii oraz Wintembergii. Ich działania są głupie i niedojrzałe! Oddanie suwerenności własnego kraju dla jakiejś bzdury liberalnych psów jest dyzhonorem dla każdego szanującego się władcy. To przecież Jest obowiązek Monarchy dbać o naród nie zaś Krzykaczy dbających tylko o przymilanie się masom jak liberałowie. W tej sytuacji jesteśmy zmuszeni Potępić takowego krzykacza, gbura z Pomorza o imieniu Otto von Bismarck, który przed wiosną ludów mógłby tylko marzyć o takim zaszczycie -bycia kanclerzem Prus, które jak widać Zmiękły na liberalną dziaduwę po utracie Nadrenii oraz Śląska. Nie wiem czy Kanclerz zdaje sobie z tego sprawę ale umniejsza on właśnie pozycję Prus na rzecz tego demoliberalnego tworu. Zwracam się więc nie do kanclerza tylko do króla Prus aby opamiętał swojego Ministra, który jak na to widać nie rozumie słowa “realpolitik” chyba że chodzi o Francję i Królestwo Polskie którego tak potężny Prusak się boi. Nie neguję tego że zrobili się butni lecz wątpie by Polaków interesowała dalsza ekspansja na zachód. Pańska przemowa śmierdzi demagogią oraz polakożerczą fanaberią. Trudno też mówić o prawdziwej miłości kanclerza do Niemców skoro zamiast Heil Deutscheland mówi Vive jakby był francuzikiem. Czyżby pan próbowal udawać Fryderyka Wielkiego który z kosmopolity mówiącego po francusku stał się niemieckim nacjonalistą? Co jednak tyczy się związku niemieckiego. Austria zareaguje stanowczo jeśli państwo planują połączyć Bawarię do swojego Frankensteina i zalecamy cofanie swoich brudnych łap od naszej strefy wpływów.

  Cesarz Austriacki wysyła list do protektora Konstantego w sprawach Bałkańskich. Martwimy się o los Bałkan i zapytujemy się czy Rosja będzie w stanie wesprzeć swoich braci w walce o niezależność od Turcji? Jak Rosja ostosunkuje się do powstania Bośniackiego?

  Austria przygląda się z zainteresowaniem Koalicji którą zamierza stworzyć serbia oraz modli się za jej sukces.

  Państwo Austriackie wysła list do Turcji. Sugeruje on Pakt o nieagresji oraz zapłatę w postaci 4 milionów funtów. Prowincja ta tylko bezsensowie powiększa zagrożenie ataków z wszystkich stron dla Turcji oraz nie przynosi dochodów. Proponujemy iż utworzymy z Bośnii państwo satelitarne które będzie buforem między nami. Z prwnością zarówno Sułtan jak i Buntownicy będą zadowoleni z takiej oferty. Porzadna rekompemsata za Bośnię dla Turcji oraz Własne państwo dla Bośniaków! Nalegamy turcję by to przemyślała gdyż taka oferta gdzie ktoś chce zakupić ziemię zamiast ją siłą odebrać może się nie wydarzyć!

  posted in Fires of Revolution [PBF]