Group Details

Legion Dusz

„Na imię mi Legion, bo Nas jest wielu.” – Krótkie zdanie, które raz na zawsze wywróciło świat ludzi. Jedna z tych chwil, gdy ludzkość dowiedziała się, że nie jest sama. A świat, który się właśnie dla nich otwierał, był przerażający. Duchy i demony rozlały się po świecie, tylko nieliczni byli w stanie stawić im czoła. Kiedyś demony i duchy swobodnie podróżowały po świecie. Używały swych potężnych zdolności, niszczyły, siały grozę i zamęt, zdobywały, mordowały i były panami wszechświata. Jednak pojawił się On, pierwszy człowiek, który im się sprzeciwił, pierwszy człowiek, który wykorzystał zdolności istot paranormalnych przeciw nim. Mówi się na niego Pierwszy Psionik. Podjął walkę. Wojna trwała wiele lat, niektórzy historycy paranormalni mówią nawet o trzech wiekach ustawicznych wojen. Jednak potem coś się wydarzyło. Jakimś sposobem zniewolono duchy i demony, wygnano jest do Świata Mroku, skąd, jak sądzono, właśnie przyszły. Od tamtego czasu nie widziano ducha ani demona w „stanie wolnym”. Jeśli już się pojawiał w naszym świecie, to jedynie przez opętanie. Nigdy więcej istota już nie poruszała się swobodnie. Ostatni taki przypadek pojawił się kilka tysiącleci temu. Dzisiaj się już o tym nie mówi, określa się to jako „ciemne wieki” i „zabobony”. Jednak prawda jest zupełnie inna. W demonicznym świecie coś się wydarzyło. Nikt do końca nie wie, co takiego się stało, jednak ataki i opętania stały się znacznie częstsze. Częstotliwość ich występowania wzrosła do poziomu, jaki osiągnęła podczas okresu inkwizycji oraz Drugiej Wojny Światowej. Największe zatrwożenie padło na mieszkańców West Coast City. Zmierzają tam tłumy osobistości paranormalnych. W mieście znajduje się zagadka, każdy chce się dowiedzieć, jaka. I czemu to akurat tutaj niemalże całe miasteczko padło ofiarą opętania.

 • RE: Handel [Afryka]

  Etiopia

  Do: Sułtanat Arabii

  Transakcję uważamy za pomyślnie zakończoną.

  posted in Nazaris
 • RE: Handel [Afryka]

  Etiopia

  Oferta sprzedaży 150 ZL za 2 950 złota dla pierwszej nadesłanej oferty.

  posted in Nazaris
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Desange Symorphin Joseph Charbonneau
  Doradcy popatrzeli po sobie, po czym twój naczelny Handlowiec lekko odchrząknął.
  – Coś w rodzaju długiego autobusu? – zapytał, widocznie wiedząc, że się myli, lecz próbując kontynuować dyskusję.

  — Niekonicznie. — Komendant strzepnął cygaro do popielnicy. — Dowiedziałem się o ich istnieniu od przyjaciela z Australii. Cały kraj łączą ciężarówki, a dokładniej pociągi drogowe, czyli mierzące kilkadziesiąt, a nawet kilkaset metrów zespoły ciągników oraz wielu, wielu przyczep. Przewożą węgiel, paliwo, pożywienie, słowem wszystko. I moim zdaniem, towarzysze, doskonale sprawdziłyby się w łączeniu Republiki w jedną całość. Nie wymagają torów, które są drogie w budowie i łatwo przecież mogą ulec zniszczeniu. Mogą w każdej chwili zboczyć z ustalonej dla nich trasy lub zostać wykorzystane inaczej, jeżeli sytuacja tego wymaga. Co o tym sądzicie, towarzysze?

  posted in Nazaris
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Cesarz Hajle Syllasje I
  Cesarz przez chwilę milczał, myśląc na sytuacją.
  - Chcę dać Erytrei należą jej autonomię. Ale nie niepodległość! - Uderzył pięścią w stół - Zgadzam się na niepodległą republikę, bądź inny, zarząd autonomiczny. Ale nic więcej! Wciąż to są granice Etiopii! - Jak rzadko, krzyknął wódz - Inwestujemy ⅞ budżetu w regionu, który uznają za swój, a mają czelność uznawać nas za okupantów?! Oficjalnie po raz ostatni publiczne wystąpienie zostanie uznane za takowe, gdzie zarząd wystąpienia zostanie zaproszony do negocjacji. Ze względu na naciski krajów ościennych, których Etiopia nie chce oskarżyć bezpośrednio, rozmowy zostaną wstrzymane na czas określony przez wzgląd na potencjalne działanie terrorystyczne.

  posted in Nazaris
 • RE: Dyplomacja [Afryka]

  Etiopia

  Etiopia oficjalnie gani atak biologiczny Ugandy na Czarsę. Szczególnie zwraca uwagę na fakt, iż broń jest trudna w kontrolowaniu, a Czarsa jeszcze do niedawna graniczyła z Etiopią, przez co ta była skrajnie wysoko narażona na przypadkowe przyjęcie fali zachorowań. Nie możemy tolerować takich zachowań u własnych bram. Do tego oficjalnie nakładamy embargo handlowe na cztery tygodnie.
  Ponadto żądamy, by Uganda zezwoliła na wpuszczenie naszych sił humanitarnych, które w głównej mierze będą się składać z Sanitariuszy, by ci sami ocenili sytuację, i w razie wykrycia schorzeń, podjęli stosowne kroki.
  Ponadto przypominamy, iż Uganda została zaproszona na Szczyt A5, a z uwagi na zaistniałą sytuację, mocno NALEGAMY, by poselstwo się stawiło. Poza wcześniejszym programem, konieczne będzie teraz omówienie zaistniałej sytuacji epidemiologicznej.

  posted in Nazaris
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Desange Symorphin Joseph Charbonneau

  Komendant-Sekretarz stał w swoim biurze, obserwując gwarną stolicę zza szkła okna. trużka dymu unosiła się z cygara w dłoni przywódcy. Jego zaufani doradcy siedzieli, z różnymi nastawieniami oczekując na jego kolejne słowa.
  — Myślałem o naszym ostatnim spotkaniu. — Powiedział. — O jedności. Oczywiście, wszystko to, co wtedy wymieniliście, jest ważne i będę to czynił. — Mówiąc to odwrócił się do swych współpracowników. — Jednak zapomnieliśmy o ważnej rzeczy.
  Zaciągnął się cygarem, pozwolił by dym opełzł jego trzewia, a następnie wypuścił go z niewoli ust.
  — Komunikacja. Transport, towarzysze. Możemy nakarmić człowieka, ubrać go i wyleczyć z chorób, ale nie nauczymy go woli walki za państwo, którego, poza granicami swojej wioski, nigdy nie widział. Bo jak? Kto dał mu szansę, perspektywę zrozumienia tego, co ma bronić? Dotąd nikt, ale my, towarzysze, zmienimy to.
  W drugiej dłoni komendanta pojawiła się mapa, która prędko znalazła swe miejsce na blacie stołu. Przedstawiała niedawno powiększone terytorium ARL oraz, co ważniejsze, sieć szos, jednej głównej, łączące Kassalę oraz Nijalę, kilku mniejszych, oraz heft odchodzących od nich, mniejszych.
  — Powiedzcie; wiecie czym jest “pociąg drogowy” ?

  posted in Nazaris
 • RE: Dyplomacja [Afryka]

  Afrykańska Republika Ludowa

  Do: Etiopia

  ARL wyśle przedstawiciela na szczyt A5, jednak na moment obecny wstrzymujemy się przed przystąpieniem do OJA.

  posted in Nazaris
 • RE: Handel [Afryka]

  Etiopia

  Do:
  Sułtanat Omanu
  Oferujemy zakup 50 paliwa za 1 500 złota.

  Związek Lusaka
  Oferujemy zakup 100 stali za 3 000 złota.

  posted in Nazaris
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Cesarz Hajle Syllasje I

  Cesarz zwołał naradę, zasiadając na szczycie stołu, otoczony najbardziej zaufanymi ludźmi.
  - Jak już zdążyliście się zapoznać z pełnym Wszechnarodowym Pięcioletnim Planem Odbudowy, jednym z jego aspektów jest delikatna sprawa Erytrei. Nalegaliście wszyscy na naradę, wiec oto proszę. Co chcielibyście mi przekazać?
  Spokojnie czekał na odpowiedź, starając mówić na tyle łagodnie, by nikt nie obawiał się wyjaśnić swych wątpliwości.

  posted in Nazaris
 • RE: Dyplomacja [Afryka]

  Etiopia

  Do: Afrykańska Republika Ludowa, Uganda, Kenia, Sudan oraz Prefektura Japońska

  Ze względu na zmienioną sytuację geopolityczną, przez wzgląd na przesunięcie granic, Etiopia ponawia zaproszenia na Szczyt A5, tym razem w zmienionym składzie.

  posted in Nazaris